Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Biraz da Geride Bıraktıklarımızı İzleyelim...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross

2006 Suzuki GSF 650 BANDİT S ABS... Ankara otobanı...

https://youtu.be/ttTRDKK2ozE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

2006 Suzuki GSF 650 BANDİT S ABS ile kurallara nasıl uymuyoruz u izledik teşekkürler

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 Suzuki GSF 650 BANDİT S ABS ile kurallara nasıl uymuyoruz u izledik teşekkürler
    Bi bitmediniz. Aynı motor sizde olasa sanki yapmayacaksınız. Bırakın bu işleri.
    altora, ekremcelik00 ve ferhatkars bunu beğendiler.

Değişik bir video olmuş ama ses çok rahatsız edici. Kameranın konumundan dolayı rüzgar sesinden zincir sesine kadar ne kadar ses varsa almış. Harici mikrofon olsaymış keşke.
    ferhatkars bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yapmıyorum Özellikle bu şekilde şerit değiştirmiyorum.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanki siz - taşıtı yüksek hızlara çıkabilen herkesi sürekli o hızlara çıkıyor ve böyle sürüyor sanan tipler - bittiniz de..
    bursalıali, ekremcelik00 ve ferhatkars bunu beğendiler.

Ben unuttum hatırlayanlar vardır , görmemişin oglu olunca ne yapıyordu 😊😊

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Jant şeridinin bir yerinde eğrilik var. Gözüm oraya takıldı hep
    ferhatkars bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    guzel video. suziki candır (:
    ferhatkars bunu beğendi.

650lik bir motorum var onu geçtim 700 de arkadaşımın kullanıyoruz arada ama asla bu şekilde şeritler arası git gel yapmıyoruz.
    Hız limitlerine de uyuyorum yani sorunum yok trafikte kendimi bir araba kanyon gibi görüyorum farkım yok onlardan her yüksek motorlu yada her yüksek hıza çıkan motor ile böyle olacak değil siz de bir şunu anlamadınız bırakın bu işleri
    Onur Sezgin bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    650lik bir motorum var onu geçtim 700 de arkadaşımın kullanıyoruz arada ama asla bu şekilde şeritler arası git gel yapmıyoruz.
    Hız limitlerine de uyuyorum yani sorunum yok trafikte kendimi bir araba kanyon gibi görüyorum farkım yok onlardan her yüksek motorlu yada her yüksek hıza çıkan motor ile böyle olacak değil siz de bir şunu anlamadınız bırakın bu işleri
    "trafikte kendimi kamyon gibi görüyorum, trafik kurallarına uyuyorum"

1. kamyonun senden daha hızlı gitme hakkı var. kanun gereğince motorun en küçük ve riskli vasıta sayıldığı için araca 110 kamyonua 90 motora 80 km hız sınırı vardır.
    2. kurallara uyuyor musun ? şehir içi bölünmüş yollarda hız sınırı motora 60tır. şehir içi küçük otobanlarda motora 50 dir. şehir içi caddelerde motora 40 hız sınırıdır.

yani burada bilmediğimiz çok trafik kuralı var. motorun adaletli bir kanunu yok. yani kendimizden emin olmadan bu kadar konuşmamak lazım..

ayrıca motoru alıp da sağ şeritten 60 km hızla giden de hiç görmedim
    ferhatkars bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    biz neleri geride bırakmışız hey gidi heyy 😀

ferhatkars, ekremcelik00 ve MrMud bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Şerif abi görmemişin oğlu olunca, düğmesini koparıyordu.

Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "trafikte kendimi kamyon gibi görüyorum, trafik kurallarına uyuyorum"

1. kamyonun senden daha hızlı gitme hakkı var. kanun gereğince motorun en küçük ve riskli vasıta sayıldığı için araca 110 kamyonua 90 motora 80 km hız sınırı vardır.
    2. kurallara uyuyor musun ? şehir içi bölünmüş yollarda hız sınırı motora 60tır. şehir içi küçük otobanlarda motora 50 dir. şehir içi caddelerde motora 40 hız sınırıdır.

yani burada bilmediğimiz çok trafik kuralı var. motorun adaletli bir kanunu yok. yani kendimizden emin olmadan bu kadar konuşmamak lazım..

ayrıca motoru alıp da sağ şeritten 60 km hızla giden de hiç görmedim
    Beraber mi takılıyoruz da bunları yapmadığımı sanıyorsun?
    Orada araba ve kamyon gibi söyler iken de açıklık getireyim aralara girmem şeritimi korurum sollamalara şse mesafe bırakıp girerim böyle video daki gibi apaçice sürmem.

Şehirler arası turlarda bile 60-70 i zaten geçmiyorum aşırı otoyolda ise 100-100 giderim acelem zaten bir yere gideceksem motorla olmaz keyif için biniyorum tadınıda çıkarıyorum birlikte değiliz atıp tutma oradan hakkımda
    Onur Sezgin bunu beğendi.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    konuyu açtık gittik... unuttuk buraları... bu endonezyalı yok mu... aklımı başımdan aldı

neyse aşk işleri başka tarafa... konuya gelecek olursak...
    isteyen beğenir isteyen beğenmez... her türlü iyi veyada kötü yoruma açığım... arada bu şekilde stres atıyoruz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

teşekkür bizden... şehir içinde, insanlara nasıl yol verilir... dağda bayırda nasıl aheste aheste gezilir... gibi videolarım da var... bi ara eklerim onları da... güzel dileklerinizi yazarsanız bu sefer....

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değişik bir video olmuş ama ses çok rahatsız edici. Kameranın konumundan dolayı rüzgar sesinden zincir sesine kadar ne kadar ses varsa almış. Harici mikrofon olsaymış keşke.
    benim çok hoşuma gitti yaa... aynen değişik bir şey... başka 2-3 yerde daha var aynı tür video... onlarda ses daha da güzel... ilk hızlanırkenki rulman sesi daha güzel... sonra kayboluyor tabi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jant şeridinin bir yerinde eğrilik var. Gözüm oraya takıldı hep
    ya aynı yeri 4-5 defa söküp geri yapıştırdıgım oldu... anca bu kadar napayım... ilk taktıgımda ben de fark etmiştim ama napayım daha...

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    ....kanun gereğince motorun en küçük ve riskli vasıta sayıldığı için araca 110 kamyonua 90 motora 80 km hız sınırı vardır.

.....şehir içi bölünmüş yollarda hız sınırı motora 60tır. şehir içi küçük otobanlarda motora 50 dir. şehir içi caddelerde motora 40 hız sınırıdır
    Yukarıda verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu teyit ettiniz mi?

Kaynak verebilirseniz çok sevinirim.

Benim elimdeki kaynaklarda sizin verdiğinizden farklı değerler betimlenmiş.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Beraber mi takılıyoruz da bunları yapmadığımı sanıyorsun?
    Orada araba ve kamyon gibi söyler iken de açıklık getireyim aralara girmem şeritimi korurum sollamalara şse mesafe bırakıp girerim böyle video daki gibi apaçice sürmem.

Şehirler arası turlarda bile 60-70 i zaten geçmiyorum aşırı otoyolda ise 100-100 giderim acelem zaten bir yere gideceksem motorla olmaz keyif için biniyorum tadınıda çıkarıyorum birlikte değiliz atıp tutma oradan hakkımda
    mesele şu ki, otobanda senin 100km hıza bile çıkmaya hakkın yok. daha bindiğin motorun hız sınırlarını bilmiyorsun ancak kurallaya uyuyorum diyorsun. devlet cezalar üstüne aşırı bir şekilde düşse piyasa da motorcu kalmaz. burada sana laf söylemiyorum, motorda kurallara uyuyorum derken, kuralların adil olmadıgını bilmeni istiyorum.

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu teyit ettiniz mi?

Kaynak verebilirseniz çok sevinirim.

Benim elimdeki kaynaklarda sizin verdiğinizden farklı değerler betimlenmiş.
    1.5 yıl trafik polisliği yaptım ben
    kaynak olarak EGM
    1 ay önce trafik cezası yedim, otobanda 123 km ile giderken %50yi aşmaktan dolayı 1002 TL
    mavzer-i bunu beğendi.

mesele şu ki, otobanda senin 100km hıza bile çıkmaya hakkın yok. daha bindiğin motorun hız sınırlarını bilmiyorsun ancak kurallaya uyuyorum diyorsun. devlet cezalar üstüne aşırı bir şekilde düşse piyasa da motorcu kalmaz. burada sana laf söylemiyorum, motorda kurallara uyuyorum derken, kuralların adil olmadıgını bilmeni istiyorum.

1.5 yıl trafik polisliği yaptım ben
    kaynak olarak EGM
    1 ay önce trafik cezası yedim, otobanda 123 km ile giderken %50yi aşmaktan dolayı 1002 TL
    Haha polis miş hehe tamam otoyolda 100 km hafız benim motorun tamam
    Bende 100-100 gidiyorum ve hiçte sıkıntı olmadı (gişeler arası mesafe/zaman).
    Şimdi sen gelmiş senin hızın 100 değil diyorsun ama kanunen benim en düşük 40 en yüksek 100 sollama da %10 eklese 110 yapar ki limit im 100

18 yıllık Motosiklet sürücüsüyüm hala ceza yemedim. Kurallar'a harfi harfine uyduğumu söyleyemem. Mümkün olduğu ve aklım yettikce kurallara uyarım. İnanın ehliyet verenler emniyet müdürlüğü de dahil kimse harfi harfine kurallara uyamaz. En basit örnek dalgınlığına denk gelir ayda 1 kez dahi olsa sinyal vermeden sağa dönersin 😂

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Haha polis miş hehe tamam otoyolda 100 km hafız benim motorun tamam
    Bende 100-100 gidiyorum ve hiçte sıkıntı olmadı (gişeler arası mesafe/zaman).
    Şimdi sen gelmiş senin hızın 100 değil diyorsun ama kanunen benim en düşük 40 en yüksek 100 sollama da %10 eklese 110 yapar ki limit im 100
    ben sana ne anlatsam, ne belirtsem hepsi bize zarar. bende diyorum ki, polisin kılına denk gelirsen malesef 100 ile bile yazarlar, çunku kanunda motor kamyondan daha riskli sayılıyor. otobanda komyondan 10 km daha yavaş gitmek zorundasın diyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)