Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza'ya ramak kala...Moto Vlog

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam dostlarım bu hafta sonu 3 tane motovlog çektim inanılmaz şeyler ortaya çıkmadı değil

mesela son anda kaza yapmaktan kurtuldum

bu arada abone olmayan varsa rica ediyorum abone olurmusunuz?

video linkimi atayım

https://youtu.be/0e--oV4oCEk?t=93 Direk o dakikaya yönlendirdim

ve birde sıkıldıkca gaz açtım aslında çok da doğal bir video oldu izlemenizi tavsiye ederim

https://www.youtube.com/watch?v=bHSWuhsjBZw

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bütün Motovlogger'lar kaza atlatıyo bir bize denk gelmiyo şöyle kazalar

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Geçmiş olsun.
    Aynalar dikkat çekmissiniz...
    Ama sizdeki o aynalar gerçekten gösteriyor mu? Samimiyetimle soruyorum.
    Çünkü bir dönem almayı dusunmus ama gösterge durumunu bilmediğim icin vazgecmistim.
    Aydinlatirsaniz sevinirim ve hatta bununla ilgili bir video da bilgilendirici olabilir.
    Tekeriniz düz bassin..

O kadar sövecek bi durum yok aslında. Soldan kıvrılıp gitmeyi tercih edebilirdin bence. Vursam ölmüştüm de biraz abartı geldi
    Haklı durumdasın ama fazla abartılacak bi durum yok.
    pea, feti_can ve G-Strider bunu beğendiler.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    biraz hızlı gidiyoruz galiba normalde yavaş gitsen güzelce durabilirdin bunlar yaşanmadan

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neyseki vatandas pardon demis bu guzel bisey bazilari hala uste cikmaya calisiyor insan o zaman cileden cikiyor zaten trafikte ozur dilemeyi bilsek bu kadar sikinti cikmaz hic bi zaman mesela araba kullanirken en keyif aldigim zamanlar insanlarla selamlasarak gittigim zamanlar birine yol veriyorum adam selam verip geciyor yada yol istedigim zaman kornaya basarak selam veriyorum yol veren arkadasa oda kornaya basarak selam veriyor bu sekilde gitmek trafikde insana keyif veriyor acikcasi ama bazi dengesizler ki biz onlara trafik canavari diyoruz kendini bilmez sekilde davrandiklarinda hatali olduklari zaman ozur bile dilemediklerinde hatta uste cikmaya calistiginda trafik çekilmez bi hal alıyor
    essegesse bunu beğendi.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün Motovlogger'lar kaza atlatıyo bir bize denk gelmiyo şöyle kazalar
    gelmesin zaten Allah korusun

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Aynalar dikkat çekmissiniz...
    Ama sizdeki o aynalar gerçekten gösteriyor mu? Samimiyetimle soruyorum.
    Çünkü bir dönem almayı dusunmus ama gösterge durumunu bilmediğim icin vazgecmistim.
    Aydinlatirsaniz sevinirim ve hatta bununla ilgili bir video da bilgilendirici olabilir.
    Tekeriniz düz bassin..
    evet gösteriyor ama şöyle düşünün arabada sabitsiniz ben bunla nereyi görmek istersem kafamı oynatarak görebiliyorum

Alıntı Kıvan Ç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar sövecek bi durum yok aslında. Soldan kıvrılıp gitmeyi tercih edebilirdin bence. Vursam ölmüştüm de biraz abartı geldi
    Haklı durumdasın ama fazla abartılacak bi durum yok.
    evet abarttım ama işte o anki can havli :D
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz hızlı gidiyoruz galiba normalde yavaş gitsen güzelce durabilirdin bunlar yaşanmadan
    çok hızlı değilim ibre orada sinyal vermeden geçtiğini görebilirsin

Alıntı macremmm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyseki vatandas pardon demis bu guzel bisey bazilari hala uste cikmaya calisiyor insan o zaman cileden cikiyor zaten trafikte ozur dilemeyi bilsek bu kadar sikinti cikmaz hic bi zaman mesela araba kullanirken en keyif aldigim zamanlar insanlarla selamlasarak gittigim zamanlar birine yol veriyorum adam selam verip geciyor yada yol istedigim zaman kornaya basarak selam veriyorum yol veren arkadasa oda kornaya basarak selam veriyor bu sekilde gitmek trafikde insana keyif veriyor acikcasi ama bazi dengesizler ki biz onlara trafik canavari diyoruz kendini bilmez sekilde davrandiklarinda hatali olduklari zaman ozur bile dilemediklerinde hatta uste cikmaya calistiginda trafik çekilmez bi hal alıyor
    dediklerinize birbir katılıyorum selamlaştıkca mutlu oluyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

İzlemeyen kalmasın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Adama küfür edip sonra neyapiyorsun usta demek biraz garip geldi.....küfür etme biri duyarsa o an ne yaparsan usta diyene kadar üstünden geçerler..

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    tamamen abartmışsın :/ bunun gibi olaylara direk bu tür küfürleri ediyorsan daha hiç bişeye denk gelmedin sanırım..

Bu arada küfürü duydum ve kapattım.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Dostum 2 videonu da izledim. Bence sen yanlış tarz motor seçmişsin. Cruiser böyle kullanılmaz, sen fazla seri gidiyorsun, çok yüksek devirde kullanıyorsun. Cruiser dediğin düşük devirde güp güp sağdan sağdan, ağır ağır "cruise" eder. Bu aletlerin ne aerodinamiği, ne freni, ne ağırlığı vs hiçbir şeyi bu tip kullanıma uygun değil ki. Bu kullanım alışkanlığına naked senin için daha iyi bir seçenek bence.
    Mengu16 ve MotorKafa bunu beğendiler.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum 2 videonu da izledim. Bence sen yanlış tarz motor seçmişsin. Cruiser böyle kullanılmaz, sen fazla seri gidiyorsun, çok yüksek devirde kullanıyorsun. Cruiser dediğin düşük devirde güp güp sağdan sağdan, ağır ağır "cruise" eder. Bu aletlerin ne aerodinamiği, ne freni, ne ağırlığı vs hiçbir şeyi bu tip kullanıma uygun değil ki. Bu kullanım alışkanlığına naked senin için daha iyi bir seçenek bence.
    Aynısını yazacaktım. Tarzın kesinlikle cruiser olamaz. Bir an önce değiştir derim.
    Yoksa senin sürüş tarzını kaldırmaz bu motor.
    capozzz bunu beğendi.
    Motosikletli Kaplumbağa...

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gerçekten bi değişik gidiyosun dostum yazıp moralini bozmayım dedim ama yazmışlar arkadaşlar bende yazıyım düşene bi tekme de ben vurayım dedim
    yürekçe bunu beğendi.

Allah hepinizden razı olsun ben böyle mutluyum biraz stres atmak istedim öteki videolarımı izlememişsiniz genelde böyle sürmüyorum

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    şu vlogger blogger neyse tık kazandırmayı hiç sevmiyorum onlara.

Motosikleti
    sym joymax
    paylasımın için tşk. Genelde videolarda gördüğüm, bizim sürüşlerimizdede bazı arkadaşlarımızda aynı agresifliğe sahip sanki motor kullanıyoruz diye yollar bizim hep biz haklıyız mantığı var. Bence senin durumunda durupta ikaz edip diyaloğa girecek bir durum göremedim. tamam haklısın tamam belki kimisini uyarmakta gerekebilir ama okadar dengesiz sürücü varki dangalak birisine denk gelirsin olay büyür gider. Bazen bu durumlarda münakaşa etmemek en iyisi. Trafikte şehir içinde bu vb. birçok durumla karşılaşıyoruz. sendede aynısı aracın solundan geçip gidebilirdin rahatlıkla. Hele sağ şeritten araçların yanından geçiyorsan bu gibi durumlarla karşılaşman olası. Bence biz motocular biraz daha anlayışlı olmalıyız. Hemen agresif takılmamalıyız ozaman trafik bizim için daha çekilebilir olur. Bakıyorum gezilerde paylasılan videolarda dip gaz gidiyoruz. önümüzdeki araçta sollamaya çıkıyor yok efendim. önümü kapattı yol vermedi kazaya sebebiyet verdi falan filan. Arkadaşlar heran kazaya davetiye çıkaran ohızla giden bizleriz. önümüzdeki arac aynadan bakıp bizim hızımızı nasıl kestirsin veya göremeyedebilir. dalgın olur bişey olur. madem bu hızlarda gidiyoruz bunlarıda düşünmek gerek. Bu vesile ile herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Mengu16 bunu beğendi.

Abi solda araba var nasil geciyim ayrica o agresif suruculerden biri benim umarım bana gelmez biri asil o zaman video izlerseniz

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    gecmis olsun ama..

yok yok hizli gitmisin sen biraz, ibre 60 ile 80 arasinda ve 70'in altinda bir hiz gösteriyor.
    50 ile gittiginde iyi kosullarda durma mesafen 25 metre iken, 70 ile gittiginde yaklasik 50 metredir.

soldaki taksi senin o virajda görüs acini daraltiyor ve kisitliyor, ayrica mercedes ile arasinda mesafe birakmadigi icin (veya merconun yavaslayip arayi kapattigi icin) gec farkediyorsun.

sinyal versin vemesin, mallik yapiyor merso..

senin yapabileceklerine gelince; taksinin önü müsait oldugunu varsayip uzamak istiyorsun sag seritten güzelce, fakat unutuyorsun ki taksi sola uzanan virajda senin görüs alanini aliyor daraltiyor. dolayisi ile müsait oldugunu görmedigin bir kör noktaya uzaniyorsun. söyle bir örnek olabilir, yaya gecitinde sol seritte veya sag seritte bir otobüs durmus, sen solundan veya sagindan uzayim diyorsun ve zukk yayayi kucaklamis götürüyorsun..
    videoda da soldan uzuyorsun taksinin saginda ve hop merso ile akraba oluyorsun neredeyse..

iki sey var burda, birincisi müsait oldugunu göremedigin bir aci var, iki o an icin hizin bir tik fazla (ki bir tik fazla +10 metre demek oluyor 50km/h dan sonra durma mesafesinde..

Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmis olsun ama..

yok yok hizli gitmisin sen biraz, ibre 60 ile 80 arasinda ve 70'in altinda bir hiz gösteriyor.
    50 ile gittiginde iyi kosullarda durma mesafen 25 metre iken, 70 ile gittiginde yaklasik 50 metredir.

soldaki taksi senin o virajda görüs acini daraltiyor ve kisitliyor, ayrica mercedes ile arasinda mesafe birakmadigi icin (veya merconun yavaslayip arayi kapattigi icin) gec farkediyorsun.

sinyal versin vemesin, mallik yapiyor merso..

senin yapabileceklerine gelince; taksinin önü müsait oldugunu varsayip uzamak istiyorsun sag seritten güzelce, fakat unutuyorsun ki taksi sola uzanan virajda senin görüs alanini aliyor daraltiyor. dolayisi ile müsait oldugunu görmedigin bir kör noktaya uzaniyorsun. söyle bir örnek olabilir, yaya gecitinde sol seritte veya sag seritte bir otobüs durmus, sen solundan veya sagindan uzayim diyorsun ve zukk yayayi kucaklamis götürüyorsun..
    videoda da soldan uzuyorsun taksinin saginda ve hop merso ile akraba oluyorsun neredeyse..

iki sey var burda, birincisi müsait oldugunu göremedigin bir aci var, iki o an icin hizin bir tik fazla (ki bir tik fazla +10 metre demek oluyor 50km/h dan sonra durma mesafesinde..
    süper bi cevap vermişsiniz neymiş daha dikkatli olucakmışım uyarın için teşekkür ederim kesinlik ile dikkate alıcam.

İzlemeyen kalmasın dostlarım

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    2 tane izlenme alacam diye millet 40 takla atiyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)