Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ansızın yağmura yakalanmak hem de bu mevsimde

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    merhaba arkadaşlar

antalya gibi yerde bu mevsimde yağmura alışık değiliz biz ama bugün beni yağmur yakaladı

alipasa85 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Videod aslında bazı motosiklet sürücülerinin ne kadar "uyuz" olduğunu gördüm. Resmen kadınlara sağlanan aşırı pozitif ayrımcılığın mislini trafikte biz istiyoruz.

Uyuz 1; korna basınca hemen sağdaki duvara çıkıp yola dikey mi sürmesi gerekiyordu, nereye gidecek?

Uyuz 2; arkasında yük var ve anayola bağlanıyor. 200 ile mi gitsin ne yapsın?

Uyuz 3; soldaki araç önüne geçebilir diye (çünkü onun arkasında siz varsınız) takip mesafesini iyice arttırıyor. Yinede yaranamıyor.

Zaten yolda yağmura yakalanmak, evden uzak olma psikolojisi içimi karartmışken daha da içim karardı, moralim bozuldu. 2.5 sene oldu trafikteyim, kuryelik dahil 40bini aşmıştır yol tecrübem ama hala yağmuru düşününce içim kararır, evdeyken içimi huzur kaplar. Geçen gün sakaryaya giderken sapanca gölünün orda yakalandık. Çok kötüydü.

Yok aga ufak mufak birde araba olacak, başka yolu yok.
    alipasa85, ilkeronat, oxus ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

alipasa85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2016 Kırmızı-Beyaz
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videod aslında bazı motosiklet sürücülerinin ne kadar "uyuz" olduğunu gördüm. Resmen kadınlara sağlanan aşırı pozitif ayrımcılığın mislini trafikte biz istiyoruz.

Uyuz 1; korna basınca hemen sağdaki duvara çıkıp yola dikey mi sürmesi gerekiyordu, nereye gidecek?

Uyuz 3; soldaki araç önüne geçebilir diye (çünkü onun arkasında siz varsınız) takip mesafesini iyice arttırıyor. Yinede yaranamıyor.

Zaten yolda yağmura yakalanmak, evden uzak olma psikolojisi içimi karartmışken daha da içim karardı, moralim bozuldu. 2.5 sene oldu trafikteyim, kuryelik dahil 40bini aşmıştır yol tecrübem ama hala yağmuru düşününce içim kararır, evdeyken içimi huzur kaplar. Geçen gün sakaryaya giderken sapanca gölünün orda yakalandık. Çok kötüydü.

Yağmurda motor kullanmak gerçekten zor iş, yağmur yağma ihtimali olduğunda bile motorla evden çıkmıyorum, ıslak zeminde ve yağmurlu havada motorun hangi hızlarda nasıl duracağını veya viraj alacağını bile kestiremiyorum...
    Yağmurlu havada sürmek yanında, "motorcu" dışındaki herkesi eleştiren videolardan yüzlercesini izliyorum, benim bu motor camiasından yaptığım çıkarım, "motorcu" her zaman haklıdır, her zaman yayalar ve motor dışındaki araçlar suçludur, "motorcu" hiçbir zaman hız limitlerine uymaz, şeritler zaten yoktur, istediği yerden gider (emniyet şeridi, iki şeridin arası, 2 aracın arası, vb...), hiçbir kural ve kanuna uymadan yaptığı kazada da konu açar % kaç hatalıyım diye
    oxus bunu beğendi.

Alıntı speed_dream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar

antalya gibi yerde bu mevsimde yağmura alışık değiliz biz ama bugün beni yağmur yakaladı

https://www.youtube.com/watch?v=JUo1...ature=youtu.be
    1:48 hatalı olan sensin. Kazaya davetiye çıkartıyorsun, bi de üstüne adama hakaret etmen çok yanlış.
    oxus bunu beğendi.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Videoyu izlemedim. Mobilim int yok fazla.
    Konyaaltında gördüm sizi sanırım mt7 kırmızı galiba ben eve dönerken motorun ayak koyma yerine kadar su gelen yerler vardı yollar göl olmuş bide irc var zaten bende direk yelkenliye bağlıyor )

Dün bende doğugarajının orada yakalandım yağmura baya rüzgar vardı giderken motoru sallıyordu

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster

boşa laf kalabalığı yapmışsın.taksi şöförlerinin de 100 binlere km yapmışlığı var ama hala öküz gibi kullanıyorlar.
    canın araba istiyorsa git arabaya bin boşa laf kalabalığı yapma burda

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

Alıntı Formation adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1:48 hatalı olan sensin. Kazaya davetiye çıkartıyorsun, bi de üstüne adama hakaret etmen çok yanlış.
    hatam ne çok merak ettim doğrusu.sollamaya çalışmak mı?sağdan geçseyim bu sefer sağladığım için saldıracaktın .illa eleştireceksin ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

Alıntı alipasa85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmurda motor kullanmak gerçekten zor iş, yağmur yağma ihtimali olduğunda bile motorla evden çıkmıyorum, ıslak zeminde ve yağmurlu havada motorun hangi hızlarda nasıl duracağını veya viraj alacağını bile kestiremiyorum...
    Yağmurlu havada sürmek yanında, "motorcu" dışındaki herkesi eleştiren videolardan yüzlercesini izliyorum, benim bu motor camiasından yaptığım çıkarım, "motorcu" her zaman haklıdır, her zaman yayalar ve motor dışındaki araçlar suçludur, "motorcu" hiçbir zaman hız limitlerine uymaz, şeritler zaten yoktur, istediği yerden gider (emniyet şeridi, iki şeridin arası, 2 aracın arası, vb...), hiçbir kural ve kanuna uymadan yaptığı kazada da konu açar % kaç hatalıyım diye
    anladığım kadarıyla sen %1.000.000 kurallara uyan birisin tebrik ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:04 ----------

Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu izlemedim. Mobilim int yok fazla.
    Konyaaltında gördüm sizi sanırım mt7 kırmızı galiba ben eve dönerken motorun ayak koyma yerine kadar su gelen yerler vardı yollar göl olmuş bide irc var zaten bende direk yelkenliye bağlıyor )
    evet tufan oldu resmen.ARSLAN 07 Motorcunun Akibeti ile bir çekimimiz vardı konyaaltında idik.
    nasıl bir fırtına yağmur yağdığını biz biliyoruz ama klavye klavye kahramanları bizden çok biliyor herzamanki gibi
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

egemen0zturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu videoyu buraya atıyorsan eleştiriye de açık olacaksın.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    Alıntı egemen0zturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu videoyu buraya atıyorsan eleştiriye de açık olacaksın.
    tabiki de mantıklı ve yapıcı eleştiriler laf kalabalığına değil
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı speed_dream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hatam ne çok merak ettim doğrusu.sollamaya çalışmak mı?sağdan geçseyim bu sefer sağladığım için saldıracaktın .illa eleştireceksin ya
    Yol tek şerit. Dar, yanında emniyet şeridi yok.
    Adam şeridi içerisinde birazcık sola geçse seninle uğraşmak zorunda kalacak.
    Ben motorla gidiyor olsam arkamdaki araba beni şeritte sıkıştırıp yanımdan bu şekilde geçmeye çalışıyor olsa iflit olurum.
    Araba kullanırken de yanımdan bu şekilde motorcu geçiyor olsa yine durum aynı.

Araba şeridinde giderken yanına girelim falan aramızda öyle 3-5 santim olsa yeter.
    Bizi fark etsinler işleri ne
    chopperrider bunu beğendi.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Boşa uğraşmışım yazmak için. Halen kendini haklı görüyor. İnş. ters birine denk gelmezsiniz.
    sey_47, Sokollu, oxus ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

tcourb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    f700 gs
    [/COLOR]

hatam ne çok merak ettim doğrusu.sollamaya çalışmak mı?sağdan geçseyim bu sefer sağladığım için saldıracaktın .illa eleştireceksin ya[COLOR="Silver"]

hatalı sollama yapıyorsun, yol zaten dar. adam seni sıkıştırmıyor virajı almaya çalışıyor. 2 sn bekleyip düzlükte sollayabilirdin. sürücüyü de tedirgin etmişsin.
    feti_can, simurgg ve alipasa85 bunu beğendiler.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Gerek varmı sellektöre, kornaya , bilmem neye.
    Orada sollama yasak mı değil mi?
    Tünel girişşinde koskocaman "50 YAVAŞŞ" yazıyor.
    Niye adamın canını da kendi canını da sıkıyorsun ki. Sinirlenmeden, takılmadan git işte.

Adamın arkasına yaslanmış sellektör yapıyor ve ifşa ediyorsun.
    Buralarda bir laf vardır.
    "Asıl sen ifşa olmuşsun."

Araç senin motorun kadar dar değil. Geniş bir araç, hem viraj, hem kapalı bir ortam, hem karanlık. Ve motorcunun biri soluna girmiş korna yapıyor. Adam tabi ne yapacağını şaşırır.
    feti_can, alipasa85 ve Ahmetcan45 bunu beğendiler.

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Uyuz 1: Angaralı Bebe (Yamaha R6)
    Uyuz 2: Sol Şerit Hastası (FZ6 FAZER)
    Uyuz 3: Fırtına & Yağmur Kahramanı (MT-07)

Binlerce takipçisi olan bir siteye yorum yapılsın diye video yayınlayacaksın. Sonra olumsuz yorumlara tepki vereceksin. Esas uyuzluk budur!?
    feti_can bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    arkadaşı yeterince eleştirmişsiniz. bence konuya dönelim. Cunku aniden bastıran yağmur beni de çok endişelendiren birşey ve konu ilgimi çekti. Hatta itiraf edeyim henüz ıslak zeminde hiç motosiklet kullanmadım. Aniden yağmur yağsa o gun motosikleti orada bir yere kilitler öyle giderim gideceğim yere 😊 Motorum zaten, irc lastikli PCX... Islak zemin performansı forumda o kadar kötülenmişki, minik bir su kalıntısından bile geçmek istemiyorum,

Motosikleti
    Yamaha R25
    Başkan yaptığın hareket hatalı kabul etmesen de gün gibi ortada.Eleştiri şekilleri de biraz hatalı da neyse. Bu sene resmen mevsimler kaydı ne zaman güneş açıyor ne zaman yağmur yağıyor belli değil dikkatli olmak lazım. En güzeli benzinliğe çekip telefonu şarja takmak

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    `Haklisiniz, surusumu gozden gecirecegim` desen, olmezsin merak etme .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)