Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Nasıl Yıkanır DETAYLI

Motovento
    REKLAM ALANI
    EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    Uzun süredir aklımda olan bir seriyi yapmak istedim arkadaşlar ben kışım motosiklete binmekten pek zevk almadığım için(büyük motosikletime binmiyorum yoksa sukuterimle devamlı işte gidip geliyorum akşamları geziyorum ) MT-09 bir güzel yıayıp yağlayıp kaldırma kararı aldım...nedenmi binmiyorum çünkü ilk başta hava gerçekten soğuk oluyor ve motosikletten zevk alamaz oluyorum işkenceye dönüyor e lastiklerde tutmuyor (10 derece altında lastiklet tutmaz) insan zevk almıyor bir araç gibi bir yere gitmek için kullanmış oluyorum bu işimide sukuterle hallediyorum neyse lafı fazla uzatmadan sizi video serisi ile başa başa bırakıyorum..iyi seyirler..

gurkanerkan, Merdo, Mitoqondri ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Yokki bahçe hortum kendimiz yıkayalım. Oto yıkamaların köpüklerine mecburuz iz yapıyor zaten motorda.

MotoNoob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Spada Anton 200
    Emeğine sağlık.
    Ben bi süredir sadece ve sadece Ballistol Yağı kullanıyorum. Kimya kesinlikle dokunmuyor Motosiklete. Sabuna gerek kalmıyor, Sabun olsun diyorsanız 100% Doğalını kullanın. Plastikler harabe oluyor yoksa.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    1 lira köpük 1 lira su yerleri var suyu uzaktan tutuyorum mis gibi temiz temiz geziyorum

Motosikleti
    Yamaha MT-10
    1 lirayla olmuyor hocam bu videodaki kadar detaylı ve özenilmiyor maalesef

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 liralık köpüğün şimdi ne olduğunu anlatmayım da araştırın.. sende süngerle yıkamışın çizersin dostum. yün eldivenle iki kova yöntemi kullanarak yap her temasta temiz olsun

Motosikleti
    Yamaha MT-10
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 liralık köpüğün şimdi ne olduğunu anlatmayım da araştırın.. sende süngerle yıkamışın çizersin dostum. yün eldivenle iki kova yöntemi kullanarak yap her temasta temiz olsun
    sünger var sünger var dostum...sıvacı süngeri değil bunlar ... kendimi bildim bileli aynı yerden aynı süngeri alırım tüm kullandığım motosikletlerim ilk günki boyası gibi sıkıntı yok merak etmeyin..
    Youtube Kanalım -- Youtube.com/bilemir1

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 lira köpük 1 lira su yerleri var suyu uzaktan tutuyorum mis gibi temiz temiz geziyorum
    dimi parıl parıl parlıyor 6 ay sonra motorun rengi solmaya baslıyor ilk günkü parlaklıgını kaybediyor ama gerçekten uygun yeri olmayanların yapabilecegi bişey yok sen devam et usta arada bi güzel wax al parlat motoru

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    izin varsa bende konuya kaynak yapıp kazadan önceki son yıkama videomu atmak istiyorum evdeyim nasıl olsa 1 ay

videoları şu an tam izlemedim ileri alarak baktım WD -40 ladığın kısmına ama gördüğüm kadarıyla WD -40 ı motoru yıkadıktan ve kuruladıktan sonra sıkıyorsun uygun değil bence ,ben yıkamadan önce kontroller ,anahtar yuvası ,fren ve dedriyaj levyeleri ,ayaklıklar vs yerleri wd layıp motoru öyle yıkıyorum ,motoru yıkarken tüm elektrik aksamı ve kontrollerin en ince yerlerine su girebilir sonradan sıkılan WD-40 ne kadar atar o suyu belli olmaz buda uzun vadede istenmeyen şey gerçi bir japon motorunun elektrik aksamı su kaçmasıyla kısa vadede kolay kolay oksitlenmez oda ayrı konu belki de yıkama öncesi ve sonrası WD -40 lamak lazım ,jantımı balata spreyiyle temizlerim ,zinciri ise temizleme yapmayacaksam yıkamadan önce ince bir kat yağlarım yıkadıktan sonra ise tekerleği motoru boşa alıp elle çevirerek aradaki o ringler ve baklalar arasındaki suların çıkmasını sağlayarak (önceki motorumda zincirimde 5-6 bakla bu yüzden paslı kalmıştı yıkayıp yağladığım halde )bolca yağlarım ,zincir temizlemek için o fırçaları birde üç tarafta fırça olan şekli var benimde ondan edinmem lazım biran önce ,senin gibi garajım olsa çakarım bir kompresör hem motoru kurutmada bayağı güzel oluyor hem olup olmadık yerde lastik havasıyla uğraşmazsın kazasız belasız şimdilik bu kadar yordun beni 50 dakika video anca bu kadar izleyebildim kazasız belasız

son tavsiye bir youtuber olarak yüklediğimiz videolar çok uzun olursa faza izlenmiyor en uzun 5 ile 7 dakika olmasında fayda var bence
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

Motosikleti
    videoları sonuna kadar izledim hepsinide çünkü bu işte Sizde benim gibisiniz yazın haftada 2 defa motoru yıkadım zamanlar oluyor geneldede yıkıyorum zaten suan kış geldi ama yine hafta sonları yıkayıp temizliyorum bu yüzden evdekilerden yimedigim laf kalmıyor 2 saat sürüyor bazen geçiyor bile zincir temizleme aparatınız cok iyiymiş ben normal fırca kullanıyorum.--- zincir temizleme motor yıkama ben şampuan olarak meguiars ı tercih ediyorum sizinkini daha önce hiç duymadım bi link felan atarsanız inceleme sansımız olur. zincir için sizin gibi temizleme fırcam yok . hava tabancam eksik almayı düşünüyorum . kurulama beziniz 2 adet var galiba sizin için yeterli sanırım bende 10 adet var hepsini kullanmasamda 6-7 tanesini kullanıyorum rahat . grenajsız motoru temizlemek cok daha rahat oluyor bu haksızlık wd 40 ta tamam son olarak disklerinizden ses geliyor bi balata spreyi sıkın derim goldwing felaket mt9 a hayranım baya da yazmışım yala

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Ahmetcan45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dimi parıl parıl parlıyor 6 ay sonra motorun rengi solmaya baslıyor ilk günkü parlaklıgını kaybediyor ama gerçekten uygun yeri olmayanların yapabilecegi bişey yok sen devam et usta arada bi güzel wax al parlat motoru
    saka yapiyorum de rengi soluyor mu gercekten haberim yok valla boyle bi sorun yasayanda duymadim gercekmi

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Yararlı konu

Motosikleti
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izin varsa bende konuya kaynak yapıp kazadan önceki son yıkama videomu atmak istiyorum evdeyim nasıl olsa 1 ay

videoları şu an tam izlemedim ileri alarak baktım WD -40 ladığın kısmına ama gördüğüm kadarıyla WD -40 ı motoru yıkadıktan ve kuruladıktan sonra sıkıyorsun uygun değil bence ,ben yıkamadan önce kontroller ,anahtar yuvası ,fren ve dedriyaj levyeleri ,ayaklıklar vs yerleri wd layıp motoru öyle yıkıyorum ,motoru yıkarken tüm elektrik aksamı ve kontrollerin en ince yerlerine su girebilir sonradan sıkılan WD-40 ne kadar atar o suyu belli olmaz buda uzun vadede istenmeyen şey gerçi bir japon motorunun elektrik aksamı su kaçmasıyla kısa vadede kolay kolay oksitlenmez oda ayrı konu belki de yıkama öncesi ve sonrası WD -40 lamak lazım ,jantımı balata spreyiyle temizlerim ,zinciri ise temizleme yapmayacaksam yıkamadan önce ince bir kat yağlarım yıkadıktan sonra ise tekerleği motoru boşa alıp elle çevirerek aradaki o ringler ve baklalar arasındaki suların çıkmasını sağlayarak (önceki motorumda zincirimde 5-6 bakla bu yüzden paslı kalmıştı yıkayıp yağladığım halde )bolca yağlarım ,zincir temizlemek için o fırçaları birde üç tarafta fırça olan şekli var benimde ondan edinmem lazım biran önce ,senin gibi garajım olsa çakarım bir kompresör hem motoru kurutmada bayağı güzel oluyor hem olup olmadık yerde lastik havasıyla uğraşmazsın kazasız belasız şimdilik bu kadar yordun beni 50 dakika video anca bu kadar izleyebildim kazasız belasız

son tavsiye bir youtuber olarak yüklediğimiz videolar çok uzun olursa faza izlenmiyor en uzun 5 ile 7 dakika olmasında fayda var bence
    abi seninle her konuda denk geliyorum nerdeyse yada aynı konulara yazıyoruz : senin olayı az cok biliyorm tam hatırlayamadım kolun mu kırılmıştı yoksa kol sağlamda belin mi incilmişti bişiler oldudu sana bende ege üni. okuyorum tanışmak isterim bi ara hem ileride alıcam motor hakkında bilgi sahibi olmuş olurum :D motor temizlencekse temizleriz yada yardımcı oluruz nası olsa binemiyon temizleyip örtüceksen felan ondan dedim

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    benim de yerim olsa böyle, bende kendim yapabilsem

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eline sağlık hocam.

Bu arada 2 tane ürün tavsiyesinde bulunucam herkes kullanabilir.

Birincisi kurulama bezi. Oldukça iyi bir ürün harika su topluyor ve iz bırakmıyor.

İkincisi hızlı cila. Çok işe yarıyor.

Ahmetcan45 bunu beğendi.

Motosikleti
    saka yapiyorum de rengi soluyor mu gercekten haberim yok valla boyle bi sorun yasayanda duymadim gercekmi
    korktun dimi şaka bi yana bende kullanıyorum ara sıra ama o köpüklerde yüksek oranda bi madde var çamuru kiri söküp atsın die buda araçlara motorlara zarar veriyor diyor herkez. pratik geldigi için ara sıra bende ona yöneliyorum r25 in ilk günkü parlaklıgını kayboldu sürekli deterjanla bu köpüklerle yıkamaktan 6 ay olcak alalı gecen hafta meguiars wash wax cilalı şampuan ve meguiars NXT tech wax paste 2.0 aldım 150 tl tuttu 2 si wax ı kullandım motor pırıl pırıl oldu ilk günkü gibi parlıyor 1 hafta oldu hala aynı cilalı şampuanla yıkamaya devam ettigim sürece de o parlaklık kalıcaktır artık.

Motosikleti
    abi seninle her konuda denk geliyorum nerdeyse yada aynı konulara yazıyoruz : senin olayı az cok biliyorm tam hatırlayamadım kolun mu kırılmıştı yoksa kol sağlamda belin mi incilmişti bişiler oldudu sana bende ege üni. okuyorum tanışmak isterim bi ara hem ileride alıcam motor hakkında bilgi sahibi olmuş olurum :D motor temizlencekse temizleriz yada yardımcı oluruz nası olsa binemiyon temizleyip örtüceksen felan ondan dedim
    bu güne kadar üç motorum oldu üçündede ufak tefek kazam var ama şu ana kadar kırık yok şükür , bel zaten 15 senedir sakat geçen yıl çok geliyordum egeye bu yıl gelmek nasip olmadı denk geliriz inşallah bir gün grand cafe ,şelale cafe veya çarşı civarına geliyorum genelde
    Ahmetcan45 bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    Xmax
    korktun dimi şaka bi yana bende kullanıyorum ara sıra ama o köpüklerde yüksek oranda bi madde var çamuru kiri söküp atsın die buda araçlara motorlara zarar veriyor diyor herkez. pratik geldigi için ara sıra bende ona yöneliyorum r25 in ilk günkü parlaklıgını kayboldu sürekli deterjanla bu köpüklerle yıkamaktan 6 ay olcak alalı gecen hafta meguiars wash wax cilalı şampuan ve meguiars NXT tech wax paste 2.0 aldım 150 tl tuttu 2 si wax ı kullandım motor pırıl pırıl oldu ilk günkü gibi parlıyor 1 hafta oldu hala aynı cilalı şampuanla yıkamaya devam ettigim sürece de o parlaklık kalıcaktır artık.
    Valla korktum o zaman yikayacak hortum olmadigi icin kova alicam 2 tane teki yikama icin teki durulama icin oyle yikarim valla bilmiyodum uyari icin saol
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

Motosikleti
    Valla korktum o zaman yikayacak hortum olmadigi icin kova alicam 2 tane teki yikama icin teki durulama icin oyle yikarim valla bilmiyodum uyari icin saol
    http://www.motosiklet.net/forum/fayd...-uyaridir.html köpüklü yıkama ile ilgili şu konuyuda hortlatmakta fayda var hazır yeri açılmışken

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EmirhanCoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sünger var sünger var dostum...sıvacı süngeri değil bunlar ... kendimi bildim bileli aynı yerden aynı süngeri alırım tüm kullandığım motosikletlerim ilk günki boyası gibi sıkıntı yok merak etmeyin..
    senin motorunu niye merak ediyim sadece konuyu açan kişi değil diğer arkadaşlarımız da bilgilensin diye yazıyorum illa ki aramızda benim gibi titiz kullanıcılar vardır

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)