Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Honda 1000RR, Panik Fren, Minibüslere Dikkat

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Evet beyler başlıyoruz vurmaya

Hocam vermek istediği mesaj önemli, evet minibüslere ani şerit değiştiren tüm araçlara dikkat etmek lazım.
    Ama sen o yolda saatte 130 km hızla gidersen diğer araçların seni görmemesini de kabullenmek zorundasın.

Verdiğin mesaj minibüslere dikkat edin değil, yollarda aşırı hızdan kaçının olmuş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet beyler başlıyoruz vurmaya

Hocam vermek istediği mesaj önemli, evet minibüslere ani şerit değiştiren tüm araçlara dikkat etmek lazım.
    Ama sen o yolda saatte 130 km hızla gidersen diğer araçların seni görmemesini de kabullenmek zorundasın.

Verdiğin mesaj minibüslere dikkat edin değil, yollarda aşırı hızdan kaçının olmuş
    Dediklerinde haklısın.
    Fakat yavaş gittiği halde aynı sorunu yaşayanlara ne demek gerekiyor sence?
    Misal: http://www.motosiklet.net/forum/kaza...-atlattim.html

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Geçmiş olsun hocam. abs var sanırım ? abs de panik fren abartılmadıkça normal olabiliyor. fakat abs'siz motorlar için çok risk bidr durum

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Eğer bu videodaki sen isen karambole yaşıyorsun , o tarz yollarda çocuk çıkar , yaşlı çıkar , öküz çıkar , köpek çıkar , aaa azrail çıkıyormuştu teğet geçmişsin . Sen değilsen eğer parası olan alıyor 1000 cc makineyi böyle kullanıyor ölünce motor ölüm makinesi orda gidilecek hız azami 80 olmalıdır . Minibüs, taksi , toplu tasımanın % 75 inin piç oldugu aşikardır .

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Meskun mahade 140 km hızla gitmek çok tehlikeli, otoban olsa anlarım ama bu yolda insan da çıkabilirdi.
    Aslında bu gazcı tipler eskiden motor delisinde takılırlar orada birbirlerinin egosunu okşarlardı. Doğal habitatları dışında bizim forumdada görmeye başladık

Motosikleti
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun hocam. abs var sanırım ? abs de panik fren abartılmadıkça normal olabiliyor. fakat abs'siz motorlar için çok risk bidr durum
    ABS yok. Gerçi bu olaydaki de tam olarak panik fren değil. Minibüsün hareketini önceden gördüğüm için durma mesafem vardı. Soldan kaçmak yerine durmayı tercih ettim.

Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer bu videodaki sen isen karambole yaşıyorsun , o tarz yollarda çocuk çıkar , yaşlı çıkar , öküz çıkar , köpek çıkar , aaa azrail çıkıyormuştu teğet geçmişsin . Sen değilsen eğer parası olan alıyor 1000 cc makineyi böyle kullanıyor ölünce motor ölüm makinesi orda gidilecek hız azami 80 olmalıdır . Minibüs, taksi , toplu tasımanın % 75 inin piç oldugu aşikardır .
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meskun mahade 140 km hızla gitmek çok tehlikeli, otoban olsa anlarım ama bu yolda insan da çıkabilirdi.
    Aslında bu gazcı tipler eskiden motor delisinde takılırlar orada birbirlerinin egosunu okşarlardı. Doğal habitatları dışında bizim forumdada görmeye başladık
    Yorumlarınız ve uyarınız için teşekkürler.
    Bir dahaki sefere 55km hızla giderken "yaşamadığım tehlikelere" ait bir video hazırlayıp koyacağım.
    Ducati 1198SP _ RedLove

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yavaş gidince " ekşın" olmuyor , hayat sıkıcı geçiyor değil mi ? Sen de haklısın....

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Kardeş sen o yollarda 20 ile git litrelik 1000lik motorla insanlar rahat etsin. Sanki herkes sütten çıkmış ak kaşık. Aşağıdaki hız kurallarına harfiyen umuyosunuzdur sanırım. Ben uymuyorum İstanbulda kurallara uyarsan tek parça kalamazsın..

_kaan_ ve K4NuNi bunu beğendiler.

EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    en çok merak ettiğim konu ise buraya yorum yazan arkadaşların altına 1000cc verilse acaba neler olcağı..ne şekilde kullancakları...100km hızı hiç bir şekilde geçmeyeceklerimidir..neysee...

en sevdiğim panik fren videosudur...çok güzel duruyor arkadaş

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş sen o yollarda 20 ile git litrelik 1000lik motorla insanlar rahat etsin. Sanki herkes sütten çıkmış ak kaşık. Aşağıdaki hız kurallarına harfiyen umuyosunuzdur sanırım. Ben uymuyorum İstanbulda kurallara uyarsan tek parça kalamazsın..

http://i.hizliresim.com/ogEm9Q.png
    Valla ben istanbul'da da başka şehirlerde de uyuyorum. 5 senedir bir kere radar cezası yedim o da limit 55 olan yolda 61'le.
    Ayrıca bundan 1 sene kadar önce vstrom 1000 sahibiydim. Onunla da limitlere uygun kullanıyordum.

Ha hiç mi istisna olmadı, elbette oldu. 200 küsürlere de çıktım vstrom'la. Ama sadece anlık gazımı almak için. Yaptığım şeyin doğru olduğunu da hiç bi zaman savunmadım.
    Motosikletli Kaplumbağa...

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı EmirhanCoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en çok merak ettiğim konu ise buraya yorum yazan arkadaşların altına 1000cc verilse acaba neler olcağı..ne şekilde kullancakları...100km hızı hiç bir şekilde geçmeyeceklerimidir..neysee...

https://www.youtube.com/watch?v=SMWrMIIRu2w

en sevdiğim panik fren videosudur...çok güzel duruyor arkadaş
    deponun üzerine dolu ateş tuğlaları var ya o konacak yer yaptıracaksın lazım olur bu videoyu ilk izlediğimde aklıma bu gelmişti
    EmirhanCoskun bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    emirhan çoşkun: en çok merak ettiğim konu ise buraya yorum yazan arkadaşların altına 1000cc verilse acaba neler olcağı..ne şekilde kullancakları...100km hızı hiç bir şekilde geçmeyeceklerimidir..neysee...

bence önyargılı olma

Motosikleti
    Transalp
    Kardeş minibüsçüye niye kızıyosun.Adam aynaya bakmış , şerit boş.Sollamaya kalkmış.Aniden sen çıkmışsın.Saatte 130 km hızla sağ şeritten sol şeride slalom yapıyosun.Sağ şerit hız yapılacak şerit değildir.Eğer hız yapıyosan sol şeritten ayrılmayacaksın.Altındaki makina çocuk oyuncağı değil.Ölüm makinası.Hele ki bu kullanma tarzınla ömrün uzun olmaz ben sana söylüyeyim.Cep telefonu oyunu değil ki bu araçlar şeritlerinde sabit kalsın.Üstelik burda bi canın var , ölünce yeniden başlamıyosun.
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı transalp3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş minibüsçüye niye kızıyosun.Adam aynaya bakmış , şerit boş.Sollamaya kalkmış.Aniden sen çıkmışsın.Saatte 130 km hızla sağ şeritten sol şeride slalom yapıyosun.Sağ şerit hız yapılacak şerit değildir.Eğer hız yapıyosan sol şeritten ayrılmayacaksın.Altındaki makina çocuk oyuncağı değil.Ölüm makinası.Hele ki bu kullanma tarzınla ömrün uzun olmaz ben sana söylüyeyim.Cep telefonu oyunu değil ki bu araçlar şeritlerinde sabit kalsın.Üstelik burda bi canın var , ölünce yeniden başlamıyosun.
    Yorumun için teşekkürler. Yalnız ben minibüse suç atmadım. Sadece minibüslere dikkat edin dedim.

Ben sol şeride geçiyorum, gidiyorum ve minibüs sonradan çıkıyor. Yani yola çıkmadan aynasına bakmıyor. Sorun burada benim hızlı olup olmamam değil. Minibüsün aynasına bakmadan şerit değiştirmesi. Eğer baktıysa ve beni görüp durmadıysa o daha kötü.
    Ducati 1198SP _ RedLove

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Yavaş veya hızlı suçlu tabi ki minibüs bodoslama çıkmış herif..

Tabi ki hakli ve ölü olmak istemeyiz şehir içinde daha sakin arkadaşlar büyük geçmiş olsun bu arada..

EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emirhan çoşkun: en çok merak ettiğim konu ise buraya yorum yazan arkadaşların altına 1000cc verilse acaba neler olcağı..ne şekilde kullancakları...100km hızı hiç bir şekilde geçmeyeceklerimidir..neysee...

bence önyargılı olma
    bana diyorsunuzda buraya yorum yazan çoğu kişi ön yargılı yüksek cc motosiklet kullanmadan herkes ah kam kesiyor sevgiler..
    Youtube Kanalım -- Youtube.com/bilemir1

hayabussa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    enxdesign, kaç km motosiklet tecrubeniz vardı? (biri gelip 1000lik senin neyine yazmasa bari :D)

Motosikleti
    Alıntı hayabussa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enxdesign, kaç km motosiklet tecrubeniz vardı? (biri gelip 1000lik senin neyine yazmasa bari :D)
    Yaşım 29.
    Henüz 22 ay oldu motosiklete başlayalı.
    Bu sürede toplam 29 bin kilometre yol yaptım. 4 motor değiştirdim.
    Bunun 13 bin kilometresini Hyosung gt250R, 7 bin kilometresini honda 600F, 9 bin kilometresini ise honda 1000RR ile yaptım. Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim
    mterayes26 ve hayabussa bunu beğendiler.
    Ducati 1198SP _ RedLove

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Çanakkale'de olmak zor geliyodur o motorla Ankarada olsanız çevreyolu var da bazen duyuyoruz 1000'lik motorla 300'le giderken kaza yapanları, kendine hakim olmak önemli.

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Ya üstad bu forumda genelde düşük cc Yada enduro tarzı motor kullanan kişiler takılır ve fikir alışverişinde bulunup tecrübe aktarırlar 1000rr için 130 dan 70 e inmek hiç problem değil orada adam yola atlamış sen hızlı da olsan genel manada onun suçu ama altındaki alet hataların %90 nını kapatacak kapasitede

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)