Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Caddebostan Ve Mükemmel Trafiği

Motovento
    REKLAM ALANI

Ben de malesef surekli kullanmak zorunda kaliyorum bagdat caddesini. Ancak senin gibi motor kullanan pek gormedim orada
    Gorduklerimizi de uyariyoruz zaten. Senin hayatini gectim dolmustan inen ya da "kaldirimdan" diye azarladigin bir yayanin hayatini tehlikeye atiyorsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    oha şerit diye bişey bırakmamışlar

Motosikleti
    FZS 1000
    Bu tür kameralar aci ve bir takim özelliklerinden ötürü oldugundan cok daha hizli bir sürüs olarak algilamamiza sebep oluyor
    dolayisiyla bir takim elestiriler gelmesi dogal.

Benim de acizane önerim özellikle sagdan gecislerde daha bir itina ve dikkat gösterilmesi yönünde zira siz ne kadar da yolu okuyorum, dikkatliyim, söyleyim böyleyim deseniz de, ne kadar deneyimli sürücü olsaniz da yurdum insaninin ne yapacagi belli olmuyor...
    mehmetenis ve EmirhanCoskun bunu beğendiler.

94CanRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Hocam naptın ya, bir zamanlar her gün gittiğim yolu çekmişsin. Hey gidi günler hey. Duygulandım valla gurbette olunca. Tekerin düz bassın.
    EmirhanCoskun bunu beğendi.

EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    Alıntı sicilyali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tür kameralar aci ve bir takim özelliklerinden ötürü oldugundan cok daha hizli bir sürüs olarak algilamamiza sebep oluyor
    dolayisiyla bir takim elestiriler gelmesi dogal.

Benim de acizane önerim özellikle sagdan gecislerde daha bir itina ve dikkat gösterilmesi yönünde zira siz ne kadar da yolu okuyorum, dikkatliyim, söyleyim böyleyim deseniz de, ne kadar deneyimli sürücü olsaniz da yurdum insaninin ne yapacagi belli olmuyor...
    teşekkür ederim hocam yorumunuzu dikkate alacağım
    Youtube Kanalım -- Youtube.com/bilemir1

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    yada bu goproda hızlımı sanıyoruz belki normalde herşey daha farklıdır...
    Bu dogru olabilir. Bir kersinde kardesimi motorun arkasina bindirmistim. Canon Mk2 makineyle video cekimi yapmisti cevre yolunda giderken. Sonra cekimi seyrettigimde korkmustum. Ben cok daha yavas ve guvenli gittigimi saniyordum ama videoda hic de oyle gorunmuyor hangisi gercek bilmiyorum.

EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    geniş açının vermiş olduğu hisiyat yaşanadan 2 3 kat daha fazlasını gösterir..videoda ÇOK YAKIN GİDİYORSUN dediğiniz sahneler aslında çokda normal yerlerdir evet sağdan dolmuş sollama konusuna birşey demiyorum %50 %50 risk o iş neyse goprosu olupta superwide de çekim yapan arkadaşlar anlıyıcaktır durumu illaki

Motosikleti
    Nc750x
    Arkadaşlar 09/04/2015 tarihinde evden işe gitmek için çıktım güzergah bağdat caddesi bostancı sarı dolmuşların kalktığı yerin orada her zamanki gibi şıkışık ve durmuş trafikte ben en sağdan ilerliyorum 1-1,5mt boşluk var motor cbf150 2.vites 30km hız aşağı yukarı bu tip yerlerde giderken yavaş ve dikkatli olmaya çalışıyorum özellikle tabi yetmiyor öyle mükemmel zamanlamayla son saniye aracın arka kapı açıldıki benim görüp fren yapacak durumum bile olmadı ve kapıya vurup düştüm koruma demirlerinin olması motoru büyük ölçüde kurtardı sadece gidon yamulmuş benide baştan ayağa korumalarım kurtardı buna rağmen ilk vurup düştüğümde darbe şiddeti veya şekli yüzünden sanırım birkaç dakika zar zor nefes aldım yattığım yerde kendimi ölçtüm biçtim sonrasında kalktım tabi feci ağrılarım var ambulans geldi hastaneye gittik film vs.derken kırık çıkık çatlak yok çok şükür polis geldi alkol kontrolü yaptı nasıl olduğunu sordu çıkışta karakola ifade vermeye gittim neticede kaza tutanağında ben yanlış yerden geçiyorum yada gidiyorum diye hatalıyım arabada yanlış yerde durup yolcu indiriyor diye hatalı yavaş yada tecrübelide olsak son saniye olunca önemi kalmıyor ben 16 yıldır yaz kış motorun üzerindeyim kar ve don hariç bu şekilde ilk kazam diyebilirim en sağdan giderken umarım kimsenin başına kötü birşey gelmez çünkü kurallara göre hatalıyız(sanki gidebileceğimiz yer varmış gibi)şuan dizimde omuzumda göğsümde ağrılarım var ama ucuz atlattım herkese güvenli sürüşler
    EmirhanCoskun ve vladimir bunu beğendiler.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    2007 yılından beri kullandığım güzergah hatta ilk motorumun debriyajını burda bitirdim kısa sürede(dragstar650)
    Ben ,bana göre bazı hatalardan kişiselleştirmeden bahsetmek isterim naçizane tecrübelerime dayanarak.
    Cadde gece geç saatler dışında hiç bir zaman akıcı olmaz. Bunu bilerek girmeli yani benim işim gücüm yok binalara kaldırımdaki
    güzelliklere bakıcam öyle bakına bakına gidicem modu.
    Sıkışık trafikte sağdan giderim, aynı arkadaş gibi fakat olabildiği kadar ani hızlanmadan ve gaz veya kornayla kendimi belli ede ede.
    Neden mi? Bu videodada çokca yapılan bir hata var. Arkadaşlar trafik zaten ağır akıyor araçların şerit değiştirme gibi bir olayı
    sıklıkla olmuyor. E cadde dikkat dağıtıcı bir yer adam dışarı bakmasa telefonunda yanındakiyle sohbette vb..
    sen 1sn de sağından soluna geçince sürücü farkedemiyor.(Farkedecek abi işine demeyin sizde araba kullansanız aynı oluyor)
    yani videoda arkadaşımız bence hem hızlı hemde olayın makul ölçülerini aşmış bir gerginlikte ve aceleci.
    Bu sürüş burası için uygun değil.
    Her an yaya atlar caddede çünkü yaya kaldırımları arası uzundur ve trafik ağır işler (siz olsanız atlamayacakmısınız)
    Her an kapı açılır (o kapı açılacak arkadaş ister şimdi kabul et ister hastanede ayak yukarda tv izlerken)
    siz sağdan o hızda seyir ederken bir taksi veya dolmuş(En tehlikelisi bunlar çünkü yoldan çok müşteri arar gözler) hafif bir dokunsa yan taraftaki
    o demir babalara nereniz çarpar allah bilir.
    neyse uzatmayayım zaten birazdan oraya inicem.
    Sonuç olarak ben arkadaşı tanımam etmem belki benden usta sürücüdür bilemem ama bence sürüş tarzı olayın geçtiği yere uygun değil.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    oradaki durumu 2011 de özetlemiştim

http://www.motosiklet.net/forum/moto...bagdat-cd.html

..........

Son 5 aydır Bağdat caddesinde aktif olarak arac kullanıyorum...sabah akşam diyebilirim...sokak sokak ezberledim...giriş çıkışları ve trafiğin Cadde üzerinde ki o dengesiz hallerini tek tek gözlemledim...

Duruma hem şoför...hem motosiklet kullanıcısı...hem de yaya olarak bakmak gerekirse kuralların hiçe sayıldığı ...keyfi hareketlerin zikzagların makasların atıldığı ve bizi ilgilendiren kısım motosikletci olarak asla tavsiye etmeyeceğim bir güzergah...

Cadde trafiğini aslında karıştıran çorba yapan Kadıköy ve Taksim Dolmuşları...inanılmaz gamsızlar...sadece kendileri varmış gibi her türlü pisliği yapıyorlar...arabamda patron olduğunda zor tahammül ediyorum...

Sol şeritte ilerlediğimde ansızın ara sokak ve apartmanların parkından çıkan aracların önce kafayı uzatmaları ve sizin panik duruşunuzla birlikte arkadan çarmpa olasılığın meydana gelebilmesi...

Şaşkınbakkal ışıklarda taksilerin en sağ şeridi kapayıp durağa çevirmeleri...Göztepe parkına kadar zaten sağ cepler hep dolu...

Ayrıca herhalde dünya üzerinde görülmeyen sadece bizde var olabilen sol şeride arac parketmeler...

Yahu solda arac parkedilir mi...mal indirenlerden tutunda lüks mağazaların müşterileri bunu hep yapıyor...bir refleks oluşmuş...

Apaçiside zenginide Cadde de... apaçi dediğim doğanlı şahinler değil...bir üst kademe ama yine de apaçi ruhlu kişilerin kullandığı orta segment arabalar...lüks spor aracların ara sokaklardan caddeye girişleri zaten olay...ilk kalkış hep hararetli ve bol drıftli oluyor...

Pizzacılar mcdonaldscılar alayı kaldırımda ve tersten gelen var...kaldırım o kadar geniş ki...bu genişlik doğal olarak motorcuları cezbediyor...

Kaldırımda yürüyorsun aracın biri apartmanından çıkmış eğer dikkatsiz bir gününüzdeyseniz size çarpabilir...çoğu apartman önü otopark ve yola girişleri kaldırımdan...

Caddenin Alt yolu da aynı karmaşaya sahip...yani stadın oradan başlayıp Bostancı Vapur iskelesine kadar riskli bölge...

Kalamış tarafı biraz sakin ama artık Kızıltoprak sıkışınca Dereağzından kaçıp Fenerbahçeden çıkmayı bende öğrendim...

Neyse ki Marina tarafı sakin diyorsunuz ama neredeyse yatın içine kadar araba girebiliyor...yani Murphys bara aracınızla girme imkanınız olabilir... yani bir nevi kaldırım bile otopark olmuş...

Fenerbahçe Parkı harika bu arada tavsiye ederim...motorunuzu girişe bırakın kendinizi doğaya bırakın...bir avuc cennet diyebilirim...iyi ki fazla kimse bilmiyor oraları...

Şaşkınbakkaldan ilerlerken solda bir cami var...her Allahın hafta içi günü cenaze var ve çile dolduruluyor...kardeşim başka cami mi yok dersiniz kafir derler...abicim rahmetliye küfür ettirmeye gerek yok...o cenazeyi başka bir yerde de kaldırablirsiniz...Müftülük sizi oraya yönlendiriyorsa bile biz orayı istemiyoruz diyebilir cenaze sahipleri...Avrupa yakasında sosyete Nişantaşında gömüyor yakınını Asya da burada...afilli cami sanki Cadde de olunca...

Ne hikmettir Göztepe parkı ışıklarına gelince yol hemen açılıyor...Selami çeşmeye kadar genelde açık...sonrası Feneryolunda Kızıltoprak da yoğun zamanlarda biraz çile çekiliyor sonrası köprü girişine kadar açık...

Daha 2-3 hafta önce sahilde apaçiler yoldan denize uçtular şaştım kaldım...sahil hız pisti...virajı alamayan kaldırımda patlıyor...bu kaza da sabah koşusu yapan bir bayan ağır yaralı hastaneye kaldırıldı...bende oradaydım...adamlar sahil yolundan denize uçtu arkadaşlar inanamazsınız böyle kaza mı olur dersiniz...

Kızıltoprakdan Bostancıya kadar riskli bölgedir motosiklet kullanıcıları için...

Geçen başıma geleni anlatayım...motorumla Suadiye ye geçiyorum...Çiftehavuzları geçtim göztepe park ışıklarına geldim bir Toyota land cruser jip şeridime bi daldı...ssol dizimle vurdum sağ kapısına ve motoru nasıl toparladığıma bile hayret ettim...sonrası malum adam özür dileyince olay kapansın diye uzatmadım...sonra bana demez mi sen kör noktadasın...o zaman şalter attı tabi...şşerit değiştirdin şimdi hatanı kabul et bari dedim...arzıya bağlamadan hatasını kabul etti...genc biri bende motorcuyum dedi...sol ayağım az ağrıdı ama ciddi bir şey yoktu önemsemedim...

Arac kullanırken motorcuların nasıl tehlikede olduğunu daha net farkediyorum...

Caddeyi bilenler bilir...ben yeni keşfettim ve çok büyük risk taşıyan bir güzergah...

Stadın Oradan Kızıltoprak Fenerbahçe..Çihfehavuzlar Göztepe Cadde Bostan sonrası sahilden Bostancı iskelesine kadar olan güzergah...(sonrası zaten düzlük ve yarış parkuru gibi ama sivil radarlardan tırsıyor millet )

Selamiçeşmeye gelirken adam eşşek kadar EDS yi görmeyip umursamayıp kırmızıda geçiyor...

Cadde aslında bir cazibe merkezi ve sosyal haraketin kalbi olduğu için normal karşılanabilir kimileri tarafından ama kuralsızlığın en çok şahit olunduğu bir mevki diyelim buna...

Bostancı İskeleden ise yine stadın oraya kadar olan güzergah biz motosikletciler için her an herşeyin olabileceği dengesiz sürücülerin ani şerit değiştirenlerin...çılgın dolmuşcu ve taksicilerin fink attığı...deli paketcilerin aralardan fırladığı kaldırımlarda gezindiği...ve yayasının kendisini yola atmasıyla meşhur bir caddedir...bilgileriniz sunarım...

Başıma bir hal gelirse bilin ki bu güzergah da olacak...

.............
    EmirhanCoskun ve vladimir bunu beğendiler.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    Alıntı EmirhanCoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şans değil tecrübe çoğu...Allah kimseye göstermesin ;)

motora hakimiyetine iyi frenlemene hiçbir lafım yok. söylemeye de hakkım yok. fakat sürüş tarzın ile ilgili kendi fikirlerimi paylaşmak istiyorum. videonda 2.20 lere bakınca sağa dönmeye çalışan sağdan sola çıkan bunlara yol vermek isteyen arabalarla uğraşmamak adına sağdan gitmemek en doğru tercihtir. sen onlara çarpmamaya tecrübe diyebilirsin ama esas tecrübe karşına bir engel çıkartmamaktır. gördüğüm ve okuduğum bilgiler doğrultusunda bu şekilde uyguladım ve şimdiye kadar ani fren bile yapmama gerek oldu diyemem.

iyi sürüşler
    Halikarnas/X bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    bagdat caddesınde motor kullanıyor iseniz ki 2. evim orada oldugundan cok kullanırım dikkat etmeniz gereken 4 şey var

1 - dolmuşlar(ne zaman durucaklar ne zaman kapı açılıcak anlamıyorsunuz bile )
    2 - taksiler ( ne zaman sağa yanaşıp yolcu alma / indirme işlemi yapıcaklar veya yoldu almış yola çıkıcak anlamıyorsunuz)
    3 - kızlara hava atan gençler
    4 - haftasonu sahile veya bağdat caddesine çıkıp gazlamaya başlayan arabalar.
    samet10 bunu beğendi.

LifeisBike
    Misafir
    Seam herkese,

Kendimce bir yorum olacak yine ama, Bağdat caddesinde hafta sonu özellikle motosiklet ile girmek tamamen gereksiz bulduğum bir davranış, alternatif olarak minibüs yolu tercih edilebilir, İllaki o güzergahtan geçilecek ise.. Bence bu video'nun her saniyesinde kaza riski var.. Böyle motosiklet kullanmaktan nasıl zevk alabilir insan, öncelikle bence cadde tam bir kaos ortamı.. Şahsen çok gereksiz görüyorum. İllaki mecbur kaldın, o zaman yavas yavas ilerle ayakların yerde olsun bir nebze.. Ama bu tarz doğru bir tarz değil. Şahsi fikrimdir, lütfen yanlış anlaşılmaya.
    samet10 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)