Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Yola Atlayan Sürücü ve Tartışma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Recess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz çok efendi, trafiğe saygılı, kendinden çok önce başkalarını düşünen, karşınızdaki hatalı olsa da saygıda kusur etmeyen biri olmakta özgürsünüz; tıpkı benim istediğim gibi davranmakta özgür olduğum gibi.
    Sen özgürsün ama yaya geçidinden karşıya geçen yaya özgür değil? Seninki nasıl bir özgürlük ki başkalarını korkutma, rahatsız etme, taciz etme hakkı tanıyor sana? Bak net uyarıyorum, bir gün bizim Tansel abi gibi 135 kg 203cm boyunda sporcu, kas yığını biri iner arabadan elinde sopayla, o kafandaki kask da kurtaramaz seni. Uyarmak başkadır arıza çıkartmak başka.
    Ayrıca, dünyanın neresine gidersen git, hangi rejimi, yasayı incelersen incele, senin yaya geçidinde karşıya geçen yayaları ara gaz ile korkutmak gibi bir hakkın yok! Benim de silah kullanma hobim var, poligon tercih ediyorum. Bende en az senin kadar özgürüm. Bu durumda poligona gitmek yerine sokakta ateş etme hakkım doğuyor sana göre, tabi kimseyi vurmamak şartı ile.
    GezeGeze ve mithrelios bunu beğendiler.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hyo kenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzeyQm250, GV250, cbf1000
    Hataların saymakla bitmez dostum.senin gibi motor kullansak 10umuzdan 9u üzülür.verilmiş sadakaların varmış ama sen sırayla harcıyosun gibi.çok acelecisin unutmaki acele giden ecele gider...

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    şahmışsın, şahbaz olmuşsun

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Motosikleti silah olarak kullanıyor!

Ara gaz açarak - nedense de hep genç kızlara ve kadınlara! - insanları korkutuyor!

Aslında resmen taciz ediyor! Agresif kullanmak falan değil bu! Bildiğin taciz!

Psikolojik sorunları mı var?

Trafikten men edilmesi, ruh sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti için ilgili kuruma sevki ve cezai ehliyetinin olması durumunda yargılanması gerekiyor! Ceza alıp almayacağı elbette mahkemenin takdiridir.

Olası bir yargılamada savcının kuracağı cümle muhtemelen şöyle başlayacaktır: "Canavarca bir hisle ... !"
    capozzz, hyo kenan ve 2move bunu beğendiler.

karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Sen bu kafayla 3-5 güne çıkarsın haberlere.Videoların şuursuzca.İnsanları korkutmak,üzerilerine sürmek falan.. sonra neden motorculara saygı yok.Seninle aynı iyi teker kullanmaktan utandım açıkcası.Sert çıkıştıysa iyiliğin için belki abimsindir belki kardeşim yapma!
    Oyun değil bu. Saniye de hayatın film gibi geçer gözünün önünden..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Herkes kusursuz motorcu kesilmiş...
    hatayı böyle uyarıyorsak artık, cezayı nasıl kesiyoruz kimbilir!
    Recess bunu beğendi.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    bunlar hergün karşılaşılan şeyler alışmalısın artık
    Recess bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramızda sizin gibi gerçekten olgun insanlar olduğunu görmek beni mutlu etti. Ben yaptıklarımı savunmuyorum, herkes hata yapabilir ama tepkiler benim yaptıklarımdan daha sert.

Sağ duyunuz için teşekkür ederim.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    herkes hata yapmıyormuş gibi eleştirmiş bu genç kardeşimizi. bir kişiye hataları ile alakalı olarak lisan-ı münasip kullanmadan tavsiye vermeye kalktınız mı o kişiyi yanlışa daha çok sevk edersiniz. burada eleştiride bulunan bazı arkadaşlarımız bu hatayı yapmışlar. Racess nickli arkadaşımızın videolarında hataları olduğunun kendide farkındadır veya fark edecektir. ancak tokat atar gibi eleştirirseniz bu arkadaşımız sizin tavsiyelerinizi dikkate almaz ki? zaten tokat atar gibi eleştirmenin kimseye bir faydası yok ki!

eleştirmenin veya eleştiride kullanılan lisanın bir sınırı olması gerekiyor. sadece bu konu ile alakalı değil bu durum. her konu için geçerli.
    Recess bunu beğendi.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tam sopalıksın he. Senin gibiler yüzünden adimiz serseriye çıktı. O kontagi kapat bir daha binme
    alp_tunay bunu beğendi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yayalar ve motosiklet videosunda yaptığın şeylerden dolayı insanlar motosikleti şeytan
    icadı olarak adlandırıyor.Bir kötü düşünüyolarsa motosiklet hakkında bu ve benzeri
    şeylerden dolayı dahada artıyor olumsuz bakış açıları başta da benim babam olmak
    üzere aynı senin bu yaptığın gibi şeyler bir kaç kere babama da yapmışlar nefret
    ediyor sırf bu yüzden.Ükemizde yeterli motosiklet bilinci yok,trafikte saygı
    görmüyoruz diye yakınan bizler böyle davranırsak,karşı tarafa yayalara vesaire
    saygı göstermezsek çevremizden de bu sektöre ve bu sektörü kullanan bizlere
    saygı duymalarını beklemek abes kaçmaz mı ?
    Ben sürüş tekniklerini falan burada yorum yazanlar kadar iyi bilemem daha acemiyim
    eleştirmem mantıklı olmaz ama sizden çevreye karşı,yaylara karşı daha duyarlı
    ve saygılı davranmanızı isterim.

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam sopalıksın he. Senin gibiler yüzünden adimiz serseriye çıktı. O kontagi kapat bir daha binme
    Emredersiniz! Sizin adınızın çıkmasına gerek yok zaten, tanımadığınız birine karşı bu şekilde konuşabiliyorsanız o sıfatı layığıyla hak ediyorsunuz demektir.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Hehe buralar şenlenmiş baya. Hepsini okuyamadım. Lakin arkadaş bi hatadır yapmış gibi komik yorumlar gördüğümden söylüyorum. Yanlışlıkla yapıp yanlışlıkla editleyip, yanlışlıkla youtube a yükleyip yanlışlıkla gelin üye olun demiş sanki Yaya işi şakaya gelmez. O korkuttuğun teyzenin oğlu denk gelmez inşallah bi gün.
    2move bunu beğendi.

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Kimimiz tatlı, kimimiz sert, kimimiz de tatlı-sert bir üslupla arkadaşı uyardık. Uyarının her türlüsüyle karşılaşmasına rağmen verdiği cevaplarında nezaketi elden bırakmadı arkadaşımız, bunu da takdir etmek lazım. Zira forumda sıklıkla görmediğimiz bir davranış türü bu. Umarım ki yaptığı yanlışları görmüş ve bundan ders almıştır. Niyahetinde o videodaki kızı, kadını, amcayı kendi kızkardeşi, annesi ve babasıyla özdeşleştirebilecek, isterse o empatiyi yapabilecek sezginliğe sahip biri var karşımızda. En azından öyle olduğunu farzediyorum ben.
    Konuyu daha fazla uzatmanın amacı yok bence. Bundan sonrası üzüm yemeye değil bağcıyı dövmeye girer sanki.
    Daha bilinçli, daha sorumlu ve daha saygılı olmak için gayret edelim derim son olarak.
    Sağlıcakla kalın,
    Recess, Murat.K. ve Onurhan D bunu beğendiler.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Aramızda sizin gibi gerçekten olgun insanlar olduğunu görmek beni mutlu etti. Ben yaptıklarımı savunmuyorum, herkes hata yapabilir ama tepkiler benim yaptıklarımdan daha sert.

Rica ederim...
    ne sizi ne de başkasını savunup suçlamıyorum ama en baştan beri mesaj tazan herkes bu camianın bir parçası... uyaracaksak önce çuvaldızı kendimize batırmak gerek...
    hangimiz ana karnında öğrendik ki? Birbirimize tahammül etmeyi başarmamız gerekiyor.. çünkü yayası ve şöförüyle park haliyle, yolcusuyla, artçısıyla bu ülkenin trafiği bizleriz...
    Recess bunu beğendi.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus

Hata mı ?...
    Hadi hata yaptın diyelim...
    Bunu video sitesine koyup burda paylaşmak ne ?..
    Üstüne üstlük verilen onca medeni tepkiye rağmen hala ipimden aşşağı , kasımpaşa edalı cevapların ne olacak ?..
    Videoyu paylaşıyorsan eleştiriye katlanacaksın....
    Nasıl 3 şeritli yolda her yer senin sanıp kadınları kovalayıp korna ile korkutuyorsun ,
    Bizde burda acımasızca eleştirimizi yaparız...
    Nasıl seninki özgürlükse , bizimkide öyle...
    efendy06 bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Ben öZgürüm istediğim gibi sürerim kimse karışamaz diyosun. Sonra hatanı başkasına yıkıp ölümden döndüm diyosun. Kalkıp burda olumsuz ve sert eleştirileri kaldıramıyorsun. Dostum bi kendine bak. Taciz etmişsin diyen arkadaşa kesinlikle katılıyorum. İnsanları taciz ediyorsun. Yaptığın hareketler yüxünden koca bir camiaya laf geliyor. Bunu uyarmayıp da euvallah mı diyelim? Herkes istediğini yapmakta özgür ise sen böyle yaptın diye çeşitli yaptırımlara gidelim farklı uygulamalar yapalım??
    Dostum sürüşüne dikkat etmen gerekiyor bu net. Olumsuz bir eleştiri aldığında bunh kaldırabilmen gerekiyor. Ama çok iyi gördüğüm bişey var ki sen çok kötü motosiklet kullanıyorsun. Kendine çeki düzen vermen gerekiyor. Hem kendi hayatın için hem diğer insanların gelecekleri için hem de koca bir camia adına. Sen bilirsin özgür takıl ama en ağır yaptırımları böyle sürücülere vermeleri gerektiğini düşünüyorum ben de. Selametle

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim...
    ne sizi ne de başkasını savunup suçlamıyorum ama en baştan beri mesaj tazan herkes bu camianın bir parçası... uyaracaksak önce çuvaldızı kendimize batırmak gerek...
    hangimiz ana karnında öğrendik ki? Birbirimize tahammül etmeyi başarmamız gerekiyor.. çünkü yayası ve şöförüyle park haliyle, yolcusuyla, artçısıyla bu ülkenin trafiği bizleriz...
    Sayın Mersin il temsilcisi. Kendi adıma konuşmam gerekirse, ben böyle bir sosyopatı zaten uyarmak derdinde değilim. Hata dediğiniz nedir sizin dostum? Yaya üzerine sürmesi, ara gazlarla insanları korkutması mı hata, hata mı bunun adı? Bunun adı katil ruhluluk, toplum düşmanlığı, trafik teröristliği, sosyopatlık ve psikopatlıktır. Ben böyle adamı neye uyarayım ki? Ben, bunun layığını bulmasını istedim, bunu uyarıp "hatan şudur" demek istemedim.

Düzgün bir adam olsa, standart trafik hataları yapmış olsa biz de düzgün şekilde uyarırdık. Bak böyle yaparsan canına zarar derdik. Ama bu sosyopatı, katil ruhluyu uyarmak falan derdim değil benim. Bir an önce layığını bulsun bu. Böylelerini ömür boyu trafikten ve başkalarına zarar verebilecek aletler kullanmaktan men etmek lazım. Bu forumda bile barındırmamak lazım. Adminlere sesleniyorum, ben bu adamın videolarını zaten gerekli yerlere şikayet ettim, umarım hakettiği cezayı alacak. Siz de böyle toplum düşmanlarını burada barındırmayın. Mevzu trafik hatası falan değil, bilinçli olarak insan üzerine araç süren bir yaratık var karşımızda.

Çuvaldızı kendimize batıralım demişsiniz. Batıralım bakalım, ben ömrü hayatımda yaya üzerine bilinçli şekilde ne motor ne arabamı sürmedim, insanların dibine girip koyun sürer gibi ara gaz atıp korna çalmadım.
    telike, alp_tunay, karadenizz ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Duke, Yamaha YBR, Suzuki Burgman
    Burada 4 sayfa mesaj yazılmış. Tüm forumdaşlara sesleniyorum; Bence hiç uğraşıp benim şu yaptığımı yapıp hayat dersi vermeye çalışmayın. İstediğimiz kadar konuşalım, "bu ve bunun gibilerin.." kafası yine basmayacak.

Bırakın dersi biz değil de hayat versin. Denilecek çoğu şey denmiş, yapılacak tüm ikazlar yapılmış. Bizden bu kadar arkadaş. Ben de seninle akran sayılırım ama senin beyin pek büyümemiş anlaşılan.

Dediğim gibi en güzel dersi hayat verecektir.. Ama aklında bulunsun; "Hayat dersleri acıdır, canını çok acıtır.."
    2move bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)