Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Nasıl Kullanılır? Amatör Video

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle şunu belirtmek isterim bu video sadece kafanızdaki birkaç soruyu yanıtlayabilir.Bu konu hakkında motosiklet sürüş eğitimi almanız gerekmektedir.
    Yeni başlayanlar için, ehliyet kursuna yazılmadan önce motosiklette neyin nerede olduğunu ve KABACA ne yapmanız gerektiğini açıklamaya çalıştık.
    Boş bir haftasonunda ne yapalım derken yarım saat içinde çektiğimiz bir video,biz çekerken çok eğlendik umarım sizde beğenirsiniz

www.youtube.com/watch?v=Z4azlND0Ygs
    FatihC, demirkask, KaraKask ve 12 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Yeni başlayanlar için iyi bir başlangıç videosu özellikle debriyaj kullanımını anlatmanız iyi olmuş bir çok yeni başlayan arkadaşın sorunu debriyaj gaz ayarını yapamamak. Umarım biri çıkıp " ya bunu bilmeyene yoktur" demez.Adı üstünde yeni başlayacaklar için. Ellerinize sağlık arkadaşlar.

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni başlayanlar için iyi bir başlangıç videosu özellikle debriyaj kullanımını anlatmanız iyi olmuş bir çok yeni başlayan arkadaşın sorunu debriyaj gaz ayarını yapamamak. Umarım biri çıkıp " ya bunu bilmeyene yoktur" demez.Adı üstünde yeni başlayacaklar için. Ellerinize sağlık arkadaşlar.
    Teşekkür ederim

Alternatif arayana;
    Motur nasıl Çalıştırılır?

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim

Alternatif arayana;
    Motur nasıl Çalıştırılır?
    kolçakla çalıştırmayı da gösterseymiş iyi olurmuş kısa ve öz anlatmış adam
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Gayet güzel olmuş, emeğinize sağlık Neresi orası, alıştırma yapmak için çok uygunmuş

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet güzel olmuş, emeğinize sağlık Neresi orası, alıştırma yapmak için çok uygunmuş
    Teşekkürler Avcılar Sahil, hava güneşli olduğunda genelde kalabalık olur fakat o gün çok iyiydi
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    Öncelikle şunu belirtmek isterim bu video sadece kafanızdaki birkaç soruyu yanıtlayabilir.Bu konu hakkında motosiklet sürüş eğitimi almanız gerekmektedir.
    Yeni başlayanlar için, ehliyet kursuna yazılmadan önce motosiklette neyin nerede olduğunu ve KABACA ne yapmanız gerektiğini açıklamaya çalıştık.
    Boş bir haftasonunda ne yapalım derken yarım saat içinde çektiğimiz bir video,biz çekerken çok eğlendik umarım sizde beğenirsiniz
    ..............................
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    güzel video elinize sağlık fakat tek bir şey dikkatimi çekti; artçı pegine yetişilmeyecek bir motosiklet yoktur. en yüksek enduro motorda bile pegler gayet makul yüksekliktedir. eğer kendi peginize bastırıp binmesini sağlamaya çalışırsanız bacağınızı peglerinizin önüne koymanız gerekir; bu durumda da ayağınız ortada olan denge noktasında olmadığı için dengenizi kaybedip motoru yatırmanız çok büyük bir ihtimaldir.
    halilom ve cenkito bunu beğendiler.

Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel video elinize sağlık fakat tek bir şey dikkatimi çekti; artçı pegine yetişilmeyecek bir motosiklet yoktur. en yüksek enduro motorda bile pegler gayet makul yüksekliktedir. eğer kendi peginize bastırıp binmesini sağlamaya çalışırsanız bacağınızı peglerinizin önüne koymanız gerekir; bu durumda da ayağınız ortada olan denge noktasında olmadığı için dengenizi kaybedip motoru yatırmanız çok büyük bir ihtimaldir.
    Hocam sen hiç 1000RR a bi kızı bindirmeye çalıştınmı
    Çoğu motorda artçı peglerine ulaşmak bayanlar için sıkıntı oluyor.
    İki ayağın yerde, sağ elin ön frende motoru nasıl devirebilirsin ki
    Artçı sol ayağını sürücü pegine basıcak ve sürücüye tutunarak sağ ayağını motora atıcak.Deneyin çok daha pratik olduğunu görüceksiniz.Tabi bunu artçı pegine yetişemeceği durumlarda yapmak daha mantıklı.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Hocam sen hiç 1000RR a bi kızı bindirmeye çalıştınmı
    Çoğu motorda artçı peglerine ulaşmak bayanlar için sıkıntı oluyor.
    İyi ayağın yerde, sağ elin ön frende motoru nasıl devirebilirsin ki
    Artçı sol ayağını sürücü pegine basıcak ve sürücüye tutunarak sağ ayağını motora atıcak.Deneyin çok daha pratik olduğunu görüceksiniz.Tabi bunu artçı pegine yetişemeceği durumlarda yapmak daha mantıklı.
    Bu konuda sana katılıyorum felon pek bilindik birşey değil ama bayanlar arka peg e basmak ta zorlanıyor cbr 600f varken kız kardeşimde o şekilde binerdi sürücüyü zorlayan bi tarafı yok denge kaybı yaşamadım hiç
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda sana katılıyorum felon pek bilindik birşey değil ama bayanlar arka peg e basmak ta zorlanıyor cbr 600f varken kız kardeşimde o şekilde binerdi sürücüyü zorlayan bi tarafı yok denge kaybı yaşamadım hiç
    evet , zaten bende hep öyle binilmeli demiyorum eğer boyu yetişmiyorsa ayağını çok kaldıramıyorsa o şekilde daha rahat biner diyorum

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili kardeşim,

Eline diline sağlık . Bariz yanlış diyebileceğim bir şey yok ama birçok detay eksik 8 dakikalık videoda anlatmaya çalıştıkların aslında yarım günlük bir eğitim süresinde verilen şeyler bu nedenle çok sade olmuş . Faydalı ama yetersiz .

ÖNEMLİ DÜZELTMELER

- Motosiklet botunu söylemeyi unutmuşsun , bot en az diğer ekipmanlar kadar gerekli bir parçadır.
    - Boş lambası mavi değil herzaman YEŞİL dir . Mavi olan uzun farları belirtir.

Sevgilerimle
    halilom bunu beğendi.

Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim,

Eline diline sağlık . Bariz yanlış diyebileceğim bir şey yok ama birçok detay eksik 8 dakikalık videoda anlatmaya çalıştıkların aslında yarım günlük bir eğitim süresinde verilen şeyler bu nedenle çok sade olmuş . Faydalı ama yetersiz .

ÖNEMLİ DÜZELTMELER

- Motosiklet botunu söylemeyi unutmuşsun , bot en az diğer ekipmanlar kadar gerekli bir parçadır.
    - Boş lambası mavi değil herzaman YEŞİL dir . Mavi olan uzun farları belirtir.

Sevgilerimle
    Teşekkür ederim hocam

ozgurs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbr 250r Tricolor
    Devamını bekliyoruz.Faydalı olmuş.En azından benim gibi hiç vitesli motor kullanmamışlar için

Alıntı ozgurs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devamını bekliyoruz.Faydalı olmuş.En azından benim gibi hiç vitesli motor kullanmamışlar için
    Teşekkürler

Tek kelime ile süper bir sorum olacak ben cup kullanıcısıyım malum bildiğiniz üzere yarı otomatik vites düşürürken topuğum ile bastırarak düşüremiyorum ayak bileğimin esnekliğinin bittiği noktada vites geçişi sağlayamıyor bende ayağımı geriye çekerek ayak ucumla düşürüyorum buda 2 kişiyken sorun oluyor şimdi bu durum psikolojik mi? yani ben beceremiyorum deyipte kafamda bitirdiğim bi durummu, yoksa bir pratiği varmı

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı boorock89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek kelime ile süper bir sorum olacak ben cup kullanıcısıyım malum bildiğiniz üzere yarı otomatik vites düşürürken topuğum ile bastırarak düşüremiyorum ayak bileğimin esnekliğinin bittiği noktada vites geçişi sağlayamıyor bende ayağımı geriye çekerek ayak ucumla düşürüyorum buda 2 kişiyken sorun oluyor şimdi bu durum psikolojik mi? yani ben beceremiyorum deyipte kafamda bitirdiğim bi durummu, yoksa bir pratiği varmı
    Vites pedalını çıkar saat yönünün tersinde bir diş çevir geri tak ön pedal biraz aşağı iner ama arka yükselir daha rahat basarsın.
    cenkito bunu beğendi.

hımm teşekkürederim

omerta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    We_R1
    10 numara 5 yıldız

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    teşekkürler güzel bilgiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)