Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda 1000RR Yoshimura Slip-On vs Akrapovic Racing Line Full System Egzoz

Motovento
    REKLAM ALANI
    SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Merhaba Arkadaşlar,

Geçen sene motorumun üstünde bulunan yoshimura slip-on egzozu söküp, yerine boğazdan (full system) akrapovic egzoz taktım. Özellikle üst devirlerde motosiklet oldukça canlandı (10 bin devir ve sonrası). Akrapovic web sitesine göre full system racing line egzoz +6.5 hp fazla güç üretiyor. Tabii ki 5-6 kg lik ağırlık avantajı da var. Bugün video çekmek aklıma geldi, altta yoshimura ve yeni akrapovic egzozumun videoları var.

Akrapovic Full System :

Yoshimura Slip-On :

forewer ve bilginozi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Akrapovic ile sesi daha güzel olmuş, 1000rr ım olsa sanırım görünüş yönünden taylor made takmak isterdim.

ShockWave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnşAllah günün birinde :)
    şimdi iki video farklı yerde çekilmiş akrapovic sesi felaket yoshimura yı dışarda çekseydiniz keşke

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yoshimura full system yapılsa daha güzel olurdu. akrep sevmem. yoshi yada two bro olmalı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Power commander ve hava filtreside varmi?

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    motoru gece kullanma hocam, yazık günah insanlara

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akrapovic ile sesi daha güzel olmuş, 1000rr ım olsa sanırım görünüş yönünden taylor made takmak isterdim.
    Görüntüsü var ama ses yok o egzozda

Alıntı ShockWave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi iki video farklı yerde çekilmiş akrapovic sesi felaket yoshimura yı dışarda çekseydiniz keşke
    Haklısın aslında, ama akrapovic özellikle üst devirlerde çok daha fazla ses çıkarıyor

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yoshimura full system yapılsa daha güzel olurdu. akrep sevmem. yoshi yada two bro olmalı
    En fazla güç artışı akrapovic de var, yoshimura kalite açısından akrapovic'in gerisinde. Two brothers hiç düşünmedim bile, sesi hoşuma gitmiyor.

Alıntı Kara35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Power commander ve hava filtreside varmi?
    K&N hava filtresi var.

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru gece kullanma hocam, yazık günah insanlara
    Gece çok devirli gitmemeye çalışıyorum, maksadım insanları rahatsız etmek değil trafikde duyulabilmek...

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Akrepin kalitesi ve hoş ses tonu tartışılmaz. Alt devirlerde kayıp yaşadınız mı ve k&n performansı etkiledi mi? Yani ne gibi değişiklikler hissettiniz biraz anlatır mısınız?

alıntı = ''En fazla güç artışı akrapovic de var, yoshimura kalite açısından akrapovic'in gerisinde. Two brothers hiç düşünmedim bile, sesi hoşuma gitmiyor''

amaç güç ise ex-up (valfli) egzoz takmalısın. illede ses için headers yapıyosan power commander uygulaman gerek yoksa güç artışı yerine güç kaybı yaşarsın. bu şekilde bülbül gibi öter sadece

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Full egzoz ile filtre var ise, motosikletinizin hava yakit karisim ayari muhakkak yeniden yapilmasi gerekiyor. Siz o kadar guc artiyor demissiniz ama bu artis gerekli ayar yapildigi taktirde olur. Full egzozda 1000rr da katalizorde cikmis oluyor, motor iyice ayar kaciriyor. Yakit artar, hararet artar. Duzenli calisma degisir, alt ve orta devirler rezalet olur. 2011 model 0 km 1000rr almistim oradan tecrubeliyim. En kisa surede bir power commander alip dyno testine girerek gerekli haritalari hazirlamalisiniz. Yada en kotu ihtimalle kendiniz montajlayip , montaj basit kesip bicme yok, hazir haritalatdan birini yukleyin. Birde full egzozlarda O2 sensor iptal parcasida gerekli. Power commander tek basina yetmez. Bence en kisa surede bunlari halledin yada full egzozdan vazgecin. Sesten baska birsey alamazsiniz yoksa, guc falanda hikaye iyice batirirsiniz motoru.

Yapilan en buyuk yanlis ,bilincsizce modifiye, bir kere pistte yarismiyorsaniz full egzoz gereksiz. Katalizor iptali gereksiz. Modifiye 1-2 parcayla olmaz. Emme, egzoz, karisim, hava, atesleme zamani vs ile komple olur modifiye. Adam full egzoz aliyor onun parasina power commander ve slip on alsa, cok daha verimli olacak haberi yok.

Zaten 1000rr yurumeyen bir motor, diger 1000 likler gibi degil. Sadece ucuz fiyati, hizli ikinci eli ve rahatligi sehir icine uygunlugu icin alinir. Butun 1000 liklerin arkasindan seyrediyorsunuz. Adamlar sizi her viteste farkla geciyor ben artik gazlama lara falan gitmiyordum zaten 1 yil kullanip sattim hemen

Sahsen 1000rr alip full egzozdur filtredir, ecu dur, O2 unitesidir falan ugrasacagima, zx10 alirim ayni paraya gelir sase, fren, motor, suspansiyon her konuda daha iyi bir motosikletim olmus olur.
    Yarismiyorsaniz modifiye gereksizdir. Modifiye yapilacak para ve ugras yerine herzaman bir ust seviye motosiklet alinmalidir.

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akrepin kalitesi ve hoş ses tonu tartışılmaz. Alt devirlerde kayıp yaşadınız mı ve k&n performansı etkiledi mi? Yani ne gibi değişiklikler hissettiniz biraz anlatır mısınız?
    Alt devirlerde kayıp yaşamadım hayır. Orta devir bandında tork artışı hissedilir seviyede, bunun dışında en büyük değişiklik 10 bin devir sonrası performansda ki artış. Yoshimura varken ölü olan 9-12 bin devir bandı, akrep ile çok daha canlı.

alıntı = ''En fazla güç artışı akrapovic de var, yoshimura kalite açısından akrapovic'in gerisinde. Two brothers hiç düşünmedim bile, sesi hoşuma gitmiyor''

amaç güç ise ex-up (valfli) egzoz takmalısın. illede ses için headers yapıyosan power commander uygulaman gerek yoksa güç artışı yerine güç kaybı yaşarsın. bu şekilde bülbül gibi öter sadece
    Yanlış !!! Daha önce 1000 lik SS makine kullandın mı bilmiyorum ama edindiğin bilgi yanlış. Honda 1000RR larda ki ECU zaten bu işi güzel bir şekilde yapıyor. Power commander ürünleri motorun hangi devir bandında ne kadar hava/benzin karışımı yakacağını optimize etmek için kullanılan ürünler, Power commander kullanan arkadaşlarım var merak etme, performans da farklılık yok...

Full egzoz ile filtre var ise, motosikletinizin hava yakit karisim ayari muhakkak yeniden yapilmasi gerekiyor. Siz o kadar guc artiyor demissiniz ama bu artis gerekli ayar yapildigi taktirde olur. Full egzozda 1000rr da katalizorde cikmis oluyor, motor iyice ayar kaciriyor. Yakit artar, hararet artar. Duzenli calisma degisir, alt ve orta devirler rezalet olur. 2011 model 0 km 1000rr almistim oradan tecrubeliyim. En kisa surede bir power commander alip dyno testine girerek gerekli haritalari hazirlamalisiniz. Yada en kotu ihtimalle kendiniz montajlayip , montaj basit kesip bicme yok, hazir haritalatdan birini yukleyin. Birde full egzozlarda O2 sensor iptal parcasida gerekli. Power commander tek basina yetmez. Bence en kisa surede bunlari halledin yada full egzozdan vazgecin. Sesten baska birsey alamazsiniz yoksa, guc falanda hikaye iyice batirirsiniz motoru.

Yapilan en buyuk yanlis ,bilincsizce modifiye, bir kere pistte yarismiyorsaniz full egzoz gereksiz. Katalizor iptali gereksiz. Modifiye 1-2 parcayla olmaz. Emme, egzoz, karisim, hava, atesleme zamani vs ile komple olur modifiye. Adam full egzoz aliyor onun parasina power commander ve slip on alsa, cok daha verimli olacak haberi yok.

Zaten 1000rr yurumeyen bir motor, diger 1000 likler gibi degil. Sadece ucuz fiyati, hizli ikinci eli ve rahatligi sehir icine uygunlugu icin alinir. Butun 1000 liklerin arkasindan seyrediyorsunuz. Adamlar sizi her viteste farkla geciyor ben artik gazlama lara falan gitmiyordum zaten 1 yil kullanip sattim hemen

Sahsen 1000rr alip full egzozdur filtredir, ecu dur, O2 unitesidir falan ugrasacagima, zx10 alirim ayni paraya gelir sase, fren, motor, suspansiyon her konuda daha iyi bir motosikletim olmus olur.
    Yarismiyorsaniz modifiye gereksizdir. Modifiye yapilacak para ve ugras yerine herzaman bir ust seviye motosiklet alinmalidir.
    Kardeş sana şöyle açıklayayım :

1- 1000RR yürümeyen bir motor değil sen kullanmayı becerememişsindir, arka lastiğe aktardığı güç oranları açısından gidip bir araştırma yapmanı öneririm. 1000 lik motorların performansları birbirine zaten çok yakın, ama daha düşük beygir gücü olan bir motor için "gitmiyor" demek bilgisizliğin göstergesidir.
    2- Bu yaz çıktığım 6 bin km lik Avrupa turumda motorum ortalama 5.6 lt /100 km lik bir yakıt sarfiyatı tutturdu. Gittiğim yollar bol virajlı dağ yollarıydı dolayısıyla benzin sarfiyatında full system bir egzozun dezavantajı olmadı.
    3- ZX10R'ın 1000RR'dan daha iyi bir motosiklet olduğunu hiç düşünmüyorum. İki motorun teknik detaylarına felan girmeyeceğim ama bu tamamen kişisel bir görüşdür, isteyen gider istediği 1000 liği alır.
    4- Teknik verilere burdan bakabilirsin : http://www.akrapovic.com/#!/motorcyc...115&yearId=447

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çok bilen adam, kafana gore takıl o zaman, modifiye falan bilmediğim yazdığın yorumlardan belli oluyor zaten. Yok motor ayari farketmemis, güce etkisi yokmuş, yakıt ayniymis, binlik motorlarin hepsi birbirinin ayniymia, o kadar modifiye parca üreten, takip ayar yapan salak, sen akillisin.
    Bi tane binlik alıp kendinizi adam sanıyorsunuz. Neyse hayatında dyno testi görmemiş bir apaciye laf anlatacak değilim.

Sesi güzel olsun diye full egzoz takmak büyük amelelik isin kotusude hem bilmiyorsun hem de bilmediğini bilmiyorsun . cahille tartışmaya girilmez.

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Çok bilen adam, kafana gore takıl o zaman, modifiye falan bilmediğim yazdığın yorumlardan belli oluyor zaten. Yok motor ayari farketmemis, güce etkisi yokmuş, yakıt ayniymis, binlik motorlarin hepsi birbirinin ayniymia, o kadar modifiye parca üreten, takip ayar yapan salak, sen akillisin.
    Bi tane binlik alıp kendinizi adam sanıyorsunuz. Neyse hayatında dyno testi görmemiş bir apaciye laf anlatacak değilim.

Sesi güzel olsun diye full egzoz takmak büyük amelelik isin kotusude hem bilmiyorsun hem de bilmediğini bilmiyorsun . cahille tartışmaya girilmez.
    Amele, apaçi, cahilin kim olduğu belli. Otobana çıkıp iki kere gazlayınca ne kadar da çok şey öğrenmişsin 1000'lik motosikletler ile ilgili, 1000RR.net'e gir oku öğren, full system egzos kullanarak ve power commander kullanmadan elde ettikleri güç artışını gör sonra gel buraya klavye cambazlığı yap. Akrapovic'in sitesinde verilen değerler power commander bağımsız verilen bilgilerdir, cahilin kim olduğu ortada...
    almpoz bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Sadece fuul egzoz bmc filtre ve ngk iridyum buji destekli en fazla 2-4hp alınır gerçek bir performans için baya birşeyler gerekli aslı astarını geçiyor.Hayirli olsun Güle güle kullanın

arkadaşlar doğru olanı yazmış. inan inanma artık.. aragazı ver

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    arkadaşlar doğru olanı yazmış. inan inanma artık.. aragazı ver
    Ben power commander gereksiz bir alet demiyorum, sadece power commander kullanmadan da full egzos sistemiyle performans artışı ve güç grafiğinde değişiklik olduğunu söylüyorum. Motorumu 20 bin km'dir kullanıyorum, slip-on ve full egzos sistemiyle ikisi arasında ki farkı kendim gördüm ve burada paylaştım. Power commander ile elbette daha linear bir güç-tork grafiği elde edilir ama ben o kadar parayı vermeyi tercih etmedim. Power commander kullanan arkadaşımdan aldığım geribildirim de bu şekildeydi zaten, ECU bir yere kadar benzin-hava karışımını dengeleyebiliyor, power commander'i gelişmiş bir ECU olarak görebiliriz aslında...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)