Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Racing'cinin arabayla ite kaka ölümüne mücadelesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ekşiye öylesine bakarken yanda bu videoyı gördüm. Açtım videonun yazan başlığının tersine araç ölümüne sıkıştırıyor motorluyu. giderken kaportayla da vuruyor

Motorlunun da sigortalar atmış sinirden basıyor..

Arabalı hakkında düşünceleri alalım

http://www.eksisozluk.com/relvidpop.asp?id=459114

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    türkiyede olsa bu olay tartışmakla kalmazlar egız burun dalarlar

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence araç sürücüsü gayet haklı..
    eray_uluyazı bunu beğendi.

video da görünen kadarrıyla motosikletlinin suçu nedir? bişey mi kaçırdık acep...

Motosiklet sürücüsü altında racing olduğu içindir sanırım kendini yarışta sanıyor,aracın sağından ani bir ivmelenmeyle geçmeye çalışıyor,meşrulaştırılmış haliyle de makas diyebiliriz..

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı CrosseR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence araç sürücüsü gayet haklı..
    neresi haklı?

sinyal veriyor, yavaşlıyor, motorcuyu da yavaşlatıyor saçmasapan şekilde şerit değiştirmekten vazgeçip düz yoluna devam ediyor.

ben böyle sürücü gördüğüm anda anında kaçarım.

ne halt yiyeceği belli olmayan sürücüyü ne önüme ne arkama ne yanıma alırım
    .

motorcu da benim düşüncemden olduğu için ilk fırsatta sağlıyor; çünkü araç sol şeridi işgal halinde.

sağ ileride tır gidiyor. ne bir arayol var ne bir şey. köprü gibi bir yerden geçiyorlar. otomobilin o şeride geçmesi çok saçma.

ben de olsam aynı şekilde sağlayıp o beyinsiz otomobil sürücüsünü geçmeye çalışırdım.

suçlu olan aynasına bakmadan şerit değiştiren otomobil sürücüsüdür.

eğer motoruma çarpıp önümü kesip yüzüme bağırırsa gayet güzel kullandığım 16-17 yıldız anahtarımla tanışır. haketmiştir çünkü.
    yashukawa, binbaki ve EverHarD* bunu beğendiler.

Motosiklet sürücüsü altında racing olduğu içindir sanırım kendini yarışta sanıyor,aracın sağından ani bir ivmelenmeyle geçmeye çalışıyor,meşrulaştırılmış haliyle de makas diyebiliriz..
    Tırın demir kasasına girecek şekilde önüne kırıp öldürmeye teşebbüs etmesi için yeterli sebeb diyorsun yandan hızlanarak geçmesi

Bence daha önce şıkışık alanda bi temas sıkıştırma türevi bir olay yaşanmış buda sinirlenip aynasını kapatmış sonra iki tarafta delirmiş gibi duruyor...
    maxi97 bunu beğendi.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    öldürmeye teşebbüs edercesine sıkıştırmış

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Madem motor hakli, neden kaciyor?

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    racing arabaya vurmuyormu. arabanın sürücüsü haklı tabiki
    eray_uluyazı ve babaçi bunu beğendiler.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neresi haklı?

sinyal veriyor, yavaşlıyor, motorcuyu da yavaşlatıyor saçmasapan şekilde şerit değiştirmekten vazgeçip düz yoluna devam ediyor.

ben böyle sürücü gördüğüm anda anında kaçarım.

ne halt yiyeceği belli olmayan sürücüyü ne önüme ne arkama ne yanıma alırım
    .

motorcu da benim düşüncemden olduğu için ilk fırsatta sağlıyor; çünkü araç sol şeridi işgal halinde.

sağ ileride tır gidiyor. ne bir arayol var ne bir şey. köprü gibi bir yerden geçiyorlar. otomobilin o şeride geçmesi çok saçma.

ben de olsam aynı şekilde sağlayıp o beyinsiz otomobil sürücüsünü geçmeye çalışırdım.

suçlu olan aynasına bakmadan şerit değiştiren otomobil sürücüsüdür.

eğer motoruma çarpıp önümü kesip yüzüme bağırırsa gayet güzel kullandığım 16-17 yıldız anahtarımla tanışır. haketmiştir çünkü.
    Aracında motorunda bulunduğu şerit sol şerit değil tramvay yolu gibi birşey,sol şeridi işgal eden dediğiniz araç zaten sol şeride geçmeye çalışıyor,sinyalini veriyor ama minibüs engel oluyor,minibüs sürücüsü durumu farkedip sağa geçiyor ve tekrar ağır bir şekilde çok önceden şeride girmeye başlıyor,motosiklet aniden ivmeleniyor,ne geçebileceği bir ivmelenme ne de fren yapıp vazgeçebileceği bir ivmelenme,sonuçta ortada.. ve dikkatinizi çektiyse araç şeride girerken önünde çok ağır ilerleyen bir araç daha var..

Ben kesinlikle dediğim tamamiyle doğrudur demiyorum,ama benim gördüğüm ve fikrim bu,motosiklet sürücüsüde olayın içinde olduğundandır heralde benimle aynı fikirde ki sert bir temas olduğu halde gazı açıp makaslarla hızla uzaklaşmaya çalışıyor..

O motosiklet sürücüsünün yerinde olupta sıkıştırıldığını düşündüğü halde tabanları yağlayacak birisi varmı acaba aramızda?

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Aracında motorunda bulunduğu şerit sol şerit değil tramvay yolu gibi birşey,sol şeridi işgal eden dediğiniz araç zaten sol şeride geçmeye çalışıyor,sinyalini veriyor ama minibüs engel oluyor,minibüs sürücüsü durumu farkedip sağa geçiyor ve tekrar ağır bir şekilde çok önceden şeride girmeye başlıyor,motosiklet aniden ivmeleniyor,ne geçebileceği bir ivmelenme ne de fren yapıp vazgeçebileceği bir ivmelenme,sonuçta ortada.. ve dikkatinizi çektiyse araç şeride girerken önünde çok ağır ilerleyen bir araç daha var..

Ben kesinlikle dediğim tamamiyle doğrudur demiyorum,ama benim gördüğüm ve fikrim bu,motosiklet sürücüsüde olayın içinde olduğundandır heralde benimle aynı fikirde ki sert bir temas olduğu halde gazı açıp makaslarla hızla uzaklaşmaya çalışıyor..

O motosiklet sürücüsünün yerinde olupta sıkıştırıldığını düşündüğü halde tabanları yağlayacak birisi varmı acaba aramızda?
    ben orada sadece sapağı kaçıran kızgın bir otomobil sürücüsü görüyorum.

ilk aralıktan yoluna devam etmek için tırın arkasına giren bir otomobil sürücüsü görüyorum.

sapağı kaçırdığı için dikkati dağılıp aynasına bakmadan şerit değiştiren bir otomobil sürücüsü görüyorum.

yazınızdan sonra videoyu tekrar tekrar izledim ve bunlardan başka bir şey göremedim.

eğer o araç sol şeritten sağ şeride geçmeye çalışsaydı minibüs ilerlediğinde minibüsün arkasına geçerdi.

valla şehir içi trafiğinde ister oto ister motosiklet kullanayım; beni öpsen o tırın arkasına geçmem. dediğim gibi araç sürücüsü sapağı kaçırdı.

ayrıca dediğiniz gibi bile olsa aynaya bakmadan şerit değiştirdiği gerçeğini değiştirmez.

valla bi ben safım; kör nokta aynasız araç kullanmıyorum. motosikletimdeki kör aynaları sürekli çalınıyor buna rağmen hep takıyorum. daha geçen gün buna benzer bir şey yaşadım ve araç sürücüsünü uyardım.

Motosikleti
    xciting250i
    motor cbf1000 olması lazım arabalıya diyebilceğim tek şey ise şerefsiz. Motorlu riskli bi hareket yapmış olsa bile nolur en fazla arabanın kaportası çizilir ya da ezilir. Motoru arabayla sıkıştırmak ne demek yaw cinayet bence

İşte bende araç gayet haklı dedikten sonra okadar tepki alıca tekrar izledim Ben olsamda o minibüsün arkasına girmezdim çünkü tırdan da yavaş gidiyor,minibüs sağ şeride geçtiğinde tırla arasında 10 araçlık daha yer vardı,araç minibüsü geçtiği andan itibaren sağa geçmeye başlıyor bir anda önüne kırmıyor ki,ayrıca sağa geçmek isteyen bir araç tam yanında bir araç yoksa arkasını kontrol etme gibi bir zorunluluğu yok çünkü sağından geçilmez,geçmeye kalkıpta kazaya sebebiyet verirsen sağlama yaparken önüme kırdın diyemezsin,çakarsın sellektörnü basarsın kornana geçsin paşa paşa sağa..
    Yada dediklerimin hepsini boşverin,çarptıktan sonra kask kamerasından farkediliyor kafasını çevirip araça bakıp kaçışını izleseniz bile tatmin eder Bana kalırsa şu youtube taki kılpayı makaslarını kaydetmek üzere kamerasını açan zibidilerden biri işte bu adam..

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    bu araç sürücüsüne levle ile dalıcaksın araç sürücüsünün neresi haklı resmen adamın önüne kırıyor sıkıştırıyor yoksa biz başka videomu izledik motorcunun yerinde olsam o kaskla allah ne verdiyse dalardım bak bakim yapabiliyormu birdaha

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    videoyu izledikten sonra tüm yorumları okudum. pardon size çarpıp kaçan araçlara siz ne yapardınız. motosiklet sürücüsü başta hatalıdır. adam sağdan geçemez uzayamaz makas atamaz. hiç bir araç sürücüsü 3 sn de oraya bir mtor gireceğini düşünmez. bakar geçmeye başlar. motor sürücüsü büyük bir risk almıştır. çünkü uzayacağı mesafede yok. sağda yavas giden bir tır var. şimdi adamın biri sağımdan geçip aynamı kıracak ve kaçacak. ve sakin olacaksınız öylemi? eğer kaçmasaydı adam gibi dursaydı araba sürücüsü sinirlenmezdi. ama son sürat kaçtı. kaçarkende trafik kurallarını alt üst etti. arabaların sağından solundan geçti. buranın motosiklet forumu olması tüm motorcuların haklı olması anlamına gelmez. trafikte kurallara uymak zorundasınız. uymazsanız uymayanlardan şikayet etme hakkınızda yoktur.
    bu şekilde trafikteki insanları tehlikeyi atanları durduracan bir güzel dövecen birde ceza yazacan göndereceksin. bu motosiklet veya araba farketmez. bu cocukca hareketler yüzünden benim gibi doğru dürüst kullanan kişilerin mallları ve canları tehlikeye sokuyorsunuz. büyüyün...
    otopsici bunu beğendi.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosikletlinin önündeki aracı sağ şeritten geçmeye çalışması büyük bir yanlış.

ancak trafikte tutarsız davranan sinyal vermeden aynalarını kontrol etmeden şerit değiştiren araba sürücüsüde yanlış.

kısaca al birini vur ötekine.

ben motorlunun yerinde olsam ne yapardım?

muhtemelen önümdeki arabayla olan takip mesafemi uzatır ve arkasından yoluma devam ederdim. yol müsait olunca yada araç sağ şeride geçincede dikkatli bir şekilde sollardım. yani hiç bukadar atraksiyona gerek yok. varsın 1 2km yavaş gideyim varacağım yere 10dk geç kalayım ama tek parça halinde ulaşayım. böylece hem o arabayı kullanan şöförün ve trafikdeki diğer sürücülerin gözündeki imaj zedelenmez hemde gereksiz risk almamış bu durumu yaşamamış kısaca sinirimi bozup günümü mahvetmemiş olurum.
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    tamamen motorlunun hatası kardeşim hiç kusura bakmayın
    salak salak adamın sağına giriyor girdiği yetmiyor gibi birde geçemeyeceği aradan zorluyor
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Iki taraf da hatalı.
    Ikisi de aynı hatayı yapıyor.
    Arasında halletsinler.
    piyanist_irf bunu beğendi.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iki taraf da hatalı.
    Ikisi de aynı hatayı yapıyor.
    Arasında halletsinler.
    ahahahahhaaahahaha polisi karıştırmayalım değil mi aranız da anlaşın
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)