Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor - Ekipman Uyumu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Karşıyaka'Lı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar,

Forumlara bayağı baktım fakat benzer bir konuya rastlayamadım o yüzden bu konuyu açma gereği duydum. Konumuz motor ve ekipman uyumu

Öncelikli olarak bir SuperSport (CBR250 veya RS200) alma düşüncem vardı ve ekipman araştırmamı bunun üzerine gerçekleştirmiş ve hatta karar kılmıştım lakin özel sebeplerden ötürü maalesef (Motor tutkusunu bastırmamak adına kesin alacağım) motor tarzımı değiştirmek zorunda kaldım.

Şu an için kısa bir süre sonra KUBA Superlight 200 almayı planlıyorum. Bildiğiniz üzere Cruiser/Chooper tarzı bir motor. Düşündüğüm ekipmanları ise aşağıda sıralıyorum. Sizce bu ekipmanlarla bu motora binilir mi? Karşıdan bakınca nasıl gözükür? Farklı önerileriniz nelerdir? Cevaplarınız önemli, şimdiden teşekkürler.

PS: Belki 1 sene sonra kendi tarzıma geçebilirim. Bu sebeple, tam racing durmayacak ekipmanlarla 1 sene idare edebilirim düşüncesindeyim.

Kask Alternatifleri;
    - Shark Speed R (İlk Seçenek)
    - Nolan N87
    - AGV K5

Mont Alternatifleri;
    - Venom D2 (İlk Seçenek)
    - Venom Bad Volf
    - Venom D1

Eldiven alternatifler;
    - Venom D-02 Kısa

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:29 ----------

Konuyu yanlış yere mi açtım acaba? Yada kimsenin fikri yok mudur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Gayet sıradan bir konunun başlığına kocaman "acil" yazdığın için bana olduğu gibi diğer forum üyelerine de konun itici gelmiş olabilir. Konu bağlığından saçma "acil" vurgusunun kaldırılması gerekli.

Ekipmanlarda gayet normal. Her tür motor ile gider.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Öncelikli olarak cevap için teşekkürler.
    Diğer konuda da haklı olabilirsiniz. Şimdi baktım ama sanırım başlığı güncelleme yetkim yok, yada ben bulamadım. Bulursam direk güncelleyeceğim. Teşekkürler.

Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    O ekipmanlara aslında siyah, kırmızı çizgili bir MT-07 gider. Bayağı bir seksi ve maço olur.

Normalde motor almama çevremde herkes karşı o yüzden süperlight'a ikna etmişken hemen alayım sonra değiştiririm düşüncesindeyim.
    Yoksa MT25 bile şahane olurdu

PS: Konu başlığı güncellemesi için adminlere mail attım.

Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    O topa girmeni tavsiye etmem. "Sonra değiştiririm" deki sonra ne kadar sonra bilmiyorum ama şimdi alırsan sezon tekrar açılıp yeni motorlar pazara düşmeden elinden çıkarman zor. Diğer almak istediklerin görece daha kolay al sat yapılan motorlar, özellikle Honda. Bu alacağın motoru ya zor satarsın ya da satmak için değerinden çok kaybedersin. Motosiklet kullanmak inan bana çok zevkli bir şey. Henüz binmediysen motorsuzluğa katlanmak daha kolay. Biraz daha bekle, paranı arttır, yolunu yap, daha kolay değiştirebileceğin, pazarı bol, kendini ispatlamış bir motor al ki başın ağrımasın.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Estetik kaygı haricinde aşırı gereksiz bir mevzu bu. Motor ekipmanları edinirken önceliğiniz estetik kaygı değil güvenlik olmalı. Bütçenizin yeteceği en güvenli ekipmanı almalısınız. Motorunuz siyah kaskınız fuşya olsa bile.

Alıntı Machair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O topa girmeni tavsiye etmem. "Sonra değiştiririm" deki sonra ne kadar sonra bilmiyorum ama şimdi alırsan sezon tekrar açılıp yeni motorlar pazara düşmeden elinden çıkarman zor. Diğer almak istediklerin görece daha kolay al sat yapılan motorlar, özellikle Honda. Bu alacağın motoru ya zor satarsın ya da satmak için değerinden çok kaybedersin. Motosiklet kullanmak inan bana çok zevkli bir şey. Henüz binmediysen motorsuzluğa katlanmak daha kolay. Biraz daha bekle, paranı arttır, yolunu yap, daha kolay değiştirebileceğin, pazarı bol, kendini ispatlamış bir motor al ki başın ağrımasın.
    Aslında doğru söylüyorsunuz ama durumlar birazcık farklı. Çevremdeki insanlar hazır razı olmuşken daha fazla bu tutkuyu ertelemeyeyim istiyorum. araya off sezon girince e hadi boşver deyince süreç al baştan sıfıra dönecek ve gene ikna süreci başlayacak.. Yoksa belirttiğiniz gibi daha kolay alınıp satılabilen ve bilinirliği fazla modeller almak tabik i de avantajlı. Ama bu motoru araştırdıkça daha da fazla ısınmaya ve sevmeye başladım. Belkide değiştirmeden uzunca bir dönem binebilirim bile

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:58 ----------

Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Estetik kaygı haricinde aşırı gereksiz bir mevzu bu. Motor ekipmanları edinirken önceliğiniz estetik kaygı değil güvenlik olmalı. Bütçenizin yeteceği en güvenli ekipmanı almalısınız. Motorunuz siyah kaskınız fuşya olsa bile.
    Selamlar,
    Öncelikli olarak tutumunuzu pek beğenmedim. Zira burası bir yardımlaşma platformu ve yardım isteğine muhalefet olmaktansa destekleyici feedbacklar vermek daha doğru olacaktır kanısındayım. Yukarıda saydığım ekipmanların tamamı ciddi derecede korumalı ve güvenli ekipmanlardır. Ek olarak belirlediğim bütçe kıstasına göre alabileceğim en üst seviye ekipmanlardır. Cruiser/Chooper tarzı bir motor alacağım bu sebeple nazi kaskı ve deri yelek sizce uygunmu yada güvenlimi diye sormuyorum gördüğünüz üzere. SharSpeedR sınıfında üst düzey bir kasktır. Aynı şekilde Venom D1 full korumalı birçok özelliği sebebi ile muadillerinin önünegeçen bir monttur. Yorumda bulunmadan önce araştırmanızı ve biraz daha yapıcı uslupla cevap yazmanızı rica ediyorum. Keyifli sürüşler.
    Kuba Superlight 200 Adayı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler