Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SKYTEAM ACE 125 gorusleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar bu motor tipi itibariyle cok hosuma gitti.250 lik olsa hic dusunmezdim.Bu motor hakkindami goruslerinizi almak isterim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

https://youtu.be/2bsHhcg2Rjk
    Motorun şu sekilde videosunu buldum ancak fransizcam yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bunu alıp 230cc yapabilirsin, 800 lira paran gider parçaları için.

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu alıp 230cc yapabilirsin, 800 lira paran gider parçaları için.
    her 125lik motorda yapılır mı cc yükseltme? mesela msx 125te?

Ben su anda asya swift 170 kullaniyorum inanin cok memnunum, hiz meraklisi degilim, sehirler arasi yola arabam ile gidiyorum, yani anlayacağınız motor benim icin hobi.Birazda performansli olsun istedim yeni motorum.
    Peki sizce 230 cc yapmamin bir zarari olurmu guvenlik acisindan?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı bpak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her 125lik motorda yapılır mı cc yükseltme? mesela msx 125te?
    Msx'i 150cc yapıp turbo falan takanlar var ama bunu yapanlar amerikalı ve paraya acımıyolar. Youtube'da biraz arasan bulursun modifiye edilmiş msx'leri.

Alıntı Huortiwele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben su anda asya swift 170 kullaniyorum inanin cok memnunum, hiz meraklisi degilim, sehirler arasi yola arabam ile gidiyorum, yani anlayacağınız motor benim icin hobi.Birazda performansli olsun istedim yeni motorum.
    Peki sizce 230 cc yapmamin bir zarari olurmu guvenlik acisindan?
    Aşırı hız yapmadığın sürece sorun olmaz. 120km üstü bu tarz motorlar için biraz tehlikeli.

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Msx'i 150cc yapıp turbo falan takanlar var ama bunu yapanlar amerikalı ve paraya acımıyolar. Youtube'da biraz arasan bulursun modifiye edilmiş msx'leri.

Aşırı hız yapmadığın sürece sorun olmaz. 120km üstü bu tarz motorlar için biraz tehlikeli.
    bildiğim kadarıyla 235 ccye kadar kitleri var zaten ama tabi fiyatlar 4000 lira civarı. ben daha ucuz yollu bi yöntemi var mıdır diye sormuştum. amacım yüksek hızlara çıkmak değil 100 km civarında motoru zorlamadan yüksek olmayan devirde seyir edebilmek.

Ace 125 kullanicilarinin yorumlarinida almak isterim

Arkadaşlar ace125 kullanan kimse olmadı mı?
    Almak istiyorum ama yeterli kaynak edinemediğim için biraz endişeliyim.
    Eğer bir fikri olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.

Alıntı zethos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ace125 kullanan kimse olmadı mı?
    Almak istiyorum ama yeterli kaynak edinemediğim için biraz endişeliyim.
    Eğer bir fikri olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.
    Selamlar, bu sorunuzu görünce artık dayanamadım ben de foruma üye oldum. Sizinle aynı durumdayız. Motoru kullanan pek yok. Ben de ilk kez ehliyet alacağım ve ilk motorum olacağı için düşük cc de en çok hoşuma giden Skyteam ACE 125 oldu. Haliyle baya bir araştırma yaptım. Ancak kullanıcı bulmak motor yeni geldiği için biraz zor. Ben de atladım bir bayii de motora baktım. Ben de yeni başlayanım çok ahkam kesemem ama; bu motor bana pekte güvenilir gelmedi. Çalıştırırken biraz zorlandı, sanırım uzun süre stokta kalmaktandır. Çalıştıktan sonra da ciddi bir yakıt kokusu yaydı etrafa. Onun dışında malzeme kalitesi pek içime sinmedi sanki bir replika motor değilde gerçekten o dönemde üretilmiş bir motor gibi. Yarın bir gün yolda egzos bırakır diye korktum. Bir kaç şey daha var; motor cidden çok hafif. Selesi ise gerçekten çok sert, şehir içi kısa mesafeler de belki idare eder ama 1 saat üstünden inilmese baya bir taraflarımızı ağrıtır gibi geldi. Oturuş pozisyonu da YBR125 veya CB125E gibi dik olamıyor. Benim boyum 1.70 ve öne doğru gerçekten de bir racing motoru kullanıyormuşum gibi durmam gerekti. Aslında tatlı detaylar ama motorun rahatlığı, Çinin güvenilir olmaması ve daha sonrasında servis ya da ikinci el satış konularından şüphelerim olduğu için, sanırım -üzülerek- YBR125 ile başlamayı düşünüyorum. Ha bu arada, ACE125 in sesi de gayet hoştu.

2.el satan varsa alacağım dm atın.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Yurtdışı fiyatı ile aynı fiyata satılıyor, honda cg 125'in motorunun çinli replikası. Tarzını seviyorsan alınır fakat rahat olmadığı, sürüşünün pratik olmadığı kesin. Yurdışı testlerde fiyatına göre sürüşü beğenilmiş, cafe racer seven adam için biçilmiş kaftan. Bu arada ankarada tunalıdayım, bombalar füzeler, ben bu saatte neyle uğraşıyorum yani alınabilecek bir motosiklet olduğu kanaatindeyim.

Motosikleti
    Yamaha Bolt XV950
    Son durumlar nedir? Sürüş tecrübesi olan var mı?

Smudge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skygo SG-250
    https://m.facebook.com/groups/283200042523751

Bu motora ait bir facebook grubu oluşturdum. Çarşamba günü motorsikleti teslim alıyorum inşallah. Eğer ilgilenen, sahip olan varsa gruba bekliyorum.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla zevkler renkler paylaşılmaz ama çok çirkin bişi bu ya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler