Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı dr wolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ediyorum abicim değiştirmem mi gerek ne yapmalıyım ?
    Değişim gereken durumlar: zinciri son sınıra kadar gerdiysen, yani arka teker sınıra kadar geriye doğru çekildiyse yapılır, zincirinde burkulmalar kemikleşmeler başladıysa yapılır onun dışında değişime gerek yok bi zincir ortalama 10-12 bin km idare eder kullanıma göre, ben daha uzun ömürlü kullanıyordum, cb'lerde oringli zincir kullanılmıyor ömür konusu daha kısa olabilir o yüzden.

Sen zinciri gerdireceksin hala ses yapıyo olamaz, zincirin bazı yerlerde gergin bazı yerlerde bollaşıyorsa değişim gerektirir, bu arada dişlilerini de kontrol ettir, dişlide bi anormallik varsa yeni zincirini de yine uzun ömürlü kullanamazsın.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb 125 e
    bugün serviste spreyle yağ püskürttü geçer dedi ve geçti abicim sıkıntı yok inşaallah şuan zaten 7000 km de servisten aldım cevap ve ilgi için teşekkür ediyorum

özcanRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...
    Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor sogukken gaz verince stop etmesi normal. 3-5 dk yada hava cok souksa 10dk calisip motorun isinmasi lazim.

Amotrisorun fotosunu ekler misin?
    Mesajınızı yeni gördüm çektim fotoğrafı aşşağıda şekilde akmaya başladı heralde acil giderilmesi gerekiyor.

hocam cevap için teşekkür ederim soğukken stop etmesi doğal anlıyorum fakat stop ederken çat diye bir ses geliyor sanki marş motoru tarafından geliyor gibi bunun hakkında bilgisi olan var mı diye sormak istemiştim.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı özcanRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesajınızı yeni gördüm çektim fotoğrafı aşşağıda şekilde akmaya başladı heralde acil giderilmesi gerekiyor.

hocam cevap için teşekkür ederim soğukken stop etmesi doğal anlıyorum fakat stop ederken çat diye bir ses geliyor sanki marş motoru tarafından geliyor gibi bunun hakkında bilgisi olan var mı diye sormak istemiştim.
    Bendeki motordada soğukken stop edince ses geliyor fakat cbf tede benzer sesi duyduğum için sorun etmedim.
    Sesi duymak veya yakınında cb125e olan birinin motorunda denemen lazım o şeklide çözersin.
    Bence hiç uğraşma amortisör için
    http://hondamotosikletbayileri.blogspot.com.tr/2014/10/06-ankara-honda-motosiklet-bayileri.html
    hangisi yakınsa ona götür, ordaki ustaya rica et dinlesin sesini, onlar daha iyi bilir.

Arkadaşlar merhaba,
    Ben de İST den Gunce.
    Aranıza yeni katıldım.
    2 yıldır bende motor alma niyetindeyim.
    O nedenle epey bir araştırma ve okuma işine giriştim.
    Hoş bu süreçte epey bir butce de ayırmış oldum.
    3500 TL(MOTOR) + 2500TL(EKIPMAN)
    Ben alacağım motorun biraz daha şekilli durmasını istediğim için HONDA CBR 125R(beyaz) ve CB125E(beyaz) arasında kararsız kaldım.
    Ancak Yamaha YBR125(beyaz) da gözüm kalmadı değil.
    Şuan bu üçünün ikinci eline bakıyorum ancak neredeyse sıfıra yakın fiyatalrı var.
    O yuzden epey kararsız kaldım. Bu konuda fikir ve önerileriniz nedir?
    Kolaylıklar....

Motosikleti
    Cb125e
    Hocam son zamdan sonra Ybr nin sifir fiyatinin 6100 tl oldugunu dusunursek, siz ancak ikinci el bir Cb125e alabilirsiniz. O fiyatlara buldugunuz YBR ve CBR muhtemelen kazali veya omurunu tamamlamis motorlar olacaktir. Kolay gelsin, isiniz zor.

Motosikleti
    cb 125 e
    giderken debriyaja basınca plastik çarpma sesi geliyo beyler ne yapmalıyım ?

B65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    giderken debriyaja basınca plastik çarpma sesi geliyo beyler ne yapmalıyım ?
    Plastik denince benim aklıma direk depo altı kanatlar geliyor. Biri kırılmış olmasın. Bağlantı noktalarına bir bak istersen
    Kötü komşu adamı mal sahibi yapar
    Kötü servis adamı motor ustası yapar

Motosikleti
    cb 125 e
    benzincide benzin koyarken içerdeki bir bölmeden dolayı tam geçiremedi pompayı bir bakayım hocam

ozanozugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Bu rüzgarlığı alsam motora monte edilebilir mi? Uyumlu mudur yani? Yada Uydurulur mu?

Motosikleti
    CB125e
    Bir tanıdığım benzer bir rüzgarlığı crypton a taktı. Bağlantı elemanları motorun yan aynalarının dibine takılıyordu. Aynaları cıkartıp camın bağlantısını yaptı. Aynaları tekrar taktı. Aldığı yerde farklı bağlantılı olan vardı. Sanırım choper tipine uygun camdı. Cryptona uymaz dendi.

Bağlantısı tam gözükmüyor. Aldığın yere sorup almanda fayda var.
    ozanozugur bunu beğendi.

Motosikleti
    cb 125 e
    motosiklet boştayken orta sehpada teker dönüyor azıcık ve debriyaj kolu yumuşadı sanki ve bir anda oldu bir anda yumuşadı vidasını sıkmam yeterli midir olay balata değişimine gitmeden nasıl çözerim fikri olan ?

Motosikleti
    CB125e
    Motor boştayken tekerin az dönmesi normal diye biliyorum.
    Ben testi motor calışmıyor ve boşta iken arka tekerleği elle/ayakla hızla cevirerek yapıyorum. Teker kendi hızında normal dönüp duruyorsa mesele yok ama aniden sanki fren almış gibi durma yapıyorsa sorun var demektir. Tekerin dönmesini bir şeyler engelliyordur. Fren balataları tekere az da olsa değiyor olabilir. Teker bir yere sürtüyor olabilir. Zincir yağsız olabilir. Zİncir bir yerlere sürtüyor olabilir. Tam anlamıyla boşa almıyor olabilir. Aynı deneyi bir de viteste iken debriyaj sıkılı halde denemek iyi olabilir. Şimdi aklıma geldi daha önce denediğimi hatırlamıyorum .

Debriyajın yumşaması bende de olmuştu. Neden olduğunu bilmiyorum. Bir ara debriyajın olduğu yere wd 40 sıkmıştım ondan olabilir. Debriyaj telinin debriyaja bağlandığı noktadaki vida ile deneme yanılma ile oynamıştım. Düzeldi.

hakan nkd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e- pulsar 200
    motosiklet boştayken orta sehpada teker dönüyor azıcık ve debriyaj kolu yumuşadı sanki ve bir anda oldu bir anda yumuşadı vidasını sıkmam yeterli midir olay balata değişimine gitmeden nasıl çözerim fikri olan ?
    Dikkatli olman lazım çünkü debriyaj telin kopabilir. Hızlı akan trafikte olursa durmakta zorlanabilirsin. Daha önce 2 kere geldi başıma.
    B65 ve dr wolf bunu beğendiler.
    Dolu dolmuş ve boş taksiden uzak dur!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    arkadaşlar motorda vites göstergesi varmı ?

Motosikleti
    cb 125 e
    öncelikle abicim sana çok teşekkür ediyorum son bi şey muayeneye gidicem 23 martta gözüküyo kısam yanıyo ama uzunum bi yanıyo bi yanmıyo sadece üstten çapraz inen lambalar kalıyo anlayacağın kısadan daha kötü yanıyo sıkıntım ne olabilir acaba muayeneden önce herşeyi yaptırmayı planlıyorum tecrübeli arkadaşlardan da ne yapmalıyım sorusunun cevabını alabilir miyim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

var hocam var en hoş yanı da bu olsa gerek

Motosikleti
    CB125e
    Muayeneyi gecen yıl yaptırmıştım. Lambalara bakıyorlar diye hatırlıyorum. Bir de biraz sürdürüp ani arka fren yaptırdılar. Frenin lastiklerin tepkisine bakıyorlar. Sinyallere bakıyorlar. Ön lastiğin catalla birleştiği yere dikkatle baktılar tekeri sağa sola cevirttirdiler ama ne icin bakıldı anlamadım.
    dr wolf bunu beğendi.

ozanozugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Benim plakalık yanıyordu aslında ama muayenede girmeden bozulmuş kerata, ondan bir de farlardan hafif kusur yazmıştı. Farlar kesin hafif kusur zaten de. Arka tekeri kilitlecek kadar fren yaptırmışlardı, sadece ön frenle durdurmuştu, ışıkların hepsi eksiksiz yanacak, lastiklerin durumuna bakmıştı. Hatırladıklarım bu kadar.
    dr wolf bunu beğendi.

CB 125 E şehir içi günlük kullanım için ideal bir motor

Motosikleti
    pulsar 200NS
    şu motorda motorun ısınması geç oluyor ve ısınana kadarda farı sürekli açık kaldığı için aküyü zayıflatıyor, aküm şuan zayıf durumda varmı bu sorunu yaşayan benim gibi nasıl çözeriz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)