Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Mehmet kesinlikle değiştirmelisin 500 de. Sen 1.000 km yi zor beklersin yahu

Bi de o dizlikşerinin yerine gelen kısma silikon birşey yapıştıralım. Bende folyo var ama kırmızı hiç gitmez. Bir an önce yapıştıralım. Ben yarın bakayım almaya çalışırım. Yoksa çizer mutlaka bu da hiç hoş olmaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmet kesinlikle değiştirmelisin 500 de. Sen 1.000 km yi zor beklersin yahu

Bi de o dizlikşerinin yerine gelen kısma silikon birşey yapıştıralım. Bende folyo var ama kırmızı hiç gitmez. Bir an önce yapıştıralım. Ben yarın bakayım almaya çalışırım. Yoksa çizer mutlaka bu da hiç hoş olmaz
    Aynen kesin çizer , dizliklerin üzerine depoya değdiği kısımlarada yapıştırabilirsiniz bişeyler ben öyle yapmıştım tık yoktu 8000km, motosikletimi alan arkadaşla 2 hafta sonra mı ne görüştüm depoya denk gelen yerler çizik içindeydi :/

Bence yağı değiştirmesin çünkü rodaj yağı özelliği farklı bir yağ ve 1000 km kadar bence o yağ işini yapmalı güzelce, zaten ne kalmış şunun şurasında

Birde depoya bişey yapıştıracaksanız, reklamcılarda falan oluyor ya damla çıkartma (şeffaf), 7-8cm lik yuvarlak damla çıkartma alabilirsiniz, ozaman hem dizlerde fren yapınca kayma da olmaz rahat tutunur depoya
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen kesin çizer , dizliklerin üzerine depoya değdiği kısımlarada yapıştırabilirsiniz bişeyler ben öyle yapmıştım tık yoktu 8000km, motosikletimi alan arkadaşla 2 hafta sonra mı ne görüştüm depoya denk gelen yerler çizik içindeydi :/

Bence yağı değiştirmesin çünkü rodaj yağı özelliği farklı bir yağ ve 1000 km kadar bence o yağ işini yapmalı güzelce, zaten ne kalmış şunun şurasında

Birde depoya bişey yapıştıracaksanız, reklamcılarda falan oluyor ya damla çıkartma (şeffaf), 7-8cm lik yuvarlak damla çıkartma alabilirsiniz, ozaman hem dizlerde fren yapınca kayma da olmaz rahat tutunur depoya
    Silikon yan depo ped'leri MOTOMAX'ta satılır(motographix marka)-şeffaf,siyah ve carbon görünümlü- 20-25 tl birşeydi sanırım, ben de benim ufaklığa zamanında almıştım...Hem şık-hem işlevsel
    Bir tavsiye de yağ için; 1.000 km dolmadan yağı değiştirmeyin(rodaj yağı madeni 10 numaralı özel bir Yağ'dır...)Erken değiştirirseniz motorunuza fayda'dan çok zarar verirsiniz(parçalar bu özel yağ ile özellikle aşındırılarak birbirine uyum içinde çalışmasını ve uzun ömürlü olm. sağlanır)...Ayrıca isteseniz de sonra ; bu rodaj yağını TR'de bulamazsınız(yeni doğmuş bebeğe en uygun anne sütüdür-böyle düşünün, bir bebek pirzola yemez-iyiyemez...)
    Garip bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Honda NC S
    Beyler şöyle bir " Honda CB Uluslararası Tur " varmış forumda ve kimse bahsetmedi, CB başlığına yakışmıyor bu gözden kaçırmalar

Ayrıca arkadaşa ve dayımıza helal olsun
    Permatiq59 bunu beğendi.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    tavsiyeler için teşekkürler

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Mehmet abi konuyu okumadım ama depo ve cizik gördüm beyaz karbon olabilir abi
    Permatiq59 bunu beğendi.

Motosikleti
    KapÇık
    ramazan silikon olanlardan al kanka sen bana

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Bugün yolda kaldım.

Benzin geçen gün yedeğe düşmüştü. Yedek depo ile henüz 40km yol yapmış iken bir rampa çıkarken, rampanın sonuna doğru benzin bitti. Aslında bu kadar çabuk bitmesini beklemiyordum daha en az 30km yol yapar gözüyle bakıyordum. Ama rampa faktörü işi bozdu. Gerçi motoru düzlüğe çıkartınca büyük ihtimalle biraz daha yol giderdi ama motorun stop ettiği yer motoru bırakmaya çok müsait olduğundan çektim kenara bıraktım motoru. İşimizi halledip akşama doğru bir benzinciden bir adet benzin bidonu ve 1lt kadar da benzin alıp motora koyduk ve devam ettik.
    Neyse ki benzini biten motoru 2 metreden fazla itmedim. Ama bu ders olsun bana.

N Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honca cb125 e
    cb 110 geçmiyor içinizde en son kaç kmh yapan var ??

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Rampa aşağı 115 gördüm.

EFEKAN09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e, Yamaha MT 7

Meydana çıkmış EFEler gibi...

Nazilli-Isparta gezisinden kareler.
    reverse bunu beğendi.

Motosikleti
    KapÇık
    rodaj bıtsın dıye is yerime motorla gelip gitmeye basladım gelis gidis 50 km

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün yolda kaldım Yedek ile henüz 40km yol yapmış iken rampa faktörü işi bozdu, sonuna doğru benzin bitti. Benzinciden 1lt kadar da benzin alıp devam ettik. Ders olsun bana
    Şimdi sen buna yolda kalma mı dedin reverse Umarım hepimizin yolda kalmaları hayat boyu sadecebu sebepten olur

Alıntı EFEKAN09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meydana çıkmış EFEler gibi... Nazilli-Isparta gezisinden kareler.
    Abi çok güzel gezmişsiniz

Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj bitsin diye is yerime motorla gidip gelmeye başladım, 50 km
    25km çok güzel bi yol rodaj için, motor deli gibi ısınamadan varmış oluyorsun ( bolca vites değiştirmeyi ihmal etme )

Alıntı N Emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cb 110 geçmiyor içinizde en son kaç kmh yapan var ??
    Benim düz yolda 120km/h görmüşlüğüm var, yokuş aşağa 135km/h gören arkadaşlarımız da var. Bence CB ile 100 km/h üzerini denemek bile hem gereksiz hem keyifsiz zaten
    EFEKAN09, abeciMotoru ve reverse bunu beğendiler.

komançi1478 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni leopart 150
    çok güzel bir gezi olmuş allah kazasız belasız nice geziler nasip etsin
    EFEKAN09 bunu beğendi.

Motosikleti
    KapÇık
    rodaj bitimine son 92 km.. yarında işe git gel 50.. kalır geri 40-42 km

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodaj bitimine son 92 km.. yarında işe git gel 50.. kalır geri 40-42 km
    Onu da servis yolu olarak düşünürsen yarın rodaj bitmiş demektir.

Motosikleti
    KapÇık
    500km rodajı tamamladım arkadaslar. şimdi genel bildi.. düz yolda ortalama kac km/h gider... (80-90) yedek depoya kacta gecer..?

Motosikleti
    Honda CB 125 E >> Honda NX4 Falcon
    Merhaba arkadaşlar. 9300 km'deki HONDA CB 125 E motosikletimi 3.200 TL'ye satıyorum. İstanbul - Üsküdar'dayım. Telefonum 0 505 557 43 77.

Yan çanta demirleri, arka çanta demiri, motor koruma demiri vardır. 8000 km bakımında buji ve hava filtresi orijinal parçalarla değişmiş ve yağ değişimi yapılmıştır. Düzenli yapılmış servis bakımlarının ve üzerindeki aksesuarların faturaları ve ayrıntılı bilgileri vardır. Üzerinde iyi durumda Michelin Pilot Sporty lastikleri vardır. Yedek anahtarı vardır. Kullanım kılavuzu vardır. Sorunsuz ve temiz bir motordur. 2012 Eylül'de aldım. Garantisi devam ediyor.

Sahibinden.com'daki ilanı silip baştan düzenleyerek yeni ilan vereyim dedim ama yeni ücretsiz ilan vermek için de 21 Ekim'e kadar beklemem gerekiyormuş. O yüzden buraya yazmak istedim. İlgilenen olursa benle iletişim kurabilir.

Teşekkürler.

B-king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Herkese iyi akşamlar. Motorum için branda almak istiyorum. Maalesef motorumu dışarıda tutuyorum. Arkasında 30 lt lik çanta ve koruma demirleri var. Acaba nasıl bir branda işimi görür? Baktım bazılarına ama bide L, XL gibi ölçülerle satıyorlar. Kullanan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim.

bounrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R, Yamaha XJ6 Diversion F
    neden bukadar çok benziyorlar?
    http://www.motoran.com.tr/urun/cbs-150-balancer/
    devir göstergesi ve 25cc daha fazlası var !!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)