Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okudum, bende sana geri not attım gelmedi mi
    NONE...
    The Power of The Dreams.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar yarım saat önce bayiden 0 km cb 125 e 'mi aldım cbf ve ardından 28 beygirlik GV250'den sonra çok küçük gelecek biliyorum ama birde bunu deniyim dedim yine yeniden HONDA 'ya döndük.. cuma gününe kadar plaka ruhsat işlemleri tamamlanırsa cuma günü teslim alıcam. ödemesi yapıldı... alıp gidebilirsin dediler. plakasıyla birlikte alırım dedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:50 ----------

buda bizim ufaklığın ilk fotorafı

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.n...83054900_n.jpg

Sendemi abi Hayırlı olsun
    Permatiq59 ve ahmettuzcu bunu beğendiler.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NONE...
    Yine attım, sanırım senin fanlar tarafından mesaj kutusu full çekiyor

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    ufaklığı aksam teslim aldık 95 km yol yaptık.. gece sürüşünde aydınlatması beklediğimden daha iyi.

EFEKAN09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e, Yamaha MT 7
    ufaklığı aksam teslim aldık 95 km yol yaptık.. gece sürüşünde aydınlatması beklediğimden daha iyi.
    https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...32683626_n.jpg
    Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.
    Permatiq59 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Herkese merhabalar

Cb125 motorumun fabrika çıkışı lastiklerini değiştirmek istiyorum. Henüz 1600 km yaptım fakat hiç güven vermiyor. Hangi lastiği önerirsiniz. Mümkünse internetten alabileceğim link verirseniz çok daha iyi olur. Bir de son olarak iç lastiksiz olanlardan takabiliyormuyuz, taksak avantaj dezavantajları nelerdir?

Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    Bugün ilk kazamı yapmıs bulunmaktayım sehir içinde viraja girerken ters yoldan gelen arac birden önüme atladı tabi gidon düz olmadığı için frenlere asıldıgım gibi yerdeyim motosiklet bacağımın üstüne düştü
    birsürü ezik vuruk oluştu sürüklendim motorla birlikte arka kuyruk tarafı cizildi ön far grenaj çizildi egzoz koruma demiri pert oldu ve bunların üstüne bir yandan yerden kalkamazken herkezin '' Hadi kardeşim çek motorunu yolu aç'' demesiyle beraber kazaya sebebiyet veren kişinin kaçması çok ağır geldi bana motosikletten vazgeçmicem fakat bu insanlarla aynı ülkede yaşadığım için utanç duyuyorum Ben yerden kalkamazken herkezin izlemesi bu ülkenin ne hallerde oldugunu gösteriyor.Üstelik müslüman bir ülkede yaşıyoruz gerçekten türkiyede motosiklet kullanılmayacağını bugün anladım .Ya insanlık öldü yada Müslümanlık. Motor önemli değil benim için fakat arkamdada artçı vardı ona bişey olsa sorumluluk benim üzerimeydi Ben o vebali kaldıramazdım ama türkiyede bunu yapabilcek birçok insan var ALLAH bütün motosiklet kullanıcılarının yardımcısı olsun. Lütfen kaskınızı takın bugün beni koruyan o kasktı.

Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı umot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün ilk kazamı yapmıs bulunmaktayım sehir içinde viraja girerken ters yoldan gelen arac birden önüme atladı tabi gidon düz olmadığı için frenlere asıldıgım gibi yerdeyim motosiklet bacağımın üstüne düştü
    birsürü ezik vuruk oluştu sürüklendim motorla birlikte arka kuyruk tarafı cizildi ön far grenaj çizildi egzoz koruma demiri pert oldu ve bunların üstüne bir yandan yerden kalkamazken herkezin '' Hadi kardeşim çek motorunu yolu aç'' demesiyle beraber kazaya sebebiyet veren kişinin kaçması çok ağır geldi bana motosikletten vazgeçmicem fakat bu insanlarla aynı ülkede yaşadığım için utanç duyuyorum Ben yerden kalkamazken herkezin izlemesi bu ülkenin ne hallerde oldugunu gösteriyor.Üstelik müslüman bir ülkede yaşıyoruz gerçekten türkiyede motosiklet kullanılmayacağını bugün anladım .Ya insanlık öldü yada Müslümanlık. Motor önemli değil benim için fakat arkamdada artçı vardı ona bişey olsa sorumluluk benim üzerimeydi Ben o vebali kaldıramazdım ama türkiyede bunu yapabilcek birçok insan var ALLAH bütün motosiklet kullanıcılarının yardımcısı olsun. Lütfen kaskınızı takın bugün beni koruyan o kasktı.
    büyük geçmiş olsun. biz bakkala bile giderken kask mont dizlik eldiven gidiyoruz.. tekrar büyüyk gecmiş olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

dün gece 95 km. bu gün 105 km.. rodajdan 200km yemiş bulunuyorum arkadaslar... yarında bi 150 yaparım.. kalır geri 150.. onuda hafta içi işe gelip giderken tamamlarım inşallah..
    şimdilik izlenimlerim.. virajları cok rahat (gv250 den indikten sonra öyle gelmiş olabilir) titreşim çincilerin abarttığı kadar yok.. gayet normal rahatsız etmiyor... gece aydınlatmaları gayet iyi.. frenajını beğendim.. (gv250 den sonra öyle gelmiş olabilir.) hafif motor sehir içi cok rahat. hic trafiğe takılmadım bisiklet gibi oynuyorum altımda her yere giriyor.. bayırlarda sehir dışı iyi değil.. cbf 150 yi aratmadı değil.. kullanımı cok keyifli ama.. rodaj bitsin. makinayı açmaya baslıyalım uzun yolda düzde zorlanmadan giden hızını görücez...

Gidonda Eşşek Varsa , Deponun Altında Kaç Beygir Olduğunun Bir Önemi Yoktur..

Motosikleti
    Honda NC S
    200km yemiş bulunuyorum arkadaslar... şimdilik izlenimlerim.. virajları cok rahat, titreşim çincilerin abarttığı kadar yok, gayet normal, rahatsız etmiyor...
    gece aydınlatmaları gayet iyi.. frenajını beğendim.. hafif, sehir içi cok rahat. hic trafiğe takılmadım oynuyorum altımda, her yere giriyor..
    bayırlarda sehir dışı iyi değil.. cbf 150 yi aratmadı değil.. kullanımı çok keyifli ama.. rodaj bitsin. makinayı açmaya baslıyalım görücez...
    Genel olarak geçmişte gayet güzel motosikletlerin olmasına rağmen Honda CB' yi sevmişsin gibi Hakikaten fiyatına göre şehir içinde alternatifsiz ufak tefek lüksleri var, insana güven ve keyif veriyor

Far, gösterge kalitesiydi, frenaj değerlerinin hassasiyetiydi falan gibi mesela Şehirlerarası rampalarda ciğeri belli aletin ve bile bile bende daha fazlasını bekliyordum nedense CB' mden

Ama kaç CBF ile o tür bir yolda karşılaşsam en kötü yan yana gitmişizdir, bence torku öyle CBF aratacak gibi düşük değildi yani yinede Düz yolda CBF 1 adım önde olurdu ama asla gözden kaybolamazdı

Ayrıca ilginçtir ki bende kullanımından keyif duyuyordum ve bunu çok kimseden duymadım, şimdiye kadar duyduğum 3. veya 4. kişisin ve hepinizin geçmişinde CBF vardı, yavrunun hakkaten zıpır bir karakteri var

Tekrar tekrar hayırlıolsun, rodaj sonrası ve hatta 3000-4000 ler gibi rampalarda CBF aratmayacak, hatta bazı CBF ler aynadan izlenecek

( not : Ben olsam kafa ve kuyruk stickerlarını çıkartırdım , ki bayideyken çıkarmıştım zaten şiddetle tavsiye )
    Permatiq59 ve Garip bunu beğendiler.

Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel olarak geçmişte gayet güzel motosikletlerin olmasına rağmen Honda CB' yi sevmişsin gibi Hakikaten fiyatına göre şehir içinde alternatifsiz ufak tefek lüksleri var, insana güven ve keyif veriyor

Far, gösterge kalitesiydi, frenaj değerlerinin hassasiyetiydi falan gibi mesela Şehirlerarası rampalarda ciğeri belli aletin ve bile bile bende daha fazlasını bekliyordum nedense CB' mden

Ama kaç CBF ile o tür bir yolda karşılaşsam en kötü yan yana gitmişizdir, bence torku öyle CBF aratacak gibi düşük değildi yani yinede Düz yolda CBF 1 adım önde olurdu ama asla gözden kaybolamazdı

Ayrıca ilginçtir ki bende kullanımından keyif duyuyordum ve bunu çok kimseden duymadım, şimdiye kadar duyduğum 3. veya 4. kişisin ve hepinizin geçmişinde CBF vardı, yavrunun hakkaten zıpır bir karakteri var

Tekrar tekrar hayırlıolsun, rodaj sonrası ve hatta 3000-4000 ler gibi rampalarda CBF aratmayacak, hatta bazı CBF ler aynadan izlenecek

( not : Ben olsam kafa ve kuyruk stickerlarını çıkartırdım , ki bayideyken çıkarmıştım zaten şiddetle tavsiye )
    gv 250 den sonra (30beygir) 10 beygirlik cb den bu kadar keyif alıcagımı sanmıyordum acıkcası. cbf'mde oldu. 45 günde 5200 km yaptım. cbf den seri bu ap açık ortada. ufak tekfek ve atik oluşu cok hosuma gitti. ah bi rodaj bitsin derdindeyim suan virajlarıda sehir dışı denedim. şaşılacak derecede iyi. bu kadar beklemiyordum. fiyat performans acısından gayet iyi bi ufaklık almamdaki en büyük sebep 1000 lira fazla olsun. honda olsun. garantinin arkasında duran bi firma olsun.. düşüncesiydi. bakalım şubata kadar daha cok yolumuz var cb ile
    abeciMotoru bunu beğendi.
    Gidonda Eşşek Varsa , Deponun Altında Kaç Beygir Olduğunun Bir Önemi Yoktur..

Motosikleti
    Honda NC S
    Rodaj bitsin derdinden olumsuz tamamlamadığın sürece sorun yok bence

Viraj kabiliyetinin bende hastasıydım, hızım ne olursa olsun özellikle lastikler değiştikten sonra viraj kabiliyeti iyice aşmıştı, Kendalara alıştığımdan Michelinler ile baktığım yerden bile içeri dönmüş oluyordum viraj çıkışında

CB en amatör günlerimde bile süratli girdiğim hiçbir virajda şerit çizgisiden dışarı atmadı beni Yalnız neden Şubata kadar o yol, birtek orayı çözemedim

EFEKAN09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e, Yamaha MT 7
    Alıntı umot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Allah bir daha kaza bela göstermesin.

Motosikleti
    KapÇık
    rodaja devam.. bu gün koruma demiride taktık

reverse ve Garip bunu beğendiler.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    bisiklet gözüyle bakıyordum ben bu motora. CBF zaten küçüktü. ama kullandım.
    gayet hoş güzel. göstergeleri çok hoş.vites göstergesi de var. acemiler için çok değerli olan devir saati yok ama alışınca devir saati aranmaz diye düşünüyorum. yakıtı da uygun.

şu var,benim gibi iri adamlara gelmez bu motor.
    birGarip..

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bisiklet gözüyle bakıyordum ben bu motora. CBF zaten küçüktü. ama kullandım.
    gayet hoş güzel. göstergeleri çok hoş.vites göstergesi de var. acemiler için çok değerli olan devir saati yok ama alışınca devir saati aranmaz diye düşünüyorum. yakıtı da uygun.

şu var,benim gibi iri adamlara gelmez bu motor.
    Aynen abi işte ya, bir tek ona gelmiyor Kilolu olsan yine oluyor, kaybolmuyor altında ama sen uzunsun, trafikte kaç uzun boylu arkadaşta gördüysem CB, hiç olmamış gibi duruyordu

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    şöyle bir soru sorayım bu motorların devir göstergeleri olmadığından bilmiyoruz. kaç bin devirle çalışır bu alet maksimum?

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir soru sorayım, devir göstesi olmadığından bilemiyoruz, bu alet maksimum kaç bin devirle çalışır?
    10.000 devir ile

Honda CB Gösterge Paneli / Rpm Sayaçlı
    abeciMotoru, Garip, Permatiq59 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    KapÇık
    asyanın bi modelinin olması lazım bu kullanan varmı acaba daha önce takan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

birde rodajdayım ama 350km gibi yedeğe düşücem gibi görünüyo acıkın devirli kullanmadım degıl hani bakalım 2ci depoda ne yakıcaz meraktayım. 1000 bakımında bi sibap ayarına ihtiyac duyulabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:41 ----------

dünden kareler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

EFEKAN09 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC S
    Yakışmış alet oran orantı iyi duruyosunuz birlikte

Birde yukarıdaki gösterge orjinal Honda yedek parçası, Japonyada satılan modellerde rpm sayacı var, geçmiş sayfalarda paylaşmıştım, hatta videosu bile vardı Japon bir arkadaşın

Asyanınkide dediğin gibi güzel bir arak, ama gözünü kapatınca göz kapağından bile anlaşılıyor kalitenin detaylarda gizli olduğu,

sinyal plastiğinden kaplo kılıflarına, birleşimlerdeki boşluklara kadar okunuyor hatta yakın gelecekte ses yapacağı,

he görüntüde benzemiş mi benzemiş ona bişey demiyorum ama gönlün ferah olsun öyle bişey değil

Permatiq59 bunu beğendi.

Motosikleti
    KapÇık
    yakıtı merak edıyorum. birde 1000 beklemeden 500 de yağını değişiyim diyorum
    Garip bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)