Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    S.a arkadaşlar bende mh drift var fakat arkadaşım honda cb almak istiyor bu motor köy yerinde kullanılırmı bir sorun yaratırmı kullanıcısına şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Sanırım bu tip bir sorunu ilk yaşayan sensin. Bakalım sebebi neymiş.
    teşekkür ederim son durumu paylaşıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:10 ----------

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaşlar bende mh drift var fakat arkadaşım honda cb almak istiyor bu motor köy yerinde kullanılırmı bir sorun yaratırmı kullanıcısına şimdiden teşekkürler
    Her türlü kullanılır için rahat olsun.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    arkadaşta şuan mondial var 100 lük biraz sıkntı açtığı için markadan soğudu drift alıcaktı ama honda cb de karar kıldı teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,
    benim cb geçen cuma yolda bıraktı, olayı anlatacak olursak şöyle.
    yaklaşık 1 km gittikten sonra biyerde arkadaşı bekledim, arkadaş geldi beraber çıktık, 100 metre gitmeden motor öksürmeye başladı belli bir devirde sabit kaldı ama motordaki ses çok sağlıksız sanki benzini yemiyor gibi yada eksozdan duman atamıyor gibiydi. biyere kadar gittim ve durdum ben durmamla beraber bi daha çalışmadı. eve kadar motoru çektim. 30-40 kere çalıştırmayı denedim çalıştı ama hala berbat bi sesle çalışmaya devam etti. eve kadar götürsün bu beni diye 3-4 dakka bağırtarak sürdüm motoru eve gelince bi baktım ayağımda bi ısınma var gördüm ki motordan çıkan egsoz borusunun alt katalizör kısmı akkor olmuş yanıyor alev gibi kızarmış! hemen kapattım sabah tekrar çalıştırdım ve yavaş yavaş 30'la giderek servise kadar bıraktım. orda da adamlar önce karbüratörü açıp bi temizlediler motor kendine geldi herşeyi topladılar tekrar öksürmeye başladı, sonra da motoru detaylı açıp bi inceleyelim dediler, bugün çıkma ihtimali var motorun bakalım ne diyecekler. uzun yolda böyle bişey gelse napardım bilmiyorum.
    servisi aradım sargı değişecekmiş galiba beyinle ilgili bi parça, bekliyoruz hasretle!
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    servisi aradım sargı değişecekmiş galiba, bekliyoruz!
    Abi bende ilk kez duydum böyle bişey, olurmu olur mekanik alet sonuçta ama sana denk gelmesi kötü olmuş

Katalizörün durumundan bahsetmesen, sele altına hava girişini kapatan torba falan bişey koymuş olamayasın diycem, çünkü anlattığın olay tam böyle bir durumun sonucu aslında

Çok geçmiş olsun, bende merak ettim şimdi sebebini
    abeciMotoru bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    servisi aradım sargı değişecekmiş galiba beyinle ilgili bi parça, bekliyoruz hasretle!
    Sargı dedikleri- alternatör( motor için gerekli olan elektriği üreten parça- diğer bir adı da dinamo'dur)
    Motorun sol yanda bulunur( vites pedalının hemen önünde- yada başka deyimle ön zincir dişli kapağının bitişiği)......
    Arkadaşım bu parça kolay-beri arızalanmaz)- sargı dan çıkan kablolar vardır- aküyü beslemek için... arada diyotlar vardır- büyük ihtimalle onlarda sıkıntı vardır......
    Eğer ki sargı yanıksa( ki iki parçadır::: rotor ve statör) rotor'daki bakır sargılarda bir yanma, kararma- kavrulma olması lazım - gözle farkedilir ve yanık kokar.....Eğer ki yanıksa mutlaka ''YANIK SARGI'yı görmek istediğinizi söyleyin
    Yoksa y. servis te olsa(işi bilm.anlarsa)tabiri caizse ^^DÖŞER^^., 1-2 kuruşluk diyot için sargı değişti deyip-yontarlar adamı.....Biraz uzun oldu kusura bakmayın...
    reverse ve ferdinandd bunu beğendiler.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sargı dedikleri- alternatör( motor için gerekli olan elektriği üreten parça- diğer bir adı da dinamo'dur)
    Motorun sol yanda bulunur( vites pedalının hemen önünde- yada başka deyimle ön zincir dişli kapağının bitişiği)......
    Arkadaşım bu parça kolay-beri arızalanmaz)- sargı dan çıkan kablolar vardır- aküyü beslemek için... arada diyotlar vardır- büyük ihtimalle onlarda sıkıntı vardır......
    Eğer ki sargı yanıksa( ki iki parçadır::: rotor ve statör) rotor'daki bakır sargılarda bir yanma, kararma- kavrulma olması lazım - gözle farkedilir ve yanık kokar.....Eğer ki yanıksa mutlaka ''YANIK SARGI'yı görmek istediğinizi söyleyin
    Yoksa y. servis te olsa(işi bilm.anlarsa)tabiri caizse ^^DÖŞER^^., 1-2 kuruşluk diyot için sargı değişti deyip-yontarlar adamı.....Biraz uzun oldu kusura bakmayın...
    Merhaba, motor garantide olduğu için parça değişimi masrafıyla karşılaşmam diye düşünüyorum. bide honda'nın merkezi istanbul olduğundan parçalar da oradan geliyormuş :S bekliyoruz bakalım.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Merhaba, motor garantide olduğu için parça değişimi masrafıyla karşılaşmam diye düşünüyorum. bide honda'nın merkezi istanbul olduğundan parçalar da oradan geliyormuş :S bekliyoruz bakalım.
    Halil kardeşim var mı bi gelişme , merak ettim motordaki sıkıntı sebebi neymiş?
    The Power of The Dreams.

transelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda transalp / SH300i /cb125e
    benimde başıma geldi.motor ateşlemeyi kesti;yolda kaldım....beyin yanmış dediler garantiden değiştirdiler(km 23 binlerde)
    ilk yolda bırakan honda olarak benim tarihe geçti

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    fotoğraf paylaşalımda renk gelsin biraz benim eski dağ keçisi

kullanımı kolay ve bukadar pratik bir motor görmedimcbf'le bile böyle şeyler yapmak gelmiyor içimdencb bisiklet gibi motora çok hakimsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:32 ----------

birde yakışıklı kerata

EFEKAN09, abeciMotoru, zafer5959 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda NC S
    Saol Mücahit

Benim yavru gitti gideli bende trafikte gördüğüm CB lere daha bi bakar oldum

Geçen bir siyah gördüm, arkadaş kediye yalatmış heralde, yaldır yaldırdı alet ya
    mücahit_89 bunu beğendi.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saol Mücahit

Benim yavru gitti gideli bende trafikte gördüğüm CB lere daha bi bakar oldum

Geçen bir siyah gördüm, arkadaş kediye yalatmış heralde, yaldır yaldırdı alet ya
    bende sadece kendimde var sanıyordum bu durum

cbyi sattıktan sonra bütün cblere ilgiyle bakıyorum

aynı kasa 150 cc 16 bg teknik verilerine sahip olsa mükemmel olurdu

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı kasa 150 cc 16 bg teknik verilerine sahip olsa mükemmel olurdu
    Ya sorma aynı şeye bende akıl erdiremiyorum Benim esas aradığım motosiklette tam olarak oydu işte

KTM' nin yaptığı gibi, 125 liği çıkar koy 200lük motoru, ona göre yürüyenini revize et yolla, geriye kalan herşeyi güzel zaten, daha kolay ne var

En yakını CBF 250 ve VTR 250 di, onlarda hem gelmiyorlar hem biraz ağır ve hafiften büyük sayılırlar şehir içi için, İnazuma gibi yani, her taraftan sıkıntı
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halil kardeşim var mı bi gelişme , merak ettim motordaki sıkıntı sebebi neymiş?
    evet, tam bir hafta sonra beyin geldi istanbuldan ve değiştirdiler, neden olmuş olabilir dedim ustaya, fabrikasyon olabilir beyin sargısı teli kopukmuş bidaha karşılaşmassın böyle bi sorunla dedi. inşallah dediği gibi olur özlemişim motoru! hoşgeldin hediyesi olarak michelin pilot street lastik aldım hemen kendisine

Motosikleti
    Honda NC S
    evet, tam bir hafta sonra beyin geldi istanbuldan ve değiştirdiler, neden olmuş olabilir dedim ustaya, fabrikasyon olabilir beyin sargısı teli kopukmuş bidaha karşılaşmassın böyle bi sorunla dedi. inşallah dediği gibi olur özlemişim motoru! hoşgeldin hediyesi olarak michelin pilot street lastik aldım hemen kendisine
    Aboouuww hediyeye bak Hadi hayırlı olsun, bu hediyeden sonra çok daha keyifli gelecek, demedi deme

Motosikleti
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aboouuww hediyeye bak Hadi hayırlı olsun, bu hediyeden sonra çok daha keyifli gelecek, demedi deme
    evet virajlara daha güvenli giriyorum sayesinde baya farketti yani bi de iç lastik olayı olmaması güzel, sprey de alınca patlama durumlarında daha uzun yollar için emin olabilirim!

Motosikleti
    bu sefer akünün şarj etmeme problemi çıktı 2 gündür itelemek suretiyle çalıştırdım motoru :( neyseki servis konusunda honda çok iyiymiş. kesinlikle çok ilgililer ve hizmette kalite anlayışları harika. ne kadar sorun da çıksa benim şansım diyorum gerçekten honda servis çok iyi, burdan teşekkür ediyorum tekrar!

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Hayırlı olsun kardeşim!
    Hediye den ziyade kendine ^^YATIRIM^^ diyelim şuna(orijinal ''kenda''lar 'dan sonra)...
    Hayırlı-uğurlu olsun tekara'dan....
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Honda NC S
    bu sefer akünün şarj etmeme problemi çıktı, 2 gündür itelemek suretiyle çalıştırdım motoru :(

Neyseki Honda servis konusunda çok iyiymiş, kesinlikle çok ilgililer ve hizmette kalite anlayışları harika. Nekadar sorun çıksa da benim şansım diyorum ...
    Çok enteresan ya, hakkaten senin şansına galiba bir yılı aşkın süredir hiçkimseden duymadığımız sorunlar çünkü

Umarım hallolduktan sonra birdaha hiç yaşamazsın bu tür şeyler, keyifle gezip tozmanın dibine vurursun

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Sanki aramızdan biri yeni egzos denemesi yapacaktı video koyacaktı ses seda yok meraklanıyoruz.
    ZEMHERİ!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)