Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    jogabonito83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motolux Rossi 50
    nasıl foto yüklüyoruz arkadaşlar??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda cb125e
    google resım yukleme sıtesı yaz cıkan bır sıteye resmını yukle sana lınk olarak verıcek sonra mesaj yazdıgın yerlerde ıkonlar var ımage olan ıkona tıkla arasına ordakı lınkı kopyala umarım anlatabılmısımdır
    [B]Artisliğin sonu figüranlıktır...[/B]

jogabonito83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motolux Rossi 50
    eyvallah kardeşim
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    google resım yukleme sıtesı yaz cıkan bır sıteye resmını yukle sana lınk olarak verıcek sonra mesaj yazdıgın yerlerde ıkonlar var ımage olan ıkona tıkla arasına ordakı lınkı kopyala umarım anlatabılmısımdır

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:19 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:22 ----------

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    Alıntı jogabonito83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah kardeşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:19 ----------

http://imageshack.us/photo/my-images/855/grnt002f.jpg/

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:22 ----------

http://img855.imageshack.us/img855/7636/grnt002f.jpg
    Hocam motorunuz hayırlı olsun.
    Lakin tavsiyem o koruma demirini nereden aldı iseniz derhal iade edip normal koruma demiri taktirin.
    Sizin koruma demirini yapan her kimse yeni kasa esd lerde de var sanırım hiç motor kullanmamış bir arkadaş,.zira o demir olası çarpma veya darbe anında direk kaval kemiği kırmak üzere dizayn edilmiş.

Canoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende de ayni koruma demiri var ve oldukca şık bir görüntü sunuyor. Kaval kemiğine kaza esnasında bir zarar vereceğini düşünmüyorum. izmirde de aynı koruma demirini gormustum, istanbulda da. yani sanayide ustanın zevkine gore yapılmış bir demirden ziyade, her bayinin ortak olarak tek bir yerle anlaşıp gelistirilmis bir tasarımın ürünü olsa gerek.

Canoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eralp hocam sizin yazdiginizi gormemisim mesaji :D motosikletle bu koruma demiri cok şık duruyor.ayrıca 50tl gibi gayet iyi bir fiyata motosiklete bu korumayi taktılar. kaza esnasinda bu demirin carpmanin etkisiyle geriye gelip sürücünün oturus esnasinda bacaklarininkoruma demirine yasli olmasa bile, vites pedalina kadar esneyip kaval kemiğini kırmasından mı söz etmek istediniz ?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Canoncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eralp hocam sizin yazdiginizi gormemisim mesaji :D motosikletle bu koruma demiri cok şık duruyor.ayrıca 50tl gibi gayet iyi bir fiyata motosiklete bu korumayi taktılar. kaza esnasinda bu demirin carpmanin etkisiyle geriye gelip sürücünün oturus esnasinda bacaklarininkoruma demirine yasli olmasa bile, vites pedalina kadar esneyip kaval kemiğini kırmasından mı söz etmek istediniz ?
    Demirin esnemesine gerek yok, kaza esnasında selede sabit kalacağınızı düşünmüyorsunuzdur heralde, motordan düşerken ayağınız demire hızla çarpacaktır mutlaka.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    akacak kan damarda durmazz. Ayağı koruyacam derken kafadan olmasın sakın?
    Bence korumalar güzel. Düz olması veya geriye kıvrık olması arasında ne fark var anlamadım . . . . . .

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbfte de aynı koruma demirinden var, hatta resmini atıyım.

Diğer koruma demirleri kaza anında sıkıntı yaratmıyor da bu yaratabilir mi? Eğer öyleyse konuşmak lazım bayiyle...

Motosikleti
    Honda cb125e
    Bende dıgerı var bu olsaydı belkı bu derdım kaza anını bılmemde trafıkta daha dar alanlardan gecılebılırmıs o bakımdan ıyı ama yan yattıgında deponun daha cok zarar gormesını saglayabılır acıdan dolayı..
    [B]Artisliğin sonu figüranlıktır...[/B]

niketnac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    araba'da emniyet kemeri neyse, kaval kemiği için bükük olan koruma demiri o. Ama koruma demiri emniyet kemeri gibi esnek olmadığı için kemiği kırıyor. Bükük olan bu koruma demirleri kaval kemiği ile her an yakın temasta. Açık olan koruma demirleri ise kaval kemiğinden yani bacaktan uzakta olduğu için daha az tehlikeli. Kaza anında bacağın demire dayanması için bükük demirli motora göre daha sert çarpmak gerek. Tabi şu da var: Bükük olmayan düz korumalar biraz geniş olduğu için kaza riskini arttırıyor.

iskorpit.tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    [IMG]javascript:collapse0.slideit()[/IMG]

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    Arkadaşlar koruma demirini güzel görünsün diye mı takıyorsunuz ya yapmayın ne olur..
    ben sadece tecrübeli biri olarak uyardım gerisi size kalmış. Kemik sizin acısını çekip keşke diyecek olan da sizlersiniz.. Gönül ister ki hiç kimse hiç bir zaman o demirin gerektireceği duruma düşmesin.. Ama unutmamak gerekir ki maalesef o ihtimal her zaman var..
    O demiri kullanan arkadaşlardan biri söyle bacağını oturuken hızlıca ileri itip o demire çarptirsin nasıl acı duyacak.. Bir de onu 60 km ile aniden olduğunu düşünün.. Dizlik bile kırılıp iş görmeyebilir..
    Siz zannediyor musunuz ki ani fren yaptığınız zaman öne kaymadiginiz için kaza anında da öyle duracaginizi? Fren yaparken insan ister istemez kendini kasıp öne kaymayı engelliyor.. Kaza aninda emin olun buna zamanınız olmayacak..
    Bu kadar şeyi ben cepten yazıyorum, bana bir faydası yok, aynı yolu aynı hobiyi paylaştığım arkadaşlarıma zarar gelmesin diye yazıyorum..
    Sağlık ile ilgili önemli bir konuda "güzel görünüyor" lafı en son cümle bile olmamalıdır..
    bikerist116, blueway2 ve Zippo's bunu beğendiler.

niketnac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Aslında koruma demirini aksesuar olarak değil de ana bileşen gibi koysalar hoş olmaz mıydı? Ayaklık gibi standart sunulsun, kask gibi kural olsun. Koruma demiri olmayınca vizeden geçilemesin, kullanmayanlar kazada sigortadan faydalanamasın...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu koruma demiri aslında sadece motor bloğunu korumak için yapılmış sanki. Ama diğeri de bana çok çakma ve dayanıksız geliyor nedense. Ayrıca onunla araçların arasından geçmek de sıkıntılı olacak.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    selam arkadaşlar. Bugün biraz vaktim vardı. Bi bodurum milas yapayım dedim. Milasa gittim beçin kalesine çıktım. Neyse öğleden sonra yola çıktım. Hava alanı yolunu geçtim. Yollar çift şeritli bölünmüş yol. Yağ gibi. Yolda giderken emniyet şeridinde bi beyaz motor gözüme çarptı. Baktım cb 125 duruyo merak ettim ilerde durdum. Emniyet şeridinden geri döndüm. Ve motorcu arkadaşımızın yanına geldim. Baktım tam korumalıklı bi abimiz.40 yaşlarında orta boy orta kilo. Aramızda şöyle bi diyalog geçti
    ben :s.a abi ya ben bu yeni cb leri merak ettim bi inceleyebilirmiyim?
    Abi: tabii
    ben:abi nasıl memnunmusun motordan?
    Abi: yakıt hariç beş para etmez. Bende bi titan var 98 model. Şu an bakımda. Aradığım hiç bişeyi bulamadım.senin titan kaç model?
    Ben: 96 model abi
    abi: sakın sakın bu motoru satıp cb alma. Pişman olursun
    ben:sen niye aldın abi ?
    Abi:meraktan
    ben: ??????
    Neyse abimiz mazı köyündenmiş.beraber yola devam ediyoruz ben artçımla (eşim) abim tek. 10 km falan beraber yola devam ediyoruz
    başka bi motordan cb için izlenimlerim: dümdüz yolda(hava biraz rüzgarlı) cb nin yaptığı son hız 95-100 km civarı. Ben artçımla rahat 110 la gidebilirken cb 100 den yukarı çıkamıyor. Bikaç kere beni geçmeye çalıştı. Ben gazı açınca aynamda ufalıp gidiyor. Rampada benim titan gene 2 ye katlıyor. İki kişiyle. Kornası bi acayip ötüyor. Pek duymadığım bi ses.en son sacağı yerde yavaşladım bi selam çaktım uğurladım abimizi. Bende bi ara niyetlenmiştim almak için. Ama bu abimizin dediklerinden sonra ve benim motorla tarttığım izlenimlerimden sonra benim için artık hiç bişey ifade etmiyor benim için. Tam bi hayal kırıklığı. Yakıt ekonomisi ve şehir içi binmek için alınabilir. Ama bana bi hayal kırıklığı yaşattı. Bin liraya bulsam sıfırını almam. Hayal kırıklığı diyorum başka bişey demiyorum. Abimizde öyle dedi.pişmanım dedi. Belki oda bu forma üyedir. Bilemiyorum. Sevgiler.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi de ne bekliyormuş ki eleman?
    www.motorumla.net

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben hala almak istiyorum. Neden ? Çünkü birincisi Titan'ın daha hızlı gitmiş olması hiçbir şey ifade etmiyor. Ayrıca etse bile, daha motoru açılmamış bir motosikletin gitmemesi gayet normal. İkincisi ise bir yanda motoru almış ve çok memnun bir sürü arkadaş, diğer yanda sadece memnun olmadığını belirten ama hiçbir dayanağı olmayan bir vatandaş. Senin yerinde olsam kendim kullanmadığım bir motordan bu kadar kolay vazgeçmezdim.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bugun aynı sıkıntıyı yasadım lıstede cb125e cıkmıyor cbr125 gırdık bızde bır sorn olmadı bende ! olarak dusundum ama sorundan dolayı degıl cbr125 7000TL lık motor bu 3500 farklı cıkmasın dedım aynı cıkar dedi 34plaka 133TL cıktı yuksek geldı ama yapcak bsy yok baska bır fırmayı aradık honda 2012 dedık 220TL dedı.Model ogrenmeden onun sıstem oylemıs dedım oyle sacmalık mı olur 600cc motorada aynı para 125cc aynı para.NOT: 88 dogumlyum daha once hıc kazam yok sız ne odedınız.Bu arada evrakları trafıge verdım ruhsat cıkıcak yanı kagıt olarak sorun olmaz emınım.
    bende bugün ruhsat plaka işlemlerini hallettim ruhsat tamam plakayı da akşam alıcam motor hala bayide yatıyor onuda işten fırsat bulursam cumartesi günü alacağım (normalde salı günü alıcaktımda şansıma yağmurluydu) sabırsızlıkla bekliyorum

haha sizde yine cbr 125 r yazmışlar benim sigortada innova yazdılar bende sigorta yapmadan önce meseleyi söyledim ancak sigortacı cb 125 e nin olmadığını plaka motor şase no bunlar tutuyorsa gerisi sorun değil dedi...İzmirden aksigorta 67 tl tuttu.. 137,50 tl ruhsat için plaka içinde 17,5 tl(25 tl verdim plakayı takipçi alıverecek yoksa 2-3 saat oralarda sürünecez) muameleciye 2 adet ek-1 ve dosya düzenlemesi için 20 kağat toplamda 249,50 tl ye geldi...
    Yükseliş'e kalsak 350 tl vericektik... İyi 100 tl cebime kaldı...

@adem80 kardeşim sırf honda değil bütün markalarda durum bu ürünler eskisi kadar kaliteli değil ayrıca 125 cc commuter sınıfı bir motorun yapabileceği maksimum hız 120 km dir...Zaten titan ile bu motor aynı klasmanda değil bana göre...Sana şöyle söyleyeyim ben Manisa/Salihli'liyim Ülkedeki en çok motorsiklet bizim ilçemizde bulunmakta...Babamın hala taş gibi çalışır durumda şu an köyde yatan 91 model honda c 70 i var hala 70-75 km civarı hız yapabiliyor yakıt ölçümü yapmadım ancak şu zamanki motorların hepsinden daha az yaktığına eminim zaten belgeselide var (Dünyanın en sağlam motoru şeklinde)

Aynı şekilde köyümüzde bol bol crypton,c 70,c 90,honda titan bulunmakta halada hepsi taş gibi araya bazı çan çin çon markalar karışmış ancak geneli japon...
    Bende başta mondial 150 mr almaya niyetliydim ancak 3,5 lt yaktığını duyunca vazgeçtim malum benzin yakında 5 tl olucak ekonomi önemli topu topu arada 550 tl fark olunca(ki 1 senede benzin parasından çıkartıcam) hadi dedim cb 125 alayım(malum hondanın ölüsü bile para)

Açıkcası şehirlerarası yolculuk yapmayı düşünen en az 250 cc motorlara baksın(Şahsen bundan sonra hyo gt250r almak isterim hem şehir içi hem şehir dışı için çok güzel bir motor)
    Haa ben 90 a sabitler giderim önemli olan acele gitmek değil sağ sağlim gidebilmek...
    Şeytan İcadı

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu motosiklet benzin tüketmiyor bile, varsın gitmiyor desin. Kaldı ki hayal kırıklığı olacak kadar zayıf değil. Ne beklediğini bileceksin. 125 cc/10 hp
    www.motorumla.net

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)