Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cb125e
    Az once eve getırdım kamyonet arkasında kuzu kuzu yatıyor :( hava berbat ıslak soguk resım falan da cekemedım aldıgımda sansıma artık :( sımdılık bır resım paylasıyım artık...
    [B]Artisliğin sonu figüranlıktır...[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper testler yaptım bugün. Şu an motorum 560 km'de.

1) İlk test düz yol, sakin hava, tek kişilik kullanım ve ortalama hız 40..
    100 km'de 1,66 litrelik bir sarfiyat var. Şaka gibi resmen.

2) Bol yokuşlu, rüzgarlı, artçılı ve birazda devirli kullanım, ortalama hız 70...
    100 km'de 2,4 litre.
    abi 90 km boyunca 40km hıza nasıl tahammül edebildin ne sabır varmış sende kutluyorum valla.
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sabırsızım aslında ama yaptım valla. Yakıt tüketimindeki tüm uç rakamları bulana kadar teste devam.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Honda cb125e
    Arkadaslar bır sorum var sımdı ben motoru aldımda ılk 400km yaglamadan bınebılırmıyım yoksa 0km yaglıcakmıyım ?

Neyi yağlıyoruz Cihan?
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bır sorum var sımdı ben motoru aldımda ılk 400km yaglamadan bınebılırmıyım yoksa 0km yaglıcakmıyım ?
    Neyi yagliyorsun kardes? Zincir ise zincir yağlı zaten ben 300 de yagladim.

Motosikleti
    Honda cb125e
    cok ozur motoru almanın saskınlıgıyla zıncır lafını yazmadan atlamısım evet zıncır ıcın sormustum daha zıncır yagını almadımda... tamam ılk 300km devam sonra yaglıcam bu sırada da wurth zıncır yagını alıcam.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Bu wurth zincir yağını bana bir satıcı tavsiye etti. Kuru yağdır dedi. Hem temizler hem yağlar, üstüne bir de yağ kalıntısı sıçraması olmaz dedi.
    Gerçek mi bu? Tavsiye ettiğiniz zincir yağı var mı.

Zincir yağını unutmuşum bende. Hemen yağlayayım 580 km'ye geldim lakin.
    Würth güzeldir tavsiye ederim.
    www.motorumla.net

bikerist116 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1989 Jawa Lazer, 2012 Honda CB125E
    Arkadaşlar bugün motorsikletimin zorunlu trafik sigortasını yaptırmaya gittim. Fakat sigorta poliçesinde Honda CBF 150 olarak geçmiş. Eve geldiğimde farkettim. Tekrar gittim. Aksigorta adlı şirkette 125 cc motorsiklet olmadığını öğrendim. Poliçemiz ipral oldu. Bu sefer başak groupama adlı şirketten yaptılar. söyledikleri şu oldu. Motorsiklet yeni çıktığı için modeli hiç bir sigorta şirketinde yok. O yüzden CBR 125 model olarak geçtik poliçeye. Sizin motorsikletiniz de 125 cc, merak etmeyin hiç bir problem olmaz. Arkadaşlar içime kurt düştü. İçim rahat değil. Lütfen bu motorsikleti alan ve bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi ?

Motosikleti
    YAmaha YBR 125 Honda CB125E
    YAĞMURLU HAVALAR DA MOTORA BİNEMEMEK ÇOK KÖTÜ.
    bikerist116 bunu beğendi.

Motosikleti
    Normal bi durum henüz sisteme girmedikleri için öyle.. Zaten birşey ifade etmiyor şasi motor no ve plaka olduktan sonra bende de cbr 125.yaziyo korkacak bir durum yok..

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı bikerist116 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün motorsikletimin zorunlu trafik sigortasını yaptırmaya gittim. Fakat sigorta poliçesinde Honda CBF 150 olarak geçmiş. Eve geldiğimde farkettim. Tekrar gittim. Aksigorta adlı şirkette 125 cc motorsiklet olmadığını öğrendim. Poliçemiz ipral oldu. Bu sefer başak groupama adlı şirketten yaptılar. söyledikleri şu oldu. Motorsiklet yeni çıktığı için modeli hiç bir sigorta şirketinde yok. O yüzden CBR 125 model olarak geçtik poliçeye. Sizin motorsikletiniz de 125 cc, merak etmeyin hiç bir problem olmaz. Arkadaşlar içime kurt düştü. İçim rahat değil. Lütfen bu motorsikleti alan ve bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi ?
    Bende bugun aynı sıkıntıyı yasadım lıstede cb125e cıkmıyor cbr125 gırdık bızde bır sorn olmadı bende ! olarak dusundum ama sorundan dolayı degıl cbr125 7000TL lık motor bu 3500 farklı cıkmasın dedım aynı cıkar dedi 34plaka 133TL cıktı yuksek geldı ama yapcak bsy yok baska bır fırmayı aradık honda 2012 dedık 220TL dedı.Model ogrenmeden onun sıstem oylemıs dedım oyle sacmalık mı olur 600cc motorada aynı para 125cc aynı para.NOT: 88 dogumlyum daha once hıc kazam yok sız ne odedınız.Bu arada evrakları trafıge verdım ruhsat cıkıcak yanı kagıt olarak sorun olmaz emınım.

Motosikleti
    Alıntı eralpt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal bi durum henüz sisteme girmedikleri için öyle.. Zaten birşey ifade etmiyor şasi motor no ve plaka olduktan sonra bende de cbr 125.yaziyo korkacak bir durum yok..
    Eralp abim, çok sağol içime su serptin ;) 70 tl ödedim bu arada. Senden ne aldılar ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

Bende bugun aynı sıkıntıyı yasadım lıstede cb125e cıkmıyor cbr125 gırdık bızde bır sorn olmadı bende ! olarak dusundum ama sorundan dolayı degıl cbr125 7000TL lık motor bu 3500 farklı cıkmasın dedım aynı cıkar dedi 34plaka 133TL cıktı yuksek geldı ama yapcak bsy yok baska bır fırmayı aradık honda 2012 dedık 220TL dedı.Model ogrenmeden onun sıstem oylemıs dedım oyle sacmalık mı olur 600cc motorada aynı para 125cc aynı para.NOT: 88 dogumlyum daha once hıc kazam yok sız ne odedınız.Bu arada evrakları trafıge verdım ruhsat cıkıcak yanı kagıt olarak sorun olmaz emınım.
    Hocam 1992 doğumluyum. 35 izmir plaka. Ek1 evrağı dahil 70 tl ödedim ... Senin neden o kadar fazla ki ?

Motosikleti
    Honda cb125e

Hocam 1992 doğumluyum. 35 izmir plaka. Ek1 evrağı dahil 70 tl ödedim ... Senin neden o kadar fazla ki ?
    Bilmiyorum 34 plaka oldugu ıcındır belkı baska yaptıran var mı ne kadar tuttu ?

Motosikleti
    Bilmiyorum 34 plaka oldugu ıcındır belkı baska yaptıran var mı ne kadar tuttu ?
    Hocam birde şu konuyu söyliyeyim. 30 yaşından küçük ve 50 yaşında büyük kişiler kendi üzerlerine araç aldıklarında sigorta 30-50 yaş aralığındaki kişilere oranla daha fazla fiyat çıkarıyormuş bugün öğrendim bunu. Fiyatlar bu yüzden pahalı olabilir diyorum ne dersin ?

Motosikleti
    Eralp abim, çok sağol içime su serptin ;) 70 tl ödedim bu arada. Senden ne aldılar ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

biz istanbul olduğu icin gecirmasyon var malesef, daha küçük yerlerde 40 liraya kadar dusuyor

Motosikleti
    Honda cb125e
    Hocam birde şu konuyu söyliyeyim. 30 yaşından küçük ve 50 yaşında büyük kişiler kendi üzerlerine araç aldıklarında sigorta 30-50 yaş aralığındaki kişilere oranla daha fazla fiyat çıkarıyormuş bugün öğrendim bunu. Fiyatlar bu yüzden pahalı olabilir diyorum ne dersin ?
    Bu dedıgınızı bılıyorum gencken kaza rıskı fazla yaslıyken refleksler zayıflar otomobılde falanda aynen boylede 133 beklemıyorum 102 falan tavdım neyse yaptırdım artık kazasız belasız kullanırım ıns hıc lazım olmaz

Motosikleti
    Ben ayni gün iki tane cb125 sigortasi kestirdim, biri ogrencimin 85 dogumlu diğeri benim ki. Benimki babamin uzerine 1939 dogumlu yani 73 yasinda.. 27 yaşında olana da 117 lira çıktı 73 yaşında olana da

Motosikleti
    Bu dedıgınızı bılıyorum gencken kaza rıskı fazla yaslıyken refleksler zayıflar otomobılde falanda aynen boylede 133 beklemıyorum 102 falan tavdım neyse yaptırdım artık kazasız belasız kullanırım ıns hıc lazım olmaz
    Hepimize kazasız belasız yolculuklar diliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

Alıntı eralpt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ayni gün iki tane cb125 sigortasi kestirdim, biri ogrencimin 85 dogumlu diğeri benim ki. Benimki babamin uzerine 1939 dogumlu yani 73 yasinda.. 27 yaşında olana da 117 lira çıktı 73 yaşında olana da
    şaka gibi :S

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)