Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Piaggio X Evo 250ie Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Dün 2013 model mat siyah bir piaggio x-evo 250ie alarak iki teker kervanına yeniden katıldım.. Daha önce x-max 250 ve mondial marka 125cc scooterlarım olmuştu.. Şöyle söyleyeyim; bu makina başka bir keyifli, cidden çok iyi gidiyor sınıfının en iyi gidişi dersem yalan olmaz ki youtube'da bir çok karşılaştırma videosu var ivmelenme ve üst hızlardaki gaz koluna verdiği tepkiler çok başarılı.. Motor 100-110 km ile giderken bile gaz açtığınızda anında tepki veriyor ve hızlanmaya devam ediyor. Diğer bir çok marka ve modelin eveleyip gevelediği gibi hızlanmak için kendini yırttığı yerlerde x-evo yırtmıyor ve direk görevini ifa ediyor. Her 10 kişiden 7'si gibi X-max alıp sıradan olacağıma ve muhtemelen gerilerde kalacağıma safkan italyan dna'larına sahip bir makinaya binerim keyfimi sürerim. Parçası pahalıymış pehhh hangisinin ucuz ki? Abs yokmuş.. Evet yok ama beynin var mantığın var Allah kimseyi Abs'ye muhtaç etmesin zaten. Maksimum dikkat ve konsantrasyon ile kullanmak zorundayız bu aletleri.. Hele hele istanbul'da daha da dikkatli olmak mecburiyetindeyiz. Evet Abs sizi bir miktar tolere eder ama Abs olmadan 100 yıla yakın bir süre insanlar motorlu araç kullandı bu gezegende. Varlığı şiddetle tercih ve tavsiye edilir hatta süper olur ama yokluğu da felaket değildir. Bir kaç tane felaket tellalı var onların sizi korkutmasına izin vermeyin. Allah hepimizi kazadan beladan korusun, keyifli ve mutlu sürüşler nasip etsin.
    cetinsarf bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cıks
    bu model de kasa değişikliği hangi senelerde var , tercih edilen kasası nedir ? 2013 sonrası mı? değişiklikler nelerdir açıklarsanız sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:24 ----------

Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu model de kasa değişikliği hangi senelerde var , tercih edilen kasası nedir ? 2013 sonrası mı? değişiklikler nelerdir açıklarsanız sevinirim
    cevaplayacak yok mu ???
    hali hazırda sormuşken soruyu, peugeot satelis 250 aynı motoru kullanmakta diye biliyorum onda abs var bunda yok keşke olaymış
    halimiz itten beter, keyfimiz paşada yok

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:24 ----------

cevaplayacak yok mu ???
    hali hazırda sormuşken soruyu, peugeot satelis 250 aynı motoru kullanmakta diye biliyorum onda abs var bunda yok keşke olaymış
    2013 de gelen değişiklikler:
    - Gaga tipi sabit ön çamurluk yerine, teker üzeri çamurluk geldi
    - Kromaj ve gümüş boyalı kısımlar siyah plastik oldu
    - Mat siyah renk geldi, gri renk kaldırıldı.

ABS yok, motor euro4 olmadığından yenisi gelmeyecek, 2016 da bitti.

Tercih edilen kasası 2013 sonrası çünkü hem daha az km yapmış daha temiz bulmak mümkün. Onun haricinde bir maxi scooterdan beklenen bütün özelliklere sahiptir. Konfor, rahat sürüş, bagaj, performans bazıları tipini beğenmese de bence dizaynı da çok şık. Aldığımdan beri 20000km yaptım çok memnunum şu anki piyasa şartlarında 2. el alacağınız fiyatlara daha iyisi yok.

Motosikleti
    cıks
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 de gelen değişiklikler:
    - Gaga tipi sabit ön çamurluk yerine, teker üzeri çamurluk geldi
    - Kromaj ve gümüş boyalı kısımlar siyah plastik oldu
    - Mat siyah renk geldi, gri renk kaldırıldı.

ABS yok, motor euro4 olmadığından yenisi gelmeyecek, 2016 da bitti.

Tercih edilen kasası 2013 sonrası çünkü hem daha az km yapmış daha temiz bulmak mümkün. Onun haricinde bir maxi scooterdan beklenen bütün özelliklere sahiptir. Konfor, rahat sürüş, bagaj, performans bazıları tipini beğenmese de bence dizaynı da çok şık. Aldığımdan beri 20000km yaptım çok memnunum şu anki piyasa şartlarında 2. el alacağınız fiyatlara daha iyisi yok.
    teşekkürler yorumun için bende 2013 sonrası kasanın değiştiğinin farkındaydım ama bilgilerim net değildi, satelis 250 abs kullanma imkanın oldu mu ? motor bloğu piaggio dan alınma ve + olarak abs var satelis 250 de...karşılaştırma yapabilir misin?
    xevo 250 nin tasarımı bence hiçbir scooterda yok o kadar iyi iş çıkartmışlar ki tasarım konusunda neyi sevilemez anlamadım, kaldı ki fiyatları çok uygun
    halimiz itten beter, keyfimiz paşada yok

Motosikleti
    teşekkürler yorumun için bende 2013 sonrası kasanın değiştiğinin farkındaydım ama bilgilerim net değildi, satelis 250 abs kullanma imkanın oldu mu ? motor bloğu piaggio dan alınma ve + olarak abs var satelis 250 de...karşılaştırma yapabilir misin?
    xevo 250 nin tasarımı bence hiçbir scooterda yok o kadar iyi iş çıkartmışlar ki tasarım konusunda neyi sevilemez anlamadım, kaldı ki fiyatları çok uygun
    Satelis 250 çok bilmem, kullanmadım karşılaştırma yapamam. Motor bloğunun Piaggio'dan alınma olduğunu ilk defa sizden duydum. Sadece aklımda kalan şey satelis lerin fazla yaktığı ve servislerinin yetersiz olduğu.
    potasyum bunu beğendi.

emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    25.000'e yaklaştık bebeğim
    potasyum bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks
    Alıntı emiliosantos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25.000'e yaklaştık bebeğim

daha nice 25.000 lere mi desek, adam 460.000 km yapmış, doktoru olmuştur piaggio nun xevo 400 ama

Motosikleti
    27000 de yağ değişimi yaptırdım ön-arka fren balatalarım bitmiş, değiştirdim.

Motosikleti
    Xevo ile İstanbul Ayvalık İzmir rotası yaptım. 30000km yi de devirdik böylece.

Motosikleti
    Belki ilgilenen olur. Motorumu satıyorum, bilginize.
    http://www.motosiklet.net/forum/sati...013-model.html

Motosikleti
    PIAGGİO X 250 EVO
    selam 2010 model gagılı modele biniyorum radyatör suyunu değiştirmek istiyorum hava alma vidasının yerini bilen varsa yazabilirmi?

Motosikleti
    Piaggio X Evo 250
    Konu uzun zaman önce ölmüş,ama belki birileri görür de cevap verir Bende de 2011 model 21 bin km de X evo 250 var. Tüm rutin bakımlarını yapıp, belki herkese çılgınca gelebilir ama Orhun Yazıtlarına kadar bir tur düşünüyorum. Varsa bu motor hakkında bilgisi olan sizce bu yola dayanabilir mi ?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)