Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
42. sayfa BirinciBirinci ... 32404142434452 ... SonuncuSonuncu

Asya Motor RX 250 - MotoCross - SuperMoto

Motovento
    REKLAM ALANI

38'mi off, ön dişli değerleriniz nedir arkadaşlar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    38'mi off, ön dişli değerleriniz nedir arkadaşlar?
    kendi motorunla kıyaslama kardesim iş sadece ön arka dişlide değil
    debriyaj tas dişlisi var krank karsılıgı var ön dişliden önce de sanzıman dişlileri var
    yani arka tekere gelene kadar varda var
    rain planet bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendi motorunla kıyaslama kardesim iş sadece ön arka dişlide değil
    debriyaj tas dişlisi var krank karsılıgı var ön dişliden önce de sanzıman dişlileri var
    yani arka tekere gelene kadar varda var
    Haydaa kardeş, ne kıyaslaması, bendekide gtü bklu taklit , çin yapısı bir alet, yanlışmı anlaşıldım nedir?

Ancak bu oranlar neye göre nasıl hesaplanıyor, benim hanzo'nun dişli küçültmeye gerçekten ihtiyacı var, zira vites aralıkları çok kısa, tork'tan feragat etmeye niyetim var, bu yüzden soruyor, araştırıyorum . (başka bir kimse olsa izahat bile etmez, görmezden gelirdim, değerimi bil )
    cenkito ve rain planet bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haydaa kardeş, ne kıyaslaması, bendekide gtü bklu taklit , çin yapısı bir alet, yanlışmı anlaşıldım nedir?

Ancak bu oranlar neye göre nasıl hesaplanıyor, benim hanzo'nun dişli küçültmeye gerçekten ihtiyacı var, zira vites aralıkları çok kısa, tork'tan feragat etmeye niyetim var, bu yüzden soruyor, araştırıyorum . (başka bir kimse olsa izahat bile etmez, görmezden gelirdim, değerimi bil )
    bende onu diyorum belki senin dişli kombinasyonunla fark vardır. cünkü gücü iletirken arada birkac dişli sistem aktarmadan geciyor

sonra ön dişliye geliyor

demek istediğim belki onların dişli küçük olabilir ama ona göre de sazımanı vardır. motor devirin cabuk bitiyorsa tabiki arkayı

küçült yada kolay yoldan önü büyüt.

ben seni dogru anladım mı bilemedim ama sende beni yanlıs anladın
    rain planet ve Carbondioxid bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

suatt22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Carbondioxin senin motor zaten güçlü değilmi Apachi XZ250RM neden ihtiyaç duyuon bana göre senin motor işçilik bakımındanda bizden çok ilerde tek teker yapabilionmu motorunla

rain planet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    arkadaşlar motorumuz bilindiği üzere malezya meyşeyli bir motor... burdada bir tanıtım videosu var ...
    adamların egsozuyla bizim ülkede takılan egsoz farklı... zaten bizim burdaki egsoz farkını farkettirdi bikaç haftada...inşallah asya motor bir çözüm bulur..ama en iyi yöntem yine kaliteli bir egsoz taktırmakta..

Alıntı suatt22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Carbondioxin senin motor zaten güçlü değilmi Apachi XZ250RM neden ihtiyaç duyuon bana göre senin motor işçilik bakımındanda bizden çok ilerde tek teker yapabilionmu motorunla
    İşçilik olarak iyi olduğunu düşünmüyorum açıkçası, ancak motor'u (motor bloğu) hakikaten güçlü, bunun olumlu yanı tartışılmaz ancak, olumsuz yönleride var, benzin sarfiyatı, gücün en deli kısmının yüksek devirde vermesi gibi.

Sorunum ise şu, 13 ön ---- 51 arka dişli ile vitesler çok çabuk tükeniyor, sonucunda ise ses(egzost) rahatsız ediyor(beni,elbette insanlarıda )

Sürat kısmı ile ilgilenmiyorum ancak, bilgi olsun 13-51 dişli oranı 17 sm teker jantlar ile geçen ay sollama yapar iken 130 kmh'yi gördüm ve son idi, dijital sayaçın doğruluğunu yanyana iken çeşitli süratlerde Honda cbf150 ile doğruladım, ancak şuan cross lastik ve jantlar takılı iken yine sollama yapınca, max 118 kmh'i gördü, tabii motor patlayacak kadar çabucak devirleri bitiriyor, artık 9binmi 12 mi bilmem onu bile son viteste bitiriyor, bir vites daha olsa onuda üstüne bitirir, hasılı kelam motor/aktarma organları vitesi çabucak bitiriyor.

Benim isteğim ise, son hız elbette olsun ve bir köşede dursun (nemee lazım), dişliler ile ilgili en iyi kombinasyonu bulup denemek, devirlenme aralığını mümkün olduğu kadar yükseltmek.

Pek tabii sesleri duyuyorum ee denesene, işte bilgileri tam olarak aldıktan sonra gayet tabii(ölmez isem) deneyeceğim durum bu.

Tekteker akrobasi vs gibi aksiyonlar ile hiç işim olmaz, ancak istem dışı mucurlu yerlere dalmaya bayılıyorum ihihihi
    cenkito ve rain planet bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    dostum o zaman sen kolay yoldan öne 14 dişli yada 15 diş dişli tak
    arka dişli küçülünce zinciri kısaltmak gerekecek birde arka masaya cok carpıyor kasislerde.
    tecrübeyle sabitledim. hem ön dişli ucuz ve nispeten arkaya göre cok daha kolay

trazma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX 250

arka 48 dişli buyrunuz

trazma tekere geliomu motor senin dişli fiyatına baktımda çok pahalı

Motosikleti
    Kawasaki Kle 500
    Beyleeeeer bana öyle hemen kırılmayacağına güvenebileceğim zincir lazım, bizim motora uyumlu ve çok da pahalı olmayan kaliteli denilebilecek zincir var mı? bilgisi olan varsa link atarsa yada İstanbul'da şurda burda var derse gidip bir bakayım

spil444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx 250
    herhangi biryerden çekoslavak diye soruştur hem kalite hem ucuz

Motosikleti
    rx 250
    arkadaşlar motora motul tam sentetik yağ koydum 20 50 sanki vitesler zorlaştı..viteslerle ilgili problem yaşayan varmı

Motosikleti
    rx 250
    az önce karbüratörü değiştirdim asyanın sitesinde 182 tl yazmışlar parçacıdan 35 tl ye aldım üstelik mikuni sakın orjinal diye almayın standart 200 250 karbüratörü piyasada heryerde var.

Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı spil444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motora motul tam sentetik yağ koydum 20 50 sanki vitesler zorlaştı..viteslerle ilgili problem yaşayan varmı
    ben ilk zamanlar yaşıyodum ama vites kavramasıyla ilgili bir sıkıntıydı...vites tel ayarıyla geçti...

yağ ile ilgili sorun yaşamadım... bu arada motorun yağını kaç binde bir değiştiriyosun ?...
    spil444 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Kle 500
    Dostum yağı yaz kış 10-40 koy... Eğer çok soğuk oluyorsa kışın 5-40 yapabilirsin... bu motorcularada kanıp gidip castrol mastrol lafıyla litresine 35 lira verme... al bi normal benzinli araçlara göre 4 litrelik bi bidon ortalama orta kalitedekiler 50 lira... castrol alıp 1000 kmde değiştireceğine diğerini kafana estiğinde yağ kararmaya başladığında değiştirirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

az önce karbüratörü değiştirdim asyanın sitesinde 182 tl yazmışlar parçacıdan 35 tl ye aldım üstelik mikuni sakın orjinal diye almayın standart 200 250 karbüratörü piyasada heryerde var.
    Asya ayrı başına motordan daha büyük dert zaten her zaman dile getiriyorum... bunun karbüratörü zaten dandik bende almayı düşünüyorum sen nerden temin ettin?
    spil444 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX 250 Cross
    Merhaba arkadaşlar dün itibariyle bende bir RX 250 sahibi oldum.

Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı gezgin26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar dün itibariyle bende bir RX 250 sahibi oldum.

http://o1307.hizliresim.com/1c/g/q8m9g.jpg
    hayırlı olsun gezgin.hoşgeldin aramıza...güzel günlerde kazasız belasız binersin inşallah...sıkıntılar olursada burda yazarsın...
    gezgin26 bunu beğendi.

trazma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX 250
    Alıntı suatt22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trazma tekere geliomu motor senin dişli fiyatına baktımda çok pahalı
    çok rahat geliyor hatta bazen geri geri düşecem diyede korkuyorum gopro ile çekim yaptığım bi sürüş var video yu hazırlayınca atacağım foruma.evet biraz pahallı
    suatt22 bunu beğendi.

walla kardeşim atarsan çok sevinirim çünkü çok merak ediyorum istanbulda olsaydın senden dersde alırdım videonu bekliom sabırsızlıkla
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
42. sayfa BirinciBirinci ... 32404142434452 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)