Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Honda Wave 110i (Yeni 2012)

Motovento
    REKLAM ALANI
    nrkndmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave110i
    Alıntı OFLİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duyarlılık için Çok teşekkür ederim. Mesela motorun genel görünümü , Son hızı , Yokuş yukarı çekişi gibi konularda vaktiniz olursa video çekerseniz memnun olurum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:36 ----------

Resim yüklemek çok basit.
    http://www.hizliresim.com/ ilk bu siteye giriceksin. Sonra o sitede yukarda DOSYA SEÇ yazan yere tıkla mousla. Sonra bir küçük pencere açılacak orası senin bilgisayarın , O pencerede bilgisayarındaki resimler nerede hangi klasörde kayıtlı ise ona tıklıycaksın mousla Sonra ŞİMDİ YÜKLE yazan yere tıkla ve bekle. Kısa bir süre sonra resim o siteye yüklenecek SONRA RESMİN ALTINDA 3 ADET LİNK BELİRECEK. ORTADAKİ FORUM YAZAN LİNKİ BAŞTAN SONA KADAR MOUSLA EKSİKSİZ KOPYALA VE GEL BU www.motorsiklet.net forumda yazacağın sayfaya yapıştır ve gönder hepsi bu kadar. Oldukça basit.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

Bişey daha sorucam. Artçılı motorun son hızı ve çekişi nasıl hiç deneyebildinizmi ? Vites geçişleri rahatmı ? Herhangi bi kronik problemi varmı wave'nin ? Teşekkürler.

resim yüklemeyi tekrar deneyeceğim...bilgi için teşekkürler..
    video çekmek içinde hafta sonunu bekliyorum...

arkadaki artçı fazla ağır olmadığı sürece son hızda bir değişiklik olmuyor...tabi arkada 100 kg biriyle son hızı göremeyiz(denendi max.90km)...video çektiğimde göstericem ama hafif bir arkadaş bulmam gerekir,video içinde uygun bir yol...

2800 km geçmiş bulunmaktayım...düz yolda 105 civarı gibi yapıyor,kafanı eğdiğin andan itibaren motor 10 km kadar ivmelenme kazanıyor...ben en son 120 çizgisini dayanmasına milim kala kesicisine yakalandım...motoru tutan birşey var daha fazla basmanıza izin vermiyor...ve hep aynı devir civarlarında bunu yapıyor...yani düz yoldada 115in az fazlası,yokuş aşağıda 115in az fazlası...dimdik yoldan aşağı salın o hızı geçemez...engel var

gidenler bilir...selçuk tarafından kuşadasına giden anayol bazı yerlerinde rampalardan oluşuyor...orda son gaz arkamda kuzen (100 kg civarında) 70-75 km arasını geçemedim...110 cc olduğundan arkasındaki kişiden çok etkileniyor...sonuçta 6 kw lik bir motor..

motor görünümü bana göre hoş başkasına göre kötü gelebilir...tercih meselesi,zevk meselesi ben seviyorum motorumu..

yalnız bir dahaki sefere yazı ile değil resim ve video ile gelicem...

ozzycan;

kardeşim benmki 2500kmyi tepeli çok oldu hala biniyoz..daha değiştirmedik...vakit olmuyor ya..değiştircem bende...castrol 10 40 düşünüom..tavsiyen nedir bea? :-)geçende yağ çıbığını kokladım..yağ kendinden geçmiş pis kokuo :D rengide karamel rengi aldı...ama kaygan hala iş görür yağıda eksilmemiş...

murat yağız;

aynen hacı hafta sonu gelsin yalıyacam..

evet vites geçişleri sert..ama ben o sesi seviyorum sağlamlık hissi veriyor..çat çut :D

yalnız kronik bir sorunu yok benimkinin...diğer motorum kronik astım hastasıydı...
    wavem sayesinde ondan kurtuldum...ama zevkli cihaz ya...birde lastik iyi olsaydı...tadına doyum olmazdı
    bakma güzelim,atla gezelim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı nrkndmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resim yüklemeyi tekrar deneyeceğim...bilgi için teşekkürler..
    video çekmek içinde hafta sonunu bekliyorum...

arkadaki artçı fazla ağır olmadığı sürece son hızda bir değişiklik olmuyor...tabi arkada 100 kg biriyle son hızı göremeyiz(denendi max.90km)...video çektiğimde göstericem ama hafif bir arkadaş bulmam gerekir,video içinde uygun bir yol...

2800 km geçmiş bulunmaktayım...düz yolda 105 civarı gibi yapıyor,kafanı eğdiğin andan itibaren motor 10 km kadar ivmelenme kazanıyor...ben en son 120 çizgisini dayanmasına milim kala kesicisine yakalandım...motoru tutan birşey var daha fazla basmanıza izin vermiyor...ve hep aynı devir civarlarında bunu yapıyor...yani düz yoldada 115in az fazlası,yokuş aşağıda 115in az fazlası...dimdik yoldan aşağı salın o hızı geçemez...engel var

gidenler bilir...selçuk tarafından kuşadasına giden anayol bazı yerlerinde rampalardan oluşuyor...orda son gaz arkamda kuzen (100 kg civarında) 70-75 km arasını geçemedim...110 cc olduğundan arkasındaki kişiden çok etkileniyor...sonuçta 6 kw lik bir motor..

motor görünümü bana göre hoş başkasına göre kötü gelebilir...tercih meselesi,zevk meselesi ben seviyorum motorumu..

yalnız bir dahaki sefere yazı ile değil resim ve video ile gelicem...

ozzycan;

kardeşim benmki 2500kmyi tepeli çok oldu hala biniyoz..daha değiştirmedik...vakit olmuyor ya..değiştircem bende...castrol 10 40 düşünüom..tavsiyen nedir bea? :-)geçende yağ çıbığını kokladım..yağ kendinden geçmiş pis kokuo :D rengide karamel rengi aldı...ama kaygan hala iş görür yağıda eksilmemiş...

murat yağız;

aynen hacı hafta sonu gelsin yalıyacam..

evet vites geçişleri sert..ama ben o sesi seviyorum sağlamlık hissi veriyor..çat çut :D

yalnız kronik bir sorunu yok benimkinin...diğer motorum kronik astım hastasıydı...
    wavem sayesinde ondan kurtuldum...ama zevkli cihaz ya...birde lastik iyi olsaydı...tadına doyum olmazdı

Desene makina manyak Dikkatli kullan aman kardeşim Allah kaza beladan korusun...Videonun acelesi yok dilediğin gün çekebilirsin...İlgi ve Alakadan dolayı Teşekkür ederim. Bide hiç uzun yola çıktınmı wave 110i ile ? Veya hiç uzun yol gezisi yapmayı planlıyormusun ?

Motosikleti
    Piaggio Carnaby 200 - Honda Wave 110i
    Wulf marka motoryağı koydurdum, 20 TL.. 15/40... Aletin gidişi bir tatlı oldu bee :-) 30 TL'ye Ipone vardı, o kadarına gerek yok ama istersen bir dahakine ondan deneriz dediler. Bin KM'de bir değiştirteceğim, inanın gidişi, ivmelenmesi çok fark ediyor. En son 1000 bakımında değişmişti yağı, demek ki 1500 KM olmuş.

Koçum benim ;-)

Total istasyonlarında Elf marka yağ satılıyormuş, o da 20 TL'ymiş.. Onu da rahatlıkla tercih edebilirsin, yeter ki Castrol'den uzak dur dedi motor ustası amca..

Alıntı Ozzycan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wulf marka motoryağı koydurdum, 20 TL.. 15/40... Aletin gidişi bir tatlı oldu bee :-) 30 TL'ye Ipone vardı, o kadarına gerek yok ama istersen bir dahakine ondan deneriz dediler. Bin KM'de bir değiştirteceğim, inanın gidişi, ivmelenmesi çok fark ediyor. En son 1000 bakımında değişmişti yağı, demek ki 1500 KM olmuş.

Koçum benim ;-)

Total istasyonlarında Elf marka yağ satılıyormuş, o da 20 TL'ymiş.. Onu da rahatlıkla tercih edebilirsin, yeter ki Castrol'den uzak dur dedi motor ustası amca..
    Neden castroldan uzak durcam dedinmi ? Castrol en kaliteli motor yağıdır.

Motosikleti
    Piaggio Carnaby 200 - Honda Wave 110i
    Alıntı OFLİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden castroldan uzak durcam dedinmi ? Castrol en kaliteli motor yağıdır.
    Değildir ;-)

Elf'tir en kalitelisi veya Ipone ama tabii herkesin tercihi ve görüşü değişir.. Castrol kısa sürede yoğunlaşır..

Alıntı Ozzycan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değildir ;-)

Elf'tir en kalitelisi veya Ipone ama tabii herkesin tercihi ve görüşü değişir.. Castrol kısa sürede yoğunlaşır..
    Hım. Peki sen hangi markayı tercih ediyosun motor yağında ?

tedirgin62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio fly 100
    türkiyede satılan wavelerin cantları böyle değil

Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha ile kiyasta elbette honda, dedigin gibi modenasi da anlatman zor olur, ayni benim babam gibi, ismi degisince hayatta almaz
    yalniz 110i ler tayland uretimi degil, innovalar tayland uretimi idi, keske 110iler de tayland uretimi satilsa, sanirim ozellikleri honda tayland uretiminden kopyalamis, sele alti bagaj yok, 160 gosterge yok, zincir koruma yok ama saglamlik ekonomi, ikinci eli rahat olur, zarar etmezsin, modenasi satmak ta zor olabilir ama kullanimi kesinlikle wave den cok ustun, wave 100kmyi gorur ama o konuda rahat ol,
    http://www.aphonda.co.th/product/wav...oint/big/5.jpg
    http://www.aphonda.co.th/product/wav...oint/big/4.jpg
    http://www.aphonda.co.th/product/wav...int/big/14.jpg
    Düşlerim tutsak yüreğim sürgün içimde bir çocuk TEDİRGİN

Alıntı tedirgin62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türkiyede satılan wavelerin cantları böyle değil

Türkiyede satılan wave modeli daha gösterişli ve lüx. Tel jantlı olanlar hem güvensiz hemde iğrenç görünüyor. Hız göstergesinde 160 yazsa ne yazmasa ne sanki o rakamları görebilecekmi ) Maximum göreceği hız düz yolda taş çatlasın 115 der - 120 diyeceğide şüpheli. Demir korumasız zincir daha kolay müdahaleye açık bence daha güvenli. Hem bi sprey yağmı taşıyamıyacaksın.

Aşaleti yeter bea

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:10 ----------

Bu vites pedalının ön tarafına sürekli basınca örneğin 1-2-3-4 gidiyorya 4'den sonra tekrar ön pedala basılınca N yani boşamı geçiyor , yoksa 4.vitesten sonra vites düşürmek için pedalın arka tarafınamı basmak gerekiyor ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:21 ----------

Birde Hız göstergesinde vites değiştirme aralığınız nedir ? Göstergede 1 2 3 4 vites aralığı yazısı var bu ne kadar gerçekci ?
    peacetrain bunu beğendi.

4. vitesten sonra boşa tam olarak geçmiyor vitese bastığınızda boşta ama ayağınızı kaldırınca tekrar kendiliğinden 4. vitese geçiyor benim merak ettiğim burada 4 ten sonra ileriye basarak boşa alsak ve bu şekilde rolantide yol alsak debriyaja zarar verirmiyiz onu merak ediyorum( yakıtıda ölçtüm benimki tam 10 krş yakıyor )

Murat yagiz
    Eger 4. vitesten sonra boşa sadece ayak basili şekilde geciyosa , Bu durumda zorlamamak lazim die duşunuyorum. 4.3.2.1 şeklinde sırayla gitmek faydali olcaktir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...97623787/detay

Neden bu kadar erken satılırki Ayrıca aynalar değişmiş.

Motosikleti
    Honda CB 125E
    düşün düşün en sonunda bu gün bende aldım çok beğendim kullanımı çok zevkli bir motor sık vites değişmeden tek kişi şehir içi 2 ye tak vitesi değiştirmeden scotur gibi kullan en beğendiğim kısmı bu oldu şiddetle tavsiye ederim

Motosikleti
    Honda CB 125E
    düşün düşün en sonunda bu gün bende aldım çok beğendim kullanımı çok zevkli bir motor sık vites değişmeden tek kişi şehir içi 2 ye tak vitesi değiştirmeden kullan en beğendiğim kısmı bu oldu şiddetle tavsiye ederim

Videolar yalan oldu

nrkndmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave110i
    siteye ne zmandır girmiodum unutum ben onları
    bakma güzelim,atla gezelim

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Çok keyifli bi motor,harikaymış.çan çin çonlar bile 2500 tl civarlarında bunun fiyatıda 3750 x 12 taksit ..değermi bence değer valla.
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Şehiriçinde kullanmak amacıyla Ankaradaki Efe Hondaya CB125 almaya gittim,gözüm bir anda WAVE110İ ye takıldı,bayıldım motora,ama bu motorlarla ilgili çok şeyde bilmiyorum, sahibine dedimki ben yarın geleyim,akşamda bilgisayarda cup tarzı motorları inceledim,Cripton mu,Wavemi derken,Wave de karar kıldım,ertesi günde gittim motoru aldım,3750 tl 12 taksit.
    Şu anda 260 km.ye geldi ,İlk izlenimlerim şunlar: aldığınız benzin git git yakıtı kokluyor mübarek, bitmiyor,daha rodajda olmasına rağmen çok rahat 70-80 km.leri görüyor,rahatsız edici bir titremesi falanda yok,yokuşlarda valla maşalahı var,o küçücük cüssesiyle uygun viteste resmen torkunu hissetiriyor,kısacası ufacık tefecik ama inanılmaz keyifli bir motor,iyiki Wave110i almışım.
    kursattekin bunu beğendi.

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Arkadaşlar, Wave 110 i kullananlara genel boy kilo durumu hakkında bilgi verebilir miniz ? 1.83 boy, 85 kilo ? Olur mu o alete ? Orta yaş ?
    Binince, tabii ki gider de komik olur mu onu soruyorum yani... Kısa mesafeler için düşünüyorum ?

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    hayirli olsun, hani resim

Motosikleti
    Alıntı hello_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, Wave 110 i kullananlara genel boy kilo durumu hakkında bilgi verebilir miniz ? 1.83 boy, 85 kilo ? Olur mu o alete ? Orta yaş ?
    Binince, tabii ki gider de komik olur mu onu soruyorum yani... Kısa mesafeler için düşünüyorum ?
    Hocam benim boy 1.77,kilo 84,yaş 51. Waveyi 2. motorum olarak kullanıyorum.ama en önemlisi yakışıp yakışmadığından ziyade,bu motoru ne için kullanacağınızın önemi var.benim XT1200Z Süper tenereden sonra bu motor altımda keçi oğlağı gibi duruyor varsın dursun önemli olan aletin boyu değil işlevi ..sanada yakışır merak etme.

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)