Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Hyosung Karion (RT125) bigfoot {resimli}

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı CartaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi bayiye sordun ?

son kaç dedi ? sen de ciddi almayı düşünüyor musun ?

çok mu sordum ?
    az bile sordun
    bu makinayı bir süredir çok yönlü araştırıyorum
    test motoru henüz ist dışında bi bayideymiş hala ist e geri dönememiş gelir gelmez ilk beni arıcaklar mış
    neyse sonuçta test benim için sanırım sadece zevk olur
    normal masraf : 4900+250 plaka ruhsat =5150
    indiği fiyat : 4950
    ama plaka ruhsat işlemlerinide ben kendim yapıcam ordan da bi 120 düşersem
    bana maliyet : 4800 olur + kask + sırtlıklı ceket = 5400 full maliyet
    Bugün, dünden farklı olalım, gelişelim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CartaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150 mondial
    Ben de bu motoru cok beğeniyorum hatta bir iki defa tam alacakken erteledim durdum.

Globalmotorun sayfasından baktım istanbulda 4 tane bayi var bence çok az. Önceki bayiler sanırım kapandı veya bayilikleri iptal edildi. Bu motoru plaka masraflari vs. dahil 4800 YTLye rahatca almak mumkun bence.

Ancak kafama takılan birkac sorun oldu. Globalmotorun sitesinden bana yakın servis var mı diye araştırdım. Siteden aldığım bilgiye göre benim bulunduğum yer küçükköyde hem de adı bilinen bir servisin adı yazıyor, burası bizim yetkili servisimiz deniyor. Ama gel gör ki servise gittim siz Hyosung servisimisiniz burada hic tabela vs. yok ben hyosung almayi dusunuyorum size getirebilir miyim dedim. Bana verdigi cevap yedek parça vs. bulunmadığı için biz Maslaka gonderiyoruz bize gelen motorları demez mi ? Ve işte bir daha vazgeçtim.

doğrusu motosikleti fuarda gördüm üzerine oturdum denedim hoşuma gitti. Fuarda satın almak istedim ama 4900den bir lira düşürmedi. oysa birkaç bayi daha aşağıda fiyatlar veriyordu.

Bu sitede yapılan karion testi de aslında benim için biraz sıkıntı oldu. Test topiği birden motoru satış topiğine dönüştü ve test arada kaynadı. Bu da benim gözümde puan kaybettirdi. Ayrica promosyonlu satış da gerçekleşmedi.

velhasılkelam bu ara bir sürpriz yapmazsam almayı ertelemiş gibiyim.
    ZATımla memnun memnun takılıyoruz şimdilik...
    [COLOR="DeepSkyBlue"]üçtashashoşhofaş[/COLOR]

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    bende ciddi şekilde almayı düşünüyorum. 3 kişi alalım daha da düşer belki

CartaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150 mondial
    Cumartesi günü Aksaraydaki (yenikapi) bayiye gittim elinde RT125 kalmamis.

ihtiyaca göre gümrükten çekiliyor dedi.
    [COLOR="DeepSkyBlue"]üçtashashoşhofaş[/COLOR]

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    Bende zongsheng'i almadan önce, niyetlendim, fakat fiyat cazip gelmedi...
    "Motosiklet Özgürlüktür."

SHoCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor guzel arkadaslar 1 aydır kullanıyorum suspansıyonu gıdısı harıka ama soyle 2 aydaha gecsın ozaman gormek lazım sımdılık harıka

heyferhatbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 (2006)
    harika bi motosikler bu sınıfının en iyi gibi
    [CENTER][B]YoLLarda BuLurum Seni...[/B][/CENTER]

ilkcanercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 1500
    arkadşlar bende 125 karion arıyorum ikinci el olursa daha iyi olur 150 zat ı değiştiricem kısmetse

motor çok güzel 12 hp lik motor gücü var ama vites geçmemezlihi oluyomuş die biliyorum. tek şikayeti o

Motosikleti
    hyosung rt 125
    merhaba ilk motorumu dün aldım karion rt 125
    bu form sayfasında ki yazılanlar almamda sebeb olmuştur
    tüm katkıda bulunanlar teşekkürler iyiki almışım
    motora gelince:
    herkeste birtane olmalı bu veya buna benzer bir makina
    bu tam bir makina gücü evet az ama zevki ve kullanma rahatlığı harika aldığım gün 50km yaptım acemiyim ama yinede rahatça kullanabildim
    dağ bayır(yokuşta biraz zorlanıyo)kar kış toprak kaldırım vız gelir
    motorcu arkadaşlarım önce biraz burun kıvırdılar gerçi 125 cc başlamam herkesi memnun etti ama
    makinaya binenin fikri değişerek iniyor
    ilerde başka tecrubelemi anlatıcam

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    güle güle kullan bize de foto çek ama
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    hyosung karion 125
    Alıntı mrmojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba ilk motorumu dün aldım karion rt 125
    bu form sayfasında ki yazılanlar almamda sebeb olmuştur
    tüm katkıda bulunanlar teşekkürler iyiki almışım
    motora gelince:
    herkeste birtane olmalı bu veya buna benzer bir makina
    bu tam bir makina gücü evet az ama zevki ve kullanma rahatlığı harika aldığım gün 50km yaptım acemiyim ama yinede rahatça kullanabildim
    dağ bayır(yokuşta biraz zorlanıyo)kar kış toprak kaldırım vız gelir
    motorcu arkadaşlarım önce biraz burun kıvırdılar gerçi 125 cc başlamam herkesi memnun etti ama
    makinaya binenin fikri değişerek iniyor
    ilerde başka tecrubelemi anlatıcam
    güle güle kullan, hayırlı olsun. bindikçe keyfine varacaksın bu motorun. kazasız sürüşler diliyorum.
    "Kalkın ey ehl-i vatan" dediler. Kalktık... Onlar oturdu. Biz ayakta kaldık.

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    gülegüle kullan arkadaşım.
    evet karion'cu arkadaşlardan özgün fotoğraflar bekliyoruz.

Motosikleti
    hyosung rt 125

merhaba

rt 125 aldığımdan beri 1 ay olmadı 600 km yol yaptım çünkü üstünden inmek içimden gelmiyor
    600 km bazıları için az gelebilir ama ben daha yeni kullanmaya başladım tam acemiyim yani
    ama makina okadar kolay kullanım sunuyorki taşlık toprak çukur tümsek banamısın demiyor ben otobandan eve gidiyorum tek eksikliği hızı 110 üstüne çıkamadım 90 ortalama
    yinede iyiki almışım çok memenunum yeni başalyanlar için birebir artı görünüşü hiç bir motora benzemiyor herkez çok hızlı gideceğini sanıyor ama ne yazıkki öyle değil
    fotorafını koyucam ama önce boyayım renk değişikliği yapmayı düşünüyorum ondan sonra sizlerle paylaşırım
    motorlu kasklı ve korumrlı günler

motorun tipini beğendim ama performansı nasıl olur acaba

Taskiranus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı mrmojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rt 125 aldığımdan beri 1 ay olmadı 600 km yol yaptım çünkü üstünden inmek içimden gelmiyor
    600 km bazıları için az gelebilir ama ben daha yeni kullanmaya başladım tam acemiyim yani
    ama makina okadar kolay kullanım sunuyorki taşlık toprak çukur tümsek banamısın demiyor ben otobandan eve gidiyorum tek eksikliği hızı 110 üstüne çıkamadım 90 ortalama
    yinede iyiki almışım çok memenunum yeni başalyanlar için birebir artı görünüşü hiç bir motora benzemiyor herkez çok hızlı gideceğini sanıyor ama ne yazıkki öyle değil
    fotorafını koyucam ama önce boyayım renk değişikliği yapmayı düşünüyorum ondan sonra sizlerle paylaşırım
    motorlu kasklı ve korumrlı günler
    Böyle şeyleri okudukça neşem yerine geliyor.Motosiklet tutkusu böyle bişey işte diyorum ama maalesef çevremizde o kadar çok sabit fikirli insan varki motosikletlere karşı o kadar fazla ön yargı varki bunları bir aşabilsek.En azından bu platformda benimle aynı hisleri paylaşan motosiklet sevgisi-tutkusu taşıyan insanlar olduğunu bilmek çok güzel..(Biraz konu dışı oldu ama kusuruma bakamyın içimden geldi.İdare edin )Mrmojo motosikletinle mutluluklar allah kaza bela vermesin inşallah..
    Saygılar....

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    ben bu motoru bir ara düşünüyordum faakt 80km/s den sonra titreşimin çok artığını söylemişti bir kullanıcı.Buda gerçekten olumsuz bir özellik.Tipi gerçekten çok hoş fakat fiyatı hem pahalı hemde titreşimin olması beni bu motordan soğutmuşdu.Yeni motor alıcak kişiler daha güçlü ve titreşimsiz motorlara bakmanızı tavsiye ederim.Fakat tipi heryerde göz alıyor
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    yamaha fazer 600
    iğrenç bir makina hyosung u rezıl eden bir motor patronumda aynısı var 2007 model daha 150 km de beş para etmez cok agır(125 kg)12 beygır tabiri caizse yerınden kaldırmıyor tork fakiri resmen 180 lik arka lastık koymuslar hayabusa bile 190 lık arka lastıge sahıp ve cok gereksız aşırı derecede vıbrasyon var benzın gostergesı yok devır gostergesı yok yaklasık sehır trafıgınde 1 saat aralıksız kullandıgınız zaman ayaklıklardakı vıbrasyondan resmen ayaklarınız karıncalanıyor maksımum süratı düz yolda 105 km ama 350 ıle gıdıyorum sanırsınız resmen fiyat olarak bu motor için oldukça fahiş benım patronum 4900 ytl ye almış ama benım paramla 2500 ytl eder 200 cc bır çinli almak daha mantıklı ayrıca lastıklere aldanıp sakın kuma girmeye ve ya dağa taşa vurmaya kalkışmayın elınızde eve goturmek zorunda kalacagınızı garantı edıyorum ılk kez bır motor hakkında bu kadar acımasız bir eleştri yapıyorum ama gercekten oyle bu motorda iyi olarak sayabılecegım bir ozellık bıle bulamadım cok özür dilerım herkesten

arkadaşlar bakın amacım hiç bir markayı ve şahısı kotulemek deıl bu yazdıklarımıda işkembeden atmıyorum kullandım ve yazıyorum gercekten yazık olur paranıza ben cok saglam endurocuyum diyen birisine kullandırdıgınız taktırde bu makınayı benım soledıklerımden daha vasat bi yorum cıkacagını garantı edıyorum size. servıs ve yedek parca konsuunda da sıkıntı yaşarsınız gibime gelıyor isteyene hatta kullandıramam belkı ama ( cunku motor patronumun) yakından ıncelemesı için motoru gosterebılırımde vites oranları cok kısa bırıncı vıtes dıye bişey yok neredeyse o kadar kısa yani,hyosung gt 250 de kullandım dehset bır motor onun gibi ıyı olacagını umut ederek aldı patronumda zaten ama daha 150 km odu ve nasıl elden cıkarsam dıye kafa patlatıyor zaten hyosungun en az satan modellerınden birisiymıs o sebeple parca stoguda yok fazla (bu bılgıyı sankı kaza yapmıs gibi bayılerı arayıp parça sorarak edındık ama aldıgımız cevaplar negatıf cıktı egzost ve sol arka kuyruk grenajı sorduk)alan arkadaslara saygım sonsuz allah kaza bela vermesın umarım hiç sorun yaşamadan binerler ama sunu solıyım sınıfının içinde sonuncu ve ya sondan ıkıncı olur bana kalırsa

Motosikleti
    hyosung rt 125
    sizlere motorumu yeni boyanmış(bu arada onu ben boyadım hertarafını söküp) fotoğraflarının göstermek isterdim ama bu mesaja nasıl koyacağımı buladım.bilgi verirseniz hepsinizle paylaşırım şimdilik rumuzdaki fotoğrafla idare edin

motorlu korumalı ve kasklı günler

Ulgio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fantazma sen böyle yazmışsın ama diğer yorumlar ve deneyimler senin söylediklerinin aksi yönünde

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler