Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
24. sayfa BirinciBirinci ... 14222324252634 ... SonuncuSonuncu

Hyosung Karion (RT125) bigfoot {resimli}

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Haber vereyim dedim, benim oğlanı sattım ben. Geçende bakmaya gelecez diye gelen abiler çok iyi niyetli çıkınca ve ağzımdan çıkan ilk fiyata tamam deyip el uzatınca öyle kalakaldım. Baktım ki motoru satmışım...
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haber vereyim dedim, benim oğlanı sattım ben. Geçende bakmaya gelecez diye gelen abiler çok iyi niyetli çıkınca ve ağzımdan çıkan ilk fiyata tamam deyip el uzatınca öyle kalakaldım. Baktım ki motoru satmışım...
    hayırlısı olsun, listede neler var?
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Sağol, Listemde Mondialin getirdiği X-treme 250 SM modeli vardı. Çok kararlıydım o motoru almaya. Onun hakkında baya bir araştırma yapmıştım, hala da yapıyorum. SM ve Enduro modelleri orjinalinde çok güçsüz ancak nasıl bir değişiklik ile Cross modelinin gücüne getirebileceğimizin peşine düşmüştüm. Ve sonuç olarak neredeyse hiçbir masraf yapmadan aleti güçlendirebiliyoruz öğrendiğim kadarıyla. O motoru güçlendirmek pahalıya gelseydi okadar paraya gömülmeden Kuba STR alacaktım. Ama şimdi bir ihtimal daha var. Çok uygun fiyattan bir motor teklifi geldi. Alet temiz gibi, şimdilik belirsiz bir durum var. Ancak fiyat avantajı sebebiyle X-treme SM modelinden vazgeçebilirim.

Buarada bir tane de canavar vardı listemde;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...34/pasif-ilan/

Bu motoru ilerleyen yıllarda bana satman şartı ile sana tavsiye edebilirim Alet ~106 kg ve ~33hp güce sahip. İnternette araştırırsan nasıl bir canavar olduğunu görebilirsin. Ben KLX250 nin piston büyütülmüş hali sanıyordum bunu ama değilmiş. Alet KLX 250den çok daha hafif ve ~10 hp kadar daha güçlü. Ne yazıkki günümüzde böyle makinalar yok... Bunun ruhsat ve plakası da varmış. Pazarlık da baya olacak gibi. Adam hemen yeni bir motor almak istiyor, DRZ-400 almak istiyormuş. Biraz zorlasan uygun fiyata gelir. Ve bu aleti yurt dışı forumlarında araştırdım, herkes orjinal karbüratörün motoru boğduğunu, 34lük veya 36lık bir karbüratör ile motorun epey! canlandığını söylemişler. Alet orjinal haliyle 3.viteste tekere gelebilen bir alet, karb. değişikliği ile nasıl olur bilemiyorum doğrusu...

Ama açık söyleyim, daha motoruma doyamamıştım.... Hep sinir olurdum "çok sevdiğim motorumu satıyorum" diye yazanlara, ben de çok sevdiğim motorumu satmış oldum bu durumda
    #sürenadam

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Kaplanboğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar beyler, ufak bir soru soracağım.

CBF mi alıyım, yoksa Bigfoot mu.

Kalbim der ki bigfoot, beynim derki cbf ):
    İlk motorun olcaksa kesinle CBF almalısın daha önce motor kullanmadıysan ne istedigini kullanmaya başlayana kadar bilemezsin CBF Enduro Turring yavrusu gibi bigfoot un girip cıktıgı heryere girer ve CBF e oyle alkışcansın ki sonra baktığın motorlar az yakan hereyola giden motor bakacaksın satarkende zarar etmeyeceksin ve ne olursa olsun tmeiz ikinci el motor al yok bu benim ilk ve son motorum olur yada min 5 yıl veya 30.000 km ustu kullanırım dersen 0 motor al tabi benim fikrim bigfoot kullanmadım ama almayı cok düşündüm @chronix ile irtibata gec bigfoot alcaksan o motorla 50 bin km yol tecrubesi var benimde cbf le 38 bin ;)
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    az yakan motora alıştığın zaman çok yakanlara geçiş zor oluyor eğer ev iş arası uzaksa ki benim şu an toplamda 70 km gidiş-geliş yolum var iki arada bir derede benim gibi kalırsın ...

bu arada bugün annemin evine karbüratör ana memesi gelmiş, doğru olan parçaysa takıp deneyeceğim, şu haliyle fmf egzozla dün düzde 115 yapmıştı, çekişte 100'e kadar bariz tıkanmadan artış var, 100 den sonra nazlanıyor, gerçi maslak ikitelli e6'yı kullanıyorum, orası hep rüzgarlı ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yakıt olarak dediğin çok doğru valla. Ben de motoru eğlenerek ve zevk alarak bindiğim bir ulaşım aracı olarak kullanıyorum. Yakıt çok önemli oluyor ozaman. 250cc yi geçmeyi pek düşünmüyorum açıkçası...
    #sürenadam

Kaplanboğa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250ni
    çok doğru diyosunuz, cbf alacağım heralde, big foot daha yakışıklı, arka teker cezbedici. geçen yatıcakken internette beyaz bi cbf gördüm, uyuyamadım nasıl boyarım diye, kendim spreyliyebilirim ama prosedürü öğrenince gözüm korktu açıkçası, varmı bildiğiniz bi yol beyler

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Valla boya olayı için net bir bilgim yok. Bende yeni alacağım motoru boyayabilirim, araştırmam lazım. Yanlız alınma ama CBF görüp de uyuyamayacak kadar etkilenen nadir kişilerdensin. Tabi zevk meselesi, ben sadece Honda'nın ve Türk ithalatçılarının hala bize atmakta olduğu bir kazık olarak görüyorum o motoru. O yüzden biraz sinirliyim o modele karşı. Bigfoot yapacağınız her kuruş harcamayı hakeder bana göre ancak CBF yi sevmiyorum sadece. Tabi tamamen sizin tercihiniz, ne istiyorsa gönlünüz onu alın kesinlikle...
    #sürenadam

skyblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Karion güzeldir ya,tavsiye ederim.CBF e göre daha çok ilgi çeken ve kullanması daha zevkli bir motor olacağı kanısındayım. Ama sıfırı olmuş 7.300 lira :S . Sıfırı bu saatten sonra alınmaz bence. 2. el anca düşünülebilir.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Valla boya olayı için net bir bilgim yok. Bende yeni alacağım motoru boyayabilirim, araştırmam lazım. Yanlız alınma ama CBF görüp de uyuyamayacak kadar etkilenen nadir kişilerdensin. Tabi zevk meselesi, ben sadece Honda'nın ve Türk ithalatçılarının hala bize atmakta olduğu bir kazık olarak görüyorum o motoru. O yüzden biraz sinirliyim o modele karşı. Bigfoot yapacağınız her kuruş harcamayı hakeder bana göre ancak CBF yi sevmiyorum sadece. Tabi tamamen sizin tercihiniz, ne istiyorsa gönlünüz onu alın kesinlikle...
    bi rampada tokatladı diye bu kadarda üstüne gidilmezki bi motorun
    ANGARAJ

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yapma yav... kim kimi tokatlamış, nerde tokatlamış... Yakalayıp yandan tekme attım sadece.... Hoşderede... Güvenlik caddesinde,,, bir de Cinnahda

Yav o CBF'ler nedir öyle arkadaş, acayip uzuyorlar...150cc değil 150 hp mubarek!
    #sürenadam

arkadaşlar bu modelin yakıt sarfiyatı tam olarak nedir kullananlar bi bilgi verebilirmi acabaa 100 km de kaç litre ortalama yakıt tüketiyor ?

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Kullananlar bilgi verdi arkadaşım. Hemde çok detaylı olarak, birkaç kez. Araştıranlar zahmet edip konu içi araştırma yapabilir mi acaba?

Tekrar söyleyebiliriz tabi; 3,1 lt / 100 km... benzin sarfiyatı söz konusudur.

---------- Post added at 09:54 ---------- Previous post was at 09:44 ----------

Kullananlar bilgi verdi arkadaşım. Hemde çok detaylı olarak, birkaç kez. Araştıranlar zahmet edip konu içi araştırma yapabilir mi acaba?

Tekrar söyleyebiliriz tabi; 3,1 lt / 100 km... benzin sarfiyatı söz konusudur.
    #sürenadam

Motosikleti
    hyosung karion rt 125
    4 litre yakıyor. tecrübeyle sabittir.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ya yanlış hesaplıyorsunuz ya da karb. ayarınız epey bozuk... Tecrübe ile sabittir ;)
    #sürenadam

Motosikleti
    RT 125
    Selam arkadaşlar ilk motorum olarak geçen hafta bende bir tane rt 125 aldım.Aldığım motor forumdan Yıldırım Bora isimli arkadaşın motoru çıktı.Kendisine tekrar selam ederim.
    Herkese kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Hayırlı olsun, egzoz felan vardı sanırım üzerinde. Kırmızı bişeydi..
    #sürenadam

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Vay anılarım depreşti.Biz o motoru satalı 1 sene olmuştu Güle güle binersiniz inşallah.Memleketim Kastamonu'nun dağlarında az gezmedik onunla

Alıntı Tanhu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar ilk motorum olarak geçen hafta bende bir tane rt 125 aldım.Aldığım motor forumdan Yıldırım Bora isimli arkadaşın motoru çıktı.Kendisine tekrar selam ederim.
    Herkese kazasız belasız sürüşler.
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Motosikleti
    RT 125
    Hayırlı olsun, egzoz felan vardı sanırım üzerinde. Kırmızı bişeydi..
    Sağolun evet kırmızı şirin birşey

Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay anılarım depreşti.Biz o motoru satalı 1 sene olmuştu Güle güle binersiniz inşallah.Memleketim Kastamonu'nun dağlarında az gezmedik onunla
    Teşekkürler inşallah sorunsuz binerim.Muhabbet ederken sizin ktm duke 200 konusuda geçti kulaklarınızı çınlattık.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Evet Yıldırım söyledi Bu forumu seviyorum.Bir şekilde insanlar birbirini tanıyorlar.Hafta da bir ya yüklediğim fotodan ya da videodan beni tanıyanlar çıkıyor bir şekilde.Çok hoşuma gidiyor doğrusu;P Duke 200 ben de satıyorum kısmetse Duke 690 geliyor

Alıntı Tanhu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolun evet kırmızı şirin birşey

Teşekkürler inşallah sorunsuz binerim.Muhabbet ederken sizin ktm duke 200 konusuda geçti kulaklarınızı çınlattık.
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

REKLAM ALANI
24. sayfa BirinciBirinci ... 14222324252634 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler