Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
30. sayfa BirinciBirinci ... 202829303132 ... SonuncuSonuncu

kymco venox 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    demontaj yani motosiklet bakım için açıldığı zaman 2,5 litre yağ koyacağız
    yağ değişiminde yağ filtresini değiştiriyorsak 2.2 litre yağ koyacağız
    yağ filitresini değiştirmeden yağ değişimi yapıyorsak 2 litre yağ koyacağız
    yağın markasına gelecek olursak ben castrol 10w40 kullanıyorum kışın iyi ama yazın uzun süreli kullanımda yağ ısınmadan dolayı vizikozitesi düşüyor
    servise gittiğim zaman biz bu motorlara 15w40 koyuyoruz demişlerdi yazın motul 15w40 kullanıp tecrübe edicem
    bujiye gelecek olursak orj. buji NGK CR8E km ömrü 12000 km birde performans ve uzun ömürlülük açısından iridyum buji var NGK CR8EIX koduyla temin edebilirsin km örü 50000km
    ben iridyum buji kullanıyorum, dersen ki performansta artış oldu mu? bujiyi kendim değiştirdim ilk değişim anında motorun sesinin daha bir gürleştiğini fark ettim, ondan başka pek bir şey fark etmedi belki %2-3 bir artış olmuştur
    Hikizume bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hikizume - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    @ufukk hocam selamlar öncelikle.
    bilgilerin için teşekkür ederim öncelikle.
    ŞURDAKİ linkte bulunan buji siparişi aldım geçen hafta. ürün açıklamasında bizim venox'lar listede olsa da gelen buji uymadı.
    servisin yolunu tuttum, serviste değiştirttim.

bu arada pasta ve cila konusunda önerin var mı? marka vs. gibi?

Motosikleti
    kymco venox
    Alıntı Hikizume adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ufukk hocam selamlar öncelikle.
    bilgilerin için teşekkür ederim öncelikle.
    ŞURDAKİ linkte bulunan buji siparişi aldım geçen hafta. ürün açıklamasında bizim venox'lar listede olsa da gelen buji uymadı.
    servisin yolunu tuttum, serviste değiştirttim.

bu arada pasta ve cila konusunda önerin var mı? marka vs. gibi?
    merhaba hocam uzun bir süreden sonra görüşmek güzel oldu
    buji kodu ngk cr8e bu servis kitapçığında ve motorun üzerinde çıkan orj buji ile aynı
    iridyum sınıfından almak istiyorsanız kodun sonuna IX ekleniyor nihayetinde ngk cr8eıx oluyor bujiler ebat ve mimari olarak aynı sadece tırnak ve elektron kısımları iridyumdan imal edilmiş

pasta cila olarak da bu ürünleri kullanıyorum ve sıkıntı yaşamadım daha profesyonel kimyasallar var mıdır? vardır bu hızlı cila uygulaması kolay ve iyi parlatıyor
    [IMG][/IMG]
    Hikizume bunu beğendi.

aylakadamm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar 2005- 2007 arası modelleri kullananlar parça sıkıntısı yaşıyormusunuz bildiğim kadarı ile motor türkiyeye gelmiyor fakat tüm parçaların temini rahat bir şekilde gerçekleşiyor mu?
    son olarak silkar zannedersem motorun sağlayıcısı 2013 model sipariş verilebiliyor mu acaba? (motor hala üretiliyor)

Motosikleti
    kymco venox
    Alıntı aylakadamm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2005- 2007 arası modelleri kullananlar parça sıkıntısı yaşıyormusunuz bildiğim kadarı ile motor türkiyeye gelmiyor fakat tüm parçaların temini rahat bir şekilde gerçekleşiyor mu?
    son olarak silkar zannedersem motorun sağlayıcısı 2013 model sipariş verilebiliyor mu acaba? (motor hala üretiliyor)
    yedek parça olayı; servise gidersiniz istediğiniz veya servisin değişmesi gerektiğini söylediği parçayı sipariş geçer. İstanbul da silkarın stoğunda varsa bir hafta içinde gelir , eğer stoğunda yoksa yurt dışına sipariş geçer üç haftada gelir diye size söylerler, tabi telefonla arada bir yoklamanız lazım bazen arada kaynıyor aksilikler oluyor fakat yedek parçada sıkıntı yok

silkarla görüşürseniz belki özel siparişle getirebilirler çünkü 2010 2011 model özel sipariş le gelmiş satılık ilanları görmüştüm

Hikizume - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    @ufukk hocam, değerli bilgilerin ve tecrübelerin için çok teşekkür ederim. isviçre çakısı gibi adamsın, çözemeyeceğin şey yok
    ufukk bunu beğendi.

Wolvie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tenere 660
    Venoxcular selam
    Benim motor biraz gittikten sonra kendi kendine stop ediyor. Bu bazen 20 km bazen 60 km, bazen de sorun yasamiyorum. Sonra marsa bastigimda calismiyor. Biraz bekledikten sonra sansim yaver giderse calisiyor. 2 tane ustaya goturdum bir seyi yok dediler, aku degisti sadece. Benzer sorun yasayan oldu mu?

Motosikleti
    kymco venox
    Alıntı Wolvie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Venoxcular selam
    Benim motor biraz gittikten sonra kendi kendine stop ediyor. Bu bazen 20 km bazen 60 km, bazen de sorun yasamiyorum. Sonra marsa bastigimda calismiyor. Biraz bekledikten sonra sansim yaver giderse calisiyor. 2 tane ustaya goturdum bir seyi yok dediler, aku degisti sadece. Benzer sorun yasayan oldu mu?
    seyir halindeyken stop edip çalıştığı oluyor mu

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    wolvie
    ayak mars ve debriyaj swich lerini, kontak ve kablo soketletini , gerekirse tum tesisat soketlerini kontrol edip , gevseme ve oksitleri gidermeni oneririm .

Motosikleti
    tenere 660
    @ufukk evet seyir halindeyken de oluyor, hatta ışıklarda durduğumda hafif gaz veriyordum engellemek için. Ama bir süre sonra tekrar çalışmadığı oluyor

@acayüp yetkili honda servisine verdim, eski kymco servisi aynı zamanda, dediklerini söylicem. Konjektör den olabilir dediler ama ben gene de tüm bağlantıların güzel bir şekilde kontrol edilip tertemiz yaptırmalarını isterim hata neresi olursa olsun.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Benim daha once basima geldiginde , on silindirim buji kablosundan radyator hortumuna atlama yapiyordu . Ve maalesef lanet olasi buji kablosu bobinden sokulemiyor.
    Sorun ara ara cikiyor ortaya ve anlasilmasi cok zor. Yas itibari ile motorlarin buji kablolari da yaslandi tabiki. Ve bobini bikac sene once 100 dolardi. KESINLIKLE cin mali bobin bu motorlari calistirmiyor.
    Ve bantlama , makaronlama vs bu atlamayi engellemiyor. Ben eski bir ustanin onerisiyle kabloyu oje ile boyadim. Ve sorun kalmadi. Tirnak ojesi buji kablosu atlamalari icin denenmis garantili bir yol. Birkac kat ojeden sonra isininca daralan makaron yapip sorunu cozebilirsiniz.
    Tabiki kablosu somulebilen tiplerde kablo degismek en iyisi.
    Aklinizda bulunsun.

Motosikleti
    tenere 660
    @acayüp sağolasın, çok bilgili değilim ama böyle böyle öğrenecegiz sanırım. Ustayla kafa kafaya verip bu dediklerine de bakarım. Bir de yeni olan akü boşaldı tamamen, bu yeni bir arıza idi, umarım aküdendir.

Motosikleti
    kymco venox
    @acayüp sağolasın, çok bilgili değilim ama böyle böyle öğrenecegiz sanırım. Ustayla kafa kafaya verip bu dediklerine de bakarım. Bir de yeni olan akü boşaldı tamamen, bu yeni bir arıza idi, umarım aküdendir.
    şimdi usta ben sana yaşadığım olayı yazayım. seyir halindeyken motor stop ediyor ve kendiliğinden çalışıyordu,elektriksel bir arıza olduğu beklliydi çünkü silindirlerin ikisi de susuyordu
    servise para vermemek için kendim sökmeye başladım; ilk adım akü kutup başları, ve sağlam ikinci adım akü (-) kutup başı şase bağlantısı ve bingo, şase bağlantısı pabucu kırılmış , şaseye değdiği zaman çalışıyor temas etmediğinde stop ediyor ve bağlandığı yerde koltuk altındaki çamurluğun üstündeki karenajın altı sonuç olarak kalın bir kabloya pabuç taktım lehimledim hatta bu kablodan iki tane yaptım şasenin değişik başka bir yerine bağladım
    şimdi motorun stop ettiği zaman elektrik komple gidiyor mu farlar korna vs. gidiyorsa akü bağlantısı
    gitmiyorsa buji kablo bağlantısı ve piposu gerçi bunlar oturmasa hiç çalışmaz
    birde ayaklık sivicimiz var vitesteyken ayaklığı açarsan stop eder bir ihtimal bozulmuş olabilir
    ama %90 akü bağlantıları diye düşünüyorum

hgdr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    salcano wolf s
    merhaba, bir süredir mevcut motorumu (Salcano Wolf S 125 cc) motorumu değiştirmek için araştırmadayım gv 250, cbf 250 ve venox 250 arasında kaldım gv hala sıfırı gelen bi motor cbf de honda kalitesi var ama venox tip olarak istediğim bi motor ama sıfırının gelmemesi parça problemleri biraz düşündürüyor.kullanıcısı az hatta Konya'da galiba hiç yok görmedim çünkü bayii ve servisi sitesinde görünüyor ama işlevselliği ne kadar bilemiyorum.fiyatları biraz tuzlu gibi hesaplı olanlarındada acab bir problemmi var korkusu yaşıyorum ne dersiniz almaya değermi venox 'u

Motosikleti
    tenere 660
    @hgdr parça problemi yok, silkar bu konuda gayet iyi, ben daha önce servis problemi yaşadım buradaki yetkili servisi iyi değildi hemen ilgilendiler. Kymco zaten yaygın bir marka rahat ol o konuda. Fiyatı kışın da düşer, 6 civarına rahat bulunabilir çok düşük fiyat ise zaten markası ne olursa olsun kıllan. Sahibinden de 2.000 tl ye vardı bir tane sanırım çalıntı (ruhsatsız belgesiz falan diyordu)

Motosikleti
    kymco venox
    Alıntı hgdr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba, bir süredir mevcut motorumu (Salcano Wolf S 125 cc) motorumu değiştirmek için araştırmadayım gv 250, cbf 250 ve venox 250 arasında kaldım gv hala sıfırı gelen bi motor cbf de honda kalitesi var ama venox tip olarak istediğim bi motor ama sıfırının gelmemesi parça problemleri biraz düşündürüyor.kullanıcısı az hatta Konya'da galiba hiç yok görmedim çünkü bayii ve servisi sitesinde görünüyor ama işlevselliği ne kadar bilemiyorum.fiyatları biraz tuzlu gibi hesaplı olanlarındada acab bir problemmi var korkusu yaşıyorum ne dersiniz almaya değermi venox 'u
    ikinci el motosiklette hangi marka olursa olsun bir önceki sahibinin nasıl kullandığını bilemediğimiz için şans işi kapalı kutu nereden ne çıkaracağı belli olmaz, temiz kullanılmış bir venox bulursan tavsiye ederim
    hgdr bunu beğendi.

Motosikleti
    salcano wolf s
    @hgdr parça problemi yok, silkar bu konuda gayet iyi, ben daha önce servis problemi yaşadım buradaki yetkili servisi iyi değildi hemen ilgilendiler. Kymco zaten yaygın bir marka rahat ol o konuda. Fiyatı kışın da düşer, 6 civarına rahat bulunabilir çok düşük fiyat ise zaten markası ne olursa olsun kıllan. Sahibinden de 2.000 tl ye vardı bir tane sanırım çalıntı (ruhsatsız belgesiz falan diyordu)
    merhaba, siz Adanadasınız galiba nette bulduğum motor Adanada sahibindende
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...42896872/detay
    ilan bu biliyormusunuz bu motoru gördünüzmü hiç birde orada baktırabileceğimiz servis varmı?

Motosikleti
    tenere 660
    Hgdr motoru bir kere gordum temiz duruyordu ama incelemedim, bizimkilerle ayni muhitte oturuyor hatta nasilsa bir daha gorurum bir kac soru sorarim dedim ama karsilasmadim. ( o zaman venox almamistim)

Motor ustasi var bir kac tane bildigim ama kymco nun adana servisi berbat, oyle bir durum olursa yardimci olurum.
    hgdr bunu beğendi.

Motosikleti
    kymco venox
    Alıntı hgdr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba, siz Adanadasınız galiba nette bulduğum motor Adanada sahibindende
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...42896872/detay
    ilan bu biliyormusunuz bu motoru gördünüzmü hiç birde orada baktırabileceğimiz servis varmı?
    görüntü olarak temiz gibi artı olarak sisybar var hazır almaya kalksanız 200-400tl arasında oynar ve kymconun orjinal sisy barı yok
    eksoza extra koruma takmış bence gereksiz
    kornası orjinal değil, bozuldu veya çarpma falan olabilir
    en önemlisi lastik fabrikasyon lastiği ve en iyi ihtimalle 2007 tarihli 7 senelik, yeni kaliteli lastik 1000 tl, dolar da fırladı, lastikte fırlamıştır fazla marka seçeneği yok avon alırsanız 800 tl gibi bir fiyatı vardı
    fotonun birinde motor koruma demiri var diğerlerinde yok onuda isteyin
    mümkünse iki kişi gidin biriniz konuşurken diğeriniz motoru iyi incelesin motorun sesini dinlesin amortisörler de motorda yağ kaçakları var mı km sine göre yıpranmışmı balki km ile oynanmış olabilir vs vs
    hgdr bunu beğendi.

Motosikleti
    salcano wolf s
    wolvie ve ufuk teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
30. sayfa BirinciBirinci ... 202829303132 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler