Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
27. sayfa BirinciBirinci ... 172526272829 ... SonuncuSonuncu

kymco venox 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    merabalar herkese, yardımcı olabildiysem ne mutlu, şimdi usta demiş ki 300 tl de olabilir 1500 tl de olabilir dediyse eğer vicdanı hesap bilmiyorsa o hesap 1500 e doğru yol alır , sorun tensördeyse, ki inşallah öyledir parçanın mutlaka orjinalini alın 10$, bazı honda motorlarının tensörleri mimari olarak aynı ama kalite olarak orjinali en kalitelisi birebir kendim inceledim.
    70-80 de işçilik alsalar hadi 100 lira olsun , yinede 300 lirayı bulmuyor.bu parçayı değiştirmek için ;
    makina sehpa üstüne alınır yan karenajları, depo altı karenajları, km saati, depo,sele yan karenajların altındaki üçgen saclar,çalışma rahatlığı açısından sökülür. külbütör kapağı açılır,vites 5 e alınır tekerleği rahat çevire bilme açısından,motorumuz dohc sistemdir yani üstten çift eksantrikli tekerleği yavaş yavaş çevirerek eksoz ve emme kamlarının siboplara temas etmediği pozisyona getiriyoruz. (neden ? eğer kamın bir tanesi subapa baskı halindeyse subapın yayı, tensörü gevşettiğimiz de kamı geriye doğru attırımaya çalışacak zicirimizde gevşek olduğundan zincir dişli diş atacak ve ayar bozulacak bizzat ben yaşadım) aldığımız tensörün içinde t şeklinde sac çıkacak ince tornavida yerine, t anahtarı tensörün ayar deliğine takıyoruz saat yönü istikametine kuruyoruz ve çentiklerden hangisine denk geliyorsa takıyoruz, yeni contamızı takıyoruz ayar vidasının olduğu çentiklerin dışında o-ring kanalına o- ringimizi takıyoruz ve tensörü bloktaki yerine çıkan iki tane civatasıyla aşırı sıkmadan(diş sıyırabilir, varsa tork anahtarıyla) monte ediyoruz. t anahtarı çentiğinden çıkarıp saat yönünün tersine doğru yavaş çeviriyoruz zincire temas ettiğinde elle bir tık daha sıkıyoruz, külbütör kapağını takıp motoru çalıştıp sesi dinleyelim (karbüratördeki benzin idare eder) sorun çözüldüyse söktüğümüz parçaları tersi sırasına göre montaj yapalım.dilerseniz motor o kadar sökülmüşken motor temizle spreyi alıp temizlik yapabilirsiniz. parça küçük sıkıntı büyük. görüşmek üzere
    Hikizume ve ygzonair bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hikizume - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    Bu arada @fatihozveren de aynı soruyu sormuş, ben de sorayım. Venox için Sissy Bar nereden temin edebiliriz? Veya başka marka ve modelinkiler uyumlu mudur?

Motosikleti
    kymco venox
    ben zamanında türkiye de çok araştırmıştım, ama bulamamıştım ,başka modellerin bire bir uyacağını zannetmiyorum şu allttaki siteden baktım fiyat baya bi abartılı bide yurt dışı kargo ücretide var, bana pek mantıklı gelmedi kendim imal ettim bana özel ,custom dünyada bir tane var http://europcustom.com/low_sissybar_...ck_kymco_venox

Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    Yurt dışı pahalı hakkaten. Sen en iyisi bize de imal edip sat

Motosikleti
    kymco venox
    usta dükkan benim olsa; ayıp ettin dükkan senin derim. 10 tl profil + 40 tl nikelaj = 50 tl maliyet, seri imalat olsa 100-200 adet, nikelaj kaplama fiyatı da aşağıya düşer ortalama 40 lira ya gelir + işçilik 80 lira falan olur. adamlar iyi para kazanıyorlar. inşallah bi dükkan açarsam motosiklet aksesuarı işine girecem .işçi olarak çalıştığın zaman kendi işini bile izinle yapıyorsun öğle tatillerinde yarım saat, yarım saat 1 hafta on gün uğraşıyorum, bide arkaşıma yapıyorum desem patronun rengi değişir Bizde boru bükme makinası da yok o yüzden el yordamıyla baya uzun sürüyor.şu an size anca yol gösterebilirim ; fatih özveren hocamla kafa kafaya verip nasıl bir sisy bar istiyorsanız internette araştırıp belirleyeceksiniz sanayiye gidip lazer kesimciden, bükümcüden, nikelajcıdan ve tornacıdan fiyat alacaksınız iki takım yapınca daha ucuza gelir hatta üç takım yaptırısınız sisy bara ihtiyacı olan varsa makul fiyata verirsiniz hem sizin maliyatiniz aşağıya düşer , başka arkadaşımızında işi görülür. Antalya da sanayi durumu İzmir'e göre daha zayıftır her halde İzmir'de hallolur diye düşünüyorum.daha fazla yardımcı olmak isterdim ama statümüz işçi olunca elimiz ayağımız bağlanıyor
    Hikizume bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    hocam sağ ol, var ol yine de. yönlendirecek olman bile çoooook iş görecek. başını ağrıtacağız

@fatihozveren hocam, ne dersin? nasıl yapalım durumu?
    ufukk bunu beğendi.

Motosikleti
    kymco venox
    Alıntı Hikizume adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sağ ol, var ol yine de. yönlendirecek olman bile çoooook iş görecek. başını ağrıtacağız

@fatihozveren hocam, ne dersin? nasıl yapalım durumu?
    usta paslanmaz malzemeninde fiyatını alın, uygunsa nikelajcıyada vereceğiniz paradanda kurtarırsınız hem nikelaj attı paslandı derdi olmaz, keçeyle parlattılarmı nikelaj gibi olur. ben bağlantı civatalarını da nikelaja vermiştim anahtar yuvaları paslandı. civatalarıda inox alın paslanmaz.
    Hikizume bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    hocam dediklerini not edip sanayinin yolunu tutacağım uygun bir zamanımda

daha önce de demiştim bunu "altın değerinde" bilgiler paylaşıyorsun. sağol

Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar elimde kuruk nikelaj parçası var. Sanırım sağ taraf ihtiyacı olana gönderebilirim.
    Parça için burdan da teşekkür etmek istedim @acayüp hocam. Çok işime yaradı gerçekten. Sağol

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Gule gule kullan .

Yanlıs hatırlamıyırsan dragstarın sısı barı venoxa oluyordu .
    Hikizume bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    sanayiye gittiğimde aklımda olsun, dragstar'ın sissy barlarına da bakayım.

arkadaşlar...shadowumu satıp 250 lik chooper almak istiyorum...venox un yedek parça sorunu efsanesi ne kadar doğru...gerçekten var mı böyle bir sorun....bir de bu araçların kronik sorunu var mı...hyosung 250 düşünüyorum ama kymco markası daha güvenilir geliyor bana?

Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    Alıntı drakyuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar...shadowumu satıp 250 lik chooper almak istiyorum...venox un yedek parça sorunu efsanesi ne kadar doğru...gerçekten var mı böyle bir sorun....bir de bu araçların kronik sorunu var mı...hyosung 250 düşünüyorum ama kymco markası daha güvenilir geliyor bana?
    @drakyuz son bir kaç sayfa oldukça güncel. yedek parçayla ilgili ben de fikrimi söyledim, arkadaşlarımız da tecrübelerini paylaştı. bilinen bir kronik sorunu yok. özetle diyebilirim ki: bizler oldukça memnunuz venox'larımızdan
    ygzonair bunu beğendi.

Motosikleti
    kymco venox
    Alıntı drakyuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kymco gerçekten sağlam bir marka normal üretimi scooter üzerine, araştırmalarıma göre amerika da pazar oluşturabilmek için venox modelini yapmış ve gerçekten özenerek yapmış,tek eksiği cc yükseltmemiş, hyosung la kymco formlarda hep karşılaştırılmış ama ikisini yan yana görsen kymco dersin. aguila gv 650 yi bile yakinen inceledim görünüş olarak mükemmel ama blok dökümleri çok pürüzlü ,işçilik düşük. ve hatırladığım kadarıyla kronik olarak elektronik beyin arızası veriyor. gv 250 ile venox u yan yana getirelim gv 250 venox un yanında bisiklet gibi kalıyor.
    birde şu açıdan bakacak olursak ankarada son iki seneden beri bir çok hyosung gördüm ama venox bir tane bile görmedim sanki kişi ye özel gören bu ne diyor, 650 lik mi? görünüş olarak gerçekten 650 lik gibi, yedek parça sıkıntısına gelecek olursak, evet ben sıkıntı yaşadım ama sonuçta chopper tarzındaki bütün makinalarda vardır diye düşünüyorum çoğu servis parça stoğu yapmıyor distribütöre sipariş veriyor ellerinde yoksa yurt dışına sipariş ediyor, parça sıkıntım olmasın marketten alır gibi alayım diyorsan kurye motoru alacaksın abi şahin doğan gibi ganimet ister orjinal ister yan sanayi kaza ve kullanıcı hatası yapmadığın yağına suyuna itina gösterdiğin sürece kolay kolay arıza vermez.

forumu okumaya çalıştım arıza oluyor elbette, olacak DA...sanırım bakımlı bir araç ALMAK GEREKİR...

Motosikleti
    kymco venox
    benim makina 2006 model 14000 km ve 14000km hiç bir şey değil gibi görünüyor. ama motorun evveliyatına baktığımda benden önce 3 el değiştirmiş ben dördüncü sahibiyim. benden öncekiler ne yaptı nasıl kullandı bilemiyorum.hepside acemiliğini bu motorda atmış olsa motor ne yapsın yinede 2 senede 5000km yol yaptım başıma bi tensör arızası geldi onu da usta gazabına uğradık yoksa basit bi problemdi başka bi sıkıntı yaşamadım biraz da şans işi kapalı kutu senden öncekiler bi hararet yaptırmış olsa krapej den yatak sardırmaya kadar gidiyor. inşallah kafana göre sorunsuz bir motor bulursunuz
    ygzonair bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbf 1000 Fa
    geçen hafta ön keçeyi değiştirdim 30-40 km yol gittim baktım yine aynı, yağ kaçırmaya devam ediyor. keçeler orjinal değildi orjinalinin siparişini vereli epey oldu gelmeyince başka taktırdım mecbur. Orjinali olmadan bu yağ olayını çözmek mümkün olmayacak mı dersiniz?

Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    geçmiş olsun @ygzonair. can sıkıcı bir durum, umarım bir an önce çözülür. benim sol amortisörden ses geliyor, onu bir ara ustaya göstermem gerekiyor vaktim olduğunda. sorunu nasıl çözdüğünü bizimle de paylaşırsın, değil mi? zira az olduğumuzdan dolayı her türlü tecrübeye ihtiyaç var

Motosikleti
    kymco venox
    Alıntı ygzonair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen hafta ön keçeyi değiştirdim 30-40 km yol gittim baktım yine aynı, yağ kaçırmaya devam ediyor. keçeler orjinal değildi orjinalinin siparişini vereli epey oldu gelmeyince başka taktırdım mecbur. Orjinali olmadan bu yağ olayını çözmek mümkün olmayacak mı dersiniz?
    merhabalar , yaşadığınız sıkıntıyla ilgili bir tecrübe yaşamadığım için bir yorum yazmadım. bana göre problem iki yola ayrılıyor, birincisi aldığınız keçe görüntü ve şekil olarak benzeye bilir ama bir motorun parçası diğerine uymasın diye fabrikası milimetrik oynamalar yapmış olabilir, dolayısıyla çıkan keçeyle yeni keçe kumpasla ölçülmelidir. ikincisi uygulama hatası olabilir ustanızı kötülemiyorum yanlış anlamayın. bazı ustayım diye geçinenler debriyaj telini değiştirmek için çekiçle levyeyle müdahale ediyorlar. bizzat arabamda yaşadım keçe nazik bir sızdırmazlık elemanıdır usta sağolasıca çekiçle girişiyor kenarını sıyırıyor, usta bu olmaz diyorum abi bundan bir şey olmaz diyor, eee ne anlamı kaldı değiştirmeseydin daha iyiydi. keçenin geçeceği yeri yağlarsın keçeyi yağlarsın el ile nazikçe ağızlatırsın kastırmadan sıkı gidiyorsa lastik tokmakla karşılıklı olarak tıklarsın budur yani. Bence sizin probleminiz uygunsuz malzeme yada usta hatası ki canım motorlarımızı emin ellere teslim edelim üç kuruş fazla olsun sağlam olsun.son olarakta ustaya sorun, tork anahtarı, çektirmesi varmı diye ( tabi genel olarak, keçeyle tork anahtarının çektirmenin bi alakası yok) yoksa hiç bulaşmayın paranızla rezil olursunuz.

Motosikleti
    Honda Cbf 1000 Fa
    Sevgili arkadaşlar başka bir markadan getirttiğimiz keçe ile sorunumu çözdü ustam. Parasını ilk seferde almıştım diyerek para almadı. Buarada eskişehirden tokata 560 kilometre yol yaptım salı günü. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım lakin canımı sıkan bir durum var. Motorun max hızıyla ilgili kafamda soru işaretleri oluştu acaba benim motorumda mı bir sorun var diye düşünmeye başladım. Yol eğer yokuş aşağı olmazsa yaklaşık 110 km yi geçemiyorum. Tmm yokuş aşağı 120 - 130 oldu ama ya ben bu yüksek devirle kullanma işini beceremedim yada motoru bi göstereceğim ustaya komple.
    Yani 3. Vitesten itibaren devri epey yükseltmek mi gerekiyor? 5. Vites etkisiz eleman gibi geliyor 80 km hızla giderken eğer vites 5te ise resmen kablumbaga hızında bi ivmelenme oluyor. Hız demiyorum zaten ama gaz verince bi ivme olmaz mı motorda? ilk 3 vites tmm 4. Vites eh , 5 e gelince motor bayılıyor resmen. Yanlış kullanıyor olabilirim lütfen bu konuda tavsiyelerinizi alabilir miyim

REKLAM ALANI
27. sayfa BirinciBirinci ... 172526272829 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler