Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

kymco venox 250

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbf 1000 Fa
    toplamda kaç tane venox var ki arkadaşlar samanlıkta iğne arıyorsunuz zaten neredeyse ölü olan venox konusunu diriltmeye çalışıyoruz bizim yanımızda başka bi venox görmek için biryerlerde buluşmamız gerekecek bana öyle geliyor :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hikizume - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    Alıntı ygzonair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    toplamda kaç tane venox var ki arkadaşlar samanlıkta iğne arıyorsunuz
    Samanlıkta iğne aramak iyidir

Motosikleti
    GV 650
    Alıntı ygzonair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vlknmarmara hayırlı olsun tekerin düz bassın
    ama çok özet olmuş ne aldın ne sorun yaşadın ne eksiğin var ne tavsiyen var biraz anlat bizlere
    merhaba tekrar. valla kardeşim doğrusunu istersen çok şükür bir eksiğim gediğimyok gibi şimdilik. venox yazısı çok hareketli olmadığı ve diğer venox kullanıcılarıyla tanışmak adına yazdığım basit bir yazı sadece. mont olarak bering optik aldım hudson un deri eldivenlerini aldım alarmlı zincir kilit aldım ki pili bitti yanına birde disk kilit aldım zeus kask kullanıyorum şimdilik. bu arada belki bilmeyen vardır diyerek söylemek isterim. benim egzozun orjinal sesi hoşuna gitmediğinden eski kullanıcısı araya bir conta koymuş şimdi sesi biraz daha fazla ve tok çıkıyor bilginiz olsun. soruna gelirsek zincirin ses yapması gibi bir sorunum vardı onuda biraz gerdirerek çözdüm. bu arada yetkili servislerde normal bir bakım maliyeti ne oluyor bunu sormak isterim.

unutmadan lastiklerim metzeller eski sahibi 700 tl ye taktırdığını söylemişti. 08 çıkışlı 2007 model.

Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    Alıntı vlknmarmara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada belki bilmeyen vardır diyerek söylemek isterim. benim egzozun orjinal sesi hoşuna gitmediğinden eski kullanıcısı araya bir conta koymuş şimdi sesi biraz daha fazla ve tok çıkıyor bilginiz olsun.

bu arada yetkili servislerde normal bir bakım maliyeti ne oluyor bunu sormak isterim.

unutmadan lastiklerim metzeller eski sahibi 700 tl ye taktırdığını söylemişti. 08 çıkışlı 2007 model.
    Araya gireyim Bu conta olayını bilmiyordum. İki egzosun arasına herhangi bir yere, oraya uyacak ebatta bir conta mı yerleştiriyoruz? Merakımı cezbetti doğrusu

Yetkili servisteki "bakım" maliyetine ilişkin kısaca kendi 18.000 bakımımı söyleyeyim. Yağ değişti, yağ ücreti artı sanırım biraz işçilik almışlardı. Tam meblağyı hatırlamıyorum ama 50 civarı bir şey tutmuştu.

Lastikleri de yeni değiştirdim, onu da kısaca anlatayım. Bridgestone exedra taktırdım. Standart ölçülerden biraz büyük olanları seçmiştim, indirimle birlikte 550 TL tutmuştu. Ama üzerindeki lastik ölçülerinin tıpatıp aynısını taktırsaydım 750-800 TL gibi bir şey tutacaktı. Hatam varsa, lastik konusunda daha bilgili olan arkadaşlar düzeltsinler ama 2013'ün ortasında olduğumuzu göz önünde tutarsak, o lastikle çok az yol yapılmış olsa bile, 6 yıllık lastik sanırım artık yol tutuşunu belli bir ölçüde kaybetmiş olabilir diye biliyorum.

Motosikleti
    Honda Cbf 1000 Fa
    [/COLOR]
    Alıntı Hikizume adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatam varsa, lastik konusunda daha bilgili olan arkadaşlar düzeltsinler ama 2013'ün ortasında olduğumuzu göz önünde tutarsak, o lastikle çok az yol yapılmış olsa bile, 6 yıllık lastik sanırım artık yol tutuşunu belli bir ölçüde kaybetmiş olabilir diye biliyorum.
    kesinlikle haklısın kaskların ve lastiklerin yıl olarak çok eski olmaması gerekiyor onlarında raf ömrü var yani

vlknmarmara ben kilit almadım zaten kapalı garajda durduğu için motorum. Diğer ekipmanlara gelince revit eldiven kullanıyorum gayet memnunum.
    kask olarak nolan n90 kullanıyorum n-com bluetooth kit3 ile birlikte. daytona gora-tex bot aldım. eski venom montum dar geldiği için o şuan sahibinden com da satışta.
    http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...T-pmu1420.html şöyle bi model beğendim onu alacağım.
    ancak ön cam konusunda sıkıntım var. kesinlike uzun yol için ön cam edinmeliyiz arkadaşlar sürüş çok farkediyor. ancak yapacak birilerini bulmamız lazım çünkü ben satılık göremedim hiç.
    gören duyan olursa haber versin lütfen.
    elcik konusuda askıda kaldı zaten altıpatlar yapamadık :(

Motosikleti
    GV 650
    Alıntı Hikizume adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araya gireyim Bu conta olayını bilmiyordum. İki egzosun arasına herhangi bir yere, oraya uyacak ebatta bir conta mı yerleştiriyoruz? Merakımı cezbetti doğrusu

Yetkili servisteki "bakım" maliyetine ilişkin kısaca kendi 18.000 bakımımı söyleyeyim. Yağ değişti, yağ ücreti artı sanırım biraz işçilik almışlardı. Tam meblağyı hatırlamıyorum ama 50 civarı bir şey tutmuştu.

Lastikleri de yeni değiştirdim, onu da kısaca anlatayım. Bridgestone exedra taktırdım. Standart ölçülerden biraz büyük olanları seçmiştim, indirimle birlikte 550 TL tutmuştu. Ama üzerindeki lastik ölçülerinin tıpatıp aynısını taktırsaydım 750-800 TL gibi bir şey tutacaktı. Hatam varsa, lastik konusunda daha bilgili olan arkadaşlar düzeltsinler ama 2013'ün ortasında olduğumuzu göz önünde tutarsak, o lastikle çok az yol yapılmış olsa bile, 6 yıllık lastik sanırım artık yol tutuşunu belli bir ölçüde kaybetmiş olabilir diye biliyorum.
    HİKİZUME yanlış bilmiyorusam egzoz gazının çıktığı yerdeki 4 civatayı söküp araya conta koymuş bana bunun gibi bişey söylemişti sesi çok gelirse çıkar orjinaline dön demişti. ama bu contanın kalınlığı nedir çapı nedir bilemiyorum. lastiklere gelirsek aslında 2 sene önce taktığını söyledi ve 5000-6000 km yaptığını söyledi götürdüğüm serviste bunu onaylayıp o lastiklerin o motosiklete fazla olduğunu söyleyip bizi dalga geçmeye sevketmişti
    volkanmarmara

Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    Alıntı vlknmarmara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HİKİZUME yanlış bilmiyorusam egzoz gazının çıktığı yerdeki 4 civatayı söküp araya conta koymuş bana bunun gibi bişey söylemişti sesi çok gelirse çıkar orjinaline dön demişti. ama bu contanın kalınlığı nedir çapı nedir bilemiyorum. lastiklere gelirsek aslında 2 sene önce taktığını söyledi ve 5000-6000 km yaptığını söyledi götürdüğüm serviste bunu onaylayıp o lastiklerin o motosiklete fazla olduğunu söyleyip bizi dalga geçmeye sevketmişti
    Conta olayını biraz araştırmaya çalışayım. O şekilde daha tok ses alabileceksek süper olur bence
    Lastik mevzusuna gelince; o motosiklete fazla olduğunu söylerken muhtemelen hız indeksini kastetmişlerdir. Bizim Venox'lar fazla hızlı gitmediği için, yüksek hız endeksine sahip lastik takmak gereksiz bir davranış olur elbet. Çünkü lastiğin 250 km/saate kadar dayanıyor ve bu yüzden de pahalıya alınmış, ama sen en fazla 140 falan yapacaksın. O yüzden fazla olduğunu söylemişlerdir diye tahmin ediyorum. Ancak 2 sene önce bile taktırmış olsa lastiklerin eskimiş, yani dokusu özelliğini yitirmiş. 2007 model lastiğin olsa ve şimdi sıfır km olarak takacak olsan bile yeterli yol tutuşu sağlamaz. Allah korusun... Buradaki linki incele istersen, faydalı bilgiler var: http://www.motolastik.com/main/links.asp?link_ID=35

Motosikleti
    Honda Cbf 1000 Fa
    takım halinde keçe siparişi vermiştim servise.
    bugün aradılar abi 100-110 tl ye geliyor sipariş verelim mi diye. Dedim verin yapacak bşy yok
    ama pahalı geldi tanesi 20 TL fln oluyor diye biliyordum, orjinali 3e katlamış valla piyasayı :s

Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    Venox'um çalışmaz oldu. marşa bastığımda marş taşağından tık diye ses geliyor.

Far, sinyal ve korna sorunsuz çalışıyor. Ama marşa bastığımda boş vites göstergesinin ışığı azalıyor.

Motor 24 saat kadar yerinde durduktan sonra ilk basışta çalışıyor. Ama stop edip yeniden marşa basınca yine o sinir bozucu tık sesi...

Bir de son olarak şu detayı da belirteyim: motoru ittirerek vurdurduğumda sorunsuz şekilde çalışıyor.

Yaptığım araştırmalara göre sorun 3 şeyden birinden kaynaklanıyor.
    1) Akü
    2) Marş taşağı
    3) Akünün içindeki kömürler.

Aküyü şarj etmeye çalıştım ama olmadı. Şarj olmuyor nedense...

Sabah 9 akşam 19 arası çalıştığım için günlerdir motoru servise götüremedim. Haftasonundan önce de vaktim olmayacak gibi görünüyor. Ancak bir arkadaşımın tanıdığı bir usta bu akşam eve gelecek. Umarım aküyü değiştirir ve sorun çözülür.

Konuyla ilgili tecrübeleriniz varsa paylaşır mısınız?

Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    Kendim çalıp kendim söyleyeyim bari

Yukarıda bahsettiğim usta geldi. Önce akünün bitik olduğunu söyledi, tornavidayla 1-2 hareket yaptı, başka bir aküden akım almaya çalıştı, baktı tepki yok, marş moturunun kömürlerinden olduğunu söyledi. Marş motoruna tornavidayla 1-2 kere hafifçe dokununca marş bastı, motor çalıştı (yukarıdaki mesajımda "akünün içindeki kömürler" diye belirtmiştim ama marş motorundaki kömürleri kastetmiştim )
    Motosiklet birinci vitesteyken ileti geri ittirip, debriyajı çekip basarak motosikletin çalıştığını da gösterdiler bu arada. Şimdilik böyle idare edeceğim. Yarın Kymco yetkili servisini arayacağım, eğer 1-2 güne yetiştirebilecekse götürüp servise bırakacağım.

Motosikleti
    GV 650
    Arkadaşlar venoxtan şu anda piston sesi geliyor motorun hızlenmasındantutunda sesine kadar değişti iki gün önce aşırı vibrasyon vardı dün yağını kontrol ettim durduktan 20 dakika kadar sonra hiç yağı kalmamıştı gittim castrol magnetics aldım bir litre kpydum onu ve çıktım yola 10 km kadar sonra piston sesi gelmeye başladı ne yapacağımı şaşırmış durumdayım tabiki servise gidecek ama cumartesi günü bu iki gün motoru kullanmam gerekiyo ama bu durumun daha kötüye gitmesine sebebiyet vermesindende endişeliyim fikri olan arkadaşlar yardım lütfen

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    O sekılde hıc kullanma cok daha buyuk bı masrafa sebep olabılır.

Mars motorunu herhangı bır oto elektrıkcıde yapabılır .
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    GV 650
    Motosiklet kullanıcısı olan iki arkadaşım bana sesin sibopların öndekinden geldiğini söyledi tam açmıyo olabileceğini ve ses yapıp performansı etkilediğini aynı zamanda vibrasyona sebep olduğunu söyledi neyse yarın servis yolu gözüktü bana herhalde

Motosikleti
    Honda Cbf 1000 Fa
    kardeşim çözüldü mü sorunun? kusura bakma bayadır bakmamışız pek bilgimiz yok gerçi sorununla alakalı ama.
    umarım hallolmuştur.
    buarada ben haftasonu bursaya gittim geldim ve istediğim elcikleri taktırdım pek beğendi herkes.
    12 saat motor üstünde geçirdim nerdeyse.
    ertesi gün(pazar) motoru çıkardığımda motor yorgunmuş gibi geldi bana nedense.Gerçi normalden farklı olarak kafamda açık kask vardı haliyle normalde duymadığım sesleri duymak beni rahatsız etmiş olabilir. Motora depo üstü çanta aldım epey rahat oldu ufak tefek eşyaları taşıması cüzdan ruhsat vs koymak için.
    Ek olarak halen ön keçe takımı gelmedi ve sol öndeki yağ sızıntısı devam ediyor. İlerde daha ciddi sorunlar çıkarmasından korkuyorum değiştirmekte geciktikçe.
    Var mı bu konuda bilgisi olan?
    Son olarak motorun yağı ve zincir dışında periyodik yapmamız gereken bakımlar konusunda pek bilgisizim açıkcası.
    Yok mu şöyle bizi aydınlatacak birileri?

Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    @ygzonair öncelikle elciklerini güle güle kullan

Benzer bir durumu ben de yaşıyorum. Geçen özellikle kasksız 200-300 metre gidip geldim ve daha önce duymadığım sesleri duyar oldum. Haliyle insanın siniri bozuluyor. Mesela zincirden ses geliyormuş, kafamda kask varken o sesi duymuyordum. Senelerdir motor kullanan bir arkadaşım, bu sesin pislikten olduğunu söyledi. Zinciri gaz yağına batırılmış fırçayla güzelce temizledikten sonra kurumasını bekleyip, ardından zincir yağı sürülürse o ses geçermiş. "Periyodik bakım" denmez buna elbette ama şimdilik bize yol gösteren bir unsur olduğunu düşünüyorum

Keçe konusuna gelince, benim sol ön amortisörden "tak" diye ses geliyor ufak tefek çukurlara girdiğimde veya hız kesici kasislerden geçtiğimde... Servis, amortisörleri sökmek istemediğini, çünkü eğer parça gerekirse gelmesinin zaman alacağını söyledi. Gerçi belki el veya tornayla da düzeltilebilecek bir şey olabilirmiş. Şimdilik o "tak" sesine alışmaya çalışıyorum, daha doğrusu duymazdan gelmeye çalışıyorum.

Bir de çanta olarak ne aldın? Fotoğrafı veya linki var mı? Sade bir şey arıyorum ben de, o yüzden senin aldığını görmek istedim.

Ya bir de küçük boyutlu bir sissy bar taktırmak zorundayım. Hiç istemesem de artçım için fena işkence oluyor valla... yazık Sissy bar'ı olan var mı? Varsa nereden temin etti? Veya hangi modele uyanlar bizimkine uyuyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mı?

Wolvie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tenere 660
    ygzonair hayırlı olsun, elcik ve çanta nın fotosunu da koyar mısın? benim elcikler de bitik, güzel bir şeyler arıyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

@hikizume ben de sissy bar var, aldığım arkadaş taktırmış önceden ama benim düşüncem bizim aletlere hiç yakışmıyor sissy bar, hatta çıkartırmayı bile düşünüyorum. artçın la uzun yol yapmıyorsan yaptırma bence.

Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    @Wolvie, inan aynı fikirdeyim. Gerçekten Venox'a bir türlü yakıştıramadım sissy bar'ı ama malesef mecburum gibi görünüyor. Senin sissy bar'ın fotoğrafını varsa gösterebilir misin? Hem sen çıkarttırdıktan sonra satmayı düşünürsen talip olabilirim

Motosikleti
    Honda Cbf 1000 Fa
    sissy bar bende pek yakıştıramasamda uzun yolda lazım olduğu için söktüremiyorum işin doğrusu.
    çantayı uzaktanda olsa görebileceğiniz bi resim buldum.

linki de şudur arkadaşlar.
    http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...A-pmu2112.html

elciklere gelince;

Hikizume bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    @ygzonair çanta 10 numaraymış. Fiyatı da oldukça uygun. Motomax'ın sayfasında daha küçük görüyor ama senin eklediğin fotoğrafta gayet iş görecek büyüklükte duruyor. Çok şart öyle bir şey, ben de alayım
    ygzonair bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    tozlu depoya yapıstırınca arada kalan tozlar depoyu cızıyor . Cantayı kullanırken deponuz temız olsun .
    Hikizume ve ygzonair bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler