Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
24. sayfa BirinciBirinci ... 14222324252634 ... SonuncuSonuncu

kymco venox 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hikizume - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    Alıntı ygzonair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bugün aldım venox'umu. Alır almaz servise götürdüm yağ ışığı rölantide yanıyordu. Gaza basınca sönüyordu ama içime sinmedi servis gerekirse filtreyi değiştiririz bi bakalım dedi. yarın alacağım inşallah.
    Öncelikle hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela vermesin. Ben de çiçeği burnunda bir Venox'cuyum... Yağ ışığı problemin çözüldü mü diye merak ettim... Çözüldüyse ne şekilde ve ne kadar maliyetle hallolduğunu bizimle paylaşır mısın?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbf 1000 Fa
    ilk gün motoru bıraktım. yağını yağ filtresini değiştirip yağ kanallarını havayla temizlemişler. (150 TL)
    sorun çözüldü dediler motoru alıp çıktım bi yarım saat gezdim. Işıklarda dururken bir baktım yağ ışığım yanıyor gaz verince sönüyor ama rölantide yanmaya devam ediyor.
    Direk servise döndüm tabi anlattım durumu. Orada kurcalarken müşüre dokununca ara ara ışığın söndüğünü gördük ve sıkıntının müşürdeki bi pislik yada temassızlıktan olabileceği konuşuldu ve müşür siparişi verdik. Ertesi gün yine motoru aldım çıktım ışıklarda beklerken bir baktım yağ ışığım yanMIyor.
    Sonra dikkat ettim yağ ışığının rölantide yanması kaybolmuş. Şuan sorun tam olarak çözüldü mü bilmiyorum ondan sonra tekrar binemedim ama dediğim gibi son baktığımda sorun yoktu.
    Şimdi harıl harıl revolver elcik bakıyorum gidonda bi altıpatlar görüntüsü istiyorum ama gidon çapı 25,4 mm (1" lik gidon) olmalı yazmışlar işte ondan emin değilim bilen biri olursa soracağım.
    Sonrasında kısmetse aynaları değiştirip siyah bi ayna taktırmak niyetindeyim. Jantlarım mat siyah ve motor koyu yeşil. Seninde venox hayırlı olsun buarada kaskın asvalt görmesin
    Bu motoru nasıl parlatırız acaba krom parçalar egsoz vs bilgin var mı ? Senden benden başka konuya bakan yok biz paylaşıma devam edelim bari :D

Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    Öncelikle iyi dileklerin için teşekkür ederim

Servisin yaptığı 150 TL'lik temizleme işlemi boşunaymış desene...
    Bu arada ne aradığın elciğin nereden temin edilebileceğini biliyorum, ne de motorun krom kısımlarına nasıl ekstra parlaklık verileceğini Ama ben de kromları daha da parlatmak istiyordum sahi, bir araştırıp soruşturalım. Bilgiye ulaşırsam burdan da paylaşırım memnuniyetle.

Bu arada benim motor rölantideyken gazı bir anda (hızla) açarsam motor stop ediyor. Rölantiyi yükselttim, bir nebze düzeldi ama sorduğum kişilerden birisi benzin filtresinden veya egzozun son çıkışının alınmış olmasından kaynaklandığını söyledi (Yani son çıkış alındıysa böyle yapıyor olabilir. CC düşük kaldığından dolayı motor stop eder bu durumlarda dedi).
    Diyeceğim o ki, sen gazı hızla açtığında motorun stop etmesi durumuyla karşı karşıya kalıyor musun? Veya forumda bu sorunu yaşayıp sonrasında çözmüş olan birisi var mı acaba? (Bir ümit sordum işte )

Wolvie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tenere 660
    Ben de aranıza 2004 model ile katıldım, ilk izlenimlerim oldukça olumlu, önümüzdeki bir kaç hafta nikelaj, genel bakım vs işlerine dalarım.

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Ben bu motoru çok seviyordum neden üretimi durdu acaba merak ettim gayette sağlam ve güzel bir modeldi
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaşlar elimde kuruk nikelaj parçası var. Sanırım sağ taraf ihtiyacı olana gönderebilirim.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    tenere 660
    Hocam hangi parça oluyor bu. Mai atabilir misin resmini?

Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar elimde kuruk nikelaj parçası var. Sanırım sağ taraf ihtiyacı olana gönderebilirim.
    İlgili parçanın fotoğrafını buraya yükleyebilir misin acaba?

Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    Şimdi harıl harıl revolver elcik bakıyorum gidonda bi altıpatlar görüntüsü istiyorum ama gidon çapı 25,4 mm (1" lik gidon) olmalı yazmışlar işte ondan emin değilim bilen biri olursa soracağım.
    Biz yine paslaşmaya devam edelim en iyisi Bunu gördün mü? http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...3139185/detay/

Bir de bunu buldum: http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...0597105/detay/

Motosikleti
    tenere 660
    2. Link çok güzelmiş. Revolver elcikler ebay de çok uygun fiyata bulabilirsiniz
    Hikizume bunu beğendi.

Merhaba Arkadaşlar,

2 yıldır Venox kullanıyorum, bir çok sorun yaşadım, bazıları şu ana kadar çözüldü bazılarını ben beklemeye aldım , sorunların hiç biri motor kaynaklı değil.Venox çok güzel ve zevkli bir motor. Bazı arkadaşlar performans soruları sormuş , motoru ilk aldığım zamanlarda zorladığımda 150-155’i çok rahat görüyordu. Yokuşlarda hiç zorlanmıyor , titreşii çok az, Motordan yana hiç bir soru işareti kalmasın kafanızda. Benim uyarım servis konusunda olucak yaşadıklarımı kıasaca anlatıyım.

Bir gün 1. vites dişlim kırıldı. Araştırdım bir kaç yetkili servise danıştım Kadıkoyde bulunan bir servise yonlendirdiler beni , işçiliği çok iyidir diye, Gittim , tüm dişlilerin olduğunu sadece 1. vites dişlisinin olmadığını belirtti sipraiş verilecek denildi. Durumu sıkışık olduğu için odemeyi peşin aldı. 2 haftaya parça gelir dedi. 3 hafta sonra aradım. daha gelmedi dedi bunu takiben ortalama haftada 2 kere arayrak 1 ayı geçtik 2 aya yaklaştık. Sonra parça geldi , yoğunum motoru komple indirmem gerek , beni sıkıştırma rahat rahat guzel yaparım dedi. Peki dedim.3 hafta geçti. Bu arada evden servise 40km var bir iki kere gel cumartesi teslim al dedi gittim motror oyle yatıyor orda. Sonra bir gun gittim , benim motor toplanmıs sevindim alcagım diye, adam dedi ki , motor kasıyor , bitmedi sonra gel dedi . 2 hafta sonra gittim. Motor bitmiş, ama bi baktım depo ezik , mat kaplama yırtılmış, Dedim noldu motora , biliyorum dedi . Toplarken duşurduk , deponun üzeri nasıl ezilebillir dedim. O zaman farkettim benzn kapağım yok . Dediki kapak sıkıştı levye ile açarken depo yamuldu, elini kaldıraç gibi kullanmış , deponun 3 yerinde ustte ezik var. Motoru aldım. Çakma uyduruk bi benzin kapagi ile. Haftaya pazar gel sorunlarını cozelim dedi. Pazar gittim adam yok. telefon ettim , bi sonraki hafta dedi. Araki bulasın . 4 haftaya yakın geçti . sonra bir gun tama sabah gel yapıcaz dedi. Gttim dukkan kapalı , aradım yarım saate geliyorum dedi 5 saate yakın bekledim her yarım saate bir yarım saate geliyorum dedi. Çıldırdım. Aldım motoru eve gittim. Pazartesi günü SIMKAR'ı aradım sorunlarımı söyledim. Firma ile irtibata geçeceklerini kısa bir sure beklememi soylediler. Bu arada motor artık 110 u gecmiyordu biseyleri eksik calisiyordu servisten aldımdan beri. pazartesi işe gittim . tam parka giricem motor sustu birdaha çalışmadı . Simkar'ı tekrar aradım dedim ben hic bir sekilde o servis ile çalışmam, benim sorunumu çözün dedim. Guvendikleri Peker motor'a yonlendirdiler. Aynı gun araba ile gelip motor servise cekildi. ortalam 5 ay sruren ve toparlanmayan motor 3 gunde calisir hale geldi. Talebim doğrultusunda sorunlu bayinin anlasmasi fes edildi. Bu arada benim pein odedim ve daha yurtdısından parca gelmedi diye bekledigim dislinin aslinda simkar'a siparişinin çok daha geç iletildiğini öğrendim. Bir saçma servis yüznden çok şey yaşadım . Derdimi paylaşmak için yazıyorum aslında birazda. Motor iyi , simkar venox u sahipleniyor . Tüm parçaları stokta yoksa ortalama 1-3 hafta arası getirtiliyor. Sadece servis , insanın hayatını rezil edebilyor. Şu andaki servisimden çok mutluyum. Saolsun Peker motor.

Motosikleti
    tenere 660
    Venox cular ölmüş ya kullanıcılara bir sorum var; yapmış olduğunuz en gezi kaç km venoxla? Sıkıntı oldu mu? Bu sıralar uzun bir gezi düşüncem var ve ilk olacak venox la, düşüncelerinizi alim dedim..

Motosikleti
    Honda Cbf 1000 Fa
    valla konu biraz canlanmış arkadaşlar sevindim ne yalan söyleyim. ben an itibariyle mail ile konuyu takibe aldım anında haberim olsun diye. tavsiyem sizlerde öyle yapın ki birbirimize kolayca ulaşalım. öncelikle elcik konusundan başlayım. o revolver elcikleri türkiyede bursada aynı adam yapıyor sanırım. çok kaliteli işler yapmış ama sanırım venox'un gidon çapı biraz daha büyükmüş servisten öğrendiğime göre. haliyle elcik işi yattı. siyah ve spor bi ayna arayışı içerisindeyim bu aralar. motorum yeşil jantlar siyah daha önce söylemiştim sanırım zaten. haliyle siyah ve biraz daha spor bir ayna istiyorum. Eskişehir servisi gayet iyi cumartesi gittm geçen hafta istediğim sağ fren maneti ve muşur gelmişti onları değiştirdiler. sol ön keçe değişecekti onu söylemeyi unutmuştum haftayada ön keçeler değişip zincire bakım yaparız diye konuştuk. Sağolsun Alattin usta ve oğlu var gayet ilgili ve güleryüzlü insanlar. Cumartesi bir arkadaşımlar toplam 80 km fln yol yaptık deneme amaçlı. Ona harley vrod aldığımız için ani hızlanmalarda biraz zorlandım tabi yetişmekte. ama genel olarak performans iyiydi motorun.

problem olarak egsozum var daha önceki sahibi egsozu açtırmış fakat iki adet susturucu yaptırmış idi sağolsun Murat. Ancak ben cumartesi akşam susturuculardan birini düşürdüm. yenisini yaptırmak gerekecek şimdi. hazır böyle bi durum olmuşken egsozla ilgili başka yapabileceğim bşy var mı onu düşünüyorum bende susturucu dışında. Egsozun açılmasının çok yakması dışında eksi yönü var mı bilmiyorum. Susturucular olmayınca çok bağırıyor o kesin açtırılmış olmasının motora bi zararı var mı yeni bi egsoz bulabilir yada yaptırabilir miyiz merak ediyorum açıkcası.

elcikler ile ilgili bi gelişme olursa haber verin arkadaşlar. uygun elcik bulursak toplu alım yapalım

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaslar konuyu unutmusum kusura bakmayin .
    Arka amortisor baglantisinin oradan kuyruga dogru uzanan yaklasik 35 cm boyunda damla biciminde camurlugun yanina denk gelen parca . Cepten resim ekleyemiyorum .

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla konu biraz canlanmış arkadaşlar sevindim ne yalan söyleyim. ben an itibariyle mail ile konuyu takibe aldım anında haberim olsun diye. tavsiyem sizlerde öyle yapın ki birbirimize kolayca ulaşalım. öncelikle elcik konusundan başlayım. o revolver elcikleri türkiyede bursada aynı adam yapıyor sanırım. çok kaliteli işler yapmış ama sanırım venox'un gidon çapı biraz daha büyükmüş servisten öğrendiğime göre. haliyle elcik işi yattı. siyah ve spor bi ayna arayışı içerisindeyim bu aralar. motorum yeşil jantlar siyah daha önce söylemiştim sanırım zaten. haliyle siyah ve biraz daha spor bir ayna istiyorum. Eskişehir servisi gayet iyi cumartesi gittm geçen hafta istediğim sağ fren maneti ve muşur gelmişti onları değiştirdiler. sol ön keçe değişecekti onu söylemeyi unutmuştum haftayada ön keçeler değişip zincire bakım yaparız diye konuştuk. Sağolsun Alattin usta ve oğlu var gayet ilgili ve güleryüzlü insanlar. Cumartesi bir arkadaşımlar toplam 80 km fln yol yaptık deneme amaçlı. Ona harley vrod aldığımız için ani hızlanmalarda biraz zorlandım tabi yetişmekte. ama genel olarak performans iyiydi motorun.

problem olarak egsozum var daha önceki sahibi egsozu açtırmış fakat iki adet susturucu yaptırmış idi sağolsun Murat. Ancak ben cumartesi akşam susturuculardan birini düşürdüm. yenisini yaptırmak gerekecek şimdi. hazır böyle bi durum olmuşken egsozla ilgili başka yapabileceğim bşy var mı onu düşünüyorum bende susturucu dışında. Egsozun açılmasının çok yakması dışında eksi yönü var mı bilmiyorum. Susturucular olmayınca çok bağırıyor o kesin açtırılmış olmasının motora bi zararı var mı yeni bi egsoz bulabilir yada yaptırabilir miyiz merak ediyorum açıkcası.

elcikler ile ilgili bi gelişme olursa haber verin arkadaşlar. uygun elcik bulursak toplu alım yapalım
    bende venox bakıyorum satın almak için facebook listemde bir arkadas sanırım szin motosikletinizin fotoğrafını paylaşmış plaka sonu 932 li izniniz olmadan fotoğrafı burada paylaşmak istemedim eskişehirde bu motosikletin servisi neresidir ve servisden memnunmusunuz cevaplarsanız sevinirim

Motosikleti
    Honda Cbf 1000 Fa
    kardeşim nazar değmeyecekse paylaşmanın bi sakıncası yok
    evet benim motorum ry plaka olan. eskişehirde servisi eskişehir motor ve alaattin ustadır. şuana kadar bana fren maneti muşur ve yağ filtresi lazım oldu hiçbiri bir haftayı geçmedi.
    Zaten Alaattin abi eskişehirde sevilen bi ustadır. Servisle ilgili bi sıkıntı yaşamadım yani. Elimden geldiğince yardımcı olurum soracağın bşy olursa. Paylaşan arkadaşın kimmiş merak ettim valla, demek ki ortak bi arkadaşımız var

Motosikleti
    GV 650
    Merhaba arkadaşlar bir buçuk ay kdar önce aldığım venoxla hem iki teker dünyasına hem forum dünyasına katılmış bulunuyorum henüz ehliyetim çıkmadığı için düzenli olarak kullanamasamda motoru tanımaya başladım. Keyifli sürüşler herkese

Motosikleti
    Honda Cbf 1000 Fa
    vlknmarmara hayırlı olsun tekerin düz bassın
    ama çok özet olmuş ne aldın ne sorun yaşadın ne eksiğin var ne tavsiyen var biraz anlat bizlere

Motosikleti
    tenere 660
    Bu arada adana dan venox cu var mı? Motorun bir kaç eksiği var servis tavsiyesi lazım

Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    Antalya'dan Venox'cu var mı?

REKLAM ALANI
24. sayfa BirinciBirinci ... 14222324252634 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler