Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XENTER 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA XENTER 150 (BEYAZ)
    Xenter 150 min trafik tescil işlemlerini 23.01.2013 trahinde yaptırdım. İnternet vergi dairesinden ocak mtv mi yatırmak için sorguladığımda bu plakaya kayıtlı bir araç bulunmadığı şeklinde bir ibare çıkıyor. Vergi dairesine kayıt yaptırmam gerekiyormu, bunun süresi varmı? Birde cezalı ödemeyelim. Konu hakkında bilgisi olan varsa sorumu cevabını verirlerse memnun olurum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Motorunuz Hayırlı olsun ! Gerçekten bayi çok güzel bir indirim yapmış size , ön cam size hediye olmuş gibi gözüküyor. Şu mtv ben tamamen unutmştum yarın hemen bakıcağım aynı problemi bende yaşarsam size haber veririm.
    Motorunuz lastikleri dışında şehir içi kullanım için en iyi tercihlerden biri . Ama ıslak zeminde lastiklerine çok dikkat edin . Hiç güven vermiyor.

Motosikleti
    Alıntı skyytr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuz Hayırlı olsun ! Gerçekten bayi çok güzel bir indirim yapmış size , ön cam size hediye olmuş gibi gözüküyor. Şu mtv ben tamamen unutmştum yarın hemen bakıcağım aynı problemi bende yaşarsam size haber veririm.
    Motorunuz lastikleri dışında şehir içi kullanım için en iyi tercihlerden biri . Ama ıslak zeminde lastiklerine çok dikkat edin . Hiç güven vermiyor.

Teşekkür ederim. Bayi motoru 7.000 saydı çanta ve ön camda 700 toplamda 7.700 oldu. Lastikler bana fena gibi gelmedi. Motoru zaten limitlerinde kullanan biri değilim. Bun dan önceki motorlarımıda hep orjinal naylon ağırlıklı lastikleri ile kullandım en son süper 8 imdede maxis lastikleri ile 15 000 km yaptım herhangi bir durumda kalmadım. O lastiklerle de motorumu sattım.

Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Islak zamanlarda problem zaten birakin limitleri , ufak bir gaz acmada arka lastik yaninizda oluyor Mtv odemelerine gelince benim 2012 2 taksiti gecikmeye bile girmis iyiki farkettirdiniz bugun 100 TL Odedim
    "Nasıl ki insan bedeni %90 sudan ibarettir, motosiklet sürücülüğü de % 90 bakıştır."

Motosikleti
    Lastiklerinde ilk 1000 km de rodajı var. Lastiklerin üzerindeki parlak yüzeyin aşınmasından sonra yol tutuş ve frenaj mesafeleri baya bir iyileşiyor. Tecrübeyle sabitlenmiştir.Yalnız ilk 600-1000 kmlerde çok dikkatli olmak lazım. Geçenlerde formun birisinde okumuştum arkadaş 2012 Abs li x-max la çok düşük süratlerde kayarak kaza yapmıştı. O arkadaş hem lastiklerine hemde motoruna duyduğu öz güvenle kaza yapmıştı, bizler en azında naylon oranı yüksek lastiklerimize pek fazla güvenmediğimizden daha dikkatli kullanırız. Bu arada benim motorda Bolu vergi dairesi kayıtlarına girmiş mtv nin 1. taksidini ödedim.

Motosikleti
    Nihayet Bolu da güneş biraz yüzünü göterdi xenteri biraz gezdirdim. İlk önce plaka takıldı daha sonra E-5 te rodaj kurallarına uyarak en fazla 70 km süratlerde 50 km civarı bir yol yaptım. Kullanımda ilk dikkatimi çeken motor kompresörünün diğer kullandığım scooterlere göre çok kuvvetli oluşu nerdeyse frenleri kullanmadan motoru kullanabiliyorsunuz, elinizi gazdan çektiğiniz anda sanki vitesli bir motor kullanıyormuşcasına motor yavaşlıyor.6 parça olan benzin göstergesi 50 km sonunda tek diş düştü. Motor çok stabil ve dengeli. Birde yollarımızda sıkça görülen kışın büyük araçların kaymaması için yapılan tırtıklarda motor hiç etkilenmiyor.Eski küçük tekerli scooterlerimde bu tip yollarda motor aptallaşır yalpalamaya başlardı. İlerleyen günlerde izlenimlerimi aktarmaya devam edeceğim.
    Adem Balkan bunu beğendi.

Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Artık Kymco14 adından da kurtuldum. Adminlere teşekkürler.

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    MT de xenter 150 kullanan kaç kişiyiz.?

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    MT'de exenterci kaç kişi varız diye sordum ama herhalde benden başka kimse yok

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mustafa ÖZEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT'de exenterci kaç kişi varız diye sordum ama herhalde benden başka kimse yok
    Xenterci pek yok ama Xentere göz kırpan var

Bende sorayım bari Xenter tem E5 gibi yollardaki stabil hızı ne kadar? Düzlüklerde istenildiğinde 115 km ortlama ile giderken son gazda mı oluyor, Otobanda acelemiz varsa bu hızla çok çaba göstermeden gidebiliyormuyuz. CBR125 2011 gidiyor mesela

Son sürat soracağım biraz klasik olacak ama...eğimsiz yolda 3-4 dakika son gaz gidince dijital sayacın son gösterdiği hız nekadar? PCX gibi elektronik bir limitör varmı?

Gerçi islam nickli arkadaş 120 ye rahat ulaşıyor demiş, bu biraz referans oldu ama açık yoldaki rüzgardan etkilenmesi ve dengesi sürüş hissi benim için merak konusu.

Yamahanın bu motoru üretirken ki iddiası şehir içinde çevre yolları dahil yeterlilik sağlaması imiş ama mağlum bizde otobanlar veletlerin F1 pisti mübarek(İstanbul)

İyi sürüşler...

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xenterci pek yok ama Xentere göz kırpan var

Bende sorayım bari Xenter tem E5 gibi yollardaki stabil hızı ne kadar? Düzlüklerde istenildiğinde 115 km ortlama ile giderken son gazda mı oluyor, Otobanda acelemiz varsa bu hızla çok çaba göstermeden gidebiliyormuyuz. CBR125 2011 gidiyor mesela

Son sürat soracağım biraz klasik olacak ama...eğimsiz yolda 3-4 dakika son gaz gidince dijital sayacın son gösterdiği hız nekadar? PCX gibi elektronik bir limitör varmı?

Gerçi islam nickli arkadaş 120 ye rahat ulaşıyor demiş, bu biraz referans oldu ama açık yoldaki rüzgardan etkilenmesi ve dengesi sürüş hissi benim için merak konusu.

Yamahanın bu motoru üretirken ki iddiası şehir içinde çevre yolları dahil yeterlilik sağlaması imiş ama mağlum bizde otobanlar veletlerin F1 pisti mübarek(İstanbul)

İyi sürüşler...

Sorularınızdan sadece rüzgardan çok fazla etkilenmediğini adeta rüzgarı yararak gittiğini, stabilitesinin süper olduğunu söyliyebilirim. Birde süspansiyonunun süper olduğunu söyleyebilirim. Son sürat ve kesici limitörün olup olmadığınıda rodajım dolduktan sonra yanıtlayabilirim. İyi günler.

Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    MT de xenter 150 kullanan kaç kişiyiz.?
    + 1 Kisiyiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

Kesici yok duzlukte son surata gelince 115 - 120 km arasi diyebiliriz bundan fazlasi ancak yokus asagi megilli yolda deniyebilirsiniz . Kesici yok bizzat ben denedim 130 km den sonraki hizlar bana pek guven vermedi zaten bu motor da surat icin tasarlandigi soylenemez . Iki kisi tirmanis yollarinda bile 90 -100 km stabil hic zorlanmadan gidebiliyor .

Istanbulun otobanlari ve cevre yollari icin 120 -130 km stabil hizla gitmeyi planliyorsaniz 250 cc bir maxi scooter bakin derim , cunku xenter motorunu biraz yorarsiniz gibi geliyor bana .
    Amortisoru Tmax den esinlenerek tasarlanmis bu nedenle cok konforlu ancak sele alti bagaji yok denecek kadar kucuk Amortisorun sucu !
    Ama sehir ici icin 150 cc kategorisinde alinabilecek su an icin en iyi scooter . Fiyatida zaten kalitesine oranla biraz pahali .
    "Nasıl ki insan bedeni %90 sudan ibarettir, motosiklet sürücülüğü de % 90 bakıştır."

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sorularınızdan sadece rüzgardan çok fazla etkilenmediğini adeta rüzgarı yararak gittiğini, stabilitesinin süper olduğunu söyliyebilirim. Birde süspansiyonunun süper olduğunu söyleyebilirim. Son sürat ve kesici limitörün olup olmadığınıda rodajım dolduktan sonra yanıtlayabilirim. İyi günler.
    süspansiyonun super oluşundan kasıt yol tutuş ve yumuşaklığın çok iyi harmanlanması ise bu iyi haber. Bir de city grip gibi bir lastikle konfor çok daha iyi olacaktır

Alıntı skyytr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    + 1 Kisiyiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

Kesici yok duzlukte son surata gelince 115 - 120 km arasi diyebiliriz bundan fazlasi ancak yokus asagi megilli yolda deniyebilirsiniz . Kesici yok bizzat ben denedim 130 km den sonraki hizlar bana pek guven vermedi zaten bu motor da surat icin tasarlandigi soylenemez . Iki kisi tirmanis yollarinda bile 90 -100 km stabil hic zorlanmadan gidebiliyor .

Istanbulun otobanlari ve cevre yollari icin 120 -130 km stabil hizla gitmeyi planliyorsaniz 250 cc bir maxi scooter bakin derim , cunku xenter motorunu biraz yorarsiniz gibi geliyor bana .
    Amortisoru Tmax den esinlenerek tasarlanmis bu nedenle cok konforlu ancak sele alti bagaji yok denecek kadar kucuk Amortisorun sucu !
    Ama sehir ici icin 150 cc kategorisinde alinabilecek su an icin en iyi scooter . Fiyatida zaten kalitesine oranla biraz pahali .
    aslında ben 115-120 tahmin ediyordum daha fazlası gerçekten zor ama islam nickli arkadaş 120 km çok rahat ulaşıyor deyince acaba dedim. bana 100-110 gidebilmesi yeterli zaten benim için. Dediğiniz gibi 120-130 la sebit gitmek isteyenler için 250 daha uygun.

Yamaha genelde yeni getirdiği motorları baştan iddialı bir fiyata sunuyor ve zamanla pek zam yapmayarak ve ya zamları makul tuttarak az olan satışalrı daha rekabetçi seviye ye ulaşabiliyor. Zamanla piyasası ve kullanıcısı olur belkide bu motorun. Ama en büyük zaafı X-city250 nin daha cazip olması

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Xenter'in yakıt durumunu soranlara geçen hafta depoyu fullemiştim. 203 km. yol yaptım bu gün yeniden fulledim. 25.70 Tl. lik benzin aldım 25.70/203 km : 0.126 krş. Nasıl ? Şu an rodajdayım daha motor 300 kmde bence fena değil sizce nasıl?

Xenter almayı düşünüyorum. . Oturumu rahat mi.. birisi direksiyona dayanmak durumunda (yani one dogru ) kalindigini yazmis. Dogrru mu

Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Ben 1.75 boyundayim ve kullanim gayet rahat , hatta fazla rahat . Uzun boylular icin ne kadar uygundur denemenizde fayda var .
    Simdiden Hayirli olsun Xenteriniz .
    Orjinal 39 LT Top case ve el korumali on ruzgarligi mutlaka satin almanizi tavsiye ederim. Arka cantasiz kaskinizi koyucak hic bir yer yok .

islam0326 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xenter
    bodrumda yasıyorum torba kavsagıdıye bır yer var yokus asagı orada 135 gectı gazdan cektım elımı cesaret edemedim ruzgar falan yoktu hava guzeldı dengesi cok güzel sehit içinde kullanılacak e-5 te üzmeyecek en guzel motor bence uzun zamandır yazmıyorum motorumun tadını cıkarıyorum cam yok topcase yok

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Alıntı drakyuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xenter almayı düşünüyorum. . Oturumu rahat mi.. birisi direksiyona dayanmak durumunda (yani one dogru ) kalindigini yazmis. Dogrru mu
    Bende 1.74 boyundayım +"90 kg devamlı 100 km lik bir küçük Bolu-Abant ve civarı gezisinde en ufak bir rahatsızlık duymadım. Sanki motoru benim için tasarlamışlar. Almadan önce mutlaka üzerine oturup mümkünse deneyin. Ondan sonra alın. Sonuçta bir ayakkabı bile alsak deneyip öyle alıyoruz. Sahibinden Com.a bakınca 300-500 km de satılık motor ilanlarına sıklıkla rastlıyoruz bunların çoğu denemeden kullanmadan alınan motorlar.

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Nihayet bu gün güneş yüzünü gösterdi BOLU dada biraz turlayabildik. Ocak ayından beri daha rodajı yarı bile edemedik.

Motosikleti
    yamaha xenter150
    Herkeze selam
    ismim harun
    iskenderunda yaşıyorum , 7 aydır xenter kullanıyorum.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)