Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Asya Major 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    aaa bu konuda benden başkada canlı varmış kendi kendime yazmaktan sıkılmaya başlamıştım. ( illa ilerde birilerinin işine yarar)

olmaz olur mu, var ki para harcayarak elimden geldiğince daha iyi hale getirmeye çalışıyorum. alır almaz değişmesi gereken akü , lastik ve motor yağı etkeni var. 3000 km yi geçtim. motorda ciddi anlamda bir açılma var. daha rahat gittiğini hissedebiliyorum. lastikler değişince konforu çok çok çok çok farketti. çünkü daha önce arka amortisörü yoktu. o derece yani. serviste amortisörü kontrol ettik.1 kişi üstünde , diğer 2 kişi yandan asılarak esnetmeye çalıştık. başaramadık en yumuşak ayarda bile sadece bi kaç cm esnediğini gözlemyebildik. okadar vahimdi yani durum. lastik değişimiyle gelen daha kalın yanağın sağladığı bir konfor var şuan. fiyatına göre görsel olarak alınabilecek en şık motor diye düşünüyorum hala.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

merhaba arkadaşlar bu motoru kullanan arkadaşlara bir sorum olucak. satış fiyatı nerdeyse 7 bin tl ama ikinci ellere baktığımda herkez düşük fiyata satışa çıkarmış motoru sanki ellerinden bian önce çıkarmak ister gibi. bir sıkıntı mı var acaba motorda kötü bir motormudur kullanan arkadaşlar yada motor hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa yorum alabilirmiyim.

Konu niye ölmüş abiler arkadaş bi soru sormuş bende çok merak ediyorum neden 2. el fiyatları bu kadar düşük. Almayı düşünüyorum ama korkutuyor fiyat beni

asafa78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    major x6
    konu ölmüş galiba ama bende yeni aldım.
    ilk vitesli motorum ama şimdilik memnunum.
    yedek parçada şimdilik bir problem yok gibi.
    fiyatlar bu motora göre bence iyi sıfırı 7500 olan motorun 10000 km de olanını 4000-4500 alıyorsak gayet normal sonuç da satışı bir honda gibi değil.

SLM ARKADAŞLAR BENDE ASYA MAJOR 250 ALDIM 2 AY KADAR BİLDİM SATTIM SONRASINDA İHTİYAÇTAN DOLAYI ŞİMDİ YİNE MOTOR ALICAM YİNE ASYA MAJOR 250 ALICAM ÇOK MEMLUNDUM ÇOK GÜZEL BİR MOTOR GERÇEKTEN VERDİĞİM PARAYI HAK EDİYOR HONDAYA YAMAHA BİNEN KİŞİLER BU MOTORU BEĞENMEZLER AMA BENİM GÖZÜMDE ONLARDAN ÇOK İYİ EN AZINDAN PARÇASI ONLARDAN UCUZ. BENCE KALİTESİ İYİ SONUÇTA BİR AVUÇ CİVATA HANDA,YAMAHA,ASYA, KAVASAKİ FARK ETMEZ KAZA OLDUKTAN SONRA HEPSİNDEN AYNI SORUNLAR OLACAK DEĞİŞEN BİŞEY OLMAYACAK. TAVSİYE EDİYORUM TEMİZİNİ ALIRSANIZ ÇOK MEMNUN KALACAKSINIZ.SAYGILARIMLA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    2006 Honda CBF 250 - 2006 Honda İnnova
    Sorunları hiç bitmeyen bir makina... CBF150 alın en azından titreşim yok.. her gün gevşeyen civataları sıkmaktan kurtulursunuz, ben kardeşime almıştım 3 ay sonra satıp Bajaj Pulsar aldık .. Kardeşim'de bende çok memnunuz..
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    major x6
    cbf150 ile niye karşılastırıyorsunuz anlamadım.
    bu motor cbf den daha kuvvetli ve daha iyi bir motor .
    bakarsanız çok problem çıkarmaz
    titreşime gelince yüksek devirde her tek silindirli vibrasyon yapıyor major de de apachide de ve cbf dede var.ayrıca pulsar tabiiki bundan daha iyi bir motor sonuçda daha yeni bir teknoloji ile üretilmiş.
    ama insanların zevkinede kalmış bi sey sonuçda

ismail kozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar motoru 2 hafta önce aldım sırf motor hakkında bilgi vermek için üye oldum 2 gün önce 100 km lik yola çıktım izmir çeşme oto yoluna

şimdi olumlu ve olumsuz yönlerini söylücem

motorun tasarımı harike bir kafeye veya benzinliğe yanaştığımda bazen motordan anlamayan insanlar oha abi bu kaçlık bi gaz versene diyenler oldu 600lük demi bu diyenler bile oldu tabi kontak kapalıyken yani verceğiniz paraya bu tasarımda bu estetikde bi motor bence değer

şimdi 1. vitesin torku mütiş yivlenmeleri iyi ama 5. vites yok gibi resmen motor 0 dan 100 e 8-9 saniyede çıkıyor kullanıma göre daha hızlıda olabilir motorla gördüğüm son hız 146 oldu onun üstüne çıkmıyor bu paraya cıkabildiği en son hız bu yeni başlayana göre mükemmel bir hız
    titreşim i sorcak olursanız emsallerine göre en az titreyen motorsiklet diyebilirim megelli den mondiaiden bumuto calibre den ve diğer buna benzer motorlardan cok daha az titriyor lastiklere gelcek olursak motorun fabrika cıkışı lastiği berbat 2 kere altımdan kayıcaktı motor son anda kurtardım lastikleri kesinlikle değiştirin çünkü tehlikeli yağmurlu havada hiç kullanmıyorum cünkü bariz altınızdan kayıp gider sonra üzülürsünüz
    bu arada 1000 km de bir civataları sıktırın cünkü ben tespit ettim bir kaç civatada oynama oolabiliyor vites geçişleri gayet iyi ama boşa geçiş cok ince bi cizgide onda acemi arkadaşlar sıkıntı yaşayabilir bi kaç gün onun dışında orjinal egzosuyla cıkardığı ses gayet tatmin edici arka amortisörleri oldukca sert diyebilirim bu arada yedek parça olayını hiç düşünmeyin asya nın kendi sitesine girerek istediğiniz yedek parçayı bulup sipariş verebiliyorsunuz yedek parça servisleri aktif o konuda sorun yok camurluklar biraz çins cünkü çamurlu yoldan geçince bazen deponun yanlarına bile çamur sıçrıyo motorsikletde yedek depo da mevcuttur gösterle kısmına gelirsek arkadaşlar göstergesinde 1 tek kusur var onun dışında oldukca iyi vites göstergesi de mevcut yeni başlayanlara vites göstergesi mükemmel fayda sağlıycaktır tek sıkıntı göstergedeki benzin göstergesi problemli bazen 1 dişe iniyo bazen 4 dişe yükseliyo orda gazın ne zaman bitceni anlayamazsınız benim gözlemlerim bunlar aklına birşey takılan varsa yazsın cevaplarım
    srknsnyz bunu beğendi.

Motosikleti
    major x6
    hocam bende 1 yıldır kullanıyorum sogukken ilk çalıştırmada rölanti çok düşük stop ediyor sende de aynı sorun varmı?

ismail kozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet bende halen kullanmaktayim sogukkrn rolantide stop ediyor bazen cigle acikken bile sogukken stop ediyo çözümü basit rolanti ayarini yukselt cigleyi ac 5 dk ısıt devam et ben bole yapiyom arada bu problemi yasatmasinin sebebi sanirim karburator ayarindan kaynakli

Motosiklet orta derecede iyi 2 adet buji var sagdaki calisan soldaki yedek istanbulda kullaniyorum trafikte yagi cabuk bozuyor hava sogutma olmasi istanbul trafigi icin yazin kotu yag sogutmalı olabiliyor motor istenirse

ARKADAŞLAR HERKESE MERHABA.. BEN 5-6 CİVARI BİR MOTORSİKLET ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM AKLIMDA MONDİAL 180Z ONE S.. PULSAR 150 NS.. MAJOR 250 VAR TAVSİYELERİNİZ NELERDİR ACABA YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Bende major 250 alacam sahibinden.comdaki ilanlardaki kişilere sordum fiyatına göre hızı süper

Çinli major parça sıkıntı yaratmıyor fiyatlar japon gibi üzmüyor.

Motosikleti
    Asya Swift 170 R
    Pulsar 150 de 17 beygir 😂

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)