Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA ANF 125 INNOVA + CRF 250 L
    Arkadaşım, innova ile en uzun yol yapanlardansın anladığım kadarıyla. İzninle bir şey sormak istiyorum, 89000'e gelinceye kadar hiç motor yaptırdın mı? Bi arkadaşımda 2005 innova var, ama 34000 de motor yaptırdığını söylüyor. Benim İnnovam 2007 model ve 16000 de. Arkadaşım motoru pek zorlamadığını ve normal kullanımla bu kadar kilometrede motor yaptırdığını iddaa ediyor. Sence normal mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

Alıntı emrekrbrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/memb...icture7646.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:21 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/memb...icture7646.jpg ,http://www.motosiklet.net/forum/memb...icture7647.jpg,http://www.motosiklet.net/forum/memb...icture7648.jpg

biraz resim ekleyelim 89.000 de...artık 250cc ye gecme zamanı geldi bakalım...

Arkadaşım, innova ile en uzun yol yapanlardansın anladığım kadarıyla. İzninle bir şey sormak istiyorum, 89000'e gelinceye kadar hiç motor yaptırdın mı? Bi arkadaşımda 2005 innova var, ama 34000 de motor yaptırdığını söylüyor. Benim İnnovam 2007 model ve 16000 de. Arkadaşım motoru pek zorlamadığını ve normal kullanımla bu kadar kilometrede motor yaptırdığını iddaa ediyor. Sence normal mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    quadro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda innova ANF125i
    Merhaba arkadaşlar;
    Küçük bi kaza geçirdim 2011 model anf125i nin arka stop lambası paramparça oldu. Stop lambası lazım. Karbüratörlü innovaların arka stop lambası 2011 modele uyar mı (Sanırım Denizlide 1 yada iki tane var) yada http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...57108856/detay linkindeki ürün benim motora uyar mı. Bi motorcu arkadaş 150 lira falandır dedi. Bu motorun malzemesi bu kadar pahalı mı yaw?
    Uygun fiyata nerden bulurum bi el atsanız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Alıntı eros01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım verdigin bilgiye teşekkür ederim filitrede bulunan şişe hiç ıslanmıyor.havalandırma hortumunun filitreye giren bogazından öteye motorun içindeki su buharı gitmiyor .Hortumda yogunlaşıp kalan su stop ettigim zaman geri motorun içine akıyor.
    araştırmalarıma göre sorun böyle oluyor.Servise götürdüm usta motor açılacak temizlenecek dedi.
    Tekrar sorumla ilgilendigin için teşekürler .
    Mantıklı! fakat benim motorda neden olmuyor? Ben kar kış yağmur demeden bindim motora? üretimden kaynaklanan bi yeri falan mı tıkalı acaba? hani tahliye hortumu falan vardır plastik çapağı gibi bişey boşalmayı engelliyordur falan? (iyi bildiğimden değil fikir yürütmeye çalışıyorum sadece)
    Biri yer, biri bakar kıyamet ondan kopar.

Alıntı LİDYALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

ewet 45,000 de piston ,sekman, silindir değişti normal kullanımla olması inandırıcı değil çünkü ben 45,000km ye kadarki dönemde yolu buldugumda120-130 larda (otoyolda40kmlik mesafeyi)gitmemden kaynaklı olarak sıfırladıgımı düşünmekteyim.erken olmus sanki rodajı ile ilgilidir belkide ...
    LİDYALI bunu beğendi.

nrkndmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave110i
    beyler innovadan haber yokmu öldümü kaldımı...honda siteyide güncellemedi...
    bakma güzelim,atla gezelim

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    arkadaşlar,2007 model yeni aldığım motorum 90 km.den yukarı
    geçmiyor.bu durum acaba rodajdanmıdır,yoksa başka bir sorun varmıdır.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

nrkndmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave110i
    Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,2007 model yeni aldığım motorum 90 km.den yukarı
    geçmiyor.bu durum acaba rodajdanmıdır,yoksa başka bir sorun varmıdır.
    rodajdan deildir ya rodaj zaten motor ilk alındığında yağın tüm organlara dzenli bir şekilde dağılması die biliyorum ilk motor alındağında bsılmamasının sebebide bu olsa gerek...motor aşınmasın ömrü kısa olmasın diye... ama mutlaka rodajında teknik bir açıklamsı vardır...yanlış bilgi vermiyeyim... senn motor ise mutlaka kasan bir şey vardır...çnkü innova 100ü çok rahat bir şekilde gören bir mtor...benm aklıma gelenler zincir gevşeklği,siboblar,debriyaj balatası,yağ yakması(motor bitmesi),frenlerin tutması,karbüratör...ve bunun gibi bir çok sebebden kaynaklanır...
    bakma güzelim,atla gezelim

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı nrkndmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler innovadan haber yokmu öldümü kaldımı...honda siteyide güncellemedi...
    Yeni waveler hondanın sitesinde gözüküyor ancak satışına henüz başlanmadı buradaki bayidede henüz yok..

Motosikleti
    2007 innova
    Selam Arkadaşlar Motorun Kullanma Kılavuzunu keybettim. Kitapçıkta, biyerlerde, içeriğinde şu, şu, şu, sertifikalar bulunan, yağları tercih ediniz, gibi bişey yazıyordu. Biriniz O sertifikaları yazabilirmi?

ilkeronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS
    geçmiş sayfalarda var. kullanım kılavuzunu yüklemiştim.

Motosikleti
    Honda innova i125
    arkadaşlar herkese iyi akşamlar motosikletinin bakımlarını kendisi yapan kullanıcılara bi sorum olucak acaba sübap ayarını yaparken kullanım kılavuzunun dediği yöntemle mi yapıyosunuz yada pratik yolu var mı, bi de arkadaşlar motosiklet e tavsiye ettiğiniz yağ markası ve numarası hangisidir.

Motosikleti
    2005 BURGMAN 400
    Merhabalar dostlar çok beğendiğim innovayı az yakmasını ve yumuşak süspansiyonunu düşünerek aldım fakaaat hayal kırıklığına uğradım.Sibop ayarı yeni bujı karbüratör ayarı yağ değişimi neyse yaptık fakaat bir dolu depoyla ancak 93-98 km yol yapabiliyorum.bazı arkadaşların agrasif kullanımda dahi 200 km yaptıklarına hiç inanasım gelmiyor.sakın yanlış anlamayın kimseyi yalancılıkla itham etmiyorum üstelik ne haddime fakat benim yaşadığım bu en az beş depodur aynı km yol yapınca soğudum bu aletten .Neredeyse diğer motorum olan beverly500 kadar yakması çok canımı sıkıyor satıp bir CBF 150almayı düşünüyorum ne dersiniz?

ben su anda 10tl lik( 2,15) yakıtla 100km. gitmekteyim.zannedersen yaptırmıs oldugun karburatör ve sibob ayarlarından kaynaklı bi problem söz konusu en kısa zamanda servisinde bu ilşlemleri yaptırmanı öneririm.bu arada full depo ilede 160-170km re gitmekte, o da bakımlı olması durumunda...

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Bu yakıt konusunda yanılgılar var.

200 km filan doğru ama nasıl doğru, 200 km uzun, şehirler arası yolda oluyor. Hatta bir depoyla 300 e yakın gitmişliğim var. Evet, uzun yolda tam iki katına çıkar. Ama şehiriçi normal bir innova 150 civarıdır. Kullanıma bağlı, bakım durumuna ve sürücünün bilincine de bağlı tabi. Çok etken var.

Vites değiştirmen gereken yerde mesela 2. vitesle kullanırsan iki katı fazla yakar alet. 1. vitesle uzun süre yokuş çıkarsın bir de bakmışsın 150 yerine 110 da bitivermiş benzinin. Sonra onu da bırak, bu aletlerde kullanıcıya düşen konular da var. Mesela zinciri temiz mi? Temizliyor yağlıyor musun? Vs, vs... gibi zamanla öğrenilecek bakım konularıdır bunlar. İnnovadan vazgeçilmez. Büyük ihtimalle ya kullanım hatası veya yanlış parça ve ayar meselesi vardır. Mesela benim yaşadığım bir aşırı benzin tüketimi buji yüzünden olmuştu. Hem de honda servisin verdiği kitapçıkta yazan ngk 9-6 buji anasını ağlattı bir hafta. Sonra ustayla baktık eski ngk 9-8 bujisini taktıkta normale döndü. Yani bu gibi birşeydir bence. İnnovada konunun uzmanı usta bulmakta önemlidir...

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Selam arkadaşlar bende 2011 model 10000 km tvs apache var eşim kullanamıyor diye innova almaya karar verdim formu okudum yağ yakma gibi bir sorundan bahsediliyor ben titiz kullanıcıyım 1500 km de bir yağını değiştiririm o sorun değil ama parça fiyatları epey uçuk gibi geldi bana meselaa bir arkadaş marş motoru için 300 400 tl demiş sinyallerden için 125 tl yazmışlar açıkcası bu durum beni korkuttu ama şuan 2011 model 4500 km de beyaz bir innova buldum motor çok temiz çizik bile yok satan arkadaşta tvs apache alacakmış bugün görüştük motorları değiştik her iki tarafta motorlardan memnun kaldı ama üzerine 250 tl istedi siz nedersiniz benim apacheyi verip üzerine 250 tl verilirmi beni yarı yolda bırakmaz dimi bu ınnova şahsen apacheden sonra benim çok hoşuma gitti gayet seri ve kıvrak bir motor ben hergün 30 km kullanıcam bu motoru ve oto yol değil ilçeden köye gidip gelicem bol virajlı bir yol sürat istesemde yapamıyorum haa apache ha ınnova farketmez yani enjeksyonlu olması + mı - bilemiyorum ileriye dönük sorun yaşarmıyım siz ınnova sahipleri olarak beni aydınlatırsanız sevinirim herkeze hayırlı günler almayı düşündüğüm motorun fotoları

ilkeronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS
    aynısından var bende de gayet rahat, ekonomik ve güçlü bir motosiklettir kendileri fakat almayı düşündüğünüz motosikletin dikiz aynaları eksik onu fiyattan düşmenizi ve alır almaz da satın alıp takmanızı öneririm ;)

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    uzerine tek kurus verme, aynalarini da iste yada senin apacheninkileri al buna tak

Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    ben 4 yıldır xt660r 30 bin km.yol yapmış bir motor sevdalısı olarak
    bir ay önce şehiriçi kullanım için innova aldım 2007 model
    inanırmısınız bu kadar seveceğimi hiç beklemezdim.
    çok sevimli,seri,kullanımı kolay,yol tutuşu gayet güzel
    çok keyifli bir alet olduğunu söyleyebilirim.
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Alıntı ilkeronat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynısından var bende de gayet rahat, ekonomik ve güçlü bir motosiklettir kendileri fakat almayı düşündüğünüz motosikletin dikiz aynaları eksik onu fiyattan düşmenizi ve alır almaz da satın alıp takmanızı öneririm ;)
    Selam aynalar var orjınal aynaları hemen taktılar orda zaten bende hayatta aynasız kullanamam ilginiz için teşekkürler

---------- Post added at 13:27 ---------- Previous post was at 13:23 ----------

Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzerine tek kurus verme, aynalarini da iste yada senin apacheninkileri al buna tak
    Üzerine 300 tl istiyor benim motorun sıfır fiyatı şuan 4350 tl apache 2011 model 10 bin km de kafam karıştı iyice

Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    üzerine verme,çünkü innova piyada son sıfır olarak 4000 satıldı
    hatta 3 binin az üzerinde sıfır gibi innovalar var.

Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    arkadaşlar az önce yağmurlu havada yolda giderken
    ileride yaşlı bir vatandaşın yola hiç bakmadan yürümesi
    ile uzak olmama rağmen,yavaşlama amacıyla frene bastım
    önmü arkamı bilmiyorum.hatırladığım motorla beraber yerde
    kayarak gittiğim.nasıl oldu anlamadım,ihtiyar amcaya bay bi kızdım ama
    adam hiç istifini bozmadan yoluna devam etti.
    allah korudu,arkamda arç gelmiyordu.ne motorda ne bende hiç birşey yok.
    sadece pantolonum yırtıldı.
    sorum şu ki,innova bu kadar kolay yatan bir motormudur.lastikleri alalı(sava)
    200 km falan yapmışımdır.kuru yolda tutuşu çok güzeldi,çok memnundum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler