Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hoca01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 sibiar ikiyüzelli ar
    sayfama girdikten sonra fotoğrafımın üstüne tıklarsan hemen innova albümünün olduğu sayfaya yönlendirilirsin mücahit kardeş.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:40 ----------

arkadaşlar albümü ayrıca profildede paylaştım.(inşallah başarmışımdır).bana geri dönerseniz sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı hoca01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayfama girdikten sonra fotoğrafımın üstüne tıklarsan hemen innova albümünün olduğu sayfaya yönlendirilirsin mücahit kardeş.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:40 ----------

arkadaşlar albümü ayrıca profildede paylaştım.(inşallah başarmışımdır).bana geri dönerseniz sevinirim
    yine olmadı galiba (serkan karındaş) bu isme giriyorum resminizi paylaşıma açık değil...

mozdogan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    innova 125 i 09
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yine olmadı galiba (serkan karındaş) bu isme giriyorum resminizi paylaşıma açık değil...
    bende denedim olmuyor

Motosikleti
    arkadaşlar ufak bir yardımla sonunda başardım.şimdi bakabilirsiniz.yorumlarınızı bekliyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:57 ----------

arkadaşlar profilimi şu an herkes görebiliyor.bana bir dönebilirseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler.iyi akşamlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:10 ----------

arkadaşlar ne oldu girebildiniz mi?ben beklemedeyim

3 sayfanız var baktım bulamadım hangisinde.
    Türk Bayrağı
    Müzeler / Görülecek Yerler
    Hayranı Ol. Bende TÜRKÜM.!
    Profesyonel Hizmet
    Hayranı Ol. Galatasaray
    Spor Takımı
    Hayranı Ol

Motosikleti
    motorhocası kardeş.direk benim sayfamın girişinde.yaw amma problemli oldu bu face yaaaa.meğer ben amma beceriksizmişim bu face konusunda.uğraştırdığım için tüm arkadaşlardan özür dilerim.hemen sorunu çözücem(inşallah)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:35 ----------

arkadaşlar sayfaya girdiğinizde duvara girin ve orada paylaşılmış durumda

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:43 ----------

arkadaşlar sizden ricam:direk duvara bakın veya fotoğraflara.yani bu face beni baydı be...

Motosikleti
    HONDA CBF150
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda servislerinde fiyat alabilirsin

bu elektronik bir mekanizma ve büyük ihtimal beyine bağlı çünkü çalışır durmda N konumundayken ayağı açınca stop etmiyor, vitesde iken stop ediyor N konumunda ve vitesdeyken ayak açıksa kontak almıyor. yani basit bir devre değil belli bir devresi olması lazım ve soketle beyine bağlı olduğunu düşünüyorum

bende önceden daelim history scooter vardı onunda yan ayağı açınca gaz keserdi stop etmezdi ama gaz yemezdi motor bu tür ayarların beyinle alakalı olduğunu biliyorum

ama iyi bir usta bişeyler yapabilir
    Sagolasın zahmet edip cevap yazdığın için.. Serviste fiyatı 75 tl sadece muşuru kablosu ıle birlikte.
    Beyine bağlı ise eğer biraz uğrastıracak gibi biziye ama ne yapıp edıp taktıracam. Çin işi yarı otamatıklerdekı bu ayaklık stop muşurlerı hondanınkıınlerden daha uygun. Bi şekilde halcaresıne bagacagım
    _____[COLOR="Red"][B]Beşkazalı[/B][/COLOR]____
    [COLOR="Blue"][B]__Fethiye Grup48__[/B][/COLOR]

Motosikleti
    İnnova 2007
    bu aralar motordan titreşim gelmeye ve frene basttımmı arka teker göt atmaya başladı sebebi nedir acaba takozlar fln yeni değişti...
    [COLOR="Black"][B][I]Hep O Kıyamadıklarımız [/I][/B][/COLOR]
    [I][B][COLOR="Red"]Kıyar Bize..! [/COLOR][/B][/I]

cevran07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA İNNOVA ANF 125,Honda CBF150. v strom inşalla
    KAm milinin piyanoları birbirine sürtüyor 90 (2 adet) tl cik az da değil yav. kam mili de 90 işçilikle beraber 220 230 bulur az da değil 200 tl ye piston değişmişti.
    <<<<<VEDALAR HEP ZAMANSIZDIR..!!>>>>>

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı cevran07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KAm milinin piyanoları birbirine sürtüyor 90 (2 adet) tl cik az da değil yav. kam mili de 90 işçilikle beraber 220 230 bulur az da değil 200 tl ye piston değişmişti.
    cevran her neresiyse bunu yapan seni kazıklıyor..parçaları ayrı alıp taktır iyi bir ustaya..

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    arkadaşlar pratik bir düşünce nezamandır aklımda arka çantayı taktıktan sonra uygulamaya koyulacağım

hard case side çantalar innovada hem bağlantı hemde kullanışlılık olarak iyi olamayacağını düşündüm ya sürekli takılı kalması gerekli hemde innovaya göre kibar bir sidecase yok zaten aparat ayrı bir zafiyet sinyalleri geri almak gibi uğraştırıcı işler çıkartıyor

zamanında aldığım çok kaliteli postacı çantam var fakat nekadar aradım taradımsa aynısından bulamadım o yüzden yapamamıştım.

2 adet kaliteli postacı çantasını innovanın yanlarına takmayı düşünüyorum tabi istediğim zaman çıkartıp takmak çok kolay olacak. cantanın yanlarından 2 adet sağlam askı ile birbirine soketli tırnaklı kilit ile bağlayacağım bu soketler sele altında yada yanlarda kalacak istediğim zaman ayırıp birleştirebileceğim heybe metudu ile yan çanta özellikle uzun yolda da gezide çok rahat edeceğimi düşünüyorum, tabi dengeli yüklemek şartıyla

kabaca şu şekilde yapacağım (çok basit)
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Arkadaşlar bugün bayiye uğradım ve ne göreyim, bir renk bukadar gider bi motora işte buyrun yorumlar sizin:

Motosikleti
    çok güzel be murat, inşallah alırsın
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Knight_eagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova ANF-125/ Yamaha YZF R25 Race Blu 2016
    innovanın rengi gerçekten çok güzelmiş aykan inşallah alırsın fakat titiz olmak lazım beyaz renk ne de olsa....
    4 Teker bedeni, 2 Teker Ruhunu taşır.

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    merhaba arkadaşlar...
    beyaz innovayı ilk defa gördüm... ben alırken sadece siyah gri ve turuncu vardı katalogda sanırım...

hoca01 nikli arkadaşa da hoşgeldin diyorum... sanırım benden daha tecrübeli bir innova 125 i kullanıcısısınız... bazı sorularım olacaktı kullanım ve bakım ile ilgili size, benim ilk motorum ve çok acemiyim de...

öncelikle vites aralıkları ; ben biraz devirsiz kullanıyormuşum arkadaşlara göre, 4. viteste 50 ile gidiyorum şehir içinde düzlüklerde, çok mu düşük bir hız 4. vites için... hatta bazen 40 a düşüyorum önüme bir araç çıktığında falan, ama hiç vites küçültmeden bastım mı 60 a fırlıyor, öyle hiç kasılma falan olmuyor...

ikinci sorum bakım periyotu... kullanım kılavuzunda 4000 km de bir yazıyor, ama servis damgasında periyotlar 6000 km de bir , aklım karıştı benim de... servis dedi ki 6000 de bir bakım yaparız ama yağını 3000 km de bir değiştiririz dedi... 500 km de bir de gidip zincirini yağlatıyorum , tekerlerinin havasını kontrol ettiriyorum...

son sorum da hız olarak 100 km yi geçmiyor, sebebi ne olabilir, motor daha 1750 km ve alalı 6 ay oldu...

selamlar...

Motosikleti
    Ubuntu arkadaşıma teşekkür ederim.bu arada ben de motorsikletimi alalı 6 ay oldu fakat 4000'e geldi.Sana sorularının cevabını vereceğim:
    1-mutlaka devrinde vites değiştir.Minimum oranlar;1.vites=20,2.vites=40,3.vites=55,4.vites=6 0 ve ötesi
    2-her 1000 km'de yağını değiştir(6000'e kadar,ondan sonra 1500'de bir değiştireceksin).
    3-motorsikletinin biraz daha açılmasını bekle ve unutmaki bu segmente göre bu hız çok güzel bir hız.SAYGILARIMLA.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:57 ----------

Bu arada arkadaşlar benim fotolar için yorumda bulunmadılar.yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.iyi akşamlar.

Motosikleti
    Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar...
    beyaz innovayı ilk defa gördüm... ben alırken sadece siyah gri ve turuncu vardı katalogda sanırım...

hoca01 nikli arkadaşa da hoşgeldin diyorum... sanırım benden daha tecrübeli bir innova 125 i kullanıcısısınız... bazı sorularım olacaktı kullanım ve bakım ile ilgili size, benim ilk motorum ve çok acemiyim de...

öncelikle vites aralıkları ; ben biraz devirsiz kullanıyormuşum arkadaşlara göre, 4. viteste 50 ile gidiyorum şehir içinde düzlüklerde, çok mu düşük bir hız 4. vites için... hatta bazen 40 a düşüyorum önüme bir araç çıktığında falan, ama hiç vites küçültmeden bastım mı 60 a fırlıyor, öyle hiç kasılma falan olmuyor...

ikinci sorum bakım periyotu... kullanım kılavuzunda 4000 km de bir yazıyor, ama servis damgasında periyotlar 6000 km de bir , aklım karıştı benim de... servis dedi ki 6000 de bir bakım yaparız ama yağını 3000 km de bir değiştiririz dedi... 500 km de bir de gidip zincirini yağlatıyorum , tekerlerinin havasını kontrol ettiriyorum...

son sorum da hız olarak 100 km yi geçmiyor, sebebi ne olabilir, motor daha 1750 km ve alalı 6 ay oldu...

selamlar...
    eyvahh eyvahhh!!!
    arkadaşım o hangi honda servisiyse, o servis motoru senin eline verecek bir gün !!! en kısa sürede honda türkiye ile temasa geç ve durumu izah et , onlar seni arıyorlar

40km/h ile 4. vitesde normal innova ile gitmek çok zordur yeni innovaya hiç binmediğim için bişey diyemiyeceğim ama 3000rpm de 10nm tork verdiği için belkide normal olabilir ama 4. vitesde 40km/h la gitmek bizim innovaları baya bayar

4000-6000km arası serviste söyle bir gözden geçirilmesi şarttır ama bu motor diğer motorlar gibi değil, kalbülatör sök temizle yok! mutlaka farklı bir ustalık ve bakım işçiliği var ve ustaların bu motor için seminer görmüş olması gerekli!!

yağ filtresi olmayan bir motor max. 1500km de bir yağ değiştirmelidir eğerki uzun km ler bu motorlaru kullanmak istiyorsanız bunu yapmalısınız!! ben 1000km de en kral yağ ile değişim yaptırırım (mobil tam sentetik 15w-50)

sana istanbulda bir honda servisi numarası vereceğim (en büyük servistir) burayı ara ve bu dediklerini birde onlara söyle "3000bin km de bir innova125i nin yağını değiştirirz" dediler bana dersen bak sana ne diyecekler 0216 4610606

aman hocam yazıktır ben ne 2007 sine ne 2005 modeline kıyamıyorum 3000km bir cub aynı yağ ile gitmemeli

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    eyvahh eyvahhh!!!
    arkadaşım o hangi honda servisiyse, o servis motoru senin eline verecek bir gün !!! en kısa sürede honda türkiye ile temasa geç ve durumu izah et , onlar seni arıyorlar

40km/h ile 4. vitesde normal innova ile gitmek çok zordur yeni innovaya hiç binmediğim için bişey diyemiyeceğim ama 3000rpm de 10nm tork verdiği için belkide normal olabilir ama 4. vitesde 40km/h la gitmek bizim innovaları baya bayar

4000-6000km arası serviste söyle bir gözden geçirilmesi şarttır ama bu motor diğer motorlar gibi değil, kalbülatör sök temizle yok! mutlaka farklı bir ustalık ve bakım işçiliği var ve ustaların bu motor için seminer görmüş olması gerekli!!

yağ filtresi olmayan bir motor max. 1500km de bir yağ değiştirmelidir eğerki uzun km ler bu motorlaru kullanmak istiyorsanız bunu yapmalısınız!! ben 1000km de en kral yağ ile değişim yaptırırım (mobil tam sentetik 15w-50)

sana istanbulda bir honda servisi numarası vereceğim (en büyük servistir) burayı ara ve bu dediklerini birde onlara söyle "3000bin km de bir innova125i nin yağını değiştirirz" dediler bana dersen bak sana ne diyecekler 0216 4610606

aman hocam yazıktır ben ne 2007 sine ne 2005 modeline kıyamıyorum 3000km bir cub aynı yağ ile gitmemeli
    OOO Gerçekten servis kayışı koparmış 6000 de götürmene gerek kalmayabilir desene motor yağsız kalıp yanıncabakın oralarda her ne oluyor ne yaşanıyor servisler neler yapıyor bilmiyorum, ancak 1993 den beri cub kullanan biri olarak şukakadarını diyebilirim cupların(honda)3000 de bir ana bakım yapılması gerekir, madeni yağ kullanılıyorsa her 1000 km de bir yağ değişimi tam sentetik yağ kullanılıyorsa 2000 km de bir yağ değişimi, 3000 km de birde ana bakım gerekir hava filtresi, mekanik aksam sıkılması, zincir gerilmesi vs gibi.Ben koslu bi ustadan bu baya eski bi hondacıdan sürat meselesini sordum işin gerçeği kendileri 1 viteste düz zeminli yolda asla kalkış yapmıyor dişlilere yük bindiğini söylüyor 2 viteste kalkış yapıyor aslında bana pek garip gelmedi, 4 üncü viteste 30 km hızla ilerliyordum genelde şehir içinde cuplarda öle hiç kasmadım 1 de 20 2 40 vs ama hepsindede 120 den aşşağı hız görmedim son sürat olarak, bence çok takmaya gerek yok bu hız meselesini günümüz makinalrı 5 viteste 30 km hızla ilerleyebilmektedir bunun motora hiçbir zararı olduğuna inanmıyorum..devirli kullan hikayeleri tarih sayfalarına gömülmüş çoktan..innovada 4 üncü viteste 30 ile giderken hiçbir kasma hissetmedim..Dediklerim size garip gelecektir ama deneyin öyle olduğunu göreceksiniz.

Motosikleti
    murat harbi 4. vitesde 30 la gidiliyormu ya bodrumda burda adamı çiğnerler mecbur devirli gitmek lazım

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    murat harbi 4. vitesde 30 la gidiliyormu ya bodrumda burda adamı çiğnerler mecbur devirli gitmek lazım
    valla ben gidiyorum mustafa burası ist gibi değil özellikle yerli halk çok anlayışlı bu konuda şehir içi 30 km geçmek yasak ama arada denyolar oluyor uymayan....ben aheste aheste gitmeyi seviyorum, şehir içinde atıyorum vites 3 veya 4 motoru bağırtmadan gidiyorum ana yoldada sol şeritten giderim ozaman limitleri zorlarım işte 100 km den düşmem asla sağ şeride veya emniyet şeridine girmem burda okadar rahatki bu olay emniyet şeridinden gitmek istersen sana kızan ceza yazan kimse olmuyor özellikle kışın işe yarıyor soğukta bu durum yavaş yavaşaradada devirli kullanın hani hep yavaş gitmekte iyi diğil ama bir zararıda yok...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler