Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı G.BEREKET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu honda c90 nasıl bir motorki değerlimi yani kaç model bunlar?
    karşında duran alet dünyanın en sağlam motorudur 've ıspatlanmıştır ayrıntıları diğer linklerde bulablirsin bu motor hakkında fazla bişey demeye gerek yok kaya gibi tabiri bu.....80 li yıllardan bu güne.....gerçekten motordan anlayan kişilerin kullandıgı asla elden çıkaramadıgı bi araçtır....
    c50
    c70
    c90
    100 biz
    100 wave
    125 innova
    125 innova i

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Aykan: Döktürmüşsün ,resmen şimdiye kadarki sayfaları özet geçmişsin teşekkür ediyorum umarım İnnovayı tercih eden benim gibi acemiler biraz feyz alır
    C90 efsanesi bitmez. http://www.sahibinden.com/c90_ilk_sa...XQQdisplayitem

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aykan: Döktürmüşsün ,resmen şimdiye kadarki sayfaları özet geçmişsin teşekkür ediyorum umarım İnnovayı tercih eden benim gibi acemiler biraz feyz alır
    C90 efsanesi bitmez. http://www.sahibinden.com/c90_ilk_sa...XQQdisplayitem
    ben teşekkür ederim bildiklerimi herzaman paylaşırım
    yanlız bu ilanın sahibi okursada kusura bakmasın balataları yemiş...
    satılırmı o alet ya....
    satmadıysa bulup buluşturup alayım bari..

Hakikatten temiz bir alet İzmir'de olsam kesin bir bırgalardım o C 90'ı ,İzmilileeer alın size motorun kralı kaçırmayıııın
    Aykan bizden başka Cupçı da kalmamış galiba memlekette

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Hakikatten temiz bir alet İzmir'de olsam kesin bir bırgalardım o C 90'ı ,İzmilileeer alın size motorun kralı kaçırmayıııın
    Aykan bizden başka Cupçı da kalmamış galiba memlekette
    ya nediyim bilemiyorum

Kısa bi hatırlatma;

ilk model olan c50.

[/

daha sonra c70 üretildi...

c90 üretidi şu an bende bulunmakta olan bu motorlar dünyanın en sağlam cup modelleri..

bu makineylede uzun süre çit sürmüş olmalılar....

buda 3 yıl önceki wave modeli çin yapımı ancak baya sağlam bi makina onuda kullandım ve çok memnun kaldım..

devrimin son modeli innova....

yakında geliyor....

Bu da benden olsun tavuk desenli
    Honda C70

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum arka disk olsa çok iyi olur ama bu malzemeyi bize getirmezler ben innovanın arka kampana sisteminin duruş sırasında çok yeterli olmadıgını düşünüyorum pedal ayak ıslanınca kayabiliyor ve benim balata su sıralarda sona dayanmak üzere bi 1000 daha götürür herhalde ancak ön balatalar gerçekten sağlam bi 7000 daha gider...kafa zırıltısı belkide innovalarda en büyük problem ama ben bu saydıgınız bütün şeyleri denedim geçmedi ön kafanın ön paneli bile değişti pimapen lastiğini farın çerçevesine bile sardım...
    önemli olan makina diyoruz.....

bu motorun artları daha fazla....

+motor sağlamlıgını ıspatlamış tok sesi ve performansıyla rakipsiz
    +tüketim dip gaz gidilmediğinde koklama şeklinde
    +2 vites 80 km hıza ulaşmak mümkün..yokuş aşşagı -125 düzde 115..
    +parçalar çok kaliteli fren sistemi nissin (cbr 1000rr ve diğer üst modellerdede bu kullanılıyor sinyallerde aynı şekilde)
    +yüksek süratlerde seyredilmediği taktirde yolla bağlantısı çok iyi diğer taklit cuplar gibi güvensizlik vermiyor yere iyi basıyor, viraj alışı çok iyi ama limitler zorlandıgında önden kayabiliyor (80km ve üstü)
    +altı nekadar alçakta gözükse şu ana kadar araziye bile çıktım hiç sürtmedi.
    +göstergede yanılma payı yok kaçla gidiyorsanız aynen dogru.
    +koltuk altında eşya koymak için yeterli alan var (ufak tefek evrak vs pet şişe su 1 lt lik yağ şişesinde yedek yakıt ben sürekli bulunduruyorum depo küçük oldugundan sakata gelmeyim diye

eksileri..

-ön kafa zırıltısı geçmiyor...
    -ön süspansiyon hafif tümseklerde ve çukurlarda vuruyor esneme oranı kısa.
    -iki kişi biraz cüsseliyseniz innovayı düşünmeyin sele dar ama zayıfsanız yeterli gelebilir
    -yedek parçası biraz pahalı.
    -depo 3,7 litre küçük
    -orjinal lastikleri lastikleriniz bittiğinde asla temin edilemiyor ön lastik ebadı hiçbiryerde yok arka ise mevcut..başka bir lastik takıldıgında ön hava basıncının ne olacagı belli değil....çünkü farklı ebat fabrikanın koydugu bi standart olmayacak arka ile aynı havayıda basamassınız...

Bunlar çokta takılacak şeyler değil ama en azından araçların orjinal lastiklerini blundursa servisler daha iyi olacak rastgele, sunu tak bunu tak demiyecekler...
    lastikler son derce hassas ölçümlerden birsürü hesaptan sonra o janta oturtuluyor iç lastiği isteseniz oda yok orjinali......

ahdostum hatana yan diyorum herzamn sana satılırmı bu diyorum kızıyorum sana

bende şu an bitane var ama yıprandı artık jant istiyor çamurluk ve kafa grenajı alıcam kos adasında mevcut bütçeyi ayarlayınca toplamayı düşünüyorum...
    doğrubilgiler vermişsin eline sağlık

malesef lastik olayında haklısın bende innovanın lastiklerini değiştirememiştim çünkü ön ince ve yüksek, arka kalın ve alçak ve dunlop marka ve tr yok tam bir cup lastiği hatta motorun dengesi bile ona göre ama bizim bulduğumuz buna uyan dunlop ön 2.25 arka 2,75 arka tamam ama ön ince alçak kalıyor ve motorun ağırlık dengesi öne doğru gidiyor ve benim tahminim kollarımız gidona daha yüklenicek yada süspansiyonu ona göre biraz kaldırtmak gerek yada yunanistandan o lastikden sipariş etmeli ama çokta takmayan arkadaşlar için dunlop almak kaydı ile işinide görebilir tr deki lastik sirkecide çiftine 50ytl istmişlerdi orj. dunlop cbf150 lerde duro

c90 konusundada haklısın ama bir anlık gaza geldim ve sattım adam 1 hafta beni aradı desem yeridir sattığım adam milti milyoner bi adamdı
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    innova (şimdilik)
    Lastik olayında YÜKSELİŞ HONDAyı bi arayın derim ben sormuştum aynı lastiklerden(orjinalllerinden) getirtebiliriz dediler ön 90 TL arka 70TL sanırım...

Ne tuhaf işmiş ya tüketici mahkemesi diye bişey var bu Honda nasıl getirmez orjinal ebat ön lastiği ,çok kolaymış bu tüketici mahkemesi birleşip icabına bakın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    innova (şimdilik)
    Ne tuhaf işmiş ya tüketici mahkemesi diye bişey var bu Honda nasıl getirmez orjinal ebat ön lastiği ,çok kolaymış bu tüketici mahkemesi birleşip icabına bakın.
    Ben sordum HONDA YÜKSELİŞ'e bana söyledikleri ''ilk aldığında üstünde takılı olan orjinal lastiklerinden getirtebiliyoruz lastik ihtiyacın varsa önceden haber ver''...

Alıntı nonsleep adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sordum HONDA YÜKSELİŞ'e bana söyledikleri ''ilk aldığında üstünde takılı olan orjinal lastiklerinden getirtebiliyoruz lastik ihtiyacın varsa önceden haber ver''...
    Bir tek O bayide mi olacak kardeşim, ben kendi şehrimden alamayacak mıyım, Honda getirmiyor demiyor musunuz ,bir tuhafsınız ha

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    innova (şimdilik)
    Ben öyle bişey demedim yahu o ebatlarda dunlop türkiyede yok ama ben servisime sorduğumda biz satıyoruz istersen getirtiriz dediler...

Motosikleti
    evet getiriler doğru ama special olduğu için 2 kat fazla para verirsiniz yine orj dunlop 17" lastik çifti 50 ytl idi geçen yıl innovaya uyanı

orj ölçüler
    DUNLOP
    ön: 70-100-17 mc 40p (40p yani hamuru daha yumuşak, burada 2. değer olan 100 yükseklik birinci değer olan 70 kalınlık değeri)
    arka: 80-90- 17 mc 50p (50p yani hamuru daha sert, buradada 2. değer olan 90 yükseklik 1. değer olan 80 ise kalınlıktır 17 ise çap yani 17")

yani bu değerlerden anladığımız ön daha ince daha yüksek arka daha kalın daha alçak püf noktası burda honda ısrarla bu tip bu ölçülerde lastiği kullanın diyor güvenliğiniz için

ama dikkat edin her hangi bir dunlop satan honda bayisiden bilinçsiz satıcı "yaa aynı lastik işte bu innovanın lastiği" diye ısrar ediyor ama değil haberiniz olsun gelenler biliğimi moped lastiğidir
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    innova (şimdilik)
    vallaha abi okadarını bilmiyorum aynı ebatlarda getirtebileceklerini söylediler bana fiyatıda yaklaşık 150 TL idi(çifti) bundan 3-5 ay önce

Motosikleti
    Alıntı nonsleep adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallaha abi okadarını bilmiyorum aynı ebatlarda getirtebileceklerini söylediler bana fiyatıda yaklaşık 150 TL idi(çifti) bundan 3-5 ay önce
    aynı ebatlar derler hatta gelen lastik innova ya da uyar geride iade edemezsin anlatamazsın yada almazsan ayıp olur ama sipariş edecekseniz yazan orj ölçülerin olduğuna dikkat ettirin

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı ebatlar derler hatta gelen lastik innova ya da uyar geride iade edemezsin anlatamazsın yada almazsan ayıp olur ama sipariş edecekseniz yazan orj ölçülerin olduğuna dikkat ettirin
    bu lastik işine bişekilde çağre bulmak gerek yoksa arka ebadın aynısını önede tak diyor servis ....

Web'de resim kalmadı başka, değişik bulan yüklesin!

Resimlerim tazedir

Motosikleti
    2011CBR125R almalı :)
    "hadi gel bekletme yar"
    [B]Düş peşindeysen, [U]DÜŞ PEŞİME[/U][/B] :bounce:

Sayılı gün geçmek bilmiyor, bir başka yeni model haberi gelmeden , Honda elini çabuk tut yetti gari

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Burası yeni Innova'nın değil eski Innova'nın mekanıdır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler