Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Phantom 180 kullanıcıları / Bilgi paylaşım başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    Yamaha şu motoru getirse 5000 tl dese peynir ekmek gibi satmazsa bende ne olim :(
    Çağrı-91 bunu beğendi.
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Stabil dip gaz kaç km/h de seyreder bu makina acaba...13 beygir düşük geldi bana,su soğutmalı olsaymış daha güzel olurmuş.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Mondi_Zc150 motorun hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin

bu motoru ilk kullananlardan olarak görüşlerini aktabilirmisin frenler üzerindeki lastikler amortisörler motorun seriligi çekişi tırmanması nasıl?
    birde video çekip paylaşırsan videoda motorun heryerini gösterip bide çalıştırıp sesini dinletir göstergesini gösterirsen tadından yenmez, umarım zaman olur çekip koyarsın, selamlar

Youtube sitesinde bir videoya rastladım.

http://www.youtube.com/watch?v=kPSs1jQh3KU

motoru alan arkadaslar bı video falan koyabılır mısınız??ve fotoğraflarını??

Motosikleti
    Kanuni Phantom 180
    Kusura bakmayın arkadaşlar bazı iş olayları yüzünden formu takip edemedim....

Gelelim phantoma ... Arkadaşlar son hız 100 km haberiniz olsun. Hız meraklısı arkadaşlar için uygun bir motor değil. iki kişi binince çekişten düşüyor motor biraz ... O zaman max hız 90 falan oluyor düz yolda. Yokuşta düşüyor. Şimdilik sağ yolcu ayaklığı dışında bir sıkıntı çıkmadı. Açılmıyordu bende söktüm ayaklığı içindeki bilyeyi çıkardım ama yerleştyiremediğim için hep açık artık :D serviste hallederler büyük bir sıkıntı değil. Vites geçişleri biraz sıkıntılı. Motor boşa geçmiyor kolay kolay ayakkabınızın ucunu eskitmeye yarıyor vites ) boşa zor geçiyor .. Hatta boşa geçtiğinde kendimi şanslı hissediyorum. Belkide yeni olduğundandır.. beklicez görücez. Görüntü olarak üstüne tanımam .. Ne kaba duruyor nede zayıf. Dolu dolu bir makina. Yanlardaki ledler sayesinde daha ayrı bir ilgi çekiyor. Herkezin gözleri üstümde oluyor. Bunu görüyorsunuz zaten. Herkez soruyor bu ne diye .. Kanuni yazısını görünce hemen burun kvırıyorlar .. Kanuni yqazısını sökücem .Motor şu an 500 kmde. İlk bakımlarını yaptırcam . Titreşim var. Viraj kabiliyeti normal. Çok mükemmel değil. Çokta zayıf değil. ) hmm .... Parçaları plastik. Çat diye kırılabilir ufacık birşeyde. Yakından inceleyince ne kadar dandik olduğunu anlarsınız. Dediğim gibi bu paraya bundan iyisi şamda kayısı ... kötü bir motor değil. Çokta iyi değil. Tatmin edici bir motor. Çok hız aramıyanlar ve görüntüye önem verenler için mükemmel ötesi bir alet.. ani hızlanması çok iyi ...Yakıt konusuna gelince 17 litre depoyla tam bitmeden 260 km yaptım.. tabi üstünede katıp durdum. O yüzden tam anlamıyla bir veri elde edemedim ... Tam veri tutunca yazarım onuda..

---------- Post added at 13:05 ---------- Previous post was at 12:48 ----------

bunlarda gece görünümü )

zekiincili bunu beğendi.

canYOLDAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    selam aranızda yeniyim dün kanuni phantom 180 cc aldım Mondi_Zc150 arkadaşın izlenimlerine katılıyorum aynen anlatıgı gibi ama benim motorsiklet 100 görmedi daha 44 km de acaba ilerdeki zamanda görürmü ve benim ilk motorsikletim bakalım nasıl tercübe olacak not : bu arada sesi berbat bana göre yanı sesi sanki soğuk almış gibi çıkıyor

Motosikleti
    Kanuni Phantom 180
    aramıza hoşgeldin ve hayırlı olsun ... forumda benden sonraki ikinci sahipsin :D tebrik ederim :D kendimi yanlız hissetmeye başlamıştım . 300 - 400 kmye gelmeden 100km e dayama ibreyi bence .. motor biraz alışsın . tam yağlansın kendi kendine. aynı motoru kullanıyoruz maximum hız 100km ) ses abarttığın kadarda berbat değil. İlk aldığımda bendede öyle çıkıyordu . Motor açıldıkça ses toklaşıyor .. zamanla farkedersin. tek silindirli motordanda 4 silindirli motorlar gibi ses beklemek yanlış olur zaten elindekini sevmeye bak.

ayrca ne renk aldın ? fotoğraflarını bekliyoruz .

canYOLDAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    Hoş bulduk ses yeni oldugu için olabilir kırmızı siyah video ve fotoları yarın inşALLAH paylaşacağım motorun acılması için tavsiyeleriniz benim için önemli çünkü İLK motor alışım ve kullanıcısıyım 100 km iyi hız benim için ama 150 bulur ilerdeki zamanda diye düşünüyorum...

Motosikleti
    kanuni phantom 180
    selam ben pazartesi günü aldım gayette memnunum çok seri ama daha rodaj aşamasında

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

slm dediğin gibi arka sağ ayaklıkta problem var ama seninde daha rodajın bitmemiş benimki de 250 lerde yarın yağını değiştirecem epiyce karardı temizlemek gerek yağı alt tarafı 20 tl ekzoz seside elyaflar tam yanınca sesde iyileşecek ben rsimleri yükleyemedim sadece ama satılık ilanına koydum tarzım değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    açıkçası bende beya bişiler bekliyordum bu motordan ..
    yazdıklarınıza bakınca şaşırdım dogrusu...
    şekil olarak süper gerçekten..
    ama sürücüyü getiren şekil deil performans..
    belki rodajda veya yeni oldugu için bu sorunlar olabilirmi??

Motosikleti
    kanuni phantom 180

Motosikleti
    Kanuni Phantom 180
    Alıntı canYOLDAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş bulduk ses yeni oldugu için olabilir kırmızı siyah video ve fotoları yarın inşALLAH paylaşacağım motorun acılması için tavsiyeleriniz benim için önemli çünkü İLK motor alışım ve kullanıcısıyım 100 km iyi hız benim için ama 150 bulur ilerdeki zamanda diye düşünüyorum...
    hayırlısı diyelim kırmızı siyahta güzel duruyor. motora roket taksak 150yi bulmaz. Dediğim gibi maximum hız 100 civarı. motoru fazla agresif kullanmazsan ilerde sıkıntı yaratmaz.

---------- Post added at 11:01 ---------- Previous post was at 10:59 ----------

Alıntı zekiincili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam ben pazartesi günü aldım gayette memnunum çok seri ama daha rodaj aşamasında

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

slm dediğin gibi arka sağ ayaklıkta problem var ama seninde daha rodajın bitmemiş benimki de 250 lerde yarın yağını değiştirecem epiyce karardı temizlemek gerek yağı alt tarafı 20 tl ekzoz seside elyaflar tam yanınca sesde iyileşecek ben rsimleri yükleyemedim sadece ama satılık ilanına koydum tarzım değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

https://www.facebook.com/media/set/?...7073395&type=1
    ilanını gördüm sahibinden comda .. hayırlısı senin için. umarım kısa zamanda meraklısına gider. ben bir kaç gün sonra motoru bakıma götürcem. ilk bakımlarını yaptırcam. Yağını şu an değiştirmemin bir espirisi yok .

---------- Post added at 11:08 ---------- Previous post was at 11:01 ----------

Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açıkçası bende beya bişiler bekliyordum bu motordan ..
    yazdıklarınıza bakınca şaşırdım dogrusu...
    şekil olarak süper gerçekten..
    ama sürücüyü getiren şekil deil performans..
    belki rodajda veya yeni oldugu için bu sorunlar olabilirmi??
    ben motor hakkında kötü bir yazı göremedim daha. Bende kullanan biri olarak motoru ne göklere sığdıramamazlık yapıyorum nede yerden yere vuruyorum. Olanı yazmak en güzeli. Alacak kullanıcılar için önemliyiz diye düşünüyorum. şekil olarak fark atan bir makina. performans olarak beklentilerin neler? 13 beygirlik bir motorun 200ü görmesi gibi birşey mi ? ayrıca önce bahsetmiş olduğum boşa geçme sorunu hemen hemen ortadan kalktı gibi birşey. zamanla vitesin alışmasına bağlı bir durum.

bu arada bir eksisini daha yazmak istiyorum. örneğin motorla yağmur sonrası sürüşe çıktığınızda ön tarafınız ''motor ve siz dahil'' çamur damlaları içerisinde kalıyorsunuz. giderken hissetmiyorsunuz ama inince durumu farkediyorsunuz.

motor seri bir motor. hızlı kalkıyor . çok çabuk hızlanıyor. limitini geçmiyor

bi arkadaş demiş 150 yi falan bulacağını düşünüyorum hız olarak.
    malesef dostlar, motosikletler görüntüsüyle şekliyle orantılı olarak hızlı gitmiyorlar.
    üzerindeki motora bakarsın: hmm 180cc 13 beygir, birşeyler anlıyorsan veyahut bişey anlamayıp da harbici motorsikletlere meraklı olup da incelemeler yaptıysan 1 ay falan. bu motorun 150 yapamayacağını, bunun bir insanın fikri veya yorumu değil, o makinenin limitiyle alakalı olduğunu biliriz. bir motorun 140-150 km ye ulaşması için en azından 20 beygir üzeri olması gerekir.
    motorun şekli güzel sizler 100-110 km civarlarında takılın ve dahasını beklemeyin. makinenizi sevin limitlerini bilin.
    Seko ve halilimo bunu beğendiler.

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı eralpt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha şu motoru getirse 5000 tl dese peynir ekmek gibi satmazsa bende ne olim :(
    Yamaha bunu güzel ülkemizde 7000den aşağı satmaz ybr 125 10 bg için 5000 tl isteyecek nerdeyse, 150 cc 14 hp kasalı motor için en az 7000 tl ister. O motor 5000 e satılsa kimse ybr almaz zaten

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    Ybr yi bıraksın bunu getirsin o zaman.. Yenilik iyidir her zaman.. )
    Aklıma birşey geldi bu phantom çok çabuk hızlanıyor ama son sürati düşük ise on disliyi bir dış büyütmek ise yarayabilir.. Bir dişi kaldıracak gücü ve torku vardır diye umut ediyorum..
    Öte yandan bazı arkadaşlar 150 yapar hayali ile yanıp tutuşuyor fakat 29 beygirlik nx4 falcon 400 bile 150 yi zorlayamiyor iken bu aletin 150 yapması mümkün değil malesef..

Motosikleti
    Kanuni Phantom 180
    her iki arkadaşımızda hız konusunda gereken herşeyi yazmış .. tebrikler ..

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Aslında bu motor 120kmyi zorlar, çünkü ağırlık olarak 130 kg. 180cclik hacimle iyi nefes alır 13 bg ile iyi diş atar. Şuan herkez rodajda olduğu için 100ü geçmemiştir büyük ihtimalle.

Mondialin mh 125i ile 135 cc, 14 bg, 120 kg ağırlı ile şahsen 130 u devirdim. 130 u başka motor ile doğrulamıştım. Yada arkadaşlar kusura bakmayın siz 100 ü geçemiyorsunuz belkide. En nihayetinde mondial 150 zc 8 bglik, 120 kg ağırlık ile 100 kmyi zorluyordu, bu motor bence dahada ileri gider. Aslında buradaki bayide var bu motordan ama basmak için satın almak lazım

son hız çok düşükmüş... o motora o hız çok şaşırdım...o kadarda düşük olamaz artık...bazı çin malları fazla gösterir...buda eksik gösteriyor herhalde...

s.a arkadaşlar daha öce konuyu başka başlık altında açmıştık ama neyse burda devam ediyo youtubede ki video ben koydum ilk izlenimlerim şunu söylim hız olarak istanbul göstepe optimum önündeki yokuş aşağı 115 km hızı gördüm titreşim sanki biraz daha azaldı birde bende disk ve kontak vidaları düşmüştü şuan motor 400 km felan alan herkese hayırlı olsun video ve resimleri yeniden koyuyorum

resimler: http://imageshack.us/photo/my-images/692/dsc00197n.jpg/

http://www.youtube.com/watch?v=kPSs1jQh3KU

arkadaşlar birde bu konuyu tek bir başlık altında devam edlim farlı kulvarda çalışıyoruz tam anlamıyla bilgi paylaşımı olmuyor

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)