Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    bu aralar yine xtreme max için düşünüp duruyorum ikizimin msx125 ini sürmekten kendi motoruma hala alamadım :(( 5-6 defa mondiale gidip baktım tam alıcam diyorum boyum ermiyo arkadas bu nasıl bi sanssızlık alsam artcılı suremem diye korkuyorum maddiyat açısından da ya drift ki commuter sevemedim youtubede mondial drift yazınca cıkan videolardan dolayı iyice soğudum driftten ya da xtreme maxı alıcam her gidişimde bayiye soruyorum bunun boyunu kısaltılıyomus diye adam yok öyle bişey diyo hos gerçi bizim motorlarımız tamamen türk malı çin falan değil dedi gezi videoları,yazıları artınca bayramda yaklasıyo tek motor sıkıntı oluyo ikinci motor sart fakat tek sorunum boy hakimiyetini kuramadığım motor isterse 50 cc olsun benim gözümde tehlikelidir bi 5-6 defa daha gidip bakıyım ben supermotosuna belki hakimiyetim kolay olur ama sm satısıda yokki aletin

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

içimi döktüm diyiceklerimi unuttum bu motoru alsam kısa boylular için belli taktikler var diyolar yavaslayınca ayaklık aç hızını ayarla ısıklarda durmamaya çalıs bide ısıklarda kaldırımdan geç diyeni duydum ben bu mondial bayilerinden bu motoru deneticek bayii biliyomusunuz istanbul avrupa yakasında

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    http://i.hizliresim.com/8g79Y1.jpg

10001 km arıza bir kere, uzun yol çok kere, değişen parça 0 (sıfır) maşallah deyin nazar değmesin
    cenkito ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    Motorum kısa süreliğine satılık, aklımdaki motoru alamazsam ilandan kaldırılacak sahibinden ilan no:217800935 forumdaşlara indirim yapılır.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    honda grom
    Alıntı dalangıç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/8g79Y1.jpg

10001 km arıza bir kere, uzun yol çok kere, değişen parça 0 (sıfır) maşallah deyin nazar değmesin
    Hey masallah abi ben daha kararsızken sen 1000lere geldin nazar değmesin

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı okan kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hey masallah abi ben daha kararsızken sen 1000lere geldin nazar değmesin
    bende 15.000 e yaklastım
    AttilaXtreme ve porsche911tt bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    honda grom
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 15.000 e yaklastım
    maşallah abi sanada bu forumun en bilgili kişilerindensin çinlilerin o kadar kötü olmadığını gösteriyosunuz millete

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Selamlar,

Takipteyim.

Motosikleti
    honda grom
    Bugun anlasmaya gittim adamlar 4.600 hersey dahil dediler sizce baska mondial bayilerine de fiyat danısmalımıyım bu aralar elime para geçerse taksitsiz almayı düşünüyorum o yuzden her indirim indirimdir sizde baska yerlere sormalımıyım

arkadaşlar nedir benim bu max dan cektiğim anlamadım gitti.3 ay önce sol amortisör yağ kaçırıyordu neyse keçeleri değiştik sorun düzeldi.2 hafta sonra kecesini değiştiğimiz amortisör yağ pompasını bozdu ve kullanılmaz hale geldi.herneyse servisten komple sol amortisör sıparis edip taktık.takalı 2 ay oldu.bugün bir baktım yeni aldığımız sol amortisör yine yağ kaçırıyor.kısacası hiç araziye çıkmadan düz yolda 2 aylık sıfır amortisörün kecesi patladı.araziye çıkmıyorum asfalt yolda sürüyorum ve tek yaptığım kaldırımlardan geçmek ve vazgeçemediğim alıskanlık duracağım zaman dip fren yapmak.bu yaptıklarımla da amortisörü bu kadar kısa sürede bozabileceğimi sanmıyorum.

keçenin patlama sebepleri ne olabilir?motosikleti bırkaç arkadasıma veriyorum.gidip ön tarafı biryere çarpsa tek taraflı kaçırır mı?gerçi el bırakınca ok gibi gidiyor.

başınızı ağrıttım ama doldum artık.max sayesinde resmen usta oldum.motoru hariç a dan z ye hertarafından sorun çıkardı.en son geçtiğimiz haftalarda arka jant göbeği kırıldı komple jant aldım 240 tl ye.

Motosikleti
    ramzey qm200
    Keçe patlanman biraz şans biraz da kullanımdan,keçe değiştirirsen shellden atf yağ al,sağlam kolun da yağını boşalt, her ikisine de 200ml yağ koy inşallah bir daha bozulmayacaktır, amortisör yağları dişli yağıdır, hondanın eski bir sercive manualinde (fork oil or atf oil) yazmış. Sorun yaşatmaz. Kollardaki orjinal yağ fazla geliyor gibi geldi bana.
    cenkito bunu beğendi.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    bende 3600 yaptım nolmiş :D
    cenkito bunu beğendi.

Oncelikle herkese iyi gunler dilerim yaklasik 1 ay olmadi bende bir max sahibi oldum 2. El olarak 1800 km de aldim ,2000 km de castrol 10 40 yagi ile degisimini yaptim servise goturmedim su andan motorumda vites gecislerinde bazen sert seslercikartiyor, motorun devrini ayarladiktan sonra gaz verip gazdan elimi cektigimde sanki gaz takili kalmis gibi motor yaklasik 2 3 saniye sonra normal haline geliyor motoru normal devirinden dusurunce bu problem geciyor ama gaz vermeyince stop ediyor bu konu hakkinda bilgisi olan yardim edebilcek biri varsa memlun olurum ( gaz telini yagladim )

arkadaslar bugün amortisörleri inceledim.yeni takılan ve patlayan amortisörün parlak kısmında esneme mesafesi kadar dikey çizikler var.yeni kece taksam yine bozulacak.acaba çizikler tornada silinebilir mi?birde max a baska bir amortisör uydurulur mu?2 aylık sıfır amortisör nasıl bu hale geldi anlamıyorum.amortisörü yerine takarken mi bir hata yaptım bilmiyorum

Motosikleti
    ramzey qm200
    Cambaz, çizikler çok etli değilse 320. Sayfada konu var.
    Ahmetcan gaz telin çok kıvrımlı şekilde montajlı ise yağlasan da gazı bırakınca eski yerine hemen gelmiyordur, karbüratör içinde yay var halatı geri bıraktıran odur, gazı çekirince şak diye eski yerine gelene kadar halatın yerini değiştirmen lazım, sert vites geçişinin sebebi iyi ayrılmayan balatadan oluyor, debriyaj manetinin orda ayar yerini saat yönünde sıkarak manetin boşluğunu azalt
    cenkito bunu beğendi.

dr.asc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS ADVENTURE
    herkese merhabalar.9 senedir biçok farklı motosiklet kullandım(cross hariç). en son motorum olan drift imi 2 yıl kullanıp sattım. gidişinden fln aşırı memnundum ama başkent ankarada yaşamama rağmen şu çukurlar beni deli ediyor çünkü her yerlerdeler.. bende croos a bi şehir lastiği takıp yüksek yüksek devam etmeye niyetlendm.daha çocuk yaştayken babamın yamaha dt 125 iyle kaldırımlardan inip cıkarak beni gezdirdiği günleri hatırladıkça cross alasım geliyor.kalite olsun diye onlara baktım ama eski bile olsa pahalı geldi, yada farı falan yoktu.
    sormak istediklerim:
    -ben bu motoru uzun yol ve ankarada şehir içi kullanacağım bana sıkıntı çıkarır mı? 250 300 km lik uzun yol yapanlarınız var mı?
    - uzun yolda biraz olsun hız istiyor insan.modifiyeli driftimle 120 120 gidiyordum bunda kaçla gidebileceğim?
    -motoru 200 cc fln yaptırsak ne kadara mal olur? hız ve yakıt ne kdr farkeder?
    cevaplarsanız çok sevinirim. teşekkürler..

Tesekkurler

Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Alıntı by*cambaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bugün amortisörleri inceledim.yeni takılan ve patlayan amortisörün parlak kısmında esneme mesafesi kadar dikey çizikler var.yeni kece taksam yine bozulacak.acaba çizikler tornada silinebilir mi?birde max a baska bir amortisör uydurulur mu?2 aylık sıfır amortisör nasıl bu hale geldi anlamıyorum.amortisörü yerine takarken mi bir hata yaptım bilmiyorum
    Merhaba,
    çizikler için polisaj yaptırmak en sağlıklısı cila ile birlikte yapılıyor cam gibi ciziksiz çıkar.
    kromaj polisaj yapan yerlere sorun derim.

Motosikleti
    ramzey qm200
    Amortisörün parlak kısmını temizlerken dairesel hareketle aşındırmanız lazım direk çiziği yok edim diye düz aşındırılırsa ordan yağ kaçırabilir, dairesel, yani tüm yüzeyi birlikte aşındırmanız lazım

Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Selam,
    Bugün pendik albayrak motora uğradım xtreme max'a bakiyim dedim baya hoşuma gitti cbf'i takas etmeyi düşünüyorum belki yarın alırım. Fiyat 4300 dedi biraz kazik yok değil.
    Herneyse sizlerden motoru alırken nelere dikkat etmeliyim veya varsa önerileriniz buyrun.

İyi aksamlar

maxımı satıyorum tarz değişikliği düşünüyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7213111/detay/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)