Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar amortisörüm 12 gün ara ile hele sükür geldi.furs takımını takıp topladım.fakat bilyayı sıkan vidayı nekadar sıkacağımı bilmiyorum.suan gidon dengesiz dönüyor gibi geldi bana.gevsek olmuştur diye biraz sıktım ama tam emin olamadım.az sıkılan veya çok sıkılan gidon bilyası nasıl davranıs sergiler?yorumlara göre deneyerek ayarlıyacağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    Ön frene bas ileri geri yap boşluk varsa sıkmalısın, gevşekliği böyle anlarsın, sıkı olursa sağa sola zor döner, ön teker havada iken sağ sol yapmalısın yük olmamalı, boş gresledin mi
    serdar8787 bunu beğendi.

bos gresledin mi derken yatağa sürdüm ve bilyayı koydum.üzerine tekrar gres sürüp kapattım.galiba amortisörleri yerlestirirken boylarını esit ayarlamadıysam da çekme yapar dimi

Motosikleti
    ramzey qm200
    Çekme işi ayrı da, boşluk yoksa rahat dönüyorsa sorun yok
    serdar8787 bunu beğendi.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Alıntı porsche911tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnce teker daha sağlıklıdır,unilli 80 90 21 kullanıyorum her alanda memnunum, gidonu ben de değiştireceğim eni daha uzun olması lazım normalde cross gidonun, orjinal gidon cg gidonu gibi, sendeki de geniş sanırım, linki var mı. Geniş gidonun hem yön vermesi kolay hem de yatınca koruma görevi oluyor her şartta daha iyi yani
    Merhaba,
    gidon budur farklı renkleride mevcut istediğiniz renkte alın ama motorcu bana şunu dedi "ortadaki demiri çıkar tek tekme ile yamulur" ama orjinalden daha iyi olduğunuda belirtti. http://www.motoraksesuar.com/22mm-un...cm,PR-613.html
    Adalet yok,eşitlik yalan. Hepimiz insanız ulan!! |Ne kadar yükselsende hayat 180' & Saygım kadar kinim de var

Motosikleti
    ramzey qm200
    16 voltta patlar olayını düzeltmek istiyorum 20 den sonra demek daha sağlıklı olur.bu arada uzun yolda konjektöre binen yük arttığı için ısınmıştır,soruna neden olmuştur eğer soğukken test ederseniz sağlam görünebilir,bi değiştirip deneyin derim.çoğu markanın ki uyar zaten maxınki diye aramayın,konjextörü sökün veyasöktürün bundan istiyorum deyin tamamdır

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:22 ----------

Yanlış görmüşüm ön lastiğim 80 100 21 miş

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:31 ----------

Alıntı by*cambaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bos gresledin mi derken yatağa sürdüm ve bilyayı koydum.üzerine tekrar gres sürüp kapattım.galiba amortisörleri yerlestirirken boylarını esit ayarlamadıysam da çekme yapar dimi
    Telden yazınca kendi bişeler uyduruyor, bol yazdım boş yazmış
    serdar8787 bunu beğendi.

13yolcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 600F
    Aşağı yukarı benimde tahminim bu yöndeydi ama elektrik kısmını pek anlamadığım için çok teşekkür ederim @porsche911tt bakalım elimdeki 55-60 osram farda patlarsa değiştircez artık çaresi yok.

@CompanERROR teşekkürler büyük ihtimal bende alırım

serdar8787 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    balatalar bunlar cem ustam.... en soldaki ve en sağdaki balataların dişleri krom gibi bişey... diğerleri normal...
    1 gün öncesinden yağa yatırmıştım

Porsche kardeş seninde yorumlarını beklerim... neden iki başdaki balatalar krom renginde ?

porsche911tt bunu beğendi.

lastiklerim geldi taktırdım bir kaç gündür onlarla geziyorum. gerçekten kendimi çok daha güvende hissediyorum bu lastiklerle süper oldular. motorun pek net resmi yok yeni lastikleriyle yakında motorda bir kaç değişiklik ve daha güzel fotoğraflarla geri döneceğim

serdar8787, AttilaXtreme ve porsche911tt bunu beğendiler.

İbrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    gidon budur farklı renkleride mevcut istediğiniz renkte alın ama motorcu bana şunu dedi "ortadaki demiri çıkar tek tekme ile yamulur" ama orjinalden daha iyi olduğunuda belirtti. http://www.motoraksesuar.com/22mm-un...cm,PR-613.html
    Doğrudur Mavisi var kumsalda yan yattım yamuldu biraz. Ben taktıktan sonra hiç sıkmamıştım orta demirin vidalarını ama iyiki orta demiri var onun sayesinde yamukta olsa eve döndüm gidip aynısından bir tane daha aldım bu sefer iyi sıktım ortadaki demiri fakat bir daha yatmadım kumsalda :D

Birde fiyat kesinlikle çok fazla. İlkini 20 ye almıştım. İkincisini doların artışı bahane 25 e alabildim
    Sadece ortadaki parçada alınıp takılabilir, öneririm.

Not: orjinalden biraz engindir gidon

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Alıntı Clearidas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastiklerim geldi taktırdım bir kaç gündür onlarla geziyorum. gerçekten kendimi çok daha güvende hissediyorum bu lastiklerle süper oldular. motorun pek net resmi yok yeni lastikleriyle yakında motorda bir kaç değişiklik ve daha güzel fotoğraflarla geri döneceğim

http://i.hizliresim.com/VVX3OB.jpg

http://i.hizliresim.com/vE8JGA.jpg

lastikler güzel olmuş cleridas kardeş, hayırlı olsun

lastiklerin fiyatı ve ebatları nedir ????

arka 120 80 18 ön 90 90 21 yanlış hatırlamıyorsam . ön arka 360 tlye aldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

arkadaşlar birde arkaya birini alınca vites geçişlerinde genelde arkadaki savruluyor nerdeyse tutuncak pek biyer yok ayaklıklarda pek iç açıcı değil. bu sorunla karşılaşan oldumu nasıl çözdünüz . benim aklıma çanta taktırmak geliyor ama onu son çare olarak düşünüyorum.
    serdar8787 bunu beğendi.

Motosikleti
    ramzey qm200
    Balatalarda nikel olan önde olur gibi bir bilgiyi ne ustadan duydum, ne okuduğum service manuallerde gördüm önemi yok bence, normalde bildiğim en dıştaki sökerken ilk çıkan, diğerlerine nazaran daha çok aşınıyor, sadece onu biliyorum
    serdar8787 bunu beğendi.

Porsche911tt onceki cevap icin sagolun.
    Ustadlara yeni sorum şu
    Max imin motorunu çıkma bir motorla degistirebilirmiyim. Yani 150 ligi cikartip yerine 250 lik yada 450 cc lik bir motor takabilirmiyiz. Direkt uyumlu bir motor varmi yoksa olmaz mi bu iş .baska sorunlarmi çıkar aktaricilarda falan

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı motoyus61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Porsche911tt onceki cevap icin sagolun.
    Ustadlara yeni sorum şu
    Max imin motorunu çıkma bir motorla degistirebilirmiyim. Yani 150 ligi cikartip yerine 250 lik yada 450 cc lik bir motor takabilirmiyiz. Direkt uyumlu bir motor varmi yoksa olmaz mi bu iş .baska sorunlarmi çıkar aktaricilarda falan
    cg 250 cc motor blogu takılabilir, sadece ön sase baglantı tarafı uydurulacak
    baska model yuksek cc uymaz, uydurulmaya calısılsada asırı masraflı olur

bakım zamanı yaklasıyor,

bu sefer yag olarak Castrol Power1 Racing 10W-50 deneyecegim

serdar8787 bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    arkadaşlar bunlarda motordan cıkan 2 senelik eski ybr balataları ve göbek, balatalar gayet iyi dayanmış

cem ustam sence yıbranma çokmu göbeğin üstünde, ayrıntılı çekmeye çalıştım

porsche911tt bunu beğendi.

Öncelikle selamın aleyküm cümleten. Direk konuya giriyorum. Boyum 193 cm 100 kiloyum. Diğer motorlar altımda bisiklet gibi kalıyor. x treme max almayı planlıyorum. İyi araştırma yaptım. 2015 model için 4200 fiyat aldım. Daha düşük bursa civarında fiyat veren yok sanırım. Bildiğiniz varsa paylaşırsanız sevirim. Servis bakım ücreti 70 tl diyor. Pahalı geldi. Ayrıca arkaya yanlara çanta koyacagım. o yüzden arka demirlik gerek.
    En ucuz nasıl temin edebilirim. Ön koruma demiride gerek. Onuda en ucuz nasıl temin edebilirim yada yaptırabilir miyim?
    Bende motoran dante 100 cc var onun ön demiri buna olur mu ?
    bu motoru asfaltta kullacagım işe gidip gelirken. Bana cok masraf çıkartır mı ?
    Kaç binde bir servise giriyor
    yakıtı nasıl
    2. el satan var mı takas yapanda olabilir
    Ön farı değiştirmeyi düşünüyorum ne kadar mal olur ne kadara taktırabilirim
    vites ve devir saati göstergesi ekleyeceğim. Onları ben yapabilir miyim ne kadara mal olur
    motorun daha geniş görünmesi için başka ne yapabilirim. Teşekkür ederim çok soru sordum biliyorum :(

Motosikleti
    ramzey qm200
    Ön sol amortisör keçesi yağ kaçırıyor, nasipse yarın söküp değiştireceğim, keçeyi motokaçar dan aldım,20 tl çifti gayet ilgili satıcı tavsiye ederim, foto çekip eklemeye çalışacağım, bu arada amortisör borusu yani parlak olan kısım keçeye oturduğu için bu boruda sinek pisliği kadar ezik olsa keçe yine işini yapamaz, benimkinde ezik göremedim, söküp ayrıntılı bakacam, size tavsiyem bu boruya taş vs gelmemesi için öndeki koruma plastiğini sökmemeniz, hasar aldırmamanız, yine iş bilmez tamirciler boruyu mengeneye bağlayıp alttaki tapayı öyle sökmeye çalışabilir,olurda sökmek veya söktürmek zorunda kalırsanız hasar aldırmayın boruyu bulamazsak komple değiştirmek zorunda kalırız, inşallah benimkinde hasar yoktur, yarın belli olacak. Saygılar
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    porsche911tt
    kece numaralarini ve ayrintili resimlerini senden de bekliyoruz

Serdar asinmis ama bir balata daha eskitir galiba.
    olmadi sac lardan birini kalin cg saci tak
    tabi sigarsa, sorun olmazsa.
    porsche911tt ve serdar8787 bunu beğendiler.

DjTim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı Boraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle selamın aleyküm cümleten. Direk konuya giriyorum. Boyum 193 cm 100 kiloyum. Diğer motorlar altımda bisiklet gibi kalıyor. x treme max almayı planlıyorum. İyi araştırma yaptım. 2015 model için 4200 fiyat aldım. Daha düşük bursa civarında fiyat veren yok sanırım. Bildiğiniz varsa paylaşırsanız sevirim. Servis bakım ücreti 70 tl diyor. Pahalı geldi. Ayrıca arkaya yanlara çanta koyacagım. o yüzden arka demirlik gerek.
    En ucuz nasıl temin edebilirim. Ön koruma demiride gerek. Onuda en ucuz nasıl temin edebilirim yada yaptırabilir miyim?
    Bende motoran dante 100 cc var onun ön demiri buna olur mu ?
    bu motoru asfaltta kullacagım işe gidip gelirken. Bana cok masraf çıkartır mı ?
    Kaç binde bir servise giriyor
    yakıtı nasıl
    2. el satan var mı takas yapanda olabilir
    Ön farı değiştirmeyi düşünüyorum ne kadar mal olur ne kadara taktırabilirim
    vites ve devir saati göstergesi ekleyeceğim. Onları ben yapabilir miyim ne kadara mal olur
    motorun daha geniş görünmesi için başka ne yapabilirim. Teşekkür ederim çok soru sordum biliyorum :(
    Dogrusu ben de Xtreme Max almayi planliyorum. Bursa dayim ben de, soft yan cantalarim var, onlar icin yan destek demirleri istiyorum. Yani sordugun sorunun cevabini cok merak ediyorum.
    Bir de motorum biram once satilsa tam super olacak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)