Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONDİAL EXTREM MAX
    Arkadaşlar merhabalar saygılar benim extrem max lt de 20 km bile gitmiyor ikidir yolda kalıyorum bir anormallık yokmu sizcede.millet 100 klm de 3.5 lt den bahsediyor.haa devirli falan da kullanmıyorum sehir içi bu ölçü.selamlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    omerhaluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme MAX - 2013
    merhaba.. adım ömer 34 yaşımdayım istanbul maltepedeyim.. yaklaşık bir ay önce x-treme max'ımı aldım.. sanırım burada çok şey öğreneceğim..
    özellikle istanbul'da olan arkadaşlarla buluşup sohbet etmek isterim.. bu arada geziler olursa katılmak isterim..

selam vermişken de gördüğüm soruyu yanıtlayayım...

Alıntı avcımoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar saygılar benim extrem max lt de 20 km bile gitmiyor ikidir yolda kalıyorum bir anormallık yokmu sizcede.millet 100 klm de 3.5 lt den bahsediyor.haa devirli falan da kullanmıyorum sehir içi bu ölçü.selamlar...
    benim motor şehir içinde 50 liralık benzin ile yaklaşık 10 litreye tekabül ediyor, 240 km kadar yol yapıyorum..
    AB rh+ MoToRSiKLeT = öZGüRLüK

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Acaba motorunuzun benzin deposu musluğu yedek depo yönünde mi ? Çünkü ben yedek depodayken 20 km yol yapıyorum,bir kontrol edin umarım öyledir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:10 ----------

Alıntı omerhaluk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba.. adım ömer 34 yaşımdayım istanbul maltepedeyim.. yaklaşık bir ay önce x-treme max'ımı aldım.. sanırım burada çok şey öğreneceğim..
    özellikle istanbul'da olan arkadaşlarla buluşup sohbet etmek isterim.. bu arada geziler olursa katılmak isterim..

selam vermişken de gördüğüm soruyu yanıtlayayım...

benim motor şehir içinde 50 liralık benzin ile yaklaşık 10 litreye tekabül ediyor, 240 km kadar yol yapıyorum..
    Bende Şile'deyim abi yolun düşerse beklerim
    XV

omerhaluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme MAX - 2013
    Alıntı ozgranl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava güzel olsa yarın bile gelirdim.. ama yağmurda strese giriyorum.. güzel bi hafta sonu gelirim çaya
    AB rh+ MoToRSiKLeT = öZGüRLüK

Motosikleti
    MONDİAL EXTREM MAX
    Acaba motorunuzun benzin deposu musluğu yedek depo yönünde mi ? Çünkü ben yedek depodayken 20 km yol yapıyorum,bir kontrol edin umarım öyledir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:10 ----------

yok arkadasım yedekte değil.zaten benim yedekte bi sorun var tam depoda benzin bittiğinde yedektede benzin bitmiş oluyor ? 2000km kontrolü geldi zaten servise soracam iyice sinirim bozuluyo 2013 motor daha.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    yok arkadasım yedekte değil.zaten benim yedekte bi sorun var tam depoda benzin bittiğinde yedektede benzin bitmiş oluyor ? 2000km kontrolü geldi zaten servise soracam iyice sinirim bozuluyo 2013 motor daha.
    önemsiz bişey o. muhtemelen ya muskuk arızalı yada musluga baglı hortum yerinden cıkmıstır.

o olayı kafana takma
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

egekocasoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaslar bende bir kac fotograf paylasiyim da yasadigimiz belli olsun istedim

Buda sanirim motorumun en iyi fotografi

Bazen aklimiz sokak motorlarina kaymiyor degil tabiki (Ducati-Monster)

Ktm Duke 200 & Extreme Max

https://www.google.com.tr/search?q=one+moto+cross+sticker&source=lnms&tbm=is ch&sa=X&ei=gmkeU_P8KsrsswbZmYCABA&ved=0CAcQ_AUoAQ& biw=1280&bih=656#facrc=_&imgdii=_&imgrc=F8ykDlo42g 4y9M%253A%3B50JwJTA6a5vNxM%3Bhttp%253A%252F%252Fi0 0.i.aliimg.com%252Fwsphoto%252Fv0%252F1337920300%2 52FHot-selling-motorcycle-font-b-stickers-b-font-Free-shipping-ATV-decals-wholesale-Cheap-font-b.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.aliexpress.com%252F reviews%252Fmotocross-stickers-review.html%3B553%3B805

Buda yeni sticker takimim yarin yapmayi dusunuyorum bittikten sonra fotograf paylasicam.. Herkese iyi surusler
    cenkito ve dnndbs bunu beğendiler.

dnndbs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :((
    Deli oldum, 200 sayfayı okuyacaktım neredeyse.. Bu motoru uzun süredir kullanan ve gerçekten hala memnun olan var mı acaba?? Çok fena aklıma girdi çünkü hem şekli güzel, hem de fiyatı oldukça iyi..

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı egekocasoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar bende bir kac fotograf paylasiyim da yasadigimiz belli olsun istedim

http://imageshack.com/a/img546/5941/le8x.jpg

http://imageshack.com/a/img853/5008/8hmc.jpg
    Buda sanirim motorumun en iyi fotografi

http://imageshack.com/a/img15/5752/n63m.jpg
    Bazen aklimiz sokak motorlarina kaymiyor degil tabiki (Ducati-Monster)

http://imageshack.com/a/img18/7559/0zbk.jpg
    Ktm Duke 200 & Extreme Max

https://www.google.com.tr/search?q=one+moto+cross+sticker&source=lnms&tbm=is ch&sa=X&ei=gmkeU_P8KsrsswbZmYCABA&ved=0CAcQ_AUoAQ& biw=1280&bih=656#facrc=_&imgdii=_&imgrc=F8ykDlo42g 4y9M%253A%3B50JwJTA6a5vNxM%3Bhttp%253A%252F%252Fi0 0.i.aliimg.com%252Fwsphoto%252Fv0%252F1337920300%2 52FHot-selling-motorcycle-font-b-stickers-b-font-Free-shipping-ATV-decals-wholesale-Cheap-font-b.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.aliexpress.com%252F reviews%252Fmotocross-stickers-review.html%3B553%3B805

Buda yeni sticker takimim yarin yapmayi dusunuyorum bittikten sonra fotograf paylasicam.. Herkese iyi surusler
    2. Resimde ki ufak kırmızılık buji piposu mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

Alıntı dnndbs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deli oldum, 200 sayfayı okuyacaktım neredeyse.. Bu motoru uzun süredir kullanan ve gerçekten hala memnun olan var mı acaba?? Çok fena aklıma girdi çünkü hem şekli güzel, hem de fiyatı oldukça iyi..
    Ben ikinci el olarak aldım yaklaşık aldıktan sonra 2 bin km yol yaptım ve motor ile alakalı en ufak sorunum ve pişmanlığım yok. Genel olarak okusanız da ufak tefek problemler göreceksinizdir ki onlarında çözümü yine forum içerisinde var.Sorunlar şu şekilde: Zamanla boyalar atıyor,amortisör boyası sararıyor,tazyikli suyla yıkarsanız boyalarda gözle görülür solma meydana geliyor,vidalar düşüyor,farı havaya bakıyor ya da 150cc bir süre sonra yetersiz kalıyor gibi.. Yağına,zincir ayarına dikkat edersiniz belli zaman aralıklarla motorunuzla ilgilenirseniz pişman olmayacağınıza inanıyorum.
    cenkito, bluevean ve lonasny bunu beğendiler.
    XV

Motosikleti
    2. Resimde ki ufak kırmızılık buji piposu mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

Ben ikinci el olarak aldım yaklaşık aldıktan sonra 2 bin km yol yaptım ve motor ile alakalı en ufak sorunum ve pişmanlığım yok. Genel olarak okusanız da ufak tefek problemler göreceksinizdir ki onlarında çözümü yine forum içerisinde var.Sorunlar şu şekilde: Zamanla boyalar atıyor,amortisör boyası sararıyor,tazyikli suyla yıkarsanız boyalarda gözle görülür solma meydana geliyor,vidalar düşüyor,farı havaya bakıyor ya da 150cc bir süre sonra yetersiz kalıyor gibi.. Yağına,zincir ayarına dikkat edersiniz belli zaman aralıklarla motorunuzla ilgilenirseniz pişman olmayacağınıza inanıyorum.
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Genel sorunları anladım, bende rengini beğenmedim aslında, alırsam eğer siyah mat renkli bir kaplama tarzında bişeyler yaptırırım diye düşünüyorum. Hayırlısı olur inşallah..

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Genel sorunları anladım, bende rengini beğenmedim aslında, alırsam eğer siyah mat renkli bir kaplama tarzında bişeyler yaptırırım diye düşünüyorum. Hayırlısı olur inşallah..
    Orası sizin zevkinize ve tercihinize kalmış bence rengi gayet hoş ve güzel duruyor. Eğer kaplama düşünüyorsanız mutlaka 3-5 lira fazla verin kaliteli işinin ehli bir yere yaptırın bir tanıdığım kaplamanın atmasından(zamanla kalkıyor ve baloncuk vs oluyor)şikayetçi.Hayırlısı olsun
    cenkito ve dnndbs bunu beğendiler.
    XV

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    belki de tr de ilk alan ve halende kullanan ben varım.

sayfaları iyi incelemeni öneririm.

cadde de ve arazide o kadar zorlamama ragmen halen tık demedi 8500 km yi gectim.

ama çinli oldugundan hep aklımda deyip kulagın motorda olacak, ses değişimlerini erken teshis edeceksin.

ve asla dip gaz zorlamayaksın ki yolda bırakmasın.

150 cc gücü orjınalde biraz yetersiz kaldıgı olabiliyor.

cross oldugundan devir kesici yok diye biliyorum yada ben daha sokmadım

son sözüm : bu kullanımımla fiyatına göre muhtesem bir motor
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Orası sizin zevkinize ve tercihinize kalmış bence rengi gayet hoş ve güzel duruyor. Eğer kaplama düşünüyorsanız mutlaka 3-5 lira fazla verin kaliteli işinin ehli bir yere yaptırın bir tanıdığım kaplamanın atmasından(zamanla kalkıyor ve baloncuk vs oluyor)şikayetçi.Hayırlısı olsun
    Tavsiyeniz için teşekkürler. İyi bişeyler yaptırmak isterim tabi ki

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belki de tr de ilk alan ve halende kullanan ben varım.

sayfaları iyi incelemeni öneririm.

cadde de ve arazide o kadar zorlamama ragmen halen tık demedi 8500 km yi gectim.

ama çinli oldugundan hep aklımda deyip kulagın motorda olacak, ses değişimlerini erken teshis edeceksin.

ve asla dip gaz zorlamayaksın ki yolda bırakmasın.

150 cc gücü orjınalde biraz yetersiz kaldıgı olabiliyor.

cross oldugundan devir kesici yok diye biliyorum yada ben daha sokmadım

son sözüm : bu kullanımımla fiyatına göre muhtesem bir motor
    Motoru ilk edinenlerden biri olduğunuzu tahmin ettim ve birçok yazınızı da okudum. Bende bu kadar övgüye bu fiyatı anlayamamıştım sadece. Kazasız belasız nice sürüşler dilerim size

Bir de aklıma takılan bir soru var; bu motor 250 cc mi yoksa 150 cc mi? Çünkü bazı yerlerde 250 cc diye yazılı..

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Tavsiyeniz için teşekkürler. İyi bişeyler yaptırmak isterim tabi ki

Motoru ilk edinenlerden biri olduğunuzu tahmin ettim ve birçok yazınızı da okudum. Bende bu kadar övgüye bu fiyatı anlayamamıştım sadece. Kazasız belasız nice sürüşler dilerim size

Bir de aklıma takılan bir soru var; bu motor 250 cc mi yoksa 150 cc mi? Çünkü bazı yerlerde 250 cc diye yazılı..
    normalde 150 cc ama

bendeki modifiye 210 cc , bazı arkadaslarda 220 yada 250 cc olarak modifiye etti

birde fiyat / övgü mevzuna gelmek lazım aractan beklentiler cok önemli.

tutarda 40-50 bg lik ktm nin cıktıgı yerlere ön dişliyi küçüiltüp arka dişliyi buyuterek

devirden kaybedip tork tan kazanarak cıkmak isteyenlerde var.

ama motoru surekli son devirde dip gaz kullanmaları gerekiyor

böle bir uygulamayla kullanırsanız silindir piston kitlenmesi süpriz olmaz

her yazımda demişimdir asırı üst limitlerinde kullanmadıktan sonra sorunsuz bir motordur max
    dnndbs bunu beğendi.

Motosikleti
    normalde 150 cc ama

bendeki modifiye 210 cc , bazı arkadaslarda 220 yada 250 cc olarak modifiye etti

birde fiyat / övgü mevzuna gelmek lazım aractan beklentiler cok önemli.

tutarda 40-50 bg lik ktm nin cıktıgı yerlere ön dişliyi küçüiltüp arka dişliyi buyuterek

devirden kaybedip tork tan kazanarak cıkmak isteyenlerde var.

ama motoru surekli son devirde dip gaz kullanmaları gerekiyor

böle bir uygulamayla kullanırsanız silindir piston kitlenmesi süpriz olmaz

her yazımda demişimdir asırı üst limitlerinde kullanmadıktan sonra sorunsuz bir motordur max

Yok, o konuda sıkıntı yok Ben gayet tecrübesizim olursa bu ilk vitesli motorum olacak. O yüzden öyle çok uçlarda sürmem diye düşünüyorum..
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Merhaba motor 10 gündür kapının önünde yatıyor malum havalar soğuk ve yağışlı bugün biraz düzelmişken okula motorla gideyim dedim ve baya zor çalıştı,rölantide bir kaç kere stop etti ve vitesi 1'e aldığımda ani öne atılıyor ve stop ediyor. Neyse bir şekil yola koyulup okula vardım motor ısındıktan sonra stop etme olmadı tek marşta çalıştı ve 1.vitese de gayet normal geçti. Motor soğuduktan sonra tekrar denedim yine 1'e sert geçiyor yani motor kendini öne atıyor sorun neden kaynaklı olabilir ?
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    debriyaj plakaları birbirine yapısıyor ondan kaynaklı

olay cok tartısıldı

kendi cevabımdan alıntı yapayım

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3281909

samet beyin dediği dogrudur
    motorunda hiçbir sıkıntı yok. tamamen motordaki yag ve dandik balatadan kaynaklı bir sorun. zararı yoktur. sadece insanı sinir eder.
    yapman gereken en güzel sey, geceden ankaranın ayazını cekmiş kemiklesmiş motorunu calıstırmadan önce
    viteste iken debriyajı sıkıp öne geriye 20-30cm hareket ettirmen. bu yapısan balataları normale döndürecek ve sabah ilk calıstırmanda
    vitese attıgında ki sorun ortadan kalkacaktır.

.
    soguk memlekette isen önce jıkleyi orta konuma al yada en uste öle calıstır hemen orta ya geri al

en ustte rolantide calısmaz, az ısınınca da kapatıp devam et
    Ahmet Abi, ozgranl ve demirutku bunu beğendiler.

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Çok teşekkürler abi bende kafaya takmıştım dediğin gibiyse sıkıntı yok sağolasın
    cenkito bunu beğendi.

egekocasoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynen orjinal buji piposu ama uzerinde ngk stickeri var

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:35 ----------

Bende sonunda artik dayanamayip bu sabah İzmirin en iyi ve en eskilerinden olan kardesler motorsiklete motorumu bıraktım. Motordan ses geliyo ve yag kaciriyo amatisor patlak mi degil mi cozemedim zincir tam sarmiyor yolda giderken aku desem kac kere sarj ettirdim bigunde tamamen bitiyor stop lambalarinin tesisati tamamen birbirine karismis durumda anlicaginiz motor bitmis durumda. Bu sefer insallah tamamen herseyi yapildiktan sonra sorun cikarmazsa huzursuz olarak binmedigim zaman bende mutlu bi Max binicisi olarak donucem araniza
    cenkito bunu beğendi.
    Just Ride..

Motosikleti
    Alıntı egekocasoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen orjinal buji piposu ama uzerinde ngk stickeri var

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:35 ----------

Bende sonunda artik dayanamayip bu sabah İzmirin en iyi ve en eskilerinden olan kardesler motorsiklete motorumu bıraktım. Motordan ses geliyo ve yag kaciriyo amatisor patlak mi degil mi cozemedim zincir tam sarmiyor yolda giderken aku desem kac kere sarj ettirdim bigunde tamamen bitiyor stop lambalarinin tesisati tamamen birbirine karismis durumda anlicaginiz motor bitmis durumda. Bu sefer insallah tamamen herseyi yapildiktan sonra sorun cikarmazsa huzursuz olarak binmedigim zaman bende mutlu bi Max binicisi olarak donucem araniza
    Keşke motorum olsa da ben de böle sorunlar yaşasam
    lonasny bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)