Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    karburatör ayarından olabilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    corpsecorpse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max
    karburatorden değil galiba cunkü rolantiyi yukselttim bugun soğukkende tık die istop etti .sanki bi anda boğuluo .yarın bi hava filtresine kadar bakacam .hava filtresimi doldu nedir anlamadım

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    karburatör hava ayarını kasıt etmiştim ben zaten

birde jıkle yi kontrol et bazen girişteki hava kanalı kapalı kalabiliyor, jıkle acık olmasına ragmen, takılı kalabiliyor

demirutku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X Treme Max Gürsel Bey Fransadan İspanya'ya geçmiş İspanyadan da arfikaya geçicekmiş
    http://www.facebook.com/photo.php?v=10153208389235627
    selamlar , motoru aldığımdan beri pek foruma giremedim şimdi biraz bakınıyorum. uzun yola gidebilirmiyim, götürürmü acaba falan diyordum fakat bu videodan sonra sanırım ilk fırsatta çıkmayı düşünüyorum

bir de sorum olacak, aynaları değiştiren varmıdır ? varsa tavsiyesi olan varmıdır? rüzgardan bozuluyo biraz ayar etti beni,acaba dedim gevşemiş mi fakat sıkacak yerini de bulamadım

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    ben scoter aynası taktım

tabi az ayarlama yaparak. önceki sayfalarda mevcut paylasımım.

ucuzda çifti 8-10 TL bişey

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Bu hafta sonu ne yapsam ne yapsam diye düşünürken havaların kötü olma riskinide göze alarak memlekete doğru max ımla gitmeye karar verdim. henüz 1000 km de rodajı bile tamamlanmadı yağını yeni değiştirmişken yol gözüktü..

çantamı hazırladım 2 gün kalacağım için uzun kollular yede çamaşırlar vs vs doldurdum. dizlik 1 kask eldiven ve mont ile yola koyulmaya hazırdım. motorun yüklenmiş hali ;

Uploaded with ImageShack.us

ve yola çıktım otobanı kullanmadım en eski virajlı alman mezarlıgının oldugu yolu tercih ettim, gülek taraflarına geldiğimde hava soğudu ve bir titreme geldi anladım ki montumu giyinmem gerekiyor ufaktanda bir su molası verdim ve manzarayı biraz izledim gerçekten doğa harikası.

ve niğde merkeze akşam olmadan kendimi atmış bulunuyorum,

buda niğdedeki bağımız bahçemiz uzun zamandır gelmiyordum

gelmişken bide mangal yakmamak olmaz

pazar günü saat 11 gibi yola çıktım saat 2 de mersine vardım. yağmura yakalanmamam büyük şanstı. yolda hiç mola vermeden direkt geldiğim için resim çekemedim.

yolda tek sorun dönerken arka çanta egzozun üstüne oturduğu için biraz kendini ve çantayı yakmış o da benim hatam.

Max ın hiç nefesi kesilmedi yolda bir kez daha bu motoru takdir ettim ben yoruluyorum ama motor yorulmuyor

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    bu motora boyum yeter mi diye düşünüyorum sürekli
    boy 173 cm am tam 2 ayağım yere basması gerekli
    yıllardır motor kullanıyorum genelde scoter ve maxi scoter
    ama farklı bi tarz olan cros denemek istiyorum
    dağ taş kamp doğayı severim.

Motosikleti
    Xtreme Max 150
    Dün konuştum. Lastikleri enduro lastiğiyle değiştirip,

Koltuğu kestirip üst katmana daha yumuşak bir sünger koydurucam ısıtmalı yapıcam onu

Koltuğu yapmışken elcikleride yapıcam. Kış geliyor malum

Birde ön dişliyi değiştirdim sürat arttı fakat arka dişliyide değiştirebilirim. Para geldikçe şeytan dürtüyor

Kış Hazırlıklarımızı yapalım.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    evet arkadaslar modifiye maxımın yakıt tüketimi 18 Litre=580 km

sehir içi, sehir dısı, arazi, yayla yolu karısık.

100 km de 3.10 litre, km de 15 kuruş

genieril - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya tay 200/Hyosung gt250/ybr125
    merhaba arkadaşlar, asya gy 200 le X-treme max arasında kaldım. sizlerinde fikirlerinizi bekliyorum. ikisinide kullanmadım x-treme maxlarda balansör varmış titreşim yokmuş diye duydum acaba gy 200 de çok mu titreşim var ki böyle bir yorum duydum? kullanan arkadaşlardan artı ve eksilerini paylaşabilirmisiniz. şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    cbr250r
    Alıntı genieril adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar, asya gy 200 le X-treme max arasında kaldım. sizlerinde fikirlerinizi bekliyorum. ikisinide kullanmadım x-treme maxlarda balansör varmış titreşim yokmuş diye duydum acaba gy 200 de çok mu titreşim var ki böyle bir yorum duydum? kullanan arkadaşlardan artı ve eksilerini paylaşabilirmisiniz. şimdiden teşekkürler.
    kendi motorumdan yola çıkaraktan cevap verirsem(max150) titreşim az da olsa var bu birazda kullanıma bağlı, yüksek devirlerde rahatsız edebiliyo fakat genel olarak sakin bir kullanımda hissedilmiyo açıkçası. gy200 kullanmadığım için karşılaştıramam fakat max150nin tadı başka olsa gerek
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    zaten gy 200 tay da ancak ikinci el mevcuttur, sıfırı yok.

onlarında saglık durumları bilinmez

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Iyi valla sen epey de kurcaladin son surat otobanda eski ve yeni duruma gore nasil?
    Allah bilir disli ile torka yuklenmissindir
    Memnunmusun modlarindan, degdi mi?

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaslar modifiye maxımın yakıt tüketimi 18 Litre=580 km

sehir içi, sehir dısı, arazi, yayla yolu karısık.

100 km de 3.10 litre, km de 15 kuruş

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    valla ben debriyaj tasını da değiştim, oda ilk aktarma oluyor,

18-75 olan dişliyi 21-70 ile değiştim, yetmedi önede 16 iken normalde 17

uzun yola cıkarkende 18 takıyorum. otoband kadran denemedim ama gecen normal yolda 90-100 km

hızlarda titresimden rahatsız olmadan gayet konforlu seyahat ettim toplamda 500 km civarı yol yaptım.

motor bu dişli kombinasyonuna ragmen gene cok torklu, arazide gazı acınca sahlanmaya fazla meyilli.

sonuc olarak gayet memnunum

serdar8787 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye

selam arkadaşlar bakıyorumda pek bi hareket yok

bizim motora sade arka jant çemberini nerden bulabilirim bir fikriniz varmı, bunlarınki 4.60 - 18 oluyor ve internete 3.50 den daha geniş olanını bulamadım... veya başka bir crossun komple arka jantı buna uyarmı ?

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Herkese selamlar.. Üniversitenin ilk haftasını ekintiye getirdikten sonra Şile'de okumanın avantajlarından faydalanalım dedik ve 1 günlük konaklamalı Ağva gezisi yaptık.. Ağvaya 3 km uzaklıkta bulunan Kurfallı Köyü'nde bir otelde konakladık (Ekoland Otel).. Otel tamamen ahşap tek eksisi temizlik sorunu ve tahta kuruları oldu Ağva iki nehrin arasında yer almakta ve iki nehirde de tekne turu mevcut 50 TL ücreti var ister 1 kişi binin ister 10 kişi fiyat sabit. Nehir kenarında sıralanmış balıkçılarda rakı-balık yapabilirsiniz bu konuda favorimiz Şenol Abi'nin mekanıdır. Bana Ağva uzak kalır Şile'de takılayım derseniz limanda tekneler ve restaurantlar mevcut. Tekneler arasında da Dener Reis bir kalem daha üstündür. Ağva yolu üzerinde Şile'den yaklaşık 5 km uzaklıkta bulunan Çayırbaşı Köyü'nde yer alan Doğa Gözleme ve Mantı Evin'de soslu gözleme yemenizi tavsiye ederim. Seyahatimizi kız arkadaşımla gerçekleştirdik ve yol üstünde yer alan tüm köylerin de sahillerine inip keşif yaptık.

Not : Şile Kumbaba mevkisinde kimseciklerin bilmediği dere kenarı bir çay bahçesi mevcut burada ördekleri ve balıkları seyrederken çay içebilirsiniz. Eğer bu taraflara yolunuz düşerse seve seve rehberlik yaparım

Bir kaç resim atayım,ilk kez resim atıyorum umarım beceririm..

Şile Küçük Mendirek

Ağva Tekne Turu

Şile Kumbaba Ördekli Mekan

cenkito ve KeaSH-07 bunu beğendiler.
    XV

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-kanuni-cross-250-moose-22mm-gidon-kirmizi,mavi,siyah,turun,yesil-124960955/detay/

bu ürün hakkında bilgisi olan var mı , fiyatına değer ise almayı dusunuyorum ramzey gidonu buldum fakat siyah degıl o sekılde takmak ıcıme sınmedı ayrıca gidon sungerınıde verıyorlarmıs fiyat nasıl sizce

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    bence daha cok arastır fiyat pahalı ben 40 lira civarına ramzey ortası destekli siyah cross gidon bulup almıstım. piyasayı arastırmaya devam et bulacagına inanıyorum.

ama markası ramzey değil zealsun olur zongshen olur vs vs farketmez oda
    ozgranl bunu beğendi.

mehonium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway land cruiser 250

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:00 ----------

biraz motorumun son halinden foto paylaşayım istedim biraz renklilik

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

şu yakınlarda forumlardan aldığım gaz ile arka çanta demiri ni iptidai yöntemlerle gerçekleştirdik mondial 100 cc cup çanta demirini modifiye ettikten sonra arka tutma demirlerine kaynattık sonra mondialin kendi çantasını taktık idareten biraz daha büyük bir şey alıcam yakında , motorumuzada ufaktan alışmalara başladım şu an 400 km civarına geldim ki şehir içi kullanıyorum ... geçenlerde bulunduğum memlekette fazla kask kullanılmıyor bende korumalar mont kask eldivenler falan çıktım her zamanki gibi yola ışıklarda durdum yanımda ki apaçi arkadaş beni polis sandı bir bakışı varki tam şok durumu
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    cbr250r
    çanta demirini ben de nasıl yapıcam bilmiyorum istanbulda yaptırabileceğim bilinen bir yer varmıdır acaba ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)