Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 1231151101 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Racer Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    NicemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    arkadaşlar aranızda Kanuni Racer kullanıcıları varsa burada toplanalım ben alalı 1 hafta kadar oldu birlikte düşüncelerimizi paylaşmak isterim...

Ahanda listemiz beyler
    Listede ismi ve detayı olmayan arkadaşlar lütfen detayları belirtiniz...

1-NicemaN - KIRMIZI- 34 TK 0160
    2-ermac - MAVİ-34 ADH 40
    3-ammsav -YEŞİL - 34 TG 3526
    4-Tencere -REPSOL
    5-Piriyatel -REPSOL
    6-BLOODMN- - KIRMIZI-
    7-titanxxx
    8-gopreis- - KIRMIZI-
    9-tlgzl
    10-gazkesmez
    11-only_wolf17
    12-sahinhakan04
    13-Racer Evren
    14-d3li_styla
    15-sahinhakan04- MAVİ-
    16-omerowen- MAVİ-33 R 3488
    17-tunde
    18-lewoonline
    19-serkanADH13-YEŞİL -
    20-Selcuk YILDIZ - MAVİ- 29 AT 200
    21-blade7 -REPSOL 20 LY 165
    22-xardias -REPSOL 63 YC 453
    23-pecobra - KIRMIZI-60 tu 590
    24-ÇAĞ- MAVİ-34 EF 7854
    25-ayhanbebit - - MAVİ- -34 BC 8422

Motor : 1Silindir.4Zaman
    Silindir Hacmi : 193,2cm3
    Silindir Çapı ve Strok : 193,2cm3
    Sıkıştırma Oranı : 9,0:1
    Maks. Güç : 14,96HP/7500dev./dk.
    Maks. Tork : 14Nm/6000 d/dk
    Soğutma Sistemi : Hava
    Çalıştırma : Elektrikli/Pedal
    Ön Fren : Disk
    Arka Fren : Tambur
    Yağlama Tipi : Yağ pompası
    Ateşleme : CDI
    Akü : 12v/7A
    Ön Süspansiyon : Teleskopik
    Arka Süspansiyon : helezonik mono amortisör
    Yakıt Tankı Kapasitesi : 13 L
    Ön Lastik : 90/90-18
    Arka Lastik : 130/70-18
    Boyutları : 2060*715*1155
    Ağırlığı : 140 kg
    100 km'de ort. yakıt maliyeti : 2,9 lt

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kanuni Racer 200 CC

Selam Arkadaşlar

Kanuninin ocakta piyasaya cikicak olan 2006 model 200 cc racerini almayi dusunuyorum ancak bir jinlunum var ve cok cektim fiyatinin cok uygun olmasi beni urkutuyor ancak daha once 125 kanuni kullanmistim ve acikcasi pek çinli olduğunu belli etmiyordu sizden ricam bana bir yorumda bulunurmusunuz sizce kalite ve performans açısından sorun yaşarmıyım olumsuz cevaplar alirsam 125 Honda Cbr almayı düşünüyorum ancak işte ikisini tartığım zaman gözümde kanuni hem ucuz hem motor hacmi olarak daha iyi görünüyor bir honda kadar olamaz ama bir jinlun kadar kötü olabilirmi deriniz...

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım şimdi sana söyleyeceğimiz şeyler ne kadar doğru olabilir önce onu düşünmek lazım.Piyasaya henüz çıkmamış,aramızdan herhangi birinin kullanmadığı bi motor sonuçta.Sağlamlığı,sorunlu olup olmadığı hakkında şu an için verilecek cevaplar bence çok doğru olmayabilir.Benim sana tavsiyem ocak ayında çıkıyorsa sen şubatta felan en az 1 aydır kullananları bul ve onlara sor.En sağlıklısı o,bu durumda...Keşke kanuniye honda,yamaha kadar güven olsa o zaman hiç bişeyi bekleme git al diyeceğim ama maalesef o kadar güvenmemek lazım.Racer 200 diğer gelecek olan (başka markalar)200 lük racinglere çok benziyor,bu yönden de fazla güven teşkil etmiyor.Dediğim gibi bekle ve yorumu kullananlardan al,servise git bi kullananı bul ona sor...

Sayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Racer 200

Sevgili motosiklet tutkunları,
    Racer 200 Modelimiz hakkında kısa bir bilgi ile düşüncelerimizi paylaşmak istedim.
    Forrap Arkadaşımızın düşüncelerinden sadece 1 tek söylediği şeye katılıyorum o da şudur ki , motor piyasaya çıktıktan 1 ay sonra kullanan biriyle konuşmak çok mantıklı (+)' ları ve (-)'leri ne varsa çıkacaktır.
    Fakat Kanuniyi diğerlerinden Ayıran en büyük özelliği şudur ki Racer 200 modeli ve diğer gelecek tüm modellerimiz 6 ay boyunca İstanbul ve yakın illerde sizin dikkatini çekmeden, Kanuni yazıları kapatılmış şekilde 15.000 km dayanıklılık testinden geçirildi.Belki de sizin yanınızdan geçti sadece bunun markası nedir acaba diye merakla içinizden geçirdiniz. Evet sizlere söylediğim bu testler , daha siz sevgili motor tutkunlarına tanıtımları yapılmadan aylar önceden en zor şartlarda dayanıklılık testlerinden geçirildi.Bu testen geçen araçlarımız dudulludaki fabrikamızda çamurları ve çizikleri ile hala beklemektedir. Başarıyla Tamamlanan Test sonuçları her ürünüzmüz için ayrı ayrı sizlere duyurulacaktır.
    Bizi takip etmeye devam edin...

Gelenek'te Kanuni,
    Gelecek'te Kanuni
    KANUNİ MOTOSİKLETLERİ ANABÖLGE BAYİ
    GALERİ SAYAN , KEYİFLİ VE GÜVENLİ SÜRÜŞLER DİLER...

NOLAN,SHARK,AIROH,LAZER,COX,HELD,İXON,MODEKA,KAPPA ,MASTERLOCK,XENA MARKALARI YETKİLİ BAYİ.
    SHOW-ROOM
    İstanbul-Altunizade-Üsküdar
    Tel: 0216 474 89 55 - 474 91 82

İstanbul - Ümraniye
    Tel: 0216 344 31 98

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Yazdıklarınız hakkında bir yorum yapmayacağım ancak şunu söylemeliyim ki forumlarda bizi dinleyen yetkilileri bulmak çok güzel. Zaten bu ilgi ve alaka arttıkça satışlarınız da paralel olarak artacaktır.
    Teşekkürler ilginize...
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

yusufhalfeti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Better 125 Cup
    Bu Aletin fotosu ve fiyatı varmı?

SKYKAPTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125cc çift silindir
    bu motorun resmi ve özellikleri nedir

Racer 200

Alıntı SKYKAPTAN adlı üyeden alıntı
    bu motorun resmi ve özellikleri nedir
    Racer 200 modelimizin Fiyatı 2.999 YTL.olarak planlanmıştır.
    Eklenti 98

TEKNİK ÖZELLİKLER

Motor 1 Silindir 4 Zamanlı
    Silindir Hacmi 193,2 cm3
    Maksimum Güç 14,96HP/7500 dev./dk.
    Soğutma Sistemi Hava
    Çalıştırma Elektrikli / Pedal
    Ön Fren Disk
    Arka Fren Tambur
    Yakıt Tankı Kapasitesi 13 Lt.
    Yakıt Tük. Ort.(Lt/100 km) 2,9 Lt.
    Ön Lastik 90/90-18
    Arka Lastik 130/70 - 18
    Boyutları (mm) 2060x715x1155
    Ağırlığı 140 kg.

NOLAN,SHARK,AIROH,LAZER,COX,HELD,İXON,MODEKA,KAPPA ,MASTERLOCK,XENA MARKALARI YETKİLİ BAYİ.
    SHOW-ROOM

İstanbul - Ümraniye

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Yakıt Tük. Ort.(Lt/100 km) 2,9 Lt.
    Test yaparken ortaya çıkan gerçek rakamları bizimle paylaşsanız daha iyi olmaz mı? Yanlış anlamayın, nasıl yapılıyor bilmiyorum ama dünyadaki hiç bir araç üreticisinin söylediği yakıt tüketimine kullanıcılar denk getiremiyor...
    manofsteel bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı
    Test yaparken ortaya çıkan gerçek rakamları bizimle paylaşsanız daha iyi olmaz mı? Yanlış anlamayın, nasıl yapılıyor bilmiyorum ama dünyadaki hiç bir araç üreticisinin söylediği yakıt tüketimine kullanıcılar denk getiremiyor...
    Zaten bizimde belirttiğimiz gibi yakıt tüketimi ortalama 2.9 lt. olarak verilmiştir yani net rakamlar asla değildir.Fakat bu ölçülendirmeyi çoğu firma 5000 km'yi geçmiş motorlar üzerinde ,ortalama 80-100 km sabit hızla otobanda aldığı yola göre hesaplamaktadırlar.
    Fakat bildiğiniz gibi değerleri 2.9 lt yakıt tasarrufu verilen bir motoru 2 lt yaktırmakta yada 6 lt yaktırmakta tamamen kullanıcın kontrolündedir.

Saygılarımızla...

SHOW-ROOM

İstanbul - Ümraniye

kanuninin yeni modelinin aynısı zealsun olarak yaklaşık 6 aydır satılıyo.bu motorların hepsi Çin de aynı fabrikada üretiliyor.bu yüzden zealsun gs200 winner kullanan birisinden motor hakkında bilgi alabilirsin.ancak jınlun dan çektiysen kanunininde bundan farkı olacağını düşünmüyorum

arkadaşlar ben 3 ay gibi kısa bir süre de olsa kanuni kullandım.
    hiç bir zaman bir hondanın ya da yamahanın yerini tutamaz.
    ancak şu bir gercek ki bu fiyata anca bu kadar olur....
    3000 ytl'ye racing bulmuşsunuz daha da tartışıyorsunuz.elbette bir cbr ya da yzf
    kadar dayanıklı olmayacak.
    yeni başlayan ve racing meraklısı arkadaşlar için bence ideal bir motorsiklet.

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    eski model süperspor'lara benziyor, bence demode.. illa ucuz bişey alınacaksa eğer, bence ramzey'in 150 cc'lik racing'i ideal.. tabi ki ilk tercih honda cbr 125 ama, para söz konusu olunca iş değişiyor.

tavsiye istedim eleştiri değil

bbrr arkadaşım ben bir motor alicam dedim ve tavsiye istedim şikayetlerimi felan anlatmiyorum anlatmayada niyetim yok düşüncelerimi yazdım çinlileri çok seviyosan savunmasını yap ama bu başlıkta ben önerileri okumak istiyorum müsade edersen by

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Arkadaşlar şunu gözardı etmeyelim racing kullanan arkadaşlar motor ne kadar verebiliyorsa sonuna kadar kullanan arkadaşlar. Neticede diğer motorculara göre kaza yapma riskleri daha yüksek. Bunu düşünecek olursak. Bir Honda CBR 125 ile yatmak var birde Kanuni ile yatmak var. Kanuni'yi 300YTL'ye toplarsın ama aynı parçaları Honda da en az 1500YTL'ye yenilersin. Honda al demekle iş bitmiyor. Bu işin servis yedek parça ıvır zıvır kısmıda var. Bunları da göz önüne alın. Herşeyi düşünmek gerek.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Luckdove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZR250
    Niyo,

Ucuz olması bir avantaj, ama sırf fiyata bakıp karar vermemek gerek bence. Sunulduğu fiyatla karşılaştırınca görünüşte fena degil ama bence sen yine de piyasaya çıktıktan sonra bir müddet daha dikkatlice incele. Özellikle spor motosiklet sınıfında grenaja bakıp karar vermek aldatıcı olabiliyor. Zaten 200 cc sınıfı Türkiye'de hiç yok.
    Because you are mine. I walk the line..

heytbecom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Alıntı karan adlı üyeden alıntı
    kanuninin yeni modelinin aynısı zealsun olarak yaklaşık 6 aydır satılıyo.bu motorların hepsi Çin de aynı fabrikada üretiliyor.
    -Bizzat gidip çinde fabrikayı gezmiş gibi konuşuyosun..(gitmişte olabilirsin.)
    -çinse çin ama bence uganda.var mı arttıran...
    -------------------------------------------------------------------
    Kısaca ben nasıl olduklarını ilgi alanıma giren otomobillerden vermek istiyorum. (şimdi biri çıkıp motosiklet bu, arabaya benzemez diyebilir) Otomobilde de motosiklettede farklı test uygulaması olabilir tabiyki ama ne kadar farklı olabilir.

1 korozyon testi: her marka bunu ya afrikanın en ucra köşesinde ya da test lablarında yapıyor.Biri tam olarak gerçekleri ortaya çıkarıyor diğeride gerçeğe yakın değerleri oluşturuyor.)Tabiyki büyük firmalarda ise sanal ortamda aktarılıyor tüm veriler ve maliyeten tasarruf ile gerçekleştiriyor.

2 şehir içi ve şehir dışı testleri diye ayrılıyor bunlar. Şehir içi testlerinde çeşitli devirlerde ve viteslerde araç kullanılıyor özel çaba sarfedilmeden.(ama yalan özel bir çaba sarfediliyor) Şehir dışı dediklerinde direkt pist geliyor akıllarına nasıl oluyorsa.Test parkurunda otomobili belirlenen standartlara göre 60 - 90 - 120 km hızlarda kullanarak bunların çoğunlukla ortalaması alınarak yapılıyor.Bu yüzden bu kadar düşük değerler ortaya çıkıyor.
    Benim bildiklerim bunlar ama bazı yerleri yalnışta yazmış olabilirim.(TV kanalında izlemiştim bunu aklımda kalanları aktarmak istedim.) Daha detaylı bilen biri varsa konuya bir el atsın.
    -------------------------------------------------------------
    Kanuni 200cc racer , daha görmeden dokunmadan bir şey söylemek o kadar zorki.Acaba Kanuni neden bir anda bu kadar değişik modeli getirmeye karar verdi.Bunca yıldır neden bekledi.Öğrenmek isterim doğrusu.
    Otomot.NET Kurucusu - Tamindir.com Çalışanı - Siyahinazuma.com sahibi

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Bu ne kardeşim Çin işkencesi mi yapıyorsunuz insana. Benim sınıfımda cebince gücü kanuniye yetecek orta halli kişiler arasında Kanuninin yeri Kanuni sultan süleyman kadar yücedir. Karalamayın bilmeden çinmiş cinmiş demeyin. Bakın bunlarıda sonucta kullanan satın alan arkadaslar var
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

kanuni alicam

3 çeşit rengi varmış sanırım yeşilide var ve yeşilini alicam ayin 20 sinde çiktği gibi yerli malı türkan malı

derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Yerli malı????
    I'M BACK !!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 1231151101 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler