Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Racer Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    lewoonline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer 200 repsol
    Alıntı xardias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hiç arka lastikleri değiştiren yada değiştirmek için araştıran oldumu?
    130 yada 140 lastik takmayı düşünüyorum.warmı fikri olan marka ve tam model?????
    140 lık prelli scorpion taktırdım yol tutuşu çok iyi oldu ama ebatı büyüten performans beklemesin motorunuz çekişten düşecektir

bu çekişten düşmeden önceki halii
    [B][COLOR="Red"]HER DÖRT TEKER VE YUKARISI BİRER TEHLİKE UNSURUDUR:pr: [/COLOR][/B]5562:P

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tt Adnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250R
    tekere bak be. debriyaj gitmiştir .

Motosikleti
    peugeot cobra,kanuni racer
    arkadaslar motorun yagını kac km de bir degiştiriyorsunuz.ben 1000 km de bir degiştiriyorum.çok mu erken.bi de hangi marka yagı kullanıyorsunuz.

Motosikleti
    S&T GT250R
    Arkadaşım 1000 km erken değil. Bu makineler zaten yüksek devirlerde dönüyorlar. Yani ,yağ özelliğini daha kısa sürelerde kayıb ediyor. Ayrıca sen çok faydasını görürsün 1000 km' de değişirsen. Aşınma en minimum değerede kalır, motorun ömrü uzar. Bende 1000 km' de değişiyorum. Ayrıca ben 10/40 yarı sentetik yağ kullanıyorum. Ben böyle tercih ediyorum. Başkalarını bilmiyorum pek. Sonuçta 4 zamanlı motor. Kaymak gibi çalışıyor maşallah.
    Selamlar.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Alıntı lewoonline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    140 lık prelli scorpion taktırdım yol tutuşu çok iyi oldu ama ebatı büyüten performans beklemesin motorunuz çekişten düşecektir

bu çekişten düşmeden önceki halii
    wayyy lewocugum süppersin,
    la benım resımlerıde atacagımda utanıyorum cogunda kask yok kotu örnek nedenı ile arşivimde duruyorlar:D,

arkadaşım ben kanunının ozel yagını kullanıyorum,
    servıste onu onerıyor saten,
    ve yagın uswerındede yazıyori,
    KANUNI RACER ÖZEL YAĞIDIR DİYE...

tabı istekler farklı olabılır,
    ben kasıyorumö birazz,
    devrını beklıyorum vıteslerde gecıs yaparken,
    ve ön arka dişlileri değiştirdim,
    140'ı görüyor artık,
    ortalama 1500'de bir yağ değiştiriyorum,
    max:2000,

fakat cok memnunum makınemden,
    başkalarının dedıgı gıbı ufak tefek gevsemelerı sorun halıne getırırsenız zevk alamassınız,
    her servıs bakımında civataları kontrol ettırırsenız sağlıklı kalacaktır,

Kazasız Sürüşler Dilerim...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    S&T GT250R
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wayyy lewocugum süppersin,
    la benım resımlerıde atacagımda utanıyorum cogunda kask yok kotu örnek nedenı ile arşivimde duruyorlar:D,

arkadaşım ben kanunının ozel yagını kullanıyorum,
    servıste onu onerıyor saten,
    ve yagın uswerındede yazıyori,
    KANUNI RACER ÖZEL YAĞIDIR DİYE...

tabı istekler farklı olabılır,
    ben kasıyorumö birazz,
    devrını beklıyorum vıteslerde gecıs yaparken,
    ve ön arka dişlileri değiştirdim,
    140'ı görüyor artık,
    ortalama 1500'de bir yağ değiştiriyorum,
    max:2000,

fakat cok memnunum makınemden,
    başkalarının dedıgı gıbı ufak tefek gevsemelerı sorun halıne getırırsenız zevk alamassınız,
    her servıs bakımında civataları kontrol ettırırsenız sağlıklı kalacaktır,

Kazasız Sürüşler Dilerim...
    Selamlar,
    Merak ettiğim bazı konuları şöyle bir yönelteyim:
    1- Racer 200' deki motor Kanuni' nin başka motorlarında da kullanılıyor bildiğim kadarı ile. Yağ nasıl Racer200 için özel oluyor. Orada bir terslik olmasın?
    2- Dişli değişiminden sonra bu motorun (sizin) top speed verisi arttığına göre frenlerde bir değişikliğe gittinizmi? 140 km/h hızdan frenleme ile ne kadar sürede durdurabiliyorsunuz motoru? Değişme mutlaka olmuştur.

Selamlar

ya kanuni çook hantal diolar doğrumuu

Motosikleti
    Alıntı tt Adnan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Merak ettiğim bazı konuları şöyle bir yönelteyim:
    1- Racer 200' deki motor Kanuni' nin başka motorlarında da kullanılıyor bildiğim kadarı ile. Yağ nasıl Racer200 için özel oluyor. Orada bir terslik olmasın?
    2- Dişli değişiminden sonra bu motorun (sizin) top speed verisi arttığına göre frenlerde bir değişikliğe gittinizmi? 140 km/h hızdan frenleme ile ne kadar sürede durdurabiliyorsunuz motoru? Değişme mutlaka olmuştur.

Selamlar
    arkadaşım zaten 100 ve üzeri bir hızda firenleme olayın yok denecek kadar az oldugundan,
    normal şartlarda dahı ben kompresör kullanıyorum,
    fren son an için gecerlı yanıı,
    tabı anı duruslar için çift fren ve vites dusurmek gerekıyor,

onun dısında daha nasıl bır degısıklık yapılabılırkıı???????
    yanı ''ben 140 gıderken fren yaptım ve anında durdum'' dıyen bırını duyarsan ya yalan soyluyordur yada bır yere gömmüştür ve oradada kalmıştır kafası kırık bır vazıyette,

ve yağ olayı:::

her motorun yağ hacmi bir değil dostum bu nedenle RACER 1 Lt yağ alıyor,
    katılan yağ dierlerınden farklı saten,
    yani TIGER'a konulan Yağ Mıktarı İle RACER'a Konulan Yağın Arasında Dahi Fark Oluyor.

arkadaşlar dün öğlen saatlerinde E5 Üzerinden Sefaköy Sapağında Bir RACER KAZA YAPMIŞ VE SÜRÜCÜSÜ YANINDA YOKTU TERS ŞERİTTE OLDUGUN İÇİN TAM GÖREMEDİM PLAKASINI,
    Fakat kırmızı RACER Bilgisi olan varmıı?
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    S&T GT250R
    Hangi arkadaş ise geçmiş olsun dileklerimle. İnşallah kötü bir şey yoktur. Duyulurdu mutlaka basından filan. Ben tanımıyorum .

Selamlar

Alıntı manisateam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya kanuni çook hantal diolar doğrumuu
    Dostum. Tamamen motordan ne beklediğine sormak lazım o kişiye / kişilere. Kimisine göre 10 numara gelir Racer200 , kimisi tam tersi veya negatif düşünür.
    Örnek ben : Gayet rahat bir kullanımı var. Yakıtı gayet makul seviyede. Görüntü cılız değil, epeyce dolgun. Şehir içi çeviklik uygun. Serilik konusunda yeterli. daha,daha,daha,.......

Sana selamlar.

Motosikleti
    kanuni racer 200
    bende racer kullanıcısıyım ve motorumdan cok memnunum alalı 2 ay oldu ve bı problemı felan yok benım sıze tavsıyem cbr 125 bısıklet gıbı ve kullandım hıc hosuma gıtmedı bı tek marka farkı var ama racer 200 sıyah benım askım kara sımsegım gıdısı cok guzel ve hantal degıl kendını gosterıyo kım ne derse desım ben memnunum

Motosikleti
    racer 200
    Alıntı beatz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3500ytl sıfır fiyatı ben 10 ay taksitle aldım 4000'e falan geldi..
    ben dün öğlen babamla bahçelievlerdeki kanuni bayiine gittik.fiyat 3.444 dediler ve birde pılaka masrafı 300 ytl miş. biz kem küm yaptık we plaka masrafını hediye ettiler.520 peşin alıyolarmış kalanı 12 ay 0 faiz.neyse 520 verdi peder saolsun.kredi kartı çekecektik tamam bu iş oldu dedim ve o da ney!!!kartın limiti yetmedi.arabanın kaskosu önümüzdeki ay bitiyomuş.birde motoru o kadar yakından ilk defa gördüm.görür görmez irkildim çünkü motor resimdeki gibi değil kocaman bi makina 1000ler gibi duruyo. hastası oldum acaba sürebilirmiyim diye tereddütte kaldım.kesin alıcam bu arada beldeyama biyonik 2002 52lik mobiletim satılıktır max hız 106 gördüm ful +ful orjinal.racer 200 inşallah mobiletim gibidir çünkü aldığımdan beri 1 kere bile tamirceye gitmesini bırak önünden bile geçmedim walla

Motosikleti
    arkadaşım kesınlıkle racerr'a sıyah yakısıyor ama mat siyah yapmışlar ve en ufak bır tırnak değmesınde dahı çiziliyor bu nedenle iyi düşünün deim,
    tabıı sızın fıkrınızz,
    bende bu kıs siyah yapacağım rengı sıyah iyi fakat mat siyah çok narin o üzerindekii,BU NEDENLE ÇOK DİKKAT ETMELİSİN KARDEŞŞ,

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun,
    allah kaza bela vermesın,,,
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    racer 200
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım kesınlıkle racerr'a sıyah yakısıyor ama mat siyah yapmışlar ve en ufak bır tırnak değmesınde dahı çiziliyor bu nedenle iyi düşünün deim,
    tabıı sızın fıkrınızz,
    bende bu kıs siyah yapacağım rengı sıyah iyi fakat mat siyah çok narin o üzerindekii,BU NEDENLE ÇOK DİKKAT ETMELİSİN KARDEŞŞ,

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun,
    allah kaza bela vermesın,,,
    saol abi teşekkür ederim. dün akşam babam almış saolsun.dükkandan ewe geldim motoru bahçeye garajına koycaktımki oda ne kırmızı beyaz racer 200!!! 600 cclik makınalara benziyo.hemen eve koşup anahtarları aldım babam nasıl sürceğimi gösterdi malum ilk vitesli motorum.5 10 kere motoru kaldırırken istop ettirdim ve birde motoru durdururken debriyajı çekmeyi unuttum bir kaç kere.ama şu anda çok iyiyim.çok alıştım bu gün çok güzel sürdüm vites değiştirmelere filan iyce alıştım.motorda orjinall 130luk lastik war markasına bakamadım.birde ben bunları 6 vites sanıyodum 5 vitesmiş.yol tutuşu süper asvalta yapışıyor resmen firen basınca mıllet araba filan sanıyo. bu akşam eve gelirken 120yi gördüm ve yol bitti. tek eksiğim kaldı o da ehliyet.7 ay sonra alıyorum inşallah 11 yaşımdan beri motor kullanıyorum. beyler bide hangi benzini kullanıyosunuz hangisi daha iyi. rodajı nası yapılıyo 30 km hızı geçmiycen diye filan diye duydum kaç km 30la gitcem bana bilgi werirseniz sewinirim. arkadaşlar biliyorum çok konuştum, uzun lafın kısası artık bende sizden biriyim!!!

Motosikleti
    S&T GT250R
    Alıntı meçhul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol abi teşekkür ederim. dün akşam babam almış saolsun.dükkandan ewe geldim motoru bahçeye garajına koycaktımki oda ne kırmızı beyaz racer 200!!! 600 cclik makınalara benziyo.hemen eve koşup anahtarları aldım babam nasıl sürceğimi gösterdi malum ilk vitesli motorum.5 10 kere motoru kaldırırken istop ettirdim ve birde motoru durdururken debriyajı çekmeyi unuttum bir kaç kere.ama şu anda çok iyiyim.çok alıştım bu gün çok güzel sürdüm vites değiştirmelere filan iyce alıştım.motorda orjinall 130luk lastik war markasına bakamadım.birde ben bunları 6 vites sanıyodum 5 vitesmiş.yol tutuşu süper asvalta yapışıyor resmen firen basınca mıllet araba filan sanıyo. bu akşam eve gelirken 120yi gördüm ve yol bitti. tek eksiğim kaldı o da ehliyet.7 ay sonra alıyorum inşallah 11 yaşımdan beri motor kullanıyorum. beyler bide hangi benzini kullanıyosunuz hangisi daha iyi. rodajı nası yapılıyo 30 km hızı geçmiycen diye filan diye duydum kaç km 30la gitcem bana bilgi werirseniz sewinirim. arkadaşlar biliyorum çok konuştum, uzun lafın kısası artık bende sizden biriyim!!!
    Arkadaşım hayırlı olsun.
    Öncelikle ben 95 oktan benzin koyuyorum. Motorunu 2000 km' ye kadar az devirlerde kullanıp 80'i geçme derim . devir 4500 civarında olsun herzaman. sıkıcı ama motorun iyiliği için işte. rodaj zamanı var bu motorların. 2000 km sonrasında basabilirsin. ilk 500 km' de muhakkak yağı hemen değiştir.
    görüşmek üzere.
    selamlar

Motosikleti
    racer 200
    saol kardeşim.öncelikle şunu söylemek istiyorum,motoru alalı 2 gün oldu ama zincir gewsedi bile.çok sinir bozucu bi ses geliyo.bu kanuniye hiç yakışmadı.2008 modelinde bu sorunu çözmüşlerdir dedim ama anladım ki öyle deelmiş. 2 günde böle olduysa benim çekecegim war.en iyisi ben mobiletimle dewam edeyim ne zincir sesi geliyo ne bozuluyo birde viraja yatarken arka lastik fırlıyacakmış gibi oluyo direksiyon titremeye başlıyo bu sorun sizdede varmı??

hem ben bu rodaj olayına pek inanmıyorum.o zmn arabalardada olması lazım.abi motoru alınca biraz basacaksınki pistonlar alışsın motor açılsın. ben mobilete böyle yaptım. filiper modelini yani mobiletimin daha yüksek ccli mobiletini havada karada rahatlıkla geçiyor.tabi bu benim düşüncem benim fikrim.

Motosikleti
    S&T GT250R
    Merhaba dostum meçhul,
    Öncelikle bu kadar kısa sürede zincir sorunu olanı duymamıştım hiç. Acaba çokmu asılıyorsun makineye kalkışlarda. Rodaj olayı var. Hatta bu sitenin forum sayfalarında aratırsan "rodaj" diye , başlık bile var. faydalı bilgiler yer alıyor. Şu arka lastiğin virajda fırlayacakmış gibi olması bende yok. Direksiyon titremesi 2000 km' de oldu. Servisde direksiyonu sıktılar sorun giderildi. Maalum , yollar çok bozuk olduğundan komple bağırsaklarına kadar sallanıyor makina. Senin makineyi servise hemen bir göster istersen derim. Ben 3000 km' ye geldim , zinciri bu zaman içersinde 3 sefer gerdirdim. Artık tekerin pay yeri kalmayana kadar devam. Sonra yeni zincir. Ama bu normal bir sorun, sadece seninki kısa sürede baş göstermiş. Alırken bir şey atlanmış olabilir. Zinciri iyi germemişlerdir diye düşünüyorum. Haydi selamlar. Bozma kafanı. Makine güzel ve ben memnunum.

ddh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Bu motorların tipi 600 cc motorların tipine çok benziyor. Çok güzel tipleri var ama gövdesinin motoru mu ? Yani iyi hız yapıyor ? Titreşim felan nasıl ?
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin Sevilmek istiyorsan önce sevmeyi bileceksin Uçmayı seviyorsan düsmeyi de bileceksin Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayati seyredersin

Motosikleti
    Alıntı meçhul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol kardeşim.öncelikle şunu söylemek istiyorum,motoru alalı 2 gün oldu ama zincir gewsedi bile.çok sinir bozucu bi ses geliyo.bu kanuniye hiç yakışmadı.2008 modelinde bu sorunu çözmüşlerdir dedim ama anladım ki öyle deelmiş. 2 günde böle olduysa benim çekecegim war.en iyisi ben mobiletimle dewam edeyim ne zincir sesi geliyo ne bozuluyo birde viraja yatarken arka lastik fırlıyacakmış gibi oluyo direksiyon titremeye başlıyo bu sorun sizdede varmı??

hem ben bu rodaj olayına pek inanmıyorum.o zmn arabalardada olması lazım.abi motoru alınca biraz basacaksınki pistonlar alışsın motor açılsın. ben mobilete böyle yaptım. filiper modelini yani mobiletimin daha yüksek ccli mobiletini havada karada rahatlıkla geçiyor.tabi bu benim düşüncem benim fikrim.
    ARAKADIM sORUNUN zİNCİRSE sADECE:
    bİRDAHA uGRASMAKTA iSTEMIYORSAN gİT sAĞLIKLI BİR ''ÇEKOSLAVAK MALI ZİNCİR AL' O ring'li olsun ne ses getırır nede gevşer.

dedikleri Gibi İlk 500 yağını Sakın ihmal etme onu garanti değiştir.
    ilk yağ oldugu için blokta o çok onemli,

Virajda Lastık fırlayacak gıbı oluyor dıyorsun ,
    hava basıncı lastık üzerinde minik yazıların arasında mevcuttu ''pls'' yazıyordu sanırım,
    yanlış hatırlamıyorsam,
    Lastık Basınçları::
    Ön:::36
    Arka:::40 ps olması gereklı.

Ve Direksıyorla alakalı degıldır sanırım ,direksıyonda kontra denılen sıstem uygulanır,
    yanı iki sonum arka arkaya olurr.

Sen Yınede Servısıne danış sorunlarını..

Güle Güle Kullan allah kazadan beladan korusun...

SaygılaRR....
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    S&T GT250R
    Evet şu çekoslovak malı zinciri bende monte ettirmeyi düşünüyorum motoruma. Kaç paraya çıkıyor ?
    Ayrıca: Ön far ampulü zayıf kalıyor. Değişiklik yapan varmı ? Varsa bende uygulamak isterim, yeniden amerikayı keşfetmeye gerek yok.
    Bu bir Tutku ve Tarzdır. TT Selamlar

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Selamlar arkadaşlar ben şu anda ehliyetimi almakla meşgulüm ama ocak-şubat ayında kesin motor sahibi olacağım.Asıl almayı istediğim honda cbr 125r fakat bu motoru alınca nerede saklayacağım diye bir korkum var.Evimin kilitli otoparkı var, bahçe var hatta ve hatta apartmanın içi de var fakat İstanbul'da oturuyorum ve de çalınır diye büyük korku içerisindeyim.CBR sonuçta 115 kg.lık bir alet.Apartmana bile koysam iki kişi yüklenir çıkarır diye korkum var.Tabi bir diğer neden de malzemeleri çok pahalı.Bir sinyalinin 125 ytl olduğunu duyduktan sonra açıkcası ben o motora binmeye biraz korkarım.İncelemelerim neticesinde kanuni racer 200'e de biraz baktım ve bu motor da biraz hoşuma gitti.Sonuçta ne de olsa 200 cc 146 kg bir de büyük heybetli bir duruşu var.Ayrıca malzemelerinin de ucuz olduğunu duydum bunun sinyali için de 5 ytl diyorlardı galiba ama tam bilemiyorum.Sorun şu ki bu motoru alırsam bir yerde yolda kalırım diye büyük korku içerisindeyim.Sonuçta sıfır almayacağım.Alacağım motoru iyi araştırıp 2. el alcağım.Kullanacağım da günde en fazla 10+10 km okula gidiş-geliş o kadar.Bakımını vs de aksatmadan yapmaya dikkat ederim aynı şekilde.Kimisi çok güzel diyor kimi de yerden yere vuruyor.Açıkcası o kadar kararsız kaldım ki neye elimi atsam bir illaki bir kusuru kötü yanı var.
    Lütfen bu motoru kullanan arkadaşlar yaptıkları km.'ler ile karşılaştıkları sorunları, yaptıkları masrafları vs objektif olarak değerlendirip paylaşırlarsa benim durumumda olan birçok arkadaşım için de çok faydalı olacağına inanıyorum.
    Saygılar....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler