Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Racer Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    NicemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    dostum tamamda olay istanbulda cereyan ediyor ayrıca ürünü alalı yaklaşık 4 ay oldu ve hala yanıt alamıyoruz...

Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı
    yaw ben size anatamıyorum galiba durun size link atayım da bakın

herkese merabalar başıma gelenleri biliyorsunuz sizler ve kendim için araştırdım ve burada haklarımızı yazıyorum
    eğer aldığınız motordan memnun değilseniz bunları yapabilirsiniz

Satın aldığınız mal veya hizmetin ayıplı olduğunu anlamanız durumunda; malın veya hizmetin teslim tarihten itibaren 30 gün içerisinde satıcıya veya sağlayıcıya başvurarak;

• Ödediğiniz bedelin iade edilmesini,

• Malın ayıpsız olanıyla değiştirilmesini,

• Ayıbın neden olduğu değer kaybının bedelden indirimini,

• Ücretsiz olarak tamir edilmesini ,

# - Tazminat isteme

haklarından birisini talep edebilirsiniz.
    Satıcı talebinizi yerine getirmekle yükümlüdür.
    ayrıca bir arızanın 2 den fazla ve toplam arızanın da 4 den fazla oluşursa paranızı yada motorunuzu yenisi ile değiştirme imkanınız var
    servislerde yapmanız gerekenler
    *GARANTİ BELGENİZİ VE FATURANIZI KAYBETMEYİN
    1-motorunuzun ilk bakımında yağ parası hariç başka para ödemeyin
    2-eğer bir arıza söz konusu ise motorunuzu servisinize yaptırdığınıza dair forum alın eğer vermiyosa kendiniz bir kağıda şu tarihte şu parçadan dolayı servise basvurdum diyip servisinizin kaşesini ve imzasını bastırın
    3-motorunuz yolda kaldıysa eğer ve servis size 5 km uzakta ise size gelip hizmet vermesi zorunludur
    4-eğer servisten habersiz birşey yaparsanız ssakın servise söylemeyin.. örn yağ değişimi-buji vs vs...
    5-servisiniz sizi geçiştiriyor ve memnun değilseniz başka yetkili servise gitme imkanınız var
    6-servisniz garantiye garantili parçayı sokmam diyorsa motorun firmasına basvurun eğer ordan da cevap alamazsanız tüketici haklarına başvurun
    7-eğer servisiniz tamir esnasında motorunuzun dış aksamına zarar verdiyse bunu karşılamak zorundadır eğer yapmam diyorsa firmaya basvurbuz
    evet arkadaşlar yazacaklarım bu kadar herkes okusun bilinçli olalım lütfen size izmir tükoder telefonunada vereyim arayıp danısma imkanınız var
    TEL : 0232 445 40 75
    buda linki buyrun
    http://www.motosiklet.net/forum/show...=herkes+okusun
    tükodere gidip yüz yüze görüşürsen daha iyi verim alacaksındır ....
    www.enguclu.com ==>> EnGuclu Bilişim&Internet Hizmetleri

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    güzel abicim istanbulda olan tükodere gdeceksin olayı baştan sona ordaki yetkiliye anlatacaksın (yanlız sanayi-ticaret her neyse işte bakanlıkmı müdürlükmü bilmiyom affola) neyse onlar sana sonucun ne olacağını söylerler yanlız elindeki garanti belgesini -faturanı-serviste görülen onarımları ------
    bunları kanıtlayabiliecek bir belgen olursa kanuni firması yandı demektir ondan su linki güncel tutun ki herkes faydalansın yoksa benm gibi bir oyana bir bu yana gidersiniz su linki güncel tutun
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    yahu tamamda abicim tükoder zaten bana dilekçe yaz dedi hala bekliyoruz

Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı
    güzel abicim istanbulda olan tükodere gdeceksin olayı baştan sona ordaki yetkiliye anlatacaksın (yanlız sanayi-ticaret her neyse işte bakanlıkmı müdürlükmü bilmiyom affola) neyse onlar sana sonucun ne olacağını söylerler yanlız elindeki garanti belgesini -faturanı-serviste görülen onarımları ------
    bunları kanıtlayabiliecek bir belgen olursa kanuni firması yandı demektir ondan su linki güncel tutun ki herkes faydalansın yoksa benm gibi bir oyana bir bu yana gidersiniz su linki güncel tutun

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    ha pardon o zman ben email ile yazıp yolladın sandım pardon abi cevap vermeleri lazım sen peşini bırakma kanuni firamsına acıp konustun mu? olayı anlattın mı?
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    sen bizim kanuni racer kullanıcıları başlığına bakta dün yaşadıklarımı bi gör motor şu an serviste ve 850 ytl masraf var...

Beton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım sen daha 800 km de bunları yaşamışsın. Ben 7200 km dir Kanuni Tiger kullanıyorum ve başıma gelmeyen arıza kalmadı. Servis sağolsun ilgileniyor ancak artık ben adamlara gitmeye utanır oldum. 2 haftada bir servisteyim. Başıma neler mi gelmedi buyrun sayayım:

-Zincir koruma 1500. km de koptu az kalsın zincirle dişlinin arasına sıkışıp lastiği kitleyecekti. Cepten değiştirdim.
    - Far ampulu belki 5 sefer patladı ve cepten değiştirdim.
    -Konjektör 2 sefer değişti birinde yolda kaldım aküde gitti.
    -Statör denen şarj dinamosu gecen sene 4000. km'de yandı ve motor 3 hafta parca bekledi sezon boşa gitti.
    -Egazntirik gergi tapasından yağ fışkırttı.
    -Sağ eksozt içi zırıldadığı ve motorun sesini su motoruna çevirdiği için garantiden değiştirildi. Gene aynı yerden zırıltı söz konusu.
    -Bir gün yolda birden deponun altından benzin boşaldı az kalsın motoru yakıyordum meğersem benzin şamandırasının contası benzinden erimiş. Hemde 1 sene bile olmadan 6 ay garajda yatan bir motorda. Garantiden değişti. Bakalım bidaha ne zaman delinecek.
    -Sinyal flaşörü gitti. Garantiden değişti.
    -Km 7000 şarj kesildi 4 gün könjektör bekledik geldi değişti herşey tamam dendi eyvallah dedik artık motor saz gibi gider uzun yola çıkabilirim.
    -En soz olay Km 7200 yine şarj kesildi bu sefer statör denen dinamo 8 ay sonra (6 ayı uykuda) tekrar yandı. 1 haftadır motor yine yatıyor. Kanuni fabrika değiştirdiğinden (İzmitte yeni yerlerine taşınıyorlarmış) parça işleri aksıyormuş bu nedenle hala parça bekliyorum inşallah bu hafta motoruma kavuşurum..

Bu arada burada 80 le giderken birden gaza dokunmadığım halde 120 ye çıkan hatalı hız göstergesine yada hızla giderken birden sıfırı gösteren devir saatinden yada vitesi arada gösteren bazende göstermeyen vites göstergesinden bahsetmiyorum. Onlar en azından motorun hareketine engel teşkil etmiyorlar.

Şaka bir yana Kanunilerde kullanılan parçalar çok kalitesiz. Tüm parçalar Çin malı zaten Loncin firmasından alınıp montajlanan motorlar bunlar. Kanuni sadece marka basıyor o kadar. Burada yerli malıdır Kanuni diyenin aklına şaşarım ben kimseyi kandırmasınlar yüzde yüz Türk motoru Kanuni diye. Herneyse yıllık iznimi alıp şöyle geçen seneki gibi bir Ege'ye uzanayım diyorum tekrar motorumla ama bu sefer tek parça halinde Eskişehir'e geri dönebilirmiyim açıkçası bilemiyorum. Allah Kanuni kullanıcılarına sabır versin çünkü bu imkanlar ve koşullar altında buna fazlaıyla ihtiyaçları olacak... Saygılarımla herkese iyi ve keyifli seyirler dilerim...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    valla abicim seninde bayağı canın yanmış hani peki bu durum ile ilgili hiç görüştünmü kanuni ile falan ??

Alıntı Beton adlı üyeden alıntı
    Arkadaşım sen daha 800 km de bunları yaşamışsın. Ben 7200 km dir Kanuni Tiger kullanıyorum ve başıma gelmeyen arıza kalmadı. Servis sağolsun ilgileniyor ancak artık ben adamlara gitmeye utanır oldum. 2 haftada bir servisteyim. Başıma neler mi gelmedi buyrun sayayım:

-Zincir koruma 1500. km de koptu az kalsın zincirle dişlinin arasına sıkışıp lastiği kitleyecekti. Cepten değiştirdim.
    -Statör denen şarj dinamosu gecen sene 4000. km'de yandı ve motor 3 hafta parca bekledi sezon boşa gitti.
    -Sağ eksozt içi zırıldadığı ve motorun sesini su motoruna çevirdiği için garantiden değiştirildi. Gene aynı yerden zırıltı söz konusu.
    -Bir gün yolda birden deponun altından benzin boşaldı az kalsın motoru yakıyordum meğersem benzin şamandırasının contası benzinden erimiş. Hemde 1 sene bile olmadan 6 ay garajda yatan bir motorda. Garantiden değişti. Bakalım bidaha ne zaman delinecek.
    -Km 7000 şarj kesildi 4 gün könjektör bekledik geldi değişti herşey tamam dendi eyvallah dedik artık motor saz gibi gider uzun yola çıkabilirim.
    -En soz olay Km 7200 yine şarj kesildi bu sefer statör denen dinamo 8 ay sonra (6 ayı uykuda) tekrar yandı. 1 haftadır motor yine yatıyor. Kanuni fabrika değiştirdiğinden (İzmitte yeni yerlerine taşınıyorlarmış) parça işleri aksıyormuş bu nedenle hala parça bekliyorum inşallah bu hafta motoruma kavuşurum..

Bu arada burada 80 le giderken birden gaza dokunmadığım halde 120 ye çıkan hatalı hız göstergesine yada hızla giderken birden sıfırı gösteren devir saatinden yada vitesi arada gösteren bazende göstermeyen vites göstergesinden bahsetmiyorum. Onlar en azından motorun hareketine engel teşkil etmiyorlar.

Şaka bir yana Kanunilerde kullanılan parçalar çok kalitesiz. Tüm parçalar Çin malı zaten Loncin firmasından alınıp montajlanan motorlar bunlar. Kanuni sadece marka basıyor o kadar. Burada yerli malıdır Kanuni diyenin aklına şaşarım ben kimseyi kandırmasınlar yüzde yüz Türk motoru Kanuni diye. Herneyse yıllık iznimi alıp şöyle geçen seneki gibi bir Ege'ye uzanayım diyorum tekrar motorumla ama bu sefer tek parça halinde Eskişehir'e geri dönebilirmiyim açıkçası bilemiyorum. Allah Kanuni kullanıcılarına sabır versin çünkü bu imkanlar ve koşullar altında buna fazlaıyla ihtiyaçları olacak... Saygılarımla herkese iyi ve keyifli seyirler dilerim...

ammsav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 cc
    Alıntı Beton adlı üyeden alıntı

sen niceman 2 sin arkadasım :(
    allah sabır versin. Ben sizin yarınızı bile yasamadım ama niyetim de kimseye yasatmamak.
    Kimse aklını basına alıp da bu ve niceman topic ini okuyup almaz kanuni. bu bir bir daha iki...

Alıntı NicemaN adlı üyeden alıntı
    sen bizim kanuni racer kullanıcıları başlığına bakta dün yaşadıklarımı bi gör motor şu an serviste ve 850 ytl masraf var...
    umarım servis karsılar...
    umarım olmazsa mecburen ;)

kanuni racer 200

racer 200 almak istiyorum bu motor hakkında deneyimi olanlar lütfen görüş bildirsinler

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    buna verdiğin paraya yazık olur. forumu biraz araştır bulursun

Motosikleti
    Racer 200 cc
    al arkadasım sana adres. ne ararsan burada var ;)

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=16798

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nihayet uyuyan dev uyandı..

forumda kanuni konusunda ben yazdıkça.. okuyanlar sinirleniyordu.. çok geçmeden.. yani şu an 1 yıl oldu bu muhabbetleri yazıyordum. nihayet birileri düğmeye bastı ve kanuni sorunları birer birer yazılmaya başladı.

elbette ki bunda sevinilecek bir durum yok. olan biz motor severlere oluyor. bu tamamen kanuni'nin yüz karasıdır.. bakalım bunu nasıl temizleyecekler.
    [COLOR="Red"][B]Dikkat. 6D Kuralı. Konu motosiklet olunca 4x4-10 yönlü bir sürüş dikkati gerekir.[/B][/COLOR]
    [COLOR="Red"]D1: Öne dikkat, D2: Arkaya dikkat, D3: Sağa dikkat, D4: Sola dikkat, D5: Aşağı dikkat, D6: Yukarı dikkat.[/COLOR]

Motosikleti
    Racer 200 cc
    Alıntı Topuz adlı üyeden alıntı
    nihayet uyuyan dev uyandı..

forumda kanuni konusunda ben yazdıkça.. okuyanlar sinirleniyordu.. çok geçmeden.. yani şu an 1 yıl oldu bu muhabbetleri yazıyordum. nihayet birileri düğmeye bastı ve kanuni sorunları birer birer yazılmaya başladı.

elbette ki bunda sevinilecek bir durum yok. olan biz motor severlere oluyor. bu tamamen kanuni'nin yüz karasıdır.. bakalım bunu nasıl temizleyecekler.

evet yasamadan anlamıyor insan söylenenleri..
    düğmeye birileri bastı ama kanuni nin kendisi bastı baskaları değil

Beton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecen sene aradılar Kanuni'den servisle görüştük çözecekler sorununuzu dediler. Sözde parçalar değişti ama 1500 km sonra yeniden aynı elektrik arızası başgösterdi ve akü bitti. 1 haftadır parça bekliyorum bugün servisten aradılar yarına randevu verdiler parça gelmiş değişecek ama güvenemiyorum çünkü yeniden motor arıza yapabilir. Garanti dolduktan sonra ne olacakj peki, boyuna Kanuniyi zengin mi edeceğiz yedek parçaya para ödeyerek. Bence en iyi çözüm satıp kurtulmak ve birdahada ucuz mala bulaşmayıp kendini kanıtlamış markalara yönelmek. Bir defa para verip başını ağrıtmamak, olmadı ikinci el temiz markalı bir motosiklet almak. Onların ikinci eli bile sıfır km. Kanuni'den daha problemsiz olacaktır mutlaka...

Tornedo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun zs200
    Peki ben birşey soracağım kanuni racer topigini okuduktan sonra hatta niceman abimizin başına gelenleri gördükten sonra bu motoru siz nasıl aldınız ? (Ben sonra aldığınızı düşünerek soruyorum)

Motosikleti
    Racer 200 cc
    Alıntı lidermotor adlı üyeden alıntı
    Sizi Servisimize Davet Ediyoruz.iddilarinizin Asilsiz Olduğunu Bütün Servislerin Ayni Olmadigini Göreceksiniz.
    İddialarım asılsızmı ?
    beni tanımadınız sanırım resmime iyi bakın isterseniz

krank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaw almayın şöyle dandik şeyleri(şey diyorum motorsiklet demeye dilim varmıyor).alın honda,yamaha ..siz alın ki adamlar bu ülkede pazar var değişik modellerimizi getirelim desinler.sonra hondada çeşit yok,yok 250lik race niye gelmiyor?,yok bilmemne?böyle ıvır zıvırlara para harcamaya devam ederseniz bizden bir cacık olmaz.

Motosikleti
    Racer 200 cc
    Alıntı krank adlı üyeden alıntı
    yaw almayın şöyle dandik şeyleri(şey diyorum motorsiklet demeye dilim varmıyor).alın honda,yamaha ..siz alın ki adamlar bu ülkede pazar var değişik modellerimizi getirelim desinler.sonra hondada çeşit yok,yok 250lik race niye gelmiyor?,yok bilmemne?böyle ıvır zıvırlara para harcamaya devam ederseniz bizden bir cacık olmaz.
    Cok demişlerdi ama ah kafam ah
    Ama tövbe artık yok Allah göstermesin nasip etmesin tekrarını...
    İlk isim parayı bulunca 600 f yada 600 rr baska yolu yok

ÇAĞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200 mavi
    Böle birşey yok ...

İnsan hayatı bir fabrikanın markasından önemlidir...Hiç bir şey Niceman'e birşey oldumu onu geri getirmez..

Kuralkan işin suyunu iyice çıkardı..Kendi adıma almaya karar verdiğim Kanuni Racer 200 u almaktan vazgeçmiş bulunuyorum..

Her soranada seyhan 125T ile yaşadığım vibrasyon sorununu ve Niceman in yaşadıklarını anlatacağım..

hasanv3589 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

racer 200 ile ilgili

arkadaşlar racer 200 ün yakıt musluğuyla ilgili motoru her stop eddiğimizde musluğu of çalıştırırkende onamı getircez hep ON DA KALSA OLMUYOMU BU TİP YAKIT ŞEYLERİ 90 YILLARDAYDI YA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler