Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Racer Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    max hız ortalama 100,120 arası,
    eğer ruzgar ve ağırlık dengelendiği taktirde motorunun bakımını ve kaliteli lastik kullanıldıgı taktırde en fazla 140'a kadar çıkarabilirsin...

Piyasada ''ben 160 vurdum bu motorla'' diyenlerde çıkacaktır

sende alınca dersin ben 160 vurdum ibre bi tur daha attı diye ))
    Demesi Kolay Çünki ))
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı Ozan Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Max hız 92 km diyor doğru mu bu:D
    ben o gün yokuş aşşağı kaptırdım ana caddede :D ne yapıyor diye bi 95 oldu kaldı sonra yukarı çıktım bi daha indim 105 felan oldu hemd eyokuş aşşağı gaz kesiyor acaba herkes temi aynı son gaz gidince gaz kesiyor

Motosikleti
    motorun kaç km'de eğer çok yenıyse daha o nedenle gaz kesıcıye gırıyordur,

açılacaktır o,
    bu arada devirli kullan motorunu,
    yani,
    devır saatındekı kırmızılı yazılara yakın kullan ama kırmızılı kısımlara girmemeye çalış...
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R

sa

Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun kaç km'de eğer çok yenıyse daha o nedenle gaz kesıcıye gırıyordur,

açılacaktır o,
    bu arada devirli kullan motorunu,
    yani,
    devır saatındekı kırmızılı yazılara yakın kullan ama kırmızılı kısımlara girmemeye çalış...
    2800km de kırmızılara istesende gelmiyo zaten :D bide göstege 12 hane ya motor 2. hanede çalışıyor rölanti normal mi ? her geçen gün hoşuma gitmeye başladı :D

birde mesela ufak tefek çukur veya tümsekten geçerken tak tuk böyle acaip bi ses geliyor amortisörmü vuruyor dibe anlamadım ama benzinlikten geliyor gibi şamandra felan mı war ondan mı geliyor acaba

racerci57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey XF-125
    abiler selamlar öncelikle foruma yeni geldim motorum racer 200 2006 model biraz ucuzaaldım bana 1300 e felan geldi ama 4.vitesi kırılmıştı onları yeni yaptırdım ayrıca yeni 4.vites dişlisi+4.vites karşılığı+şanzuman giriş mili bunlar hasarlıydı hepsi değişti 0 parçalar geldi. birazda aksesuar aldım egzoslar açık müthiş sesi var.benimmotoru yaptırırken ön zincir dişlisini 16 dan 15 e düşürdüm hızı düştü ama çekişi arttı geçen yokuşun birinide 3 le çıktım ama hızım düştü acaba dişliler yeni olduğundan biraz zaman mı gerekiyor bide egzoslardan çok çatur çutur ses geliyo gazı salınca daha öncede yapıodu ama 3. viteste nadir yapıodu şimdi hemen hemen hepsinde yapıo bunun sebebi nedir.Geçende 15 dişli ön zincir dişlisiyle normal bir rampada 5.viteste 100 yaptım acaba düz yolda 120 125 yapar mı abi.Serkan abi senin değerli bilgilerine ihtiyacım var bi yardımcı olsan.kusura bakmayın biraz uzun bi yazı oldu.acemiyim alışıcam umarım uzun zamanlar burada olurum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:37 ----------

serkan abi benim motor tamircide sökülmüş haldeyken bende hepsini gördüm o balansörüde titreşimi o önlüyormuş.ayrıca sen ön zincir dişlisini 15 mi 16 mı yoksa ... kaç diş kullanıyosun abi

Motosikleti
    ilk olaram motorun hayırlı olsun,
    tabi forumada hoş geldin bu arada ;)

motorun ön dişlisi ufadıkca zıncırın arka çatala sürtmesi artacaktır ve o zıncırın sesinide duyuyor olmalısın sen.
    motorunun deposundan sesler gelıyor demişsin,
    ever senınde dusundugun gıbı o şamandıranın sesi olmalı,
    belkıde kopmuş ve içeriye düşmüşte olabılır,
    yada senden oncekı sahıbınde dustu ve o yenısını taktırdı ama eskı parca ıcerıde duruyordur,

evet şanzumandakı balansör tıtresımı engellesın dıye,
    ama ben pek işe yaradıgını sanmıyorum
    motorun dişlilerini değiştirmek motorun çekışını gidişini etkiler tabikide,
    motor rampayı rahat çıkabılır ama rampada sürat bekleme çıkarken,

İnş Kazasız Belasız Binersin Motoruna...
    Aklına Takılan Soruların Olursa Yine Çekınmeden Sorabılırsın...
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    serkan abi gaz veriyorum mesela gazı salıncada viteslerde farketmiyo hemen hemen hepsinde yapıo motor tamir edilmeden yapmıodu bunu egzoslardan çok ses geliyo çatır çutur sesler geliyor.ama şu anda memnunum motorumunda çekişi güzel bide kuyruk kaldrımak istiyorum kuyruk çok aşağıda buda motorun görüntüsünü bozuyor yarın yine sanayiye gidicem ufak tefek eksikleri var onları yapıcam bide şu kuyruk kaldırma işini sorucam hiç deilse hemen hemen depoyla eşdeğer olsun motor öyle daha bi racing görünüyor bence böle motor düşük kuyruklu duurunca pek hoşuma gitmiyo kuyruk için ne yapmamı önerirsin abi bilgilerin tecrübelerin benim için çok önemli

Motosikleti
    işte sana yardımcı olabılecek bi adres,
    aynı işlem bizim racer sayfasındada var,
    fakat bayagı bı gerılerde,
    yanı her sayfaya bakmalsın bulmak ıcın,
    ama buda aynı işlem zaten...

Kolay Gelsın...
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk olaram motorun hayırlı olsun,
    tabi forumada hoş geldin bu arada ;)

motorun ön dişlisi ufadıkca zıncırın arka çatala sürtmesi artacaktır ve o zıncırın sesinide duyuyor olmalısın sen.
    motorunun deposundan sesler gelıyor demişsin,
    ever senınde dusundugun gıbı o şamandıranın sesi olmalı,
    belkıde kopmuş ve içeriye düşmüşte olabılır,
    yada senden oncekı sahıbınde dustu ve o yenısını taktırdı ama eskı parca ıcerıde duruyordur,
    ...
    msjlar karıştı biraz bende yeni üyeyim ilk motorum tecrübelerinizi sömürmeye çalışıyoruz

sesi ben söylemiştim ona bi baktırıcam bariz teneke tak tuk sesi geliyor önceki eleman düşmüş evet sağa yatmış motor sağ tarafta sürtünme var ama hasar yok motorda durumu çok iyi :D hafta sonu bi baktıram ozaman ben :D motorsikletin en güzel yani her daim araba gibi bi çok şeyinde mecburi ustaya gitmiyorsun

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    ozan racer 200s racer 200 bence çok güzel bir motor fiyatına göre gayet iyi bir görüntüsü var ama hız konusunda anı verimi alamıyoruz bu hepimizin ortak sorunu bence110 100 cclik motor performansı alıyoruz.Benim motorumda 125 yapıo 15 diş ile bakalım yakında yine 16 dişe dönerimbu hız işi saçma ama egzos sesleri harika bide şu çat pat sesleri gelmese daha iyi olcak ama hadi hayırlısı bide depoya file taktırdım daha bi güzel oldu motor

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı racerci57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozan racer 200s racer 200 bence çok güzel bir motor fiyatına göre gayet iyi bir görüntüsü var ama hız konusunda anı verimi alamıyoruz bu hepimizin ortak sorunu bence110 100 cclik motor performansı alıyoruz.Benim motorumda 125 yapıo 15 diş ile bakalım yakında yine 16 dişe dönerimbu hız işi saçma ama egzos sesleri harika bide şu çat pat sesleri gelmese daha iyi olcak ama hadi hayırlısı bide depoya file taktırdım daha bi güzel oldu motor
    açıkçası böyle ayakçı bir motor istiyordum ya herkes görecek şimdi bide ben az iri yarıyım ybr tarzı motor komik kaçardı paketçi motoru diye birazda soğuk bakıyordum o tarz cılız motorlara , piyasada hem kaba hemde az tarz bi motor baktım fiyatı uygun bi bu vardı :D en azından şekil çok dikkat çekiyor çoğu insan motordan anlamadığından 600 lük 1000 liklerle karıştırıyor direk ibreye bakıyorlar 300 yapıyormu felan diye yani 1-2 metre öteden epey pahalı gözüküyor yaklaşınca az çok anlaşılıyor :D egsozları çamurluk altından arka lamba nın hemen altından 2 delik olarak çıkarsalar :D tam süper olacakmış o gün bi motor gördüm yamaha r6 imiş arka içe yatık lambasından tanıdım çok tatlıydı egsozu felan motor 35000 tl imiş :D

hız olarakta vallahi dürüst konuşmak gerekirse düşük devirde 5. vitesle rahat yolculuk ama az 100 e yaklaşınca çekilmez oluyor ses ve titreşim sesinin bu kadar çok çıktığını ben bilmiyordum alınca gördüm sen epey uğraşmışsın o çat pat egsozlar değiştirdiğinden mi oluyor eminmisin geçen bendede oldu motoru aldığımda arada stop ediyordu götürdüm karbüratörmüdür nedir onu temizlediler pat pat pat arada böyle yapıyordu o yüzden yapıyormuş temizlediler bujide değişti 30 tl aldılar :D belki işine yarar bi sor bakalım sendede mi aynı sorun var

birde sizin aynalar çok sexy yüksek bizdekiler kısa ellerimi görüyorum acaba olurmuki değiştirsem ya

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    valla abi haklısın motoru görenler şaşırıyor çok herkez 300 yapıomu die bakıo ama 160 ı görünce büyük bir hayal kırıklığı ve şaşkınlık oluyo senin motor 100 nasıl yapıo ben anlamadım racer s dimi senin motor benimki 125 felan yapıo fazlada titreme yok aynalara gelince evet uyar racer in aynası s modeline çünkü racer s aynası racer 200 e uyuyor rahat oda ona uyar. ama görüntüsü nasıl olur onu bilemem.benim egzoslardada delik çok orjinal egzos deliklerden oluyo diolar bakalım ne yapıcaz inşallah düzelir.bide o sesler bazı arkadaşların hoşuna gidio ama benim gitmiyo çok aşırı ses çıktığından onunda sesi çok çıkıyo

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    HAKLI Bİ TERCİH YAPMISIN BENCE ÇÜNKÜ CBR VEYA YBR SANA yakışmazmış abi kalıp olarak ufak gelir senin racer güzelmiş ama 100 yapmasını kestiremiyorum bence racer 200 ün 160 yapması lazım

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    valla abi haklısın motoru görenler şaşırıyor çok herkez 300 yapıomu die bakıo ama 160 ı görünce büyük bir hayal kırıklığı ve şaşkınlık oluyo senin motor 100 nasıl yapıo ben anlamadım racer s dimi senin motor benimki 125 felan yapıo fazlada titreme yok aynalara gelince evet uyar racer in aynası s modeline çünkü racer s aynası racer 200 e uyuyor rahat oda ona uyar. ama görüntüsü nasıl olur onu bilemem.benim egzoslardada delik çok orjinal egzos deliklerden oluyo diolar bakalım ne yapıcaz inşallah düzelir.bide o sesler bazı arkadaşların hoşuna gidio ama benim gitmiyo çok aşırı ses çıktığından onunda sesi çok çıkıyo
    hacı çok ses çıkıyor hafta sonu hevesleniyorum bi bineyim diye özellikle ısıtmak için az gaz veriyorsunya bi inliyor sitenin içinde millet uyansın sonra bineyim psikolojisiyle bekliyorum ya.. yaw bilmiyorum sizinkiller 14.5 beygir s modeller 12.44 felan , ben bide motor yeni ısınmışken deniyorum fazla binemedim bilmiyorum vallahi tekerlermi inik acaba sahi kaç basılıyor buna ? 105 gördü bi gaz kesiyor işte bide yokuş aşşağı kısa mesafede deniyorum ondan oluyor galiba düzlük felan olsa kısa sürede devir yükselir görür heralde 120 felan :D niye olmasın denerim bi ara çevre yolunda havalar ısınsın :D yedek parçayı yeşilyurtmotordan aldım ben varmı başka firma bilen ?

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    iyi bir tercih yapmışsın abi ybr veya cbr sana yakışmaz racer güzel duruyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:01 ----------

abi az aç sen racer ını o nun öle gariban durduğuna bakma azdaha zorlarsan benim görüşüm 125 yapar ön zincir dişlisini 16 diş yaparsan da bence 140 ı görür
    sahi bide nasıl resim ekliyosunuz siteye bende ekliyim

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    :D bide sana bişey sorucam senin racerda elektrik aksamını açınca durum nedir ben bi garipsedim mesela lambalar açıkken çalıştırmaya çalışsan sersemliyor kapatman gerek bide motor çalıştı diyelim lambaları açınca bi tuhaf oluyor stop etmeye yanaşır gibi :D elektrik aksamında bişeyler var röle felan mı var acaba bunda baktıramadım lambası çok sönük yani yeterli dğeil aydınlatma göstergelerde mesela sadece vitesin olduğu bölme güzel ibre göstergelerinin ışıkları ölü :D kapak sıfır aldım taktım nemnet ama ışık yetersiz bide benim sönmüş depo göstergesinin ışığı :D heyy hey altlarına full beyaz led döşeyeceğim korna çok zayıf usta elektrik aksamı zayıf değiştiremezsin dedi havalar ısınsın ışıklandırmayı değiştiricem arka stoplarıda değiştirdim pembeleşmiş güneşten ve 4 yuvarlak lamba varya ortadakiler yanıyor yandakiler boşta orayada kırmızı led döşeyecen frene bastınmı arkadakinin gözünü alacak hacı :D sellektör yaptınmı öndeki noluyor diyecek bunlara ciddi bi el atıcam

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    bu sorun bendede vardı uzunlar yanarken motor çalışmıyodu sonra aküyü şarz ettik düzeldi sonra bir müddet sonra hiç marş basmamaya başladı yine şarz ettik yine marş basmadı marş haricinde herşey çalışıyodu ama farlar korna sinyal vs hepsi çalışıyodu gittim tamirciye sanırım ateşleme kablolarından biri kopmuş şimdi o yapıldı düzeldi motor her türlü marş basıoaküye bi bak olmadı kabloları bi kontrol ettir abi

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:01 ----------

abi az aç sen racer ını o nun öle gariban durduğuna bakma azdaha zorlarsan benim görüşüm 125 yapar ön zincir dişlisini 16 diş yaparsan da bence 140 ı görür
    sahi bide nasıl resim ekliyosunuz siteye bende ekliyim
    :D müdür 16 diş 15 diş terimleri bana yabancı :D ön zinciri hareket ettiren dişliyi diyorsun ama farkı ne olacka bilmediğimden birde resim konusunda ,

http://www.hizliresim.com/
    bu siteye tıkla dosya seç de ordan bilgisayarındaki birresmi bul ve onu bu siteye yükle sonra aşşağıda linkler çıkar adresler en alttakini kopyala ,, buraya gel yukarda ikonlar var bak

en sağda # simge var onun 2 solundaki sarı kare olan yere yıkla siteden yüklediğin resmin linkini oraya yapıştır ok bu kadar msjı gönder de tamam :D anlamadıysan söylersin

Motosikleti
    Ramzey XF-125

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler