Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Racer Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    heytbecom, pazar şartları, rekabet ortamı.

niyo, hayırlı olsun şimdiden. Allah kaza bela vermesin.

just_life, doğru söze ne denir. Saygılar, sevgiler kardeşim.

derin, Türk Markası demek istedi. Türk malı değil. Dili sürçmüştür.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zenbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı just_life adlı üyeden alıntı
    Bu ne kardeşim Çin işkencesi mi yapıyorsunuz insana. Benim sınıfımda cebince gücü kanuniye yetecek orta halli kişiler arasında Kanuninin yeri Kanuni sultan süleyman kadar yücedir. Karalamayın bilmeden çinmiş cinmiş demeyin. Bakın bunlarıda sonucta kullanan satın alan arkadaslar var
    +1000

fraktal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha VİRAGO 535
    Alıntı just_life adlı üyeden alıntı
    Bu ne kardeşim Çin işkencesi mi yapıyorsunuz insana. Benim sınıfımda cebince gücü kanuniye yetecek orta halli kişiler arasında Kanuninin yeri Kanuni sultan süleyman kadar yücedir. Karalamayın bilmeden çinmiş cinmiş demeyin. Bakın bunlarıda sonucta kullanan satın alan arkadaslar var

Artıları eksileri yazmak yeterli bence ben dahil yeni başlayacaklar hayli etkileniyor forumlardan, lütfen daha düşünceli davranalım. teşekkürler!!!

ulasturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Taze bitti :(
    Arkadaşlar ben gittim gördüm motor güsel boyutları gayet büyük neden bunu söylüyorum çünkü cbr125 altımda bisiklet gibi kalıyordu bu ise ölçülerine bakacak olursanız kawasaki ninja nın boyutlarına çok yakın teker kalınlığı okadar iyi değildir belki ama gövdesi doyurucu. teker kalınlığı ise cbr 125ten kat ve kat kalın sanıyorum kalın teker yola daha iyi tutunur bu nedenle yatışlardada hondadan iyi olacaktır ağırlığıda çok iyi kısaca bu paraya alınacak en güsel motordur bence hem yedek parçası ucuz hem servisi çok bi kötü yanını gördüm motorun arka sinyallerin takılı olduğu plastik sanıyorum biraz adi. zira adamlar indirirken kırmışlar bi sinyalini ama neticede plastik bu yapılacak bişey yok olaki böle bi durumla karşılaşırsan fazla maliyeti olacağını tahmin etmiyorum. motoru alırken bagaj kısmımıdır nedir orayı açınca grenajların birleştiği yerin normal olup olmadığına bi bakın derim ben soramadım çünkü gittiğim yerde motor yeni olduğu için bana net bilgi verecek birisi yoktu her neyse bu motoru ben herşeye rağmen alıcam mart 9unda yada 10unda motoru almış olucam çok hevesliyim inşallah o süre içerisinde hevesimi kıracak kimse olmaz. forumlarda 600 ve üstü motor kullananlar bunları beğenmiyorlar. ama onları ben geçmişlerini hatırlamayan kompleksli ve burunları havada insanlar olarak görüyorum(dalga geçerek motoru kötüleyenlerden bahsediyorum diğerleri alınmasın). aslında bunlardan alanlarla yada alacaklarla tanışmayıda isterim hepinize saygılar selamlar iyi günler...

melbur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX R 1000

Yanlış düşünüuorsun

Alıntı ulasturhan adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar ben gittim gördüm motor güsel boyutları gayet büyük neden bunu söylüyorum çünkü cbr125 altımda bisiklet gibi kalıyordu bu ise ölçülerine bakacak olursanız kawasaki ninja nın boyutlarına çok yakın teker kalınlığı okadar iyi değildir belki ama gövdesi doyurucu. teker kalınlığı ise cbr 125ten kat ve kat kalın sanıyorum kalın teker yola daha iyi tutunur bu nedenle yatışlardada hondadan iyi olacaktır ağırlığıda çok iyi kısaca bu paraya alınacak en güsel motordur bence hem yedek parçası ucuz hem servisi çok bi kötü yanını gördüm motorun arka sinyallerin takılı olduğu plastik sanıyorum biraz adi. zira adamlar indirirken kırmışlar bi sinyalini ama neticede plastik bu yapılacak bişey yok olaki böle bi durumla karşılaşırsan fazla maliyeti olacağını tahmin etmiyorum. motoru alırken bagaj kısmımıdır nedir orayı açınca grenajların birleştiği yerin normal olup olmadığına bi bakın derim ben soramadım çünkü gittiğim yerde motor yeni olduğu için bana net bilgi verecek birisi yoktu her neyse bu motoru ben herşeye rağmen alıcam mart 9unda yada 10unda motoru almış olucam çok hevesliyim inşallah o süre içerisinde hevesimi kıracak kimse olmaz. forumlarda 600 ve üstü motor kullananlar bunları beğenmiyorlar. ama onları ben geçmişlerini hatırlamayan kompleksli ve burunları havada insanlar olarak görüyorum(dalga geçerek motoru kötüleyenlerden bahsediyorum diğerleri alınmasın). aslında bunlardan alanlarla yada alacaklarla tanışmayıda isterim hepinize saygılar selamlar iyi günler...
    altımızda büyük motor olabilir ama biz sadece görüşlerimizi söylüyoruz bende suzuki varken ben şehir içinde az yakması için zealsun aldım ve çok memnunum benim görüşümce kanuni zealsunun yanında jawa gibi kalıyor.
    [B][CENTER]MoToRiZe 07 Antalya[/CENTER][/B]
    [CENTER]HIZLI YAŞA GENÇ ÖL Kİ CESEDİN YAKIŞIKLI OLSUN[/CENTER]

ulasturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Taze bitti :(
    Alıntı melbur adlı üyeden alıntı
    altımızda büyük motor olabilir ama biz sadece görüşlerimizi söylüyoruz bende suzuki varken ben şehir içinde az yakması için zealsun aldım ve çok memnunum benim görüşümce kanuni zealsunun yanında jawa gibi kalıyor.
    Arada bin ytl üzerinde fark var ve motor özelliği açısından hiç farkı yok görüntüsü ise zevk meselesidir kiminde dediğin gibi bi etki bırakmıştır ben sen söyledikten sonra baktım. bikere satan adamların doğru düzgün bi sitesi bile yok hayır baktığım yerde motorun ağırlığını soğutma sisteminin ne olduğunu felan örenemedim. her neyse zevkler ve renkler tartışılmaz ama sende motoru almadan önce bu motoru görseydin eğer eminim sende 1milyar fazladan verip onu almazdın sanıyorum. sonuçta buda az yakıyo... seçim sizin benimki sadece tahmin...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Zealsun'ın görüntüsü gerçekten daha güzel, ama internet sitesi de dağıtımcısı da pek güven vermiyor. Kanuni alıp 1000ytl'yi yeni granaj döktürmek ve aynalar için harcamayı planlamaya başladım, ama benim motoru almam 19 haziran sonrasına kaldı Kardeşim ÖSS'ye girecek, nisanda motor alırsam aklı kalır

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı
    Zealsun'ın görüntüsü gerçekten daha güzel, ama internet sitesi de dağıtımcısı da pek güven vermiyor. Kanuni alıp 1000ytl'yi yeni granaj döktürmek ve aynalar için harcamayı planlamaya başladım, ama benim motoru almam 19 haziran sonrasına kaldı Kardeşim ÖSS'ye girecek, nisanda motor alırsam aklı kalır
    kardeşine güveniyorsan bence al. bende motoru aldıktan sonra finallere girdim. o hafta sabrettim motora binmedim. çünkü bindiğim zaman inemiyorum yaza doğru fiyatlarda yüklesebilir bunu da göz önüne al bence.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    Fuardan sonra bir miktar ön ödeme yapmayı planlıyorum. Gaziosmanpaşa Uysallar'dakiler bana fiyatın 2006 sonuna kadar sabit kalacağını söylediler ama ben yine de tedbirimi alayım

Kardeşime güveniyorum ama kendi bilgisayarımı da össden sonra almıştım Hem onun için de azmettirici bişi olur motor, seneye şubatta 17'yi dolduracak, ehliyetini de ben aldırıcam eğer iyi bir yer kazanırsa.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    ehliyeti yoksa beklemek en iyisi şimdiden hayırlı olsun.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

motorcuq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 model HONDA CBR 600 RR ve mondıal 150 zat
    bence bunlar eski sportmodellerden alıntı dizaynlar arkadaşları dinlerseniz onlar butip deyil tam recci istiyorlar buişi çin bile yapıyor sizhala eskimodel taklitiyapıyorsunuzyokmu bu ülkede tasarımcı bencebukafayanlış bukadar ucuza bu olur demeyin 6 /7 bine bakmaz lar sadece adamgibi olsun ihtiyaç çok bukonuda farkında iseniz herkes sport istiyo yapın adamgibi bir reccide bizde alalım buiş bukadar zordeyil allaha şükür sanayimiz gelişmiş durumda bakın hazey türk kısıtlı imkanile neler yapıyo ve yurddışına sipariş patlaması var tasarımı mütiş bunuyapan sanayide bir tamirci ustası sizin fabrikanız var imkan var ama kafayapınız yanlışbence birmotorsiklet bukadar basit olmaz bukadar purofsyönel binicivar potansiyel çok ama çinlileritaklit etmektesinizonlara fason üretim yaptırmayın siz kenditasarımınızıyapın ama bi honda gibi kaliteliolmalı bunu yapacak kapasitevar bupazarı boşa harcamayın ,olmazmı.bence olur.kore bile bunu başardı.

Motosikleti
    motorcuk; boşluk, nokta ve virgül kullansaydın keşke

Kaliteli, iyi dizayn edilmiş ve hızlı bir motor istiyorsun, hem de 6-7 bine diyorsun. Bu pek kolay değil. Racing dizayn etmek de, üretmek de zor iş. Scooter'ın ortalama kullanımda 4-5 bin devir çeviren motorunu tasarlamakla 10.000 devirlik bir motor tasarlamak arasında çok fark var. Motor 3 boyutlu bir yapı olduğundan 10.000 devirde motor bileşenlerine binen yük 5000 devirdekinin kabaca 2 katı değildir, 2^3=(2*2*2)=8 katına yakındır. Olay sadece 10bin devirlik motor yapmak da değil, bu motorun en az iki yıl sorunsuz çalışması da lazım. Bunları yapmak çok kolay değil.

Motosikleti
    abicim motoru bulunur mühümolanşeklive albenisi sanırım zaten çoğu üretici kendimotorunu kullanmıyor 6/7derken üçe dorde motor veriyorlar iyi yapalımda parasorun olmasın demek istiyorum kanuni motor üretiyorsa bunu yapmalı tasarımı güzelolmalı örnek olarak turbo jarja uygun motor yapmaak çokda zordeyil bu ülkede şahine turbo takılıyo modifiye ilemotor güçatışı yapılıyo bunlar basit şeyler istenirse omotor 200cciken turbolu olabilir ona görede firen ve diğer aksamlar elden ğeçirilir böyle sport model olmaz diyorum üzerine otturunca gidonu bile reccideyil javaya gırenaj yapardık biz yıllarönce oyleolmuşbence

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    motorcuq,% 100 katılıyorum.
    keşke bizim sanayiden de kaliteli,özgün bişeyler çıksa da,üç kuruş fazla verip alsak,şu kalitesiz çinlilere mahkum olmasak.
    Tabii maalesef hazır malı getirip,üstüne tatlı kar koyup,tüketiciye civataları dökülen adi malı kakalamak kolaylarına geliyor.Parası olmayan da bunlara mahkum oluyor.

Motosikleti
    aynen öyle işte getirdikleri motorlar hepsi çinli bide kanuni türkmalı diye satıyorlar test etmişler falan yok abicim bizi kandıramazlar şimdiye kadar çinmalları yaygın deyilken bizlerikazık marka motorlar satıyorlardı şimdi herkes getirince fiyat ucuzlatıyorlar sonrada yedekparçadan kakalıyorlar bizler spot motor seviyoruzya şimdide gırenajlı javayı satacaklar olmaz böyle yapın,adam gibi motor alalım bizde yok yapacak mühendis diyorlarsa benonlara yardımcıolurum bu konuda kafası çalışan birsürü insan var vede işsiz geziyorlar bunu yapmaz iseler çinliler pazarı ele geçirecekler hurdacılar motor hurdası dolacak çinmallarıile.

melbur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX R 1000
    motorcuq sana katılıyorum %100 haklısın aynı jawa gibi
    [B][CENTER]MoToRiZe 07 Antalya[/CENTER][/B]
    [CENTER]HIZLI YAŞA GENÇ ÖL Kİ CESEDİN YAKIŞIKLI OLSUN[/CENTER]

VOGGY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iJ JüPiTER5,ROMET CHART 50,HARKOV ZiM350 ATV
    Alıntı melbur adlı üyeden alıntı
    jawa ya haksızlık olmadımı sence?çin malı motorlardan kat kat sağlam bi motordur jawalar...
    Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker;
    Gökten ecdad inip öpse o pak alnı değer;
    Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın;
    Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın...

Motosikleti
    Motorcuq seri üretim araçlara turbo uygulamanın maliyeti hakkında herhangi bir fikrin var mı? Bu ülkede işsiz güçsüz olmak da insanın kendi başarısızlığıdır, sıfırdan modern bir motosiklet tasarlayabilecek mühendisler işsiz kalmaz, işsiz olanlar da böyle bir işin altından kalkamayacak olanlardır.

abi bu racing deilki ya neresi benzio ben cozemed1m

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Jawa ile çin malını karşılaştırmayın. Yılların markasıdır ve zamanında ürettiği birçok modelle bir efsanedir. Son 2 yılda türeyen uyduruk mallarla karşılaştıma bile yapmak büyük hakarettir.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler