Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    allpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Arkadaşlar bu arka amortisör 7 kademeli fakat kaçıncı kademede olduğunu anlayamadım.
    mevcut ayarın ne olduğunu anlamak için nereye bakıyoruz, neyi referans alıyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astramastra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Arkadaşlar model yükselteceğimden dolayı inazumamı satışa çıkardım.
    Düşünenler aşağıda ki linke tıklayıp bana ulaşabilirler.
    İyi forumlar.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...5005210/detay/

astramastra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı astramastra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar model yükselteceğimden dolayı inazumamı satışa çıkardım.
    Düşünenler aşağıda ki linke tıklayıp bana ulaşabilirler.
    İyi forumlar.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...5005210/detay/
    Satılmıştır.

Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Alıntı allpower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu arka amortisör 7 kademeli fakat kaçıncı kademede olduğunu anlayamadım.
    mevcut ayarın ne olduğunu anlamak için nereye bakıyoruz, neyi referans alıyoruz.
    Yav arkadaş kos koca forum da, şu lanet süspansiyonun nasıl ayarlandığını bilen biri yok mu?
    Çeviriyorum çeviriyorum sonsuz dönüyor.
    arslan26 bunu beğendi.

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı allpower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav arkadaş kos koca forum da, şu lanet süspansiyonun nasıl ayarlandığını bilen biri yok mu?
    Çeviriyorum çeviriyorum sonsuz dönüyor.
    Amortisor ayarini cevirdikce 123....7den sonra tekrar basa 1 e gecer... hangi konumda oldugunu merak ediyorsan tam sag ve sol tarafa denk gelen numara kacinci konumda oldugunu gosterir

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Motorun tam sağ tarafından veya tam sol tarafından baktığınızda yuvarlak delikten gördüğünüz değerde ayarlıdır. sağdan ve soldan aynı rakamı görürsünüz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Alıntı necipalperen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik konusu açılması iyi olmuş.
    ben 3 gün önce bebek yokuşunda yağmurlu havada fren yapınca yere yapışmam neticesi ile continental contigo lastıklerden kurtulmaya karar verdim.

3 gündür bütün forumları, yorumları okudum 3 lastik firmasından ve mototaşdan bilgi aldım.

mototaş'ın ve güvendiğim bir lastikçinin de yönlendirmesi ile michelline pliot street de karar kıldım.

toplamda 900 tl verdim 21 şubat 2017 tarihinde.

pilot street'i çift hamurlu ve ıslak yol performansı nedeniyle seçtim.

uyumluluk konusunda ise motor ön lastikte 1 cm kısalıyor arkadaşlar ben bunu sorun etmediğim için aldım.

bilginize...
    michelin pilot streette bizim motorun bire bir ölçüleri var. size ellerindeki lastiği takmış olmasınlar.
    sinannsss bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Alıntı M.KESKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun tam sağ tarafından veya tam sol tarafından baktığınızda yuvarlak delikten gördüğünüz değerde ayarlıdır. sağdan ve soldan aynı rakamı görürsünüz.
    Alıntı arslan26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amortisor ayarini cevirdikce 123....7den sonra tekrar basa 1 e gecer... hangi konumda oldugunu merak ediyorsan tam sag ve sol tarafa denk gelen numara kacinci konumda oldugunu gosterir
    Arkadaşlar teşekkür ederim.

Resim çektim. Resimde görülen süspansiyonun ayarı kaçta.
    https://goo.gl/photos/MycDzH91dUPvSa1S8
    Justforfun bunu beğendi.

leon99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R-İnazuma-Mt25-Fazer8
    Arkadaşlar en son 15.000 Bakımında;
    Yağ Filtresi, Motul 15/50 motor yağım, bujilerim, orjinal hava filtrem değişmişti. Şuna 20.000 Km bakımım geldi ancak motorun garantisi bittiği için ürünleri alıp kendim bakım yapmak istiyorum.
    Değiştirmem gerekenler şuanlık motor yağı ve yağ filtresi olarak görünüyor. Balatalarımda şuanlık bir problem yok gibi.
    Motor yağı olarak 10/40 hangi markayı tercih edersiniz?
    Yağ filtresi olarak ya KN markası ya da Hiflo markasını kullanmayı düşünüyorum. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Not: http://urun.n11.com/filtre-setleri/m...-lt-P150593209
    şu ürün bizim motora uygun mudur?

Aquarist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Selam dostlar,
    Ben de 5000km bakımını yaptıracağım ancak motorum 2015 model olduğu ve en yakın servis 150km. uzakta olduğu için bakımını Giresun' da motor ustama yaptırmayı düşünüyorum.
    5000km bakımı için değişecek olan filtre, yağ vs. ihtiyaçları nereden temin edebilirim? Yağ tercihim ne olmalı? Şuna da dikkat edin diyeceğiniz bir husus var mı?
    Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Beyler bu motor çok maliyetli mi? Cc büyütmek istiyorum ve konforu için biraz paraya kıyıp alsam mı diyorum. Yoksa ucuza bir pulsar alıp bakıcam dalgamı.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bu motor çok maliyetli mi? Cc büyütmek istiyorum ve konforu için biraz paraya kıyıp alsam mı diyorum. Yoksa ucuza bir pulsar alıp bakıcam dalgamı.
    Konfor söz konusu ise Inazuma F tercih edilmesi doğrudur. Kendi motorum Inazuma F olduğu için onun adını verebiliyorum. Naked Inazuma için bir bilgim yok. Kendim şehirlerarası 50 km kadar bir mesafe bir arkadaşımla değişerek Pulsar 200 NS kullanma şansım olmuştu. Inazuma F in rahatlığı ve yol tutuş güven hissini Pulsar da alamadım. Çok seri bir motosiklet. Yola çıkmadan evvel depoları birlikte fulleyip yaptığımız ölçümlerde aynı süratlerde 250 km sonrası yaptığımız hesapta Pulsar 0,5 lt/ 100 km kadar daha ekonomik bir yakıt verisi vermişti. Rahatınız söz konusu ise ve bu çok da önemli ise aradaki işletim maaliyeti farkı göze alınabilir meblağlarda olacaktır diye düşünüyorum. Tabi Suzukinin parça dayanıklılığı da maliyet hesap edilirken göz önünde bulundurulmalıdır.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı leon99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar en son 15.000 Bakımında;
    Yağ Filtresi, Motul 15/50 motor yağım, bujilerim, orjinal hava filtrem değişmişti. Şuna 20.000 Km bakımım geldi ancak motorun garantisi bittiği için ürünleri alıp kendim bakım yapmak istiyorum.
    Değiştirmem gerekenler şuanlık motor yağı ve yağ filtresi olarak görünüyor. Balatalarımda şuanlık bir problem yok gibi.
    Motor yağı olarak 10/40 hangi markayı tercih edersiniz?
    Yağ filtresi olarak ya KN markası ya da Hiflo markasını kullanmayı düşünüyorum. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Not: http://urun.n11.com/filtre-setleri/m...-lt-P150593209
    şu ürün bizim motora uygun mudur?
    Yag olarak en iyi yag Motul, 5bin km sonunda bile performansini kaybetmiyor. Baska yaglari denemeye hic ugrasmayin bence.

Ben olsam yag filtresi orjinal devam ederdim, cok luzumsuz buluyorum aftermarket yag ve hava filtresi isini.

Alıntı Aquarist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam dostlar,
    Ben de 5000km bakımını yaptıracağım ancak motorum 2015 model olduğu ve en yakın servis 150km. uzakta olduğu için bakımını Giresun' da motor ustama yaptırmayı düşünüyorum.
    5000km bakımı için değişecek olan filtre, yağ vs. ihtiyaçları nereden temin edebilirim? Yağ tercihim ne olmalı? Şuna da dikkat edin diyeceğiniz bir husus var mı?
    Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
    Size de ayni sekilde arkadasin linkini verdigi Motul urununu oneriyorum. Herkese aspirin yazip gonderiyorum Ama inanin vites gecisi ve motor sesi icin en ideal yag 5100 serisi Motul bence.

Yag ve hava filtresini yakin sehirdeki servislere rica ederseniz belki kargo ile gonderirler. Orjinal filtreyi ben nerden siparis vermistim hatirlamiyorum ama soyle bir site var satan :

http://www.motosikletparcalari.net/1...jinal-pmu12172
    Aquarist bunu beğendi.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Arkadaşlar hafif bozuk zemine girince ön taraftan tık tık tık diye ses gelmeye başlıyor. Önce konsol mu oynuyor diye düşündüm ama değil. Ön takımdan geliyor sanki ses. Fikir verebilecek olan var mı? Motor 7 aylık, 7500 km de. Bir de zinciri ne zaman değiştirmek gerekir?

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Aynı ses benimkinden var sıfır aldığım günden bu yana var hala kaynağını bulamadım ama önemli bir şey değil üç senedir bir sorun yok

Motosikleti
    İNAZUMA 250
    s.a arkadaşlar bende 2013 model inazuma kullanıcısıyım. motorum 25000 km de ve yaklaşık 8000 km dir bende. yaklaşık 8 ay kadar önce (temmuz-ağustos) kontak açtıktan sonra star stop düğmesini açtım ve "F1" hatası verdi. bir kaç denemeden sonra motor çalıştı. şimdi hala bu sıkıntı ara ara karşıma çıkmakta. düğmeyi açtıktan sonra yakıt basma süresi yaklaşı 4 saniye kadar diye düşünürsem bu sıkıntıyı artık sesten anlar oldum. çünkü 2 saniye kadar basıyor sonra duruyor ve "F1" lambası yanıyor. enjektör temizleyicide kullandım ama sıkıntı devam ediyor. servise gitmedim. bu durumla karşılaşan başka arkadaşlar oldumu.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    motosikleti devamlı sağ gidondaki kırmızı start stop düğmesiyle açıp kapamak beyinde arızaya yol açar, sadece kontak anahtarı ile açıp kapayın, bu düğme sadece acil durumlarda kullanılmalıdır.

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı kadirgül adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaşlar bende 2013 model inazuma kullanıcısıyım. motorum 25000 km de ve yaklaşık 8000 km dir bende. yaklaşık 8 ay kadar önce (temmuz-ağustos) kontak açtıktan sonra star stop düğmesini açtım ve "F1" hatası verdi. bir kaç denemeden sonra motor çalıştı. şimdi hala bu sıkıntı ara ara karşıma çıkmakta. düğmeyi açtıktan sonra yakıt basma süresi yaklaşı 4 saniye kadar diye düşünürsem bu sıkıntıyı artık sesten anlar oldum. çünkü 2 saniye kadar basıyor sonra duruyor ve "F1" lambası yanıyor. enjektör temizleyicide kullandım ama sıkıntı devam ediyor. servise gitmedim. bu durumla karşılaşan başka arkadaşlar oldumu.
    Bu sıkıntıyı bende yaşadım.Kontak kısmında bir sensör varmış o arızalanıyomuş sanırım.Serviste bakım sırasında bu sorunu da hallettiler.
    Bir servis bana komple kontak setini değiştirmemi söyleyerek beni baya tırstırmıştı.(600-700 lira gibi bir rakamdan bahsettiler.)Daha da gitmiyorum oraya.
    Batuhan Motorda hallettiler saolsunlar..Komple kontak kısmını söküp arızalı kısmı tamir ettiler.

Arkadaşlar Maslak Yücel motor mu yoksa Florya Batuhan motoru mu servis olarak tavsiye edersiniz? Yücel motora 2 kere bakım için gittim, ne sorarsam "normaldir o" cevabı aldım. Bilmiyorum sadece ilgili bir servis arıyorum.

Motosikleti
    İNAZUMA 250
    Alıntı yusufbaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sıkıntıyı bende yaşadım.Kontak kısmında bir sensör varmış o arızalanıyomuş sanırım.Serviste bakım sırasında bu sorunu da hallettiler.
    Bir servis bana komple kontak setini değiştirmemi söyleyerek beni baya tırstırmıştı.(600-700 lira gibi bir rakamdan bahsettiler.)Daha da gitmiyorum oraya.
    Batuhan Motorda hallettiler saolsunlar..Komple kontak kısmını söküp arızalı kısmı tamir ettiler.

hocam maliyeti ile ilgili bişey demişlermiydi. birde battlax bt 45 lastiklerden memnun musun bende taktırmayı düşünüyorum

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı kadirgül adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam maliyeti ile ilgili bişey demişlermiydi. birde battlax bt 45 lastiklerden memnun musun bende taktırmayı düşünüyorum
    Maliyeti bakım arasına karıştı tam olarak kaçtı hatırlamıyorum valla.
    Lastik çok yağmurlu hava haricinde gayet iyi bence.Kuru havalarda özellikle kaydırmaya çalışıyorum boş yollarda gayet iyi tutuyo yolu.Ben yaz kış kullanıyorum o yüzden yağmurlu hava performansı da fena değil bence.Ama yine de yağmurlu havada hızım yarıya düştüğü için çok zorlamadım.
    Bi tek sert lastik olduğu için tercih ediyorum Bridgestone'u.Çivi varmış lastikte ben bakımda farkettim mesela.Daha az patlıyo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)