Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inazuma parçaları korkulduğu kadar pahalı mı?

En çok ne kadar masraf ettiniz? rutin bakımlarda yada kaza sonrası..
    Şükürler olsnu bende parça değiştirmek zorunda kalmadım.Ama örneğin arka fren balatası 115 lira.Ön fren balatası 85 lira civarıydı en son.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu ana kadar her hangi bir parça masrafım olmadı,ama parçalarının pahalı olduğunu söylüyorlar (iyi motor iyi para)
    hep bi söylenti var..yakından inceledim gerçekten kaliteli motosiklet..yedek parçada biraz insaflı olunsa daha çok satar...

Alıntı yusufbaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şükürler olsnu bende parça değiştirmek zorunda kalmadım.Ama örneğin arka fren balatası 115 lira.Ön fren balatası 85 lira civarıydı en son.
    galiba parça değiştirme zamanı gelince kullanıcılar motosikleti elden çıkarıyor.. balata falan sorun değil aslında.. uygun fiyatlı alternatifleri olabiliyor.. ama olaki düştün karenaj, far, sinyal, gösterge, amortisör yada motor parçaları pahalı galiba.. internette bakındım göremedim...

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    YBR'de çok kısa sürede sıkılırsın ama inazumaya ömür boyu binersin. Bence inazuma al. Ben 1 yıl bindikten sonra cc yükseltmek için sattım, bin pişman oldum. Satanlar da genelde bu şekilde. Memnuniyetsizlikten satan yoktur. Şimdi tekrar F modelini alacağım. Boy ve kilon inazuma için ideal, sorun yaşayacağını sanmam. Ben de ilk motor olarak aldım. Kullanımı kolay dengeli bir motordur. Hantal kalıyo laflarına filan da kulak asma, ss değil bu, naked ne kadar giderse o kadar gidiyor. Başlarda temkinli kullan, boş yerlerde çalış, alabiliyorsan eğitim al. 3.5- 4 litre arası yakar ama verdiği zevki ybr'yle filan kıyaslayamazsın, sesi, cüssesi yeter. Gerektiğinde uzun yola çıkarsın, o zaman çok dedikleri ağırlığın nimetini de anlarsın.

mccxcix'e cevap olarak yazmıştım. Alıntı yapmayı becerememişim.
    Salih_T bunu beğendi.

fazilk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 İnazuma (2014-Beyaz)
    Merhaba İnazuma severler!

Motosikletimizin aküsü boşaldığında, vurdurma tabir edilen, kontağı açıp, motosikleti iterek, debriyaj + vitese alma + debriyajı bırakma şeklindeki çalıştırma yöntemi, sizce motosiklete bir zarar verir mi?

Teşekkür eder, kazasız sürüşler dilerim.
    İnsan paranın sahtesini yapar, para da insanın... B. FRANKLİN

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Ne zaman ısınacak havalar yahu? Binemiyoruz soğuk diye..

Hakan VB, afatsum, mesut hoca ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Arkadaşlar Inazuma F almak istiyorum. Boyum 168, rahat kullabilir miyim? Bir de yakıt tüketimi tam olarak ne? Kimisi 100 km'de 4 litre kimisi 3,3 diyor. Kullanan arkadaşlar özellikle uzun yolda ne kadar yaktığını söyleyebilir mi?
    mesut hoca bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Alıntı ayvazdeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne zaman ısınacak havalar yahu? Binemiyoruz soğuk diye..
    http://i.hizliresim.com/Vv240B.jpg
    http://i.hizliresim.com/D4onym.jpg
    DOSTUM BU ELCİK KORUMALARI PAHALI BİR ŞEYMİ VE NEREDEN BULURUM?SELAMLAR...

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:10 ----------

Alıntı kafası kırık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Inazuma F almak istiyorum. Boyum 168, rahat kullabilir miyim? Bir de yakıt tüketimi tam olarak ne? Kimisi 100 km'de 4 litre kimisi 3,3 diyor. Kullanan arkadaşlar özellikle uzun yolda ne kadar yaktığını söyleyebilir mi?
    selam dostum! bende inazumayı alalı 6-7 ay kadar oldu,2-3 defa uzun yol tecrübem oldu,100 km rede 3.5- 4 litre arası yakıyor bu motor,daha önceleride motosiklet tecrübem çok olmuştur,sürüş olarak zevkli ve bir o kadarda rahat bir motosiklet,ALLAH gönlünüze göre versin saygılar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Teşekkürler hocam.

İnazuma f mi seninki?

Motosikleti
    Yok dostum bemim motoru f olanın dan değil,ama ikiside aynı zaten. F olanından fazladan grenaj parası alıyorlar sadece.
    arslan26 bunu beğendi.

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok dostum bemim motoru f olanın dan değil,ama ikiside aynı zaten. F olanından fazladan grenaj parası alıyorlar sadece.
    mesut abi aradıgın elcik korumalar sanırım bundan, bende almayı dusundum sonradan vazgectim link aşagıda

http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...20810236/detay

85mm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '17 Yamaha Tracer 900
    Ben sana söyliyim hocam. Eğer 60-90 arası 125'lik bir motormuş gibi kullanırsan eğer bu motoru, 3,3-3,8 litre yakar. Doğru. Ancak olması gerektiği gibi biraz devirli kullanırsanız (maksimum beygiri 8 binde veriyor alet aklında olsun) 4 litre ortalama'dır. Eğer benim gibi 115-125 km/h arası giderseniz ve bu devirlere çok hızlı çıkarsanız 4,8 lt / 100km bile görürsünüz. Durum budur. "Az yakıyor benimki, 3,2-3,5 litre arası" diyen adam deyim yerindeyse kağnı gibi kullanıyordur motoru. Biri ikinci el almıştı bu motoru, anlatıyordu: önceki sahibi 100 km/h 'ı görmemiş motorda. Hep düşük devir düşük hız kullanmış. Tam açılmamıştı bile motor. Böyle kullanan adam ancak az yakar ama o zaman neden 250'lik derdi çekiyor ki? 125cc alsın rahat etsin
    kafası kırık bunu beğendi.

Eyvallah hocam. Böyle daha açıklayıcı oldu.
    Sizdeki F mi?

85mm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '17 Yamaha Tracer 900
    Eyvallah hocam. Böyle daha açıklayıcı oldu.
    Sizdeki F mi?
    Yok bendeki normal versiyonu. Bu arada herkese yazıyorum; artılarını, eksilerini, sormadığınız soruların cevaplarını bile önceki mesajlarıma bir göz atarsanız bulabilirsiniz. Ayrıca 1.68 boy ile bence gayet rahat kullanılır. Hiç sorun olmaz.

Arkadaşlar ben motordan anlamam. Motor almak istiyorum. Haftalardır motor araştırması yapıyorum. Aklıma yatan inazuma f oldu. Sürekli uzun yola çıkacağım. Gördüğüm kadarıyla f uzun yol için uygun, rahat, konforlu.
    Yalnız anlamadığım şu f ile diğer inazuma arasında ne gibi fark var?
    Bir de inazuma f'nin ikinci eli nerdeyse yok. Ama diğeri öyle değil. Acaba F tutmadı piyasada?

Motosikleti
    F ile normal inazuma arasında birtek grenaj farkı var, F olan daha yeni piyasaya sürüldü, normal olani galiba 2010 yılında piyasaya sürüldü galiba ondandır

Grenaj farkı derken hocam?
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Grenaj farkı derken hocam?
    birisi grenajlı ön kafa ,birisi grenajsız aradaki fark bu .
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Öyleyse F almama gerek yok. F'nin fiyatı daha yüksek. Bu grenaj olayı teknik bir fark değil.
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Öyleyse F almama gerek yok. F'nin fiyatı daha yüksek. Bu grenaj olayı teknik bir fark değil.
    elbette ikisi arasında teknik bir fark yok,düşünsenize grenajı bir motorla düştünüz ( grenajların hepsi plastik) masraf ne kadar olur? ,birde normal (çıplak ) motorla düşerseniz masraf ne kadar olur? siz motorla yolda düşmeye bilirsiniz,park ettiğinizde olduğu yerde düşerse bile ikisi arasındaki çıkabilecek masraf farkını siz düşünün, motor ve donanımda hiç bir fark yok,sadece ikisi arasındaki fark grenajlısı normaline göre daha pahalı ve kg bazında daha ağır,saygılar .
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Aquarist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Bu kadar da olmaz abi, 250cc motor fiyatını 17.000 TL'ye çıkarmışlar. Bu fiyata F modeli kim alır acaba! Halbu ki tam da niyetlenmiştim bu modele.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)