Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

İNAZUMANIN YEDEK PARÇALARINI NEREDEN BULACAĞIMI BİLEN VARMI? YARDIM PLEASE. AYNA, ÇAMURLUK, ÖN SİNYAL, ÖN CAM.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Arkadaşlar forumda inazumanın kolay kolay fan açmadığını okudum hatta hiç fan açmadı diyenler var, ben 70 80 km sonunda şehir içi trafiğine girince ( sık duraklama yaptığımda) fan açıyor, ayrıca motor bloğunun alt kısmı yani şanzıman çok ısınıyor bu normalmi? Daha önceden kullandığım 125 lik motorlar bu kadar ısınsa bile çabuk soğuyordu inazuma kapalı otoparkta beklemesine karşı geç soğuyor

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Ben fan açtığını hiç görmedim benim motorun.hatta bazen arızalımı acaba diye düşünüyorum ama hararet ışığı da yanmıyor. Bende fazla takmıyorum.

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben fan açtığını hiç görmedim benim motorun.
    Geçen 80km yol yaptıktan sonra şeehir içine girdim bir süre ışıklara takıldım o anda fan açtı, bu şekilde şehir içinde dolaştığımda fan açıyor yani uzun yol sonunda şehir içinde kırmızı ışıklarda fan açıyor, zaten fan sesi belli olmuyorda sokak arasına tenha bir yere girdiğimde rolantide çalışırken sesi ancak duyabiliyorsun

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    15k km de ben kullandım ama hiç fan açtığını hatırlamıyorum. Şuan ki motorum 5 dk demiyor şehir içinde hemen fan açıyor.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    Merhaba Arkadaşlar, zincir yağı için ne önerirsiniz? nerden temin edebiliriz?

Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    Yarin motoru ankaradan balikesir e otobus (travego) ile tasitacagim.deneyimi olan arkadaslardan yardimi dokunabilecek tavsiye ve fikirlerinizi bekliyorum.tesekkurler

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Kararınızı vermişsiniz ama ben olsam tüm imkanları zorlar sürerek giderdim

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Alıntı tugmenunsal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi aklıma geldi 800 km yaptım Daha hiç zinciri yağlamadım. Bilen arkadaşlar bilgi verebilirler mi? Ne kullanıcaz, hangi sıklıkta kullanıcaz, yoksa serviste zaten yağladıklarından gerek yok mu?
    arslan26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı evural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi aklıma geldi 800 km yaptım Daha hiç zinciri yağlamadım. Bilen arkadaşlar bilgi verebilirler mi? Ne kullanıcaz, hangi sıklıkta kullanıcaz, yoksa serviste zaten yağladıklarından gerek yok mu?
    Würth'ün kuru sentez mumlu yağlayıcısı var janta sıçrama yapmaz, sitesinde 26tl , ayrıca en fazla 500 km de bir temizledikten sonra yağlarım zinciri, tabi bu km aralığı ne kadar sağlıklı bilmiyorum

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Alıntı arslan26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar forumda inazumanın kolay kolay fan açmadığını okudum hatta hiç fan açmadı diyenler var, ben 70 80 km sonunda şehir içi trafiğine girince ( sık duraklama yaptığımda) fan açıyor, ayrıca motor bloğunun alt kısmı yani şanzıman çok ısınıyor bu normalmi? Daha önceden kullandığım 125 lik motorlar bu kadar ısınsa bile çabuk soğuyordu inazuma kapalı otoparkta beklemesine karşı geç soğuyor
    Benim motorda Bursa trafiğinde sıcakta fan açıyor çoğu kez, ayaklarıma sıcak hava vurunca fark ediyorum yoksa ses yapmıyor, çoğu arkadaşta fan açmadığını sanıyor ama açıyor, ilk başlarda bende açmıyor sanıyordum, ayaklarıma bacaklarıma ara sıra sıcak hava geldiğini hissettim o sırada elimi fana yaklaştırınca çalıştığını anladım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

Ben daha önce Förch diye bir yağ almıştım, iyi yağlama yapıyordu ama çok pislik tutuyordu, şimdi ipone zincir spreyi aldım, zinciri beyaza boyuyor resmen ve temiz kalıyor tavsiye ederim.
    arslan26 bunu beğendi.

Arkadaşlar selam, ben araştırmalar sonucu inazumaya karar verdim. E 5 de kullanmak nasıl? her gün bdüzü Mecidiyeköy yapacağım. Motor bilgim sıfır gis akademide eğitim alacağım. 20000 tl ekipmanlar hariç sadece motor bütçem var sizin tavsiye edebileceğiniz başka motorlar var mı? Yoksa bu motor işimi görür mü? Hanımda artçı olacağı için bu motora karar verdim. En önemli şey konfor ve arada uzun yol yapması.

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı ozgurdegi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam, ben araştırmalar sonucu inazumaya karar verdim. E 5 de kullanmak nasıl? her gün bdüzü Mecidiyeköy yapacağım. Motor bilgim sıfır gis akademide eğitim alacağım. 20000 tl ekipmanlar hariç sadece motor bütçem var sizin tavsiye edebileceğiniz başka motorlar var mı? Yoksa bu motor işimi görür mü? Hanımda artçı olacağı için bu motora karar verdim. En önemli şey konfor ve arada uzun yol yapması.
    Sizin için dezavantaj olacağını düşündüğüm noktalar şunlar olabilir

İnazuma diğer 250cc motorlar arasında biraz ağır şehir içi trafiğinde hiç bilmeyen biri için sıkıntı çıkarabilir
    Çift silindir olduğu için yakıt diğerlerine oranla biraz fazla (kimileri için yakıt tercih sebebi oluyor)
    Uzun yol içinde gayet konforlu yorucu olmaz fakat fazla rüzgar alıyorsunuz
    ozgurdegi bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda Bursa trafiğinde sıcakta fan açıyor çoğu kez, ayaklarıma sıcak hava vurunca fark ediyorum yoksa ses yapmıyor, çoğu arkadaşta fan açmadığını sanıyor ama açıyor, ilk başlarda bende açmıyor sanıyordum, ayaklarıma bacaklarıma ara sıra sıcak hava geldiğini hissettim o sırada elimi fana yaklaştırınca çalıştığını anladım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

Ben daha önce Förch diye bir yağ almıştım, iyi yağlama yapıyordu ama çok pislik tutuyordu, şimdi ipone zincir spreyi aldım, zinciri beyaza boyuyor resmen ve temiz kalıyor tavsiye ederim.
    Motul yag aldim, begendim, tavsiye ederim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

Sizin için dezavantaj olacağını düşündüğüm noktalar şunlar olabilir

İnazuma diğer 250cc motorlar arasında biraz ağır şehir içi trafiğinde hiç bilmeyen biri için sıkıntı çıkarabilir
    Çift silindir olduğu için yakıt diğerlerine oranla biraz fazla (kimileri için yakıt tercih sebebi oluyor)
    Uzun yol içinde gayet konforlu yorucu olmaz fakat fazla rüzgar alıyorsunuz
    Bu RÜZGAR İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ...ben de çok sikayetçiyim..
    100 u geçince acaip sarsiliyorsun yolda... Rüzgar çok alıyor..

ÖN CAM SİPERLİK NEREDEN TEMİN EDİLİR, işe yariyor mu, Kullanan arkadasşlardan yorum alabilir miyiz?
    arslan26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Motul yag aldim, begendim, tavsiye ederim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

Bu RÜZGAR İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ...ben de çok sikayetçiyim..
    100 u geçince acaip sarsiliyorsun yolda... Rüzgar çok alıyor..

ÖN CAM SİPERLİK NEREDEN TEMİN EDİLİR, işe yariyor mu, Kullanan arkadasşlardan yorum alabilir miyiz?
    Ön camın fayda sağladığını söyleyenler var muhakkak az yada çok fayda sağladığına inanıyorum denemek lazım, ayrıca kafa karenajı delinerek takıldığı için pek sıcak bakmıyorum farklı noktalara takılan açısı ayarlanabilen ön cam var internetten bulmuştum yanılmıyorsam 150tl
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    Motorum balikesire indi oradan da zevi bir 120 km ile altinoluk a vardi.simdi iş güç yok motorumla ilgilenmek istiyorum.ozellikle zincir bakimi ile fakat luzumlu olmaz diye orta ayagi almamistim keske alsaymisim irfan ustadan bekliyorum.dun arkdasin zincirleri camsil spreyine gaz yagi koyarak cevresini ve zinciri cillop gibi yaptik daha sonra yagladik.110 120 de ruzgar gercekten sıkınti puig in inazuma icin hos cam lari var.arka ve yan canta demirlerim de geldikten sonra bir daha otobuslerle ugrasmadan dinlene dinlene yol yapacagim.sevgiler
    arslan26 bunu beğendi.

fil0zof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250cc de KARARSIZ
    Merhaba saygıdeğer İNAZUMACI dostlarım;

İnazuma hakkında birkaç maruzatım var sizlere;

1)Bakım periyotları ve fiyatlandırması nedir ne kadar ücrete maalolur?
    2)Yedek parça fiyatları honda'ya göre pahalı diyor birtakım çevreler, bilen varmı ne civarlarda?

Bu soruları cevaplarsanız çok memnun olacağım. Şayet İnazuma ve CBR 250 arasında kalmış biri olarak bana fevkalede yararlı olacaktır.

Cevaplayan arkadaşlara TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİRİM..
    SAYGILARIMLA.

Selam, ozgurdegi bence bu bütçe süper, 14000tl inazuma ek paketi (on cam, koruma demiri, alt ayaklik,arkaçanta vs.) ile anahtar teslim, 1000tl yan çantalar için, 2500tl eşinle senin tüm kıyafetler(nolan 64 kasklar,prohel montlar,dizlikler, motul ayakkabılar ve eldivenler dahil, tavsiyem feyizoglundan al, 1000tl ehliyet masrafın maksimum. Kalan 1500 ve uzerinide at bankaya veya 400tl honda akademide 2gun ileri sürüş teknikleri dersi al, supermis.. bütçen süper. Ben krediye girip 14000 vereceğim bu motora. Tüm yorumlar süper, sanırım pisanman olunmayacak ve yıllarca kullanılabilecek bir motor.
    Allah kaza bela vermesin.. sağlıklı mutlu sürüşleriniz olsun

Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    Ön camın fayda sağladığını söyleyenler var muhakkak az yada çok fayda sağladığına inanıyorum denemek lazım, ayrıca kafa karenajı delinerek takıldığı için pek sıcak bakmıyorum farklı noktalara takılan açısı ayarlanabilen ön cam var internetten bulmuştum yanılmıyorsam 150tl
    http://gw250.blogspot.com.tr/2014/02...indscreen.html
    Bu modele ne diyorsunuz...kullanan var mi...on cam siperlik olarak kullanan var miruzgarı kesiyor mu?
    Yorumlari alalim...motor uzerinde guzel durmus...
    Almayi dusunuyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:03 ----------

solo__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xcity
    Bu modele ne diyorsunuz...kullanan var mi...on cam siperlik olarak kullanan var miruzgarı kesiyor mu?
    Yorumlari alalim...motor uzerinde guzel durmus...
    Almayi dusunuyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:03 ----------

selamlar,
    aynı modeli kullanıyorum. karanajı kırmadan delmeden yandaki vidalar ile tutturuyorsunuz. ciddi oranda işe yarıyor. bende 150 ye almıştım. tavsiye ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)