Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Yakın akrabam, 2012 sonu Ducati Multistrada'sını satıyordu. Fazer'dan önce Monster 696'ım vardı,aklım yine Ducatiye gitti. Fiyat iyi olunca onu aldım,hesapta yok iken...
    İtalyanlar sadece motorları değil, hayalleri de yaratırlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Vay hayırlı olsun o zaman. Güzel seçim
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Sağol Cihan, teşekkürler...Fazer'da ABS bile yokken bunda acayip bir teknoloji var. Klavuzu oku oku bitmiyor

Alıntı astral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağol Cihan, teşekkürler...Fazer'da ABS bile yokken bunda acayip bir teknoloji var. Klavuzu oku oku bitmiyor
    Hayırlı olsun güzel bir makine, kaç model acaba fiyatı sorucam ama sizin için sakıncası yoksa tabi

Motosikleti
    2012 model, Ekim 2012 trafiğe çıkışlı, 35'e aldım. Üzerinde Sw-Motech (Radyatör koruma,karter koruma, motor koruma, sis farları-montaj ayakları, elcik koruma var).Bunlarda piyasada yaklaşık 3000TL. Yetkili servisten ağır bakımdan yeni çıkmış, lastikler yeni Michelin...Tek kelimeyle feci bir motor. Esasında aklımda yoktu ama akrabamın motoruydu, temizliğini biliyordum fırsatı kaçırmak istemedim.

Alıntı astral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 model, Ekim 2012 trafiğe çıkışlı, 35'e aldım. Üzerinde Sw-Motech (Radyatör koruma,karter koruma, motor koruma, sis farları-montaj ayakları, elcik koruma var).Bunlarda piyasada yaklaşık 3000TL. Yetkili servisten ağır bakımdan yeni çıkmış, lastikler yeni Michelin...Tek kelimeyle feci bir motor. Esasında aklımda yoktu ama akrabamın motoruydu, temizliğini biliyordum fırsatı kaçırmak istemedim.
    Hayırlı olsun hocam rabbim kaza bela vermesin benimde istediğim bir motor satacagın zaman paylaşırsan durum el verirse taip olabilirim en azından samimiyetine güvendiğimiz bir ortamdaki birinden almak daha doğru olur..

Motosikleti
    Çok teşekkürler, bende sahibini durumunu bildiğimden aldım. Yoksa galeriden, ya da elden alınacak bir motor değil, etraf çakal dolu! Ducati forumunda ve bunun meraklısı birkaç arkadaşla alım konusunu paylaştım, hepsi de kaçırma sakın deyince şeytan dürttü. Şuan 3 kişi aldığım fiyata geri almaya talip ama ben binme niyetindeyim, sezonda fiyat min 40 olur. İnşallah daha güzelleri sizlere nasip olsun, niyetim birkaç sene kullanmak.

can_frat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    Arkadaşlar motorun 10.000km bakımı geldi yağ yağ filtresi hava filtresi değişecek ama servis buji de değişecek diyor kitapçıkta da buji 20.000km değişecek yazıyor sizce buji bu bakımda değişmeye gerek var mı veya ekstra olarak şunu da yaptır diyen var mı teşekkürler.

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    En fazla kontrol ettir, gerekirse değiştir.

Bence fazlası ile abartılıyor rahat rahat 20 bin km gider buji hatta daha fazlası. Klişe laf, Türkiye şartlarında. Ne varsa bu kadar farklı Avrupadan yaşamasak hadi inanacağım.

Motosikleti
    Xmax 250
    15 binde değiştir hocam kimsenin gönlü kırılmasın

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Merhaba Arkadaşlar bende yazın allah izin verirse fazer 8 alacağım motor 2.000 km'de AEA arka amortisörü değiştirilmesi gerek demiş o kadar kötümü.
    yani Adamla anlaştık aslında adam istese şimdi sata bilir ev alacak ama benim parayı biriktirmemi bekliyor yaza alacağım motoru. Yani motorun her tarafının değişmesi gerekse gene alacağım adama ayıp olur dediğim gibi motor daha 2.000 km garaj motoru adam tanıdık heveslenip aldı dahada kullanmadı garajda yatıyor şuan.

Demek istediğim lastikleri zaten değişeceğim ama amortisör çok pahalı o kadar kötümü orjınali
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Amortisör niye değişmek istesin? Şu ana kadar herhangi bir 8 kullanıcısından arka amortisör şikayeti duymadım şahsen. Aksine memnuniyetimi dile getirebilirim.
    mehmetoguzzz ve MNS-FZ6 bunu beğendiler.
    "CaRPe DieM"

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amortisör niye değişmek istesin? Şu ana kadar herhangi bir 8 kullanıcısından arka amortisör şikayeti duymadım şahsen. Aksine memnuniyetimi dile getirebilirim.
    Cevabınız için teşekkür ederim adamla anlaştık AEA birde öyle söyleyince dedim o kadar para vericez pişman olmayalım.
    En başta supersport alacaktım ama bunu görünce gerçekten hoşuma gitti tarz değişikliği yapalım dedim.
    Hem bununla uzun yol falan daha zevkli olur
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

mehmetoguzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer8
    altın elbiseli adamın testini yaptığı fazer 2011 model diye hatırlıyorum. 2013 de dahil olmak üzere fazer'ın süspansiyonun değiştiğini biliyorum. önler ayarlı oldu. arkayı da iyileştirdiler. benim hiç bi şikayetim yok.
    MNS-FZ6 bunu beğendi.

Herkes nerede soğuklar bi harka öyle değilmi, Tatlı su motorcusu olduk yaa soğuklarada binemiyorum merete ...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Şahsen soğuk kar dinlemiyorum şu an motorum serviste bakımda olmasına rağmen arkadaşımın motorunu aldım, onunla idare ediyorum
    Maslak bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

bariskoc78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 FAZER-8 ABS
    Arkadaşlar Fazer8 kullanan ya da fikir sahibi olmak isteyenleri facebookdaki Fazer8 Türkiye grubuna bekliyoruz.Grubta Fazer8 ile ilgigli her türlü soru ve fikirlerimizi paylaşabiliriz. Selam ve sevgiler...

https://www.facebook.com/groups/322632654612386/
    Maslak ve mehmetoguzzz bunu beğendiler.

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Alıntı can_frat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorun 10.000km bakımı geldi yağ yağ filtresi hava filtresi değişecek ama servis buji de değişecek diyor kitapçıkta da buji 20.000km değişecek yazıyor sizce buji bu bakımda değişmeye gerek var mı veya ekstra olarak şunu da yaptır diyen var mı teşekkürler.
    Aynen öyle.10 binde hava filtresi 20'binde buji değişimi güzel olur
    Maslak bunu beğendi.

Depoda benzin beklerse çalıştırırken yada sonrasında sıkıntı olurmu acaba 2 aydır kontak çevirmedim bu gidişle bir ay daha binemicem hani benzin uçucu bir sıvı ya o açıdan

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Bence o kadar sürede hiç bir şey olmaz. Arada bir tur at canım

Yada benim gibi dün akşam orta sehpada 2. viteste 20 km hızla kendi kendine 15dk. çalıştırdım. Bir dişliler dönsün yağ bir yer değiştirsin dedim
    mehmetoguzzz ve flea bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)