Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

[/COLOR]arkadaşlar bi de sorum olacak sizlere. frene basınca tam durmaya yakın arkadan çıtır çıtır bi sesler geliyor... bilgisi olan varmı?[/QUOTE]

Yok oyle bir ses bende gelmiyor balata ile alakalı olabileceğini düşünüyorum baktır istersen bi ara

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetoguzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer8
    Alıntı Maslak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]arkadaşlar bi de sorum olacak sizlere. frene basınca tam durmaya yakın arkadan çıtır çıtır bi sesler geliyor... bilgisi olan varmı?

Yok oyle bir ses bende gelmiyor balata ile alakalı olabileceğini düşünüyorum baktır istersen bi ara[/QUOTE]

cihan da aynısını demişti. az önce baktırdım ustaya. motorun üstünde arka frene basıp yaylandırınca çıtır çıtır geliyor. frene basmadan yaylandırınca yok. balata sert olabilir dedi. 5 bin bakımında balata spreyi ile temizleyecek. o zaman kesilir inşallah

Alıntı mehmetoguzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr650f de standart. fazer ve er-6f de opsiyonel abs. ancak dediğim gibi xj6f de opsiyon gibi görünsede tr ye geldiğinden emin değilim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:20 ----------

arkadaşlar bi de sorum olacak sizlere. frene basınca tam durmaya yakın arkadan çıtır çıtır bi sesler geliyor... bilgisi olan varmı?
    O halde ABS' li ER6F dusunmek daha mantikli gibi sanki. Fazer zaten benim icin biraz fazla guclu bir makine.

Motosikleti
    fazer8
    Alıntı alparslana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O halde ABS' li ER6F dusunmek daha mantikli gibi sanki. Fazer zaten benim icin biraz fazla guclu bir makine.
    CBR650F bence. çünkü er-6f 2 silindir. 2 silindir oluşundan ses pata pata çıkıyor. cbr650f de garanti de 4 yıl. ve de hepsinden yeni bi tasarım. fazer haricinde bunlardan birini alcak olsam cbr650f alırım... (bu arada kaçlık motor ne kadar süre kullandınız bu zamana kadar? bu 4 lüden en güçsüz olanı bile basite alıncak makineler değiller)

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Er6 140kmh hıza fazer'den daha önce çıkar. +150kmh hızlarda fazer avantajlı olsa da düşük hızlarda er6n/f daha seridir.
    ER6F dusunmek daha mantikli gibi sanki. Fazer zaten benim icin biraz fazla guclu bir makine.

Motosikleti
    fazer8
    Alıntı Ahmet Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Er6 140kmh hıza fazer'den daha önce çıkar. +150kmh hızlarda fazer avantajlı olsa da düşük hızlarda er6n/f daha seridir.

http://www.youtube.com/watch?v=9W5-SO-nYkA

hocam fazer derken fazer8!!!... gözünü seveyim 6bin km er-6f (2013 model) kullandım. şimdi fazer8 e biniyorum. er-6 fazer'ın yanından bile geçemez. eski 75 beygir civarı fazer 6 ile karşılaştırıyorsun sanırım. şunu da belirttim yazımda er-6f 72 beygir, xj6 78 beygir olmasına ragmen xj6 dan daha atak dedim... ama fazer8 denince kıyaslanmaz bile

VlknDnmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l>cbr250r>Tvs apache150>Wind hunter150
    Cbr 650f'le fazer 8 i test etme imkanı buldum fazer elbette daha iyi gidiyor...Yalnız cbr 650f daha güven veriyor sanki daha kolay kullanımı var.
    Çok fazla yol yapamadım ikisinide 3-4 km kullanabildim honda 4 sene garanti ve güzel servis hizmeti aklımı çeliyor ayrıca yakıttada baya fark olduğunu düşünüyorum 650fde yol bilgisayarı 4 küsür litreleri gösteriyor fazer 8 çok daha fazla yakıyor tabi daha güçlü olması etken...
    Açıkcası honda bana virajlarda daha fazla güven veriyor belkide benim tecrübem yetmiyor ben işkembeden sallıyorum belli değil ek olarak fazer çok daha şekil bi alet...
    Mantık honda diyor kalp fazer diyor arkadaşın teki kawasaki z-800 diyor bakalım ne olacak fuara kadar hayırlısı (amma alakasız motorlar arasında kalmışım bende)...

Motosikleti
    fazer8
    Alıntı VlknDnmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 650f'le fazer 8 i test etme imkanı buldum fazer elbette daha iyi gidiyor...Yalnız cbr 650f daha güven veriyor sanki daha kolay kullanımı var.
    Çok fazla yol yapamadım ikisinide 3-4 km kullanabildim honda 4 sene garanti ve güzel servis hizmeti aklımı çeliyor ayrıca yakıttada baya fark olduğunu düşünüyorum 650fde yol bilgisayarı 4 küsür litreleri gösteriyor fazer 8 çok daha fazla yakıyor tabi daha güçlü olması etken...
    Açıkcası honda bana virajlarda daha fazla güven veriyor belkide benim tecrübem yetmiyor ben işkembeden sallıyorum belli değil ek olarak fazer çok daha şekil bi alet...
    Mantık honda diyor kalp fazer diyor arkadaşın teki kawasaki z-800 diyor bakalım ne olacak fuara kadar hayırlısı (amma alakasız motorlar arasında kalmışım bende)...

z800 çıplak motor. bence rüzgar işini iyice düşünüp karar verin

Motosikleti
    Alıntı mehmetoguzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    z800 çıplak motor. bence rüzgar işini iyice düşünüp karar verin
    Evet hocam rüzgar olayı sıkıntı o yüzden bende pek yanaşmadım şuan iki seçenek var kafamda fazer 8 yada cbr 650f birde artçı komforu biraz olsun istiyorum z 800de oda yok bakıyorumda arkaya birini alsam minicik bi yer var fazer 8 ve 650fde rahat olduğu apaçık belli...

Alıntı VlknDnmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazer daha güclü olduğu için bence halkimiyet daha kolay ama gücü kontrol edebiliyo olman gerekli

Motosikleti
    Fazer daha güclü olduğu için bence halkimiyet daha kolay ama gücü kontrol edebiliyo olman gerekli
    Doğrudur hocam bana 650 f daha kolay ve öngörülür geldi 5. motorumu alıcam lakin pek büyük motor tecrübem yok hep 250 cc civarındaydı büyük motorlarda kullandım ama çok fazla değil...
    Belki benim tecrübem motora alışmam vs. bi durum var belki sadece lastiklerle alakalı bi durumdu cbr daha yeniydi, belkide sadece bana öyle geldi hepsi olabilir az tecrübeyle insanları yanıltmak istemem ...

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı Ahmet Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.youtube.com/watch?v=9W5-SO-nYkA
    Derken?
    mehmetoguzzz bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Derken?
    Sanirim Fazer 8 degil, baska bir modeli kastedildi.
    mehmetoguzzz bunu beğendi.

can_frat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    Videodaki motor 1999 karbüratörlü fz600 😄😄😄
    mehmetoguzzz ve Maslak bunu beğendiler.

http://www.youtube.com/watch?v=qmPpT6AXh1M

Bakalım beğenecekmisiniz ?
    aydın07 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Arrow diğerlerine göre daha ince ses veriyo anladığım kadarıyla.. Yükte de sesini duysaydık iyiydi

Kimse boğazdan takmadı mı daha, illa biz mi takalım
    "CaRPe DieM"

Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arrow diğerlerine göre daha ince ses veriyo anladığım kadarıyla.. Yükte de sesini duysaydık iyiydi

Kimse boğazdan takmadı mı daha, illa biz mi takalım
    En kısa sürede çekerim abi, boğazdan ben takmak istedim abi aslında ama sıkıntı şu servisim gaz açıp kapatınca yarım metre ateş atar bu makine dedi zaten patpatlıyor oda olursa biri apachi falan der kalbim dayanmaz.. Bu arada arrow u cok beğendim

Abi servisteki arkadas co ayarını değiştirmiş 5 yapmış sence eski ayarına almalımıyım yakit felaket şekilde arttı bir depo ile 190 km gitti şehir içi

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    En kısa sürede çekerim abi, boğazdan ben takmak istedim abi aslında ama sıkıntı şu servisim gaz açıp kapatınca yarım metre ateş atar bu makine dedi zaten patpatlıyor oda olursa biri apachi falan der kalbim dayanmaz.. Bu arada arrow u cok beğendim

Abi servisteki arkadas co ayarını değiştirmiş 5 yapmış sence eski ayarına almalımıyım yakit felaket şekilde arttı bir depo ile 190 km gitti şehir içi
    CO ayarı batmış mı da kurcalamış.. Hey Allahım yaa.. Yetkili servisse doğru değeri ayarlasın o zaman. Egsoz taktığında bu değerde ufak bir değişme olabilir. Doğru değeri bulamayacaksa standarda getirsin.. Ne insanlar var yaa.. Eski haline getirebilirse iyi bari..
    "CaRPe DieM"

[QUOTE=cihan54;3456815]CO ayarı batmış mı da kurcalamış.. Hey Allahım yaa.. Yetkili servisse doğru değeri ayarlasın o zaman. Egsoz taktığında bu değerde ufak bir değişme olabilir. Doğru değeri bulamayacaksa standarda getirsin.. Ne insanlar var yaa.. Eski haline getirebilirse iyi bari..[/Q

Neden boyle birsey yaptın dedim sıkıntı yok eski değeri hepsi sıfırdı dedi en kısa sürede kendim değiştireyim bari, cok oynamak makineyi aptallaştırmasın sonra

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    CO değerleri orjinalde sıfır,değiştirmesi 5dk'yı almaz. Ben egzozu taktığımda yurtdışı forumları araştırdım,egzoz ile en uygun değeri hepsini 6 yaparak bulmuşlar. Ben de hepsini 6 yaptım, bir şey anlamadım,tekrar sıfıra getirdim...
    Maslak bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)