Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı MNS-FZ6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi ben sevemedim bu egzoz işini
    Hocam bence egzozun trafikte çok büyük artısı var önüne fırlayan araç sayısı azalıyor yada farkına varıyorlar insanlar makinenin hızını tahmin edemiyorlar arkalarına bakıp tekrar önüne döndüklerinde biz yanlarında oluyoruz ya, ne kadar cabuk hızlandığını sesten anlıyorlar diye düşünüyorum yada öyle olmasını umut ediyorum.. tabi birde bunun enstrümental sesi var benim hoşuma gidiyor homurdayan birşeyi kullanmak ta zevk veriyor.. uzun yolda rahatsız eder falan diyorlar ya hızlanınca ben cok fazla ses duymuyorum beni rahatsız etmiyor tabi bu bir zevk meselesi..
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Tüp egsozdaki kompresyon patlamasını kesmeye değil de alışmaya çalışın standart dışı bir tüp taktığınızda motorun manifold değerlerinin dışında bir kompresyon meydana geldiğinden dolayı patırdamayı illaki yapacaktır; ama az ama çok... Şunu da ekliyeyim, zamanla bu ses azalıyor, fakat tamamen kesilmiyor. Ki motorunuz henüz soğuk olduğunda ve yüksek rakımlı yerlerde patırdamalarınız daha fazla olacaktır. CO ayarları ile kompresyon nispeten azaltılabilir ama ben de ayarlarınızı değiştirmenizi önermem...

Ne kadar az kompresyon o kadar az patırdama Ama güzel de oluyo bee
    Maslak, mehmetoguzzz ve mehmetenis bunu beğendiler.
    "CaRPe DieM"

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    O patırdama şahinciler doğancılar gibi olmuyor mu Allah için

Orjinali ile arı gibi olan motor egzozla özellikle alt devirlerde toparlama evresinde hissedilir şekilde çok geç kalıyor. Sadece bunu sindiremiyorum.

Alıntı MNS-FZ6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O patırdama şahinciler doğancılar gibi olmuyor mu Allah için

Orjinali ile arı gibi olan motor egzozla özellikle alt devirlerde toparlama evresinde hissedilir şekilde çok geç kalıyor. Sadece bunu sindiremiyorum.

Hocam ben o kaybı yaşamadım 1000 ile 1500 devir arasında kalkıyorum maaşşallah diyeyimde nazar değmesin.. nasıl farkına vardın diyeceksin dün aksam 1000rr la kalktım fark değişmedi yine aynı farkla aynı yerde aynı hizada geçildim Hatta artısının oldugunu hissettim uzayınca 3. viteste yanlıyor

made by italy
    mehmetoguzzz bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda1000RR
    Üst devirlerde rahatlama olur, alt devirlerdeki açığı üst devirlerde yakaladığı için geçilme yeri aynı olabilir.
    Maslak bunu beğendi.

mehmetoguzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer8
    Alanyadan misafirlerimiz geldi. meşhur nargilemizin tadını unutamadıklarından yine med-cezir deyiz

cihan54, mehmetenis, MNS-FZ6 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Aslında havalar tam soğumadan bende bir yerlere gitmek istiyorum ama işten güçten bir türlü fırsat olmuyor. Motorcu arkadaşlardanda biriside gelip hadi bir yol yapalım demiyo, neyse artık bayramdan sonraya kalacak

Motosikleti
    fazer8
    arkadaşlar face den video atacaktım başaramadım

bende basaramadım onu yaa nasıl olacak bilen varmı acaba

Motosikleti
    Honda1000RR
    bilse bilse cihan bilir bunu
    mehmetoguzzz bunu beğendi.

Motosikleti
    fazer8
    kısa mesafe olduğu için devir yapamadım. fikir edinmeniz açısından belki faydalı olur. fazer8 leo vince egzoz

Maslak ve cihan54 bunu beğendiler.

VlknDnmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l>cbr250r>Tvs apache150>Wind hunter150
    Selam arkadaşlar topiği neredeyse baştan sona okudum aklımda bi kaç soru var....
    1.Yağ yakma, eksiltme vs. sorunlarla karşılaşan var mı ?
    2.İstanbul'da ki yetkili servislerle aranız nasıl memnun musunuz ve bakım masrafları hakkında biraz bilgi verir misiniz?
    3.Yağmur çamur kullanımında ön taraftaki egzoz borularının temizliğini nasıl yapıyorsunuz çok sararma yıpranma vs. durumla karşılaştınız mı oraya yapışan herşey iz bırakır gibi geliyor ama çoğu ikinci el resimlerde pek anlaşılmıyor ?
    4.Genel anlamda kronik bi rahatsızlığı var mı motorun?
    5.Arkaya büyük bir topcase+artçı ile kullananlar rahat mısınız?
    Vakit ayırıp cevaplayan herkese teşekkür ederim...
    Hayırlı bayramlar arkadaşlar...
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F

Ben çektim Face'den videou fakat biraz uğraştırıyo ve şu an muhtemelen sizde açılmıyordur. Chrome'da Windows media player eklentisi istiyo, explorer'da da son sürüm gerektiriyo falan filan..

Alıntı VlknDnmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar topiği neredeyse baştan sona okudum aklımda bi kaç soru var....
    1.Yağ yakma, eksiltme vs. sorunlarla karşılaşan var mı ?
    2.İstanbul'da ki yetkili servislerle aranız nasıl memnun musunuz ve bakım masrafları hakkında biraz bilgi verir misiniz?
    3.Yağmur çamur kullanımında ön taraftaki egzoz borularının temizliğini nasıl yapıyorsunuz çok sararma yıpranma vs. durumla karşılaştınız mı oraya yapışan herşey iz bırakır gibi geliyor ama çoğu ikinci el resimlerde pek anlaşılmıyor ?
    4.Genel anlamda kronik bi rahatsızlığı var mı motorun?
    5.Arkaya büyük bir topcase+artçı ile kullananlar rahat mısınız?
    Vakit ayırıp cevaplayan herkese teşekkür ederim...
    Hayırlı bayramlar arkadaşlar...
    - Hocam, yağ eksiltme yakma vs. hiç duyulmamış görülmemiş birşey 8'de...
    - istanbuldaki yetkili servisler hakkında birşey diyemem tabi de bazılarının olduğu gibi benim de kendi motorcum var, ondan memnunum..
    - Egsoz boruları rodajda motor fazla sıkılırsa gereğinden fazla (özellikle manifold çıkışları) morarıyor. Sadece ona dikkat etmek gerek. Uzun süreçte ise metylan diye bir parlatıcı var, onunla sabırla ovalayarak gayet iyi sonuç alınabiliyor.
    - Kronik arıza olarak henüz birşey çıkmadı. Yalnızca bazı arkadaşlar panzottan gelen bir ince zırıltı sesinden muzdarip.
    - Normalde artççı çok da rahat sayılmaz, topcase ile nispeten konfor yakalanabileceğini düşünüyorum.
    VlknDnmz ve mehmetenis bunu beğendiler.
    "CaRPe DieM"

VlknDnmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l>cbr250r>Tvs apache150>Wind hunter150
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [video]https://www.facebook.com/video.php?v=10154316054650220&set=vb.787035219&typ e=3&theater[/url]

Ben çektim Face'den videou fakat biraz uğraştırıyo ve şu an muhtemelen sizde açılmıyordur. Chrome'da Windows media player eklentisi istiyo, explorer'da da son sürüm gerektiriyo falan filan..

Cevaplar için sağolun hocam

- Hocam, yağ eksiltme yakma vs. hiç duyulmamış görülmemiş birşey 8'de...
    - istanbuldaki yetkili servisler hakkında birşey diyemem tabi de bazılarının olduğu gibi benim de kendi motorcum var, ondan memnunum..
    - Egsoz boruları rodajda motor fazla sıkılırsa gereğinden fazla (özellikle manifold çıkışları) morarıyor. Sadece ona dikkat etmek gerek. Uzun süreçte ise metylan diye bir parlatıcı var, onunla sabırla ovalayarak gayet iyi sonuç alınabiliyor.
    - Kronik arıza olarak henüz birşey çıkmadı. Yalnızca bazı arkadaşlar panzottan gelen bir ince zırıltı sesinden muzdarip.
    - Normalde artççı çok da rahat sayılmaz, topcase ile nispeten konfor yakalanabileceğini düşünüyorum.
    Cevabınız için teşekkür ederim hocam motorumu sattım ben 1.5 ay kadar önce ilk başta mt-07 alırım diyordum son bir kaç haftada beklenmeyen gelişmeler neticesinde bütçe epey arttı üst limit şuan 30.000 tl tüm takım taklavat hazır fuarı bekliyorum ilk gelen 2015 seriden alıcam...
    Aklımda iki model var aslında cbr 650f le fazer 8 ikisinden birini alıcam honda aklımı 4 sene garanti ile çeliyor birde senelerdir artık servisine, garantilik bi durum olduğunda anında halletmelerine alıştım (gerçi 2 kere işim düştü garantiye onlarda ufak şeylerdi) lakin fazer daha çok hoşuma gidiyor birde cbr 650flerin üretiminin Tayland'a alınması biraz muallakta bırakıyor acaba diye soruyor insan sanırım fazerin çoğu parçası hala japon üretimi...
    Belki iki modeli kıyaslamak doğru olmaz ama benim arada kaldığım iki model bunlar...
    Fuar şubatın sonunda bakalım kafa daha ne kadar gidip gelicek gerçekten karar vermek zor oluyor ...
    Onun dışında ufak tefek farklılıklara takılan biri 80 beygirmiş biri 100 beygirmiş hiç umurumda değil zaten çokda limitlerde kullanan biri değilim maksat sağlam bi all rounder sahibi olmak yaza 15 günlük bi ege turumuz var iki motosiklet 4 kişi onun dışında hem işe gidip gelicem hem hafta sonları gezicem...
    Fuara kadar forumları okumaya devam ediyorum...
    Ha bu arada motorsuzluk çok kötüymüş keşke fuar zamanı satsaydım ....

Edit:Bu arada yabancı forumlarada bakıyorum fazerin avrupadaki satış fiyatı muadillerine göre çok daha pahalı lakin tr'de en uygun seçeneklerden biri neden ki acaba (yamaha tr görmesin :D )
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Satış politikası olsa gerek, sebebini bilemiyorum. Bu arada 106 hp ve üretim yalnızca japonya değil. japonya-italya ortak üretimidir 8. bir kısmı japonyada üretim-montaj, bir kısmı da italyada...

650f test etmedim, o yüzden birşey söyleyemem kıyaslama konusunda, yanlış olur.. ama Ben onca motor test ettim vs. (Daha bu akşam Z1000 test ettim); yine "8" yine "8"
    aydın07 ve mehmetoguzzz bunu beğendiler.
    "CaRPe DieM"

Alıntı VlknDnmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için teşekkür ederim hocam motorumu sattım ben 1.5 ay kadar önce ilk başta mt-07 alırım diyordum son bir kaç haftada beklenmeyen gelişmeler neticesinde bütçe epey arttı üst limit şuan 30.000 tl tüm takım taklavat hazır fuarı bekliyorum ilk gelen 2015 seriden alıcam...
    Aklımda iki model var aslında cbr 650f le fazer 8 ikisinden birini alıcam honda aklımı 4 sene garanti ile çeliyor birde senelerdir artık servisine, garantilik bi durum olduğunda anında halletmelerine alıştım (gerçi 2 kere işim düştü garantiye onlarda ufak şeylerdi) lakin fazer daha çok hoşuma gidiyor birde cbr 650flerin üretiminin Tayland'a alınması biraz muallakta bırakıyor acaba diye soruyor insan sanırım fazerin çoğu parçası hala japon üretimi...
    Belki iki modeli kıyaslamak doğru olmaz ama benim arada kaldığım iki model bunlar...
    Fuar şubatın sonunda bakalım kafa daha ne kadar gidip gelicek gerçekten karar vermek zor oluyor ...
    Onun dışında ufak tefek farklılıklara takılan biri 80 beygirmiş biri 100 beygirmiş hiç umurumda değil zaten çokda limitlerde kullanan biri değilim maksat sağlam bi all rounder sahibi olmak yaza 15 günlük bi ege turumuz var iki motosiklet 4 kişi onun dışında hem işe gidip gelicem hem hafta sonları gezicem...
    Fuara kadar forumları okumaya devam ediyorum...
    Ha bu arada motorsuzluk çok kötüymüş keşke fuar zamanı satsaydım ....

Edit:Bu arada yabancı forumlarada bakıyorum fazerin avrupadaki satış fiyatı muadillerine göre çok daha pahalı lakin tr'de en uygun seçeneklerden biri neden ki acaba (yamaha tr görmesin :D )

cbr 650 fkısa süreli test etme imkanım oldu ama fazer 8 ayrı bir dünya ben aradaki hp farkının kesinlikle azınsanmayacak kadar fazla olduğunu düşünüyorum ve bunu kullanırken fark ediyosun araçları sollarken o hp farkına çok ihtiyacın oluyor kullanmasanda cebte durduğunu bilmek insanın daha rahat ve güvenli olarak kullanmasını sağlıyor en azından bende oyle..

Bana göre fazer 8 in kendi tarzında kıyaslaya bileceğin bir makine yok diğer makinelere haksızlık olacağını düşünüyorum. Eğer değiştirmem gerekse bundan sonra tatmin edecek tek makine multistrada dır..keyifli formlar...

Selam herkese.

Yeni motorcu oldum. Egitimi tamamlayip, ehliyet sinavimdan da gectim ve simdi sira motoru almaya geldi. Hocamin tavsiyesi uzerine Honda CBR650F baktim. Bir de Fazer 8, XJ6F, Kawasaki EF6F baktim. Bunlar arasinda kararsizim.

Sizlerin onerisini de duymak isterim.

Simdiden tesekkurler.

Motosikleti
    fazer8
    Alıntı alparslana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam herkese.

Yeni motorcu oldum. Egitimi tamamlayip, ehliyet sinavimdan da gectim ve simdi sira motoru almaya geldi. Hocamin tavsiyesi uzerine Honda CBR650F baktim. Bir de Fazer 8, XJ6F, Kawasaki EF6F baktim. Bunlar arasinda kararsizim.

Sizlerin onerisini de duymak isterim.

Simdiden tesekkurler.

benim fazer'dan önceki motorum ER-6F 'di. yaklaşık 6bin km er-6f kullandım. satış nedenim 2 silindir oluşundan. egzoz taktım ettim yine de sesi hoşuma gitmedi. sıralı dört silindir her zaman benim için başka. er-6 ile fazer arasındaki en belirgin fark fazer ın daha kontrollü ve rahat olması. ses takıntınız varsa alırken kesinlikle silindir sayısına dikkat edin. xj6f i kullanma fırsatım olmuştu. er-6f 72 beygir, xj6f 78 beygir. torktan sanırım er-6f in gidişi xj6 ya göre daha iştahlı. ayrıca abs istiyorsanız xj6 da opsiyon olarak geliyor yazmış ama tr de sanırım hiç gelmedi. ayrıca yeni motorcuyum demişsiniz. fazer8 ilk motor olacaksa uygun olmaz (şahsi görüşüm)

Yorum icin tesekkurler. Sanirim hepsinde ABS opsiyonu var.

Motosikleti
    fazer8
    Alıntı alparslana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorum icin tesekkurler. Sanirim hepsinde ABS opsiyonu var.
    cbr650f de standart. fazer ve er-6f de opsiyonel abs. ancak dediğim gibi xj6f de opsiyon gibi görünsede tr ye geldiğinden emin değilim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:20 ----------

arkadaşlar bi de sorum olacak sizlere. frene basınca tam durmaya yakın arkadan çıtır çıtır bi sesler geliyor... bilgisi olan varmı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)