Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Alıntı astral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de, o kadar motor değiştirdim, herşeyi birarada sunan fazer gibi motora binmemişim. Uzun süre satmayı düşünmüyorum, güç var, konfor var daha ne olsun, üstüne 10-20 ekleyip alınacak motor bundan çok fazla birşeyler vermeyecek!
    Aynen öyle. Bu arada eğitim nasıl geçti anıl, tavsiye eder misin? neler dikkatini çekti mesela.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Ahmet eğitim bu hafta olacak, Cuma akşamı herkese açık toplantı şeklinde teorik eğitim var. Sonrasını görecez bakalım, çok övüyorlar bakıcaz.

lastikleri cok kötü ama orjinal lastikleri 6 ay sürdüm virajlara pek iyi giremiyodum,gecen istanbul fuarından bi cift lastik aldim suan sıfıra kadar yatabiliom

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ne lastik aldın?
    "CaRPe DieM"

michelin pilot pover.. her yoldada sıfır olmuyo yanlız bazı asvaltlar asırı kaygan oluyor bilmedigin yolda riske girme

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ben de motoru aldığım gibi direk lastikleri değiştirdin, PiPo3 taktım..
    "CaRPe DieM"

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Ben şimdiye kadar lastiklerle ilgili bir sıkıntı yaşamadım. Çok limit gitmeyen birisiyim,keyifçi takımından diyebilirim beni orjinalleri idare ediyor.
    İtalyanlar sadece motorları değil, hayalleri de yaratırlar

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    PiPo3'lere bi antipatim başladı.. Virajda denemedim henüz, ama kalkışta tutunamıyo..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda1000RR
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PiPo3'lere bi antipatim başladı.. Virajda denemedim henüz, ama kalkışta tutunamıyo..
    Lastik hava basıncını tekrar kontrol et. Ben orjinal lastiği verilen değerlerin biraz altında tutuyorum. Ön 33 - Arka 30 gayet memnunum.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Herkes farklı söylüyo.. Yetkili servis farklı söyledi, usta farklı söyledi, motorun şasisindeki değerler farklı. Motordaki standart değerlerde şişirdim. Bana çok sert geldi yav.. 39-42 sanırım yanlış hatırlamıyosam.. Bundan önce 36-39 şişirmiştim o da inik gelmişti biraz..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Şimdi motolastik'i aradım fikir almak için.. "Kimseye kulak asmayın, kendi bildiğinizi de uygulamayın. Motorunuzun üzerindeki standart değer etiketinde ne yazıyorsa kullanmanız gereken doğru değer odur.." dedi
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda1000RR
    Ben deneyerek buldum bu değeri, en rahat burada ettim. Sende dene bir şey kaybetmezsin. Arkadaşımda yeni michelin aldı oda bu değerlerde kullanıyor o da çok memnun.

Denemek bedava

MNS nin söledigi basınclar dogru orninal lastikleri icin tabi..

pilot pover ise yükseltmen gerekir 37,,35 ideal

cihn her sölenen kendi kullandıgı lastiklere göre konusuo önemli olan kullandıgın lastigin basıncı

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Evet denemek bedava en fazla düşer bitafını kırarsın. Ben fazer8 sahibi değilim lakin muhtemelen o sınıftaki motorun lastik basınçları 36-42psidir. Üreticinin belirttiği değerler neyse odur, lastik firmaları da zaten web sitelerinde marka-model bilgisi girdiğinizde hep üreticiyle aynı değerleri gösterirler. Belki 1-2psi'lık oynamalar yapılabilir ama 30-33 falan nedir yaa şaka gibi yapmayın abi. Kimseyi kötülemek-kırmak değil amacım yanlış anlaşılmam umarım ama yazmadan duramadım arkadaşlar kusura bakmayın.

Motosikleti
    Honda1000RR
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet denemek bedava en fazla düşer bitafını kırarsın. Ben fazer8 sahibi değilim lakin muhtemelen o sınıftaki motorun lastik basınçları 36-42psidir. Üreticinin belirttiği değerler neyse odur, lastik firmaları da zaten web sitelerinde marka-model bilgisi girdiğinizde hep üreticiyle aynı değerleri gösterirler. Belki 1-2psi'lık oynamalar yapılabilir ama 30-33 falan nedir yaa şaka gibi yapmayın abi. Kimseyi kötülemek-kırmak değil amacım yanlış anlaşılmam umarım ama yazmadan duramadım arkadaşlar kusura bakmayın.
    İşin kısacası lastik üzerindeki o değerler bizim yollarımız için uygun değil. Denemek bedavadan kastım da, bu değerlerden ötürü kimse düşmez bir tarafını da kırmaz. Düşecekse lastiğin bu değerlerdeki basıncından değil kendi dikkatsizliğinden olur. Yoksa bizde şimdiye kadar manisa izmir arası çoktan yapışırdık.

Valla ben biraz limitleri zorlayan biriyim. Yani daha önceki motorlarım ağırlıklı olarak racing. İlk racing motorumu'da 1997 yılında 900RR'la başladım. Bunları da yanlış anlamayın tecrübeli biri olduğum için belirtiyorum. Üzerindeki orjinal lastikleri ile manisa izmir arası yani bol virajlı yollarda tek kişi 7-8 dakikada 150-200 km'lerde seyrederek çok rahat alabiliyorum. En ufak bir sorun kayma yada atma yaşamadım.

Motosikleti
    FAZER8
    merhaba arkadaşlar Ankara'da yaşıyorum 2011 fazer8 sahibiyim
    herkese iyi forumlar;
    bugun forumu baştan sona okudum ve sonunda şu urunu ebaydan sizden aldığım cesaretle sipariş ettim
    http://www.ebay.com/itm/Rizoma-billet-grips-LUX-GR213G-gold-motorbike-motorcycle-aluminium-/271441553382?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash =item3f332d67e6&vxp=mtr

umarım sorunsuz gelir

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:01 ----------

arkadaşlar şimdi söyle bir durum var motosikletle ilgili,
    sizin de bildiğiniz gibi motorun orta kısmında iki tane tahliye borusu var , şimdi bu borulardan birinden motor çalışmazken benzin damlıyor veya sıcaklığa göre buharlaşıyor çalışınca motor kesiyor, tahliye hortumu bu neticede genleşen benzini dışarı atıyor diye düşündüm fakat daha önceki motorlarımda bu hortumlardan bir şey çıktığını görmedim , sizde durum nedir acaba ?

Motosikleti
    Honda1000RR
    Benimkinde rastlamadım depon gırtlağa kadar tam dolu olursa yapması lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:10 ----------

Cihan avatarın hayırlı olsun, ara sıra değişiklik yapmak iyidir

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    daha oğlumun istediğim gibi fotosunu çıkaramadım. Bakalım avatar için güzel bi enstantane bulucaz sonunda inşallah..

O tahliye hortumu muhabbetini ben de depo ya fazla dolu olduğunda ya da motosiklet yana düştüğünde kullanıldığını biliyorum..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda1000RR
    Söyle arkası manzaralı (spil) bir köşeye alalım onu o zaman iyi kareler çıkar bak

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Oradan daha çok kapak fotoğrafı çıkar üstadım

Bu arada kısmetse kaç kişi görünüyoruz Haziran gezisinde? Ben de buradan 1 veya 2 kişi (2 olması zor da) getirebilirim..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    FAZER8
    günaydın arkadaşlar , cvplar için sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:55 ----------

Ankara'da olan var mı aranızda?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)