Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 SFC Snappy x Kullanıcıları / Bilgi paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba motosiklet net ailesi denizlide yaşıyorum öğrenciyim bende bi sannpy istiyorum ama daha önce bi moto kazası yaptım bileğim kırıldı pilatin var neyse lafı uzatmıyayım hız sevmem bu motor düşük hızlarda bile çok titreşim yapar mıbileğimi zorlıyacak kadar titrer mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşlar bana cevap verebilecek birileri yok mu? yoksa konu ölü mü ?

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı DaNqeR(siz) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bana cevap verebilecek birileri yok mu? yoksa konu ölü mü ?
    forumda bi arkadaş 500 bakımından sonra kendine geldiğini ve 80 km hıza kadar titresimin neredeyse ybr ile aynı olduğunu söyledi eğer öyleyse işini fazlasıyla görür

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumda bi arkadaş 500 bakımından sonra kendine geldiğini ve 80 km hıza kadar titresimin neredeyse ybr ile aynı olduğunu söyledi eğer öyleyse işini fazlasıyla görür

Doğrudur o yazıyı yazan benim..çok net söyleyebilirim titreşim eski modellere oranla yok neredeyse..sabit 70-80 km hızda bile kesinlikle rahatsız etmeyecek kadar az titreşimi..

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    evet kalitede gerçekten güzel bu motorda

vakit ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.kızmazsanız bir sorum daha olacak plaka,ruhsat... falan toplam bana kaça gelir sıfırı?

Bado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift-Peugeot Trekker-Mondial UKH
    2100 liraya magal olur.
    Lets do it all today and worry bout it all tomorrow

herkeze teşekkür ederim.
    "Tüm dünyada, bütün evrende insandan başka hiç bir yaratık kendini övmez!"

Motor İyi Hoş Titreşim Felan YOK.

Ancak Motor 90 ' nı geçmiyor max 90 yapabiliyorum bu hızlara 49 cc pejolar bile ulaşabiliyor neden böyle anlamadım.

1.700 KM'de .

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben motosiklet almıyorum sadece arkadaşa fikir verdim bence 100 cc motosiklette disk o kadar faydalı olmaz sanki kaç kere ön fren kullanacaksın ki sen sfc den şaşma bırak ön fren kampana olsun

Valla Motorda 80 KM/H Kadar Titreşim Çok Az Ben Hiç Rahatsız Olmuyorum.
    Neden Disk ALmadım, Disk Çok Tehlileki Herhangi bir kaza anında ön frene asılırsan hata payı dahada yükseliyor.
    Kampana Oldugun 2 Frenide Kullanabiliyorum.

Ön Freni Kullanamıyackasam Neden Disk Alayımki..

Yakıt Olarak Baktıgımızda Güzel 15 Kuruş Civarı Yakıyor.

Tek Sorun 100 cc'lik bir motor neden 90KM/H Geçemiyor Buna Uyuz Oluyorum...

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    hakan 90 km hız şu an için gayet güzel bir rakam..neden iyi çünkü daha 1700 km desin,yani daha rodaj dönemindesin ki ; bu hız bile çok şu an.4000 km ye kadar motorun yavaş yavaş açılacak daha rahat o hızlara çıkacak..ama şu an 1700 km de 90 km hız çok çok normal..daha da zorlama sana tavsiyem..

srkn_mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    arkadaşlar konu uzun süredir sessiz bende bu motordan almayı düşünüyorum uzun süredir kullanan arkadaşlar bilgi verebilirmisiniz motorla ilgili nasıl motor ne gibi problemler var işe gidip gelmek ve hafta sonları gezmek için alıcam motoru almaya değermi yoksa beni üzermi ?

handsome3272 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MFH 2010
    hiç tavsiye etmem alıcaksın 500 600 daha koy 125 mh drift al 10 numara motor buna vercen paraya yazık lastikleri patlıyor değişicek dublex olucak felan filan

Arkadaşlar ben bu motor işlerinde yeniyim daha önce motor çok kullandım yanlız 100 sfc snappy x almak istiyorum sizden bana yardımcı olmanısı istiyorum bu motor yarı otomotikmiş şunu anladım yani vitesi kendimiz attırıyoruz demi 100 ukh gibi ve yakıt hakkında bilgi verirseniz çok memlun olurum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

en kısa zamanda lüftfen bana yardım edin :S

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı yeni0723 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben bu motor işlerinde yeniyim daha önce motor çok kullandım yanlız 100 sfc snappy x almak istiyorum sizden bana yardımcı olmanısı istiyorum bu motor yarı otomotikmiş şunu anladım yani vitesi kendimiz attırıyoruz demi 100 ukh gibi ve yakıt hakkında bilgi verirseniz çok memlun olurum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

Cub'da yakıtı ne kadar diye düşünülmez, hepsi az yakıyor zaten. Al bi tane keyfine bak. Ehliyetin varsa tabi ;)

tamam kardeş bu motorlar en son kaç km hız yapar bilgin varmı? :D

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı yeni0723 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

evet vitesi ukh gibi kendin değiştiriyorsun,tek kolaylığı elde debriyaj olmaması.bir nevi scooter gibi tek elle de vites değiştirip kullanabilirsin ;) yakıt konusuna gelince benim snapyy 14 tl lik benzin ile ayvalık'tan izmir'e gitti 160 km yol yaptı..Bu arada yol boyunca süratim 90-100 km sabitti hep,2 kez mola vererek çok rahat stabil gidebildim.yakıtı inanılmaz azdır,ve eski ukh lerden de kat kat iyidir parça ve işçilik kalitesi..düşünüyorsan bana pm den ulaşabilirsin ben snapyy mi tvs almak için satılığa çıkarttım

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Alıntı motoco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba 100 ler de çok güzel. Kaliteli de duruyor bir araştır istersen. Ara demir falan var.
    evet kubalar iyi :D
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Motosikleti
    Mondial Snappyx
    arkadaşlar yeni çıkan sfclerde dikkatimi çekti.Lastikler normale dönmüş...eskisi 2.25ön 2.50arkada idi.2012lerde ise 2.5 ön 2.75 arka olmuş ve selenin arkasındaki demir çift ızgaralı olmuş....(bence daha kullanışlı).sizin yorumunuz nedir ?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı erdek10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yeni çıkan sfclerde dikkatimi çekti.Lastikler normale dönmüş...eskisi 2.25ön 2.50arkada idi.2012lerde ise 2.5 ön 2.75 arka olmuş ve selenin arkasındaki demir çift ızgaralı olmuş....(bence daha kullanışlı).sizin yorumunuz nedir ?
    Lastikler 2.25 e 2.75 idi ama jantlar normal cub boyutundaydı, lastikleri bitirince istediğini tak bir farkı yok diğerlerinden ama bagaj demirinin çanta takılabilecek gibi olması çok iyi olmuş. fabrika için üç kuruş maliyeti olan şey için 20-30 liraya bagaj demiri almak saçma.

handsome3272 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MFH 2010
    Evet bu mondiallde çok gelişme var geçen 2010 da böyle değildi bu mondiall ben motoru alırken nerdeydin :D 125 150 likleirnde lastikleri iyi

kullanışlı.
    Ne Mutlu Türküm Diyene

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)